- x
yeni opel astra sedan
155 Cevap38233 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<      [2]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

294 Mesaj
17 Ağustos 2007; 9:33:23 

quote:

Orjinalden alıntı: nolamaz

tam tarih nedir ne zaman gelecek

Nouma nın dediği gibi Kasım da teslimler başlıyormuş. Ön ödemeli kampanya kapsamında fiyatı sabitliyorlar. Araç görmeden alınır mı dediğimde aracın bölge bölge her satıcıda 4 er gün kaldığını öğrendim. 5 araç getirmişler bütün bayileri dolaştırıyorlarmış. Balıkesir ve İzmir' i kaçırdım. Yakında Çanakkale kaldı (2-5 ekim).
1.3 Dizel de esp olmaması kötü. ESP Benzinlide otm vites seçeneği ile birlikte paket olarak sunuluyor.
Fiyatlar belirlenmiş. Bayilere açıp sorabilirsiniz.

Dizel Paketleri;
*Sunroof
*Xenon+cruise kontrol
*17" jant
*Deri döşeme

Benzinli Paketleri;
Dizel paketleri +
*Otm vites+ESP

700 Mesaj
17 Ağustos 2007; 10:38:18 

quote:

Orjinalden alıntı: seksanddirt

Astra sedanı görür görmez aklıma Fiat Linea geldi nedense...
Sedan bir araç nasıl olurmuş görsünler ....

Sanki arabayı siz yaptınız :)) Firmayı o kadar sahiplenmişiz ki babamızın fabrikası. Türk milleti böyle işte, hemen benimseriz ve kolay kolay vazgeçmeyiz ve güzel de savunuruz.

2005 Chevrolet Lacetti 1.6 SX - Gümüş

2127 Mesaj
18 Ağustos 2007; 0:08:05 

ya tamam amaçları 2008olarak çıkartmak onada tamam ama yakın bi tarihte astra nın yeni kasaları çıkmayacakmı sonuçta yarıladı ve makyaja girdi tamam opel kaliteli güzel araçlar üretiyor ona bişey diyen yok ama bu arabayı almayı düşünen herkes bana kalırsa yeni model çıkıcak acaba napsak die düşünür

14 Mesaj
18 Ağustos 2007; 2:19:12 

ben düşünmüyorum gidip hb ini alıcamm... :)

:)

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
18 Ağustos 2007; 11:12:00 

ASTRA SEDAN ÖN SATIŞ KAMPANYASIYLA İDDİALI GELİYOR
Arkadaşlar dün auto show dergisini aldım.Astra sedanı anlatan bir sayfa buldum.Astra sedanda bilindiği gibi 1.3 dizel 90 hp ve 1.6 115 hp motor olacakmış.Astra hb modelinde 1.6 litrelik motorun essentia donanımı yok.Ama sedanda 1.6 nın essentia donanımlısı var ve 34,385 ytl kampanyalı fiyat olarak satılıyor.1.6 litrelik motor düz vites yakıt tüketimi (ortalama) 6.6 easytronic viteste ise bu oran 6.4 e düşüyor.1.3 litrelik dizel versionda yakıt tüketimi 5.1 olarak görünüyor.Astra hb nin bagaj hacmi 380 litreyken astra sedanın bagajı 500 litre!!!Ve bagaj kapağı oldukça geniş.Hatchback modeliyle aynı platforma sahip astra sedan polonyadaki gm tesislerinde üretiliyor.4,618 mm boyuyla astra, hb modelinden 369 mm vectra dan ise 7 mm daha uzun.1754 mm lik genişliğiyle hb modelinden 1 mm daha geniş ve 1458 mm lik yüksekliğiyle hb modelinden 2 mm daha yüksek.

ASTRA SEDAN KAMPANYALI SATIŞ FİYATLARI

Astra Sedan Essentia 1.6 i 16v (115 hp) 34.385 YTL

Astra Sedan Enjoy 1.6 i 16v (115 hp) 36.480 YTL

Astra Sedan Cosmo 1.6 i 16v (115 hp) 41.010 YTL

Astra Sedan Essentia 1.3 CDTİ Dizel (90 hp) 36.960 YTL

Astra Sedan Enjoy 1.3 CDTİ Dizel (90 hp) 39.060 YTL

Astra Sedan Cosmo 1.3 CDTİ Dizel (90 hp) 43.590 YTL

40 Mesaj
20 Ağustos 2007; 17:02:13 

Yazılan rakamlara göre Sedan dizel essentia, HB Essentia dizele kıyasla iki milyar pahalı.
Sedanın avantajlarının bu kadar fark yaratması garip geldi bana.
mevcut SW (36.403) ile HB (34,893) arasındaki fark yalnızca 1,5 milyarken yüksek bir rakam belirlenmiş gibi geliyor bana.

Tabii donanımlar ne olacak onu da görmek lazım.

Superb Elegance 1.6 TDI

393 Mesaj
24 Ağustos 2007; 15:39:30 

Kimse dizel için bu motor yetersiz kalmayacakmı demiyor.Bu açıdan yaklaşan dostların yorumlarını takip etmekte güzel olur sanırım.

456 Mesaj
26 Ağustos 2007; 21:20:36 

quote:

Orjinalden alıntı: seksanddirt

Astra sedanı görür görmez aklıma Fiat Linea geldi nedense...
Sedan bir araç nasıl olurmuş görsünler ....

evet gördük sedan araç nasıl olurmuş.. opel yine yapmış yapacagını, yol bilgisayarı essentia donanımında yok. hemde fiyatı 34,385.. türk insanını enayi sanıyor bunlar.

VW TIGUAN'12 WHITE NIGHT

12193 Mesaj
26 Ağustos 2007; 21:38:53 

gerçekten ilginç bir yaklaşım açısı iş yolbilgisayarında bitior gibi konuşuyosunuz. şahsen yeni sipariş ettiğim corsada da yol bilgisayarı yok ama sınıfının en iyi arabası.
quote:

Orjinalden alıntı: dtnaim

evet gördük sedan araç nasıl olurmuş.. opel yine yapmış yapacagını, yol bilgisayarı essentia donanımında yok. hemde fiyatı 34,385.. türk insanını enayi sanıyor bunlar.

• 2013 VW Golf 1.4 TSI ACT DSG Highline BEYAZ Sunroof, U Led, Led Stoplar, 18" Durban, Adaptif Şasi, ErgoAktive Koltuk, Elektrikli Katlanır Yan Aynalar, Geri Görüş Kamerası, Discover Media, Renkli Yol Bilgisayarı.
  • Yazlık 225/40/18 Potenza S001 Kışlık 205/55/16 WinterContact TS850

456 Mesaj
27 Ağustos 2007; 16:25:58 

quote:

Orjinalden alıntı: TiFoSi_BJK

gerçekten ilginç bir yaklaşım açısı iş yolbilgisayarında bitior gibi konuşuyosunuz. şahsen yeni sipariş ettiğim corsada da yol bilgisayarı yok ama sınıfının en iyi arabası.

corsa neye ve kime göre sınıfının en iyi arabası anlamadım bence değil. Bugün aynı sınıftaki araclarda yol bilgisayarı en düşük donanımda bile standart olarak sunulurken, astrada neden yok anlamıyorum.hemde bu fiyata.. türk insanı artık bilinçlenmeli hem avrupadan daha pahalı satacaksın hemde donanımdan çalacaksın.

VW TIGUAN'12 WHITE NIGHT

2216 Mesaj
1 Eylül 2007; 4:54:41 

ESKİ BİR 2001 ASTRA ELEGANCE SEDAN KULLANICISI OLARAK BU KASALAR BİR EFSANEYDİ 4 SENE DOLU DOLU KULLANDIM BU ARACIMI ANCAK YENİ ASTRA HB.ÇIKTI VE ÇOK ARIZA ÇIKARDI ÖZELLİKLE DİZELLERİ İNŞ.ASTRA SEDANDA BÖLE SORUNLAR OLMAZ ŞAHSEN YENİ ASTRA SEDAN ERKEN GELSEYDİ ALICAGIM TEK ARABAYDI...ÇÜNKİ ASTRAYA ALIŞMIŞTIM ÇOK GEÇ KALDILAR BİR ÇOK MÜŞTERİYİ KAYBETTİLER BAŞKA MARKALARA YÖNELDİ OPEL KULLANICILARI BENDE YENİ HONDA CİVİC SEDAN ALDIM MEMNUNUMDA ANCAK YENİ ASTRA ERKEN GELSEYDİ COSMO MODELİNİ ALIRDIM...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emre000 -- 1 Eylül 2007; 4:55:57 >

"Bizim milletimiz, vatanı için, hürriyeti ve egemenliği için fedakar bir halktır."
..Türk Tek Başına bir Kuvvettir.Azmini Ve İradesini Kanından Alır..

456 Mesaj
1 Eylül 2007; 10:26:41 

fiat linea multijet emotion.........37.800 ytl

opel astra sedan dizel cosmo....43.490 ytl

iki araçtada aynı motor kullanılmakta,konfor ve donanım olarak cok fark yok hatta donanımda linea daha üstün. bu kadar fiyat farkı olması gercekten şaşırtıcı. tabi adı opel olunca herhalde fiyatı 6.000 ytl kadar artıyor.

VW TIGUAN'12 WHITE NIGHT

1078 Mesaj
2 Eylül 2007; 19:47:29 

yeni astra sedanın modol donanımları hakkında bilgisi olan var mı acaba

LG G2,Sony 40HX850 Samsung 32C650,Atlanta Hd Box,Samsung , F200 EXR,HP Pavilion,Yamaha Recevier,Yamaha Or300tr Klavye,Sony Sound Sistem

1900 Mesaj
6 Eylül 2007; 11:37:45 

olmadı şimdi opel yuhh be bu fiyatlar ne böyle çok pahalı kampanyada bari kampanya olsa

2619 Mesaj
6 Eylül 2007; 16:46:40 

araba harikayav bir önce çıkar inşallah fiyatlarıda gayet makul geldi bana

4654 Mesaj
6 Eylül 2007; 18:07:58 

quote:

fiat linea multijet emotion.........37.800 ytl

opel astra sedan dizel cosmo....43.490 ytl

iki araçtada aynı motor kullanılmakta,konfor ve donanım olarak cok fark yok hatta donanımda linea daha üstün. bu kadar fiyat farkı olması gercekten şaşırtıcı. tabi adı opel olunca herhalde fiyatı 6.000 ytl kadar artıyor.

ikisini de alır binersin.
hızlanırsın; viraja girersin, koltukta otururken bi elini sağa sola atarsın; kalite farkını kavrarsın ve o zaman fark nereden geliyor görürsün.
Sürüş dinamikleri yeter. Bir arabada aynı motor kullanılması çok mu önemli.
Torro-Rosso F1' de Ferrari motorunu kullanır, ancak biri klasmanın tepesinde, diğeri dibinde.
Anladın mı.
quote:

olmadı şimdi opel yuhh be bu fiyatlar ne böyle çok pahalı kampanyada bari kampanya olsa

Neden, 25 milyar olmayacaktı zaten. HB' ten iki milyar civarında daha pahalı. HB bu fiyatlarıyla lider, sedan' ı da görürüz.

Ve mümkünse daha az "smiley" kullanın.

Öte yandan bu arabanın esas rakipleri jetta' dır, focus sedan' dır. Linea' yla kıysalanması bile yanlış bence. Yeni Fiat Bravo çıkıyor; Punto' nun üst segmenti. onun sedanı yapılırsa ne diyeceksiniz; linea c, bravo d sınıf mı olacak? Komedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feanorringeril -- 6 Eylül 2007; 18:13:49 >

Do you remember the time when the air was clean and the sex dirty ?

1589 Mesaj
6 Eylül 2007; 18:17:32 

bu kasa aynı 1997 lerde üretilen astra sedanların yenisi...o araclarda dısarıdan cok güsel durmasada satıs rakamları gayet güseldi bence yeni astra sedanda tasarımı HB i kadar iyi olmasada iyi rakamlar yakalar TR piyasasında

Honda Civic HB 1.8 Sport & Fiat Stilo 1.6 Dynamic

3428 Mesaj
8 Eylül 2007; 11:50:58 

bence yeni astra sedanın yeni bir kasa havası yok. bakınca direkt aklıma mevcut kasa vectra küçülmüş astra olmuş imajı oluştu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acu___men -- 8 Eylül 2007; 11:51:35 >

Uzaklaştırılmış
8 Eylül 2007; 13:19:46 

quote:

Orjinalden alıntı: feanorringeril

Neden, 25 milyar olmayacaktı zaten. HB' ten iki milyar civarında daha pahalı. HB bu fiyatlarıyla lider, sedan' ı da görürüz.

Öte yandan bu arabanın esas rakipleri jetta' dır, focus sedan' dır. Linea' yla kıysalanması bile yanlış bence. Yeni Fiat Bravo çıkıyor; Punto' nun üst segmenti. onun sedanı yapılırsa ne diyeceksiniz; linea c, bravo d sınıf mı olacak? Komedi.

Çok doğru
Corsa ile Punto aynı platformu kullanıyor=35
Linea puntodan bi büyük astra ile aynı=36
Astra sedan hb sinden bir büyük=37
platformlarda böyle

456 Mesaj
8 Eylül 2007; 20:28:06 

quote:

Orjinalden alıntı: feanorringeril

formula bir araclarıyla konumuzun ne alakası var anlamadım.renault gecen iki sene sampiyon olunca ferrari ve mercedesden daha kalitelimi oluyor şimdi..
hem lineayı hemde astra yı kullandım sürüş olarak hiç bir fark göremedim,opelin heryerinden ses geliyordu.kalite ve donanım olarak o kadar fiyat farkını hak edecek bir sey göremedim.zaten astra hb cok satıldıgı için sedanıda bu kadar pahalı satıyorlar nasıl olsa alan olur diye. aynı motor cokmu önemli demişsin herhalde bir otomobilin en önemli parcasının motor oldugunu unuttun. eski kasa astra alanlar aglıyor şimdi sıfır fiyatı bir ara 23.900 kadar düştü..
o arabayıda sattılar millete pahalı pahalı şimdi sudan ucuza veriyorlar,3-4 sene sonra yeni sedanıda alırız belki o fiyatlara.
ANLADIN MI???

VW TIGUAN'12 WHITE NIGHT

530 Mesaj
11 Eylül 2007; 8:05:21 

Opel 2001 yılındaki krizde izmirdeki fabrikasını kapatıp kaçmıştı resmen ogün bugün inceden uyuz oluyorum firmaya...arabalar güzel ama...

70'lik ve beşiktaş..

5302 Mesaj
11 Eylül 2007; 11:31:31 

quote:

formula bir araclarıyla konumuzun ne alakası var anlamadım.renault gecen iki sene sampiyon olunca ferrari ve mercedesden daha kalitelimi oluyor şimdi..
hem lineayı hemde astra yı kullandım sürüş olarak hiç bir fark göremedim,opelin heryerinden ses geliyordu.kalite ve donanım olarak o kadar fiyat farkını hak edecek bir sey göremedim.zaten astra hb cok satıldıgı için sedanıda bu kadar pahalı satıyorlar nasıl olsa alan olur diye. aynı motor cokmu önemli demişsin herhalde bir otomobilin en önemli parcasının motor oldugunu unuttun. eski kasa astra alanlar aglıyor şimdi sıfır fiyatı bir ara 23.900 kadar düştü..
o arabayıda sattılar millete pahalı pahalı şimdi sudan ucuza veriyorlar,3-4 sene sonra yeni sedanıda alırız belki o fiyatlara.
ANLADIN MI???

eğer ki şu yeni astra sedan ile denge problemli linea arasında kalite farkı ve sürüş zevki yoksa durur şurda kafamı keserim yani çok saçma konuşuyorsunuz yahu biri opel astra sedan birisi FİAT linea yuh artık

Uzaklaştırılmış
11 Eylül 2007; 13:50:04 

Linea zaten ancak accent era ile kapışabilir.Tabii kalite olarak.Ve her zaman kazanır .

530 Mesaj
12 Eylül 2007; 8:10:59 

opelle kıyaslmamak lazım lineayı!!!linea dar olduğu için,tüyleri yolunmuş tavuk gibi durur astranın yanında!!
quote:

Orjinalden alıntı: frk96

Linea zaten ancak accent era ile kapışabilir.Tabii kalite olarak.Ve her zaman kazanır .

70'lik ve beşiktaş..

Uzaklaştırılmış
12 Eylül 2007; 12:04:44 

quote:

Orjinalden alıntı: nouma35

opelle kıyaslmamak lazım lineayı!!!linea dar olduğu için,tüyleri yolunmuş tavuk gibi durur astranın yanında!!

sınıfları bile uymuyo

5302 Mesaj
12 Eylül 2007; 13:13:46 

quote:

sınıfları bile uymuyo

uysa bile karşısında duramaz

456 Mesaj
12 Eylül 2007; 23:22:19 

quote:

sınıfları bile uymuyo

laf olsun diye yazdın herh. bu yazıyı.. lineayla astra sedan aynı sınıf araçlar bu gerçeği senin bir cümlen değiştiremez.
Opelle kıyaslamamak lazım demişsiniz ;cok doğru müşteri şikayetlerinde opel açık ara zirvede hemde diğerleriyle kıyaslanamayacak kadar

VW TIGUAN'12 WHITE NIGHT

497 Mesaj
24 Eylül 2007; 22:13:23 

Arkadaşlar bu yazıyı okuyarak hemen üye oldum sizlere de yaşadıklarımı aktarmak için.
Opelden Uzak durun...Yeni kasa Opel Astra'm (2005 model) aldığım aylardan itibaren bir çok sorun çıkardı servis yapıyor o yeni bir arıza çıkarıyor.Başlıcalarını sayayım sizlere önce farları kendiliğinden yanmaya başladı, sonra teyp kendiliğinden çalışmaya başladı, sonra marş basmamaya başladı, anahtar değişti ,cim modülü değişti, tekrarlayınca cim bi'daha değişti, şimdide korna çalışmıyor cim bir daha değişti müşteri memnuniyetsizliği diye hepsi ücretsiz ama hala korna çalışmıyor, servise gidip gelmekten helak oldum şimdi almanyaya sordular bakalım nolacak, yapsınlar hemen satıp başka bir marka araç alacağım belki de avukatla görüşeceğim bilemiyorum.Belki de ben bahtsız bedeviyim ama artık çevremdeki insanlara anlatıyorum opelden uzak duracağım alanlara engel olacağım çok kızgınım.Sağlıcakla kalın

456 Mesaj
24 Eylül 2007; 22:41:56 

quote:

Orjinalden alıntı: antiopelci

Arkadaşlar bu yazıyı okuyarak hemen üye oldum sizlere de yaşadıklarımı aktarmak için.
Opelden Uzak durun...Yeni kasa Opel Astra'm (2005 model) aldığım aylardan itibaren bir çok sorun çıkardı servis yapıyor o yeni bir arıza çıkarıyor.Başlıcalarını sayayım sizlere önce farları kendiliğinden yanmaya başladı, sonra teyp kendiliğinden çalışmaya başladı, sonra marş basmamaya başladı, anahtar değişti ,cim modülü değişti, tekrarlayınca cim bi'daha değişti, şimdide korna çalışmıyor cim bir daha değişti müşteri memnuniyetsizliği diye hepsi ücretsiz ama hala korna çalışmıyor, servise gidip gelmekten helak oldum şimdi almanyaya sordular bakalım nolacak, yapsınlar hemen satıp başka bir marka araç alacağım belki de avukatla görüşeceğim bilemiyorum.Belki de ben bahtsız bedeviyim ama artık çevremdeki insanlara anlatıyorum opelden uzak duracağım alanlara engel olacağım çok kızgınım.Sağlıcakla kalın

aman arkadaşım burada böyle şeyler yazma kimsenin tahammülü yok.
opel çok süper opelden hiç şikayet yok falan diyeceksin.

VW TIGUAN'12 WHITE NIGHT

497 Mesaj
24 Eylül 2007; 22:47:55 

quote:

aman arkadaşım burada böyle şeyler yazma kimsenin tahammülü yok.
opel çok süper opelden hiç şikayet yok falan diyeceksin.

Ok Dostum sağol şimdi düzeldiydi zaten arabam ben de onu dicektim yaw

63 Mesaj
3 Ekim 2007; 0:52:27 

focus 1.6 dizelle aynı fiyata 1.3 dizel satıyorlar bu nasıl iştir?

7417 Mesaj
3 Ekim 2007; 0:59:05 

YUHHHH yeni astra sedanın fiyatlarına bak.kazıklayacak enayisinden adam arıyorlar anlaşılan.aman alın alın kapışın

NE MUTLU "TÜRKÜM" DİYENE

9 Mesaj
3 Ekim 2007; 2:07:00 

abi 1.3 dizel cdti kasko hediyeli anahtarı çalıştır git 40.300 ben sadece motordan dolayı karasızım çünkü seneye daha iyi motor çıkardılarmı bu araba eliniz de patlar gibi gelio.. yoksa bu fiyata bas git focus varsa yerini söleyin bende alayım kaskoyu falan koydunmu focus 45e falan gelio 5 sizin için az farksa bilemem :)

12193 Mesaj
3 Ekim 2007; 8:18:59 

o kadar olsun kalite farkı. sırf astranın iç mekan kalitesi için veriler focusla kıyasladığında. boşuna avrupada en çok satılan araç değil astra
quote:

Orjinalden alıntı: mkilinc79

focus 1.6 dizelle aynı fiyata 1.3 dizel satıyorlar bu nasıl iştir?

• 2013 VW Golf 1.4 TSI ACT DSG Highline BEYAZ Sunroof, U Led, Led Stoplar, 18" Durban, Adaptif Şasi, ErgoAktive Koltuk, Elektrikli Katlanır Yan Aynalar, Geri Görüş Kamerası, Discover Media, Renkli Yol Bilgisayarı.

530 Mesaj
3 Ekim 2007; 8:39:51 

1.3'ün vergisi yılda 200ytl daha ucuz 5 yılda 1000ytl cepte..10depo benzin eder..10.000km fazladan yaparsın beleşşş..

70'lik ve beşiktaş..

456 Mesaj
3 Ekim 2007; 21:24:31 

quote:

Orjinalden alıntı: nouma35

1.3'ün vergisi yılda 200ytl daha ucuz 5 yılda 1000ytl cepte..10depo benzin eder..10.000km fazladan yaparsın beleşşş..

merak etme opel bu farkı servis ücretleri ve açacağı ekstra masraflarla fazlasıyla cıkaracaktır...psikolojik tramvada cabası..

VW TIGUAN'12 WHITE NIGHT

610 Mesaj
3 Ekim 2007; 22:22:36 

quote:

Orjinalden alıntı: THESHUCK

[font="Comic Sans MS"]Ön farları eskisiyle aynı zaten arka farlar tam bir rezalet ben bile daha güzel bir tasarım yapardım berbat bir araç içide Laguna ve Mondeo ya asla rakip olamaz (sınıflarını hesaba katmayın) bence bu araç hiç tutulmaz iğrenç bir araba Umarım Vectra daha güzel olur[/font]

Arkadaşım zevk ler ve renkler tartışılmaz..Arkada FAR olmaz arka stop lar ve arka sis lambası olur o..Ayrıca eminim sen astra tasarımcılarından daha iyi bi tasarım yapabilirdin .Ve ayrıca laguna kullanan arkadaşlarımın çoğu iç izalasyon unun iyi olmadığını ve parça kalitesinin yeterli olmadığını söylediler(sınıfındaki diğer araçlara göre) ama mondeo oldukça iyi bi araç ona diyecek sözüm yok ama opel i asla kötüleme....

610 Mesaj
3 Ekim 2007; 22:34:08 

quote:

merak etme opel bu farkı servis ücretleri ve açacağı ekstra masraflarla fazlasıyla cıkaracaktır...psikolojik tramvada cabası..

Arkadaşım bak adam yukada ne yazmış ''MÜŞTERİ MEMNUYETSİZLİĞİ OLDUĞU İÇİN PARA ALMADILAR''ayrıca psikolojik tramva da geçirmene gerek yok.Bence sende bi astra al eğer bu kadar çok arıza çıkartıyorsa opel ki öle bişi olmadığına eminim sen al çıkarsada çıkarmasada sen bol bol serwise git o zaman astra ve linea arasındaki farkı anlayabilirsin aracın gözükmeyen kısımlarındaki kalite farkını bile...

9 Mesaj
4 Ekim 2007; 0:32:46 

ya arkadaşlar bişey söleyin ya yeni astra sedan 1.3 ctdi 40.000 ytl ye alınırmı alınmazmı motor açısından kararsızım ben sadece... sen o kadar bagaj koy ama o bagajı taşıycak motor koyma allam ya...

90 Mesaj
4 Ekim 2007; 11:01:44 

Daha büyük bagajı olan ve genelde çok yüklü kullandığım 75 bg sienam çektiğine göre bu da çeker.
Daha yüksek performans istiyorsanız haliyle yetmez.
O zaman niye 1.3 bakıyorsunuz ortalıkta birsürü 1.9 araba varken?

Durun tahmin edeyim: 3 yıl yılda 1440 YTL, ardından bir 3 yıl da 850 YTL bandrol çok geliyor

quote:

Orjinalden alıntı: saw16
ya arkadaşlar bişey söleyin ya yeni astra sedan 1.3 ctdi 40.000 ytl ye alınırmı alınmazmı motor açısından kararsızım ben sadece... sen o kadar bagaj koy ama o bagajı taşıycak motor koyma allam ya...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hornet512 -- 4 Ekim 2007; 11:02:37 >

530 Mesaj
4 Ekim 2007; 13:12:48 

izmirdeki opel servislerine verip veriştiriyor millet!!Ama arkadaşım 1 yıldır kullanıyor aracı ama hiç problem yaşamadı!!
quote:

Orjinalden alıntı: fire_glavie2

Arkadaşım bak adam yukada ne yazmış ''MÜŞTERİ MEMNUYETSİZLİĞİ OLDUĞU İÇİN PARA ALMADILAR''ayrıca psikolojik tramva da geçirmene gerek yok.Bence sende bi astra al eğer bu kadar çok arıza çıkartıyorsa opel ki öle bişi olmadığına eminim sen al çıkarsada çıkarmasada sen bol bol serwise git o zaman astra ve linea arasındaki farkı anlayabilirsin aracın gözükmeyen kısımlarındaki kalite farkını bile...

70'lik ve beşiktaş..

1087 Mesaj
11 Ekim 2007; 18:30:55 

ÖMER ABİ MERHABA BİZ BUNDAN ALICAZ

2388 Mesaj
20 Ekim 2007; 10:02:48 

pekiyi arkadaşlar astra clasicin en full olanı ile yeni astra sedanın baz donanımlısı arasında yaklaşık 5binytl var ,eğer 2007 modeline razı olursak 6binbeşyüz ytl oluyor, liste fiyatlarına göre,yeni astra sedanında en full olanını istersek fark 13binytl ye çıkıyor,
ne dersiniz değermi?

düzeltme:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emerald Dolphin -- 20 Ekim 2007; 10:03:09 >

2008 siyahastra sedan 1,3cdti njoy+sp
elinden geliyorsa bir ağız tatlandırmaya bak,o ağıza yumruk atmak erkeklik değildir
kötülere iyilik yapmak, iyilere kötülük yapmak demektir

12193 Mesaj
20 Ekim 2007; 10:04:34 

ne demek değermi değer tabi biri 2007 yılında tasarlanmış teknolojinin son ürünü diğeri 1998 yılında tasarlanmış zamanının en iyi arabalarından biri ama ne olursa olsun yenisiyle eskisi mukayese kabul etmez

2388 Mesaj
20 Ekim 2007; 10:14:41 

quote:

Orjinalden alıntı: TiFoSi_BJK

ne demek değermi değer tabi biri 2007 yılında tasarlanmış teknolojinin son ürünü diğeri 1998 yılında tasarlanmış zamanının en iyi arabalarından biri ama ne olursa olsun yenisiyle eskisi mukayese kabul etmez

galiba yanlış anlaşıldım,tabi ki mukayese yapılamaz bile,
amacım arabaları kötülemek te değil hatta kısmetse pazartesi yada salı iki aracı incelemek için bayiye gideceğim ve belkide alacağım...

aslında üstteki mesajı yazarken galiba sesli düşündüm(yada yazılı),soruyu kendime soruyorum ama sizdende yardım istiyorum,ince eleyip sık dokumalıyım malum bütçe sınırlı...

elinden geliyorsa bir ağız tatlandırmaya bak,o ağıza yumruk atmak erkeklik değildir

4291 Mesaj
21 Ekim 2007; 14:51:20 

astra sedanla 407 i kıyaslayabilecek varmı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ax -- 21 Ekim 2007; 15:00:04 >

Uzaklaştırılmış
21 Ekim 2007; 18:10:52 

Sonunda astra sedanın bugün dizelini gördüm

420 Mesaj
22 Ekim 2007; 9:31:07 

Merhaba Arkadaşlar,

İşim gereği senede ortalama 50.000 km yapıyorum. Sık seyahat ederim ve gittiğim uzak şehirlerde araç kiralarım. Bu konuda bahsettiğiniz araçlarla ilgili şahsi tecrübelerimi size aktarmak isterim.

Şu anda kullandığım araç 2005 Aralık trafik çıkışlı 2006 model bir Opel Astra Classic 1.6 Twinport. araç 105.000 km civarında ve 2 hafta sonra değiştireceğim. Aracı 0 km aldım. 105.000 km boyunca tüm sert kullanımıma ve yol şartlarına rağmen beni hiç yolda bırakmamıştır. 95.000 de aküsü bitti onu değiştirdim onun dışında başka bir sorun çıkartmadı. Benzin tüketimi şu anda ortalama 7 litre/ 100 km.
Halen çekişi oldukça kuvvetli, hiçbir yorgunluk belirtisi gözlemlemediğim bir arabadır ve Opel markasına olan güvenimi tazelemiştir. Aracın bakımlarını düzenli olarak her 15.000 km de bir ve hiç km geçirmeden yaptırırım.

Almayı düşündüğüm araba ise Opel Yeni Astra Sedan 1.6 Enjoy Spor Paket. Şirketimin altında Opel showroom'u olduğundan bugün öğlen tatilinde aracı baya bir kurcaladım. Kendi sınıfındaki araçlar içerisinde üst sınıf bir araba olduğunun kanaatindeyim. Fiyatına göre donanım özellikleri ise son derece üst sınıf.
GM CEO'su Polonya'da üretilen Yeni Astra Sedan için yeni üretim modelleri olan "Sıfır Hata" felsefesine göre hattan çıktıklarını belirtmiştir. Yeni Astra HB'de yaşanan sıkıntıların bu araçla yaşanmayacağına inanıyorum. Aracı aldıktan sonra deneyimlerimi sizinle paylaşırım.

Gelelim diğer araç deneyimlerime.
Linea Türkiye'de üretilen bir araç olduğu için insanımızın sahiplenmesini anlayışla karşılıyorum. Fakat araç içerisindeki aksam o kadar kalitesizki kendinizi rahatsız hissediyorsunuz. Dış tasarımı çok güzel. Fakat yüksek kilometre yaptığımı düşündüğümde FIAT markası benim için her zaman çok güvensiz sınıfındadır. Ayrıca burada karşılaştırdığınız Yeni Sedan Astra ile kıyas kabul etmez.

Uzun zaman Megane II 'de kullandım. Fiyatına göre yetersiz donanım özellikleri benim gözüme ilk çarpan özellik. Kullanımda ise küçük aynaları her zaman beni rahatsız etmiştir. İşim gereği Renault motor bloklarının üretimini gözlemleme fırsatı bulduğum için de yarı fiyatına satsalar almayı belki düşüneceğim bir arabadır.

Yazdıklarım şahsi görüş ve tecrübelerimdir. Umarım faydalı olur.

What you see depends on what you're looking for..

2388 Mesaj
22 Ekim 2007; 16:59:14 

quote:

Orjinalden alıntı: Zizim

Merhaba Arkadaşlar,

İşim gereği senede ortalama 50.000 km yapıyorum. Sık seyahat ederim ve gittiğim uzak şehirlerde araç kiralarım. Bu konuda bahsettiğiniz araçlarla ilgili şahsi tecrübelerimi size aktarmak isterim.

Şu anda kullandığım araç 2005 Aralık trafik çıkışlı 2006 model bir Opel Astra Classic 1.6 Twinport. araç 105.000 km civarında ve 2 hafta sonra değiştireceğim. Aracı 0 km aldım. 105.000 km boyunca tüm sert kullanımıma ve yol şartlarına rağmen beni hiç yolda bırakmamıştır. 95.000 de aküsü bitti onu değiştirdim onun dışında başka bir sorun çıkartmadı. Benzin tüketimi şu anda ortalama 7 litre/ 100 km.
Halen çekişi oldukça kuvvetli, hiçbir yorgunluk belirtisi gözlemlemediğim bir arabadır ve Opel markasına olan güvenimi tazelemiştir. Aracın bakımlarını düzenli olarak her 15.000 km de bir ve hiç km geçirmeden yaptırırım.

Almayı düşündüğüm araba ise Opel Yeni Astra Sedan 1.6 Enjoy Spor Paket. Şirketimin altında Opel showroom'u olduğundan bugün öğlen tatilinde aracı baya bir kurcaladım. Kendi sınıfındaki araçlar içerisinde üst sınıf bir araba olduğunun kanaatindeyim. Fiyatına göre donanım özellikleri ise son derece üst sınıf.
GM CEO'su Polonya'da üretilen Yeni Astra Sedan için yeni üretim modelleri olan "Sıfır Hata" felsefesine göre hattan çıktıklarını belirtmiştir. Yeni Astra HB'de yaşanan sıkıntıların bu araçla yaşanmayacağına inanıyorum. Aracı aldıktan sonra deneyimlerimi sizinle paylaşırım.

Gelelim diğer araç deneyimlerime.
Linea Türkiye'de üretilen bir araç olduğu için insanımızın sahiplenmesini anlayışla karşılıyorum. Fakat araç içerisindeki aksam o kadar kalitesizki kendinizi rahatsız hissediyorsunuz. Dış tasarımı çok güzel. Fakat yüksek kilometre yaptığımı düşündüğümde FIAT markası benim için her zaman çok güvensiz sınıfındadır. Ayrıca burada karşılaştırdığınız Yeni Sedan Astra ile kıyas kabul etmez.

Uzun zaman Megane II 'de kullandım. Fiyatına göre yetersiz donanım özellikleri benim gözüme ilk çarpan özellik. Kullanımda ise küçük aynaları her zaman beni rahatsız etmiştir. İşim gereği Renault motor bloklarının üretimini gözlemleme fırsatı bulduğum için de yarı fiyatına satsalar almayı belki düşüneceğim bir arabadır.

Yazdıklarım şahsi görüş ve tecrübelerimdir. Umarım faydalı olur.

faydalı bilgiler için teşekkürler

pekiyi astra sedan için ne fiyat verdiler,liste fiyatı mı geçerli yoksa pazarlık gücümüzemi kalmış iş?

420 Mesaj
22 Ekim 2007; 17:38:30 

Elimde Arkas'ın listesi var. Sizinle paylaşayım arkadaşlar:

Yeni Astra Sedan:
1.6i 16 V (115 Hp) Essential: 34.385 YTL
1.6i 16 V (115 Hp) Enjoy : 36.480 YTL
1.6i 16 V (115 Hp) Cosmo : 41.010 YTL

1.3 CDTi Dizel (90 Hp) Essential: 36.960 YTL
1.3 CDTi Dizel (90 Hp) Enjoy : 39.060 YTL
1.3 CDTi Dizel (90 Hp) Cosmo : 43.590 YTL

Opsiyonlar:
Sunroof (Enjoy ve Cosmo) : 1.250 YTL
Easytronic Şanzıman (ESP plus ve Hillholder standart) (Tüm modeller): 2.570 YTL
Spor Paket : Hafif alaşımlı aluminyum jantlar + yol bilgisayarı (Enjoy) : 1.081 YTL
Xenon Paket : Xenon farlar + elektronik hız sabitleyici + park sensörü (Cosmo) : 1.450 YTL
17" Hafif alaşımlı aluminyum jant (Cosmo) : 1.250 YTL
Deri Döşeme (Cosmo) : 2.730 YTL
Metalik Renk (Tüm Modeller) : 806 YTL

Şu anda 2.500 YTL kampanya var. Bu fiyatlar kampanyalı fiyatlar. Bakalım pazarlık için bastıracağız ama pek de düşeceklerini sanmıyorum.

134 Mesaj
22 Ekim 2007; 21:57:28 

izmir arkastan alıyoruz biz. yeni açıldı ve ellerinden geldıgı kadar yardımcı olmaya calısıyorlar.yıllardır egem ve opazdan sonra acılan ılk opel bayii cunku..
sunroof cok ıstıyodum ama 6-8hafta dedıler, bi de bazı ozellıklerını soyledıler sunroof'un vazgectım.
yazdan berı takıp edıyorum bu bolumu.
sonunda karar verdık.
spor paketli metro mavisi njoy 1.3 dizel alıyoruz..
araba çok tatlı.
arkası tercih etmenizi öneririm.
fiyat 3 aşağı 5 yukarı aynı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi conss -- 22 Ekim 2007; 22:00:03 >

420 Mesaj
22 Ekim 2007; 22:21:20 

Conss ben İstanbul\Maslak'taki Arkas ilegörüşüyorum. Ne kadar fiyat verdiler belirttiğin araba için?

Emerald Dolphin bütçene bağlı olarak alabileceğin en güzel arabalardan biri Astra Classic. 1.6 Twinport şu aralar 26bin YTL civarında geziyor. Bu fiyata diğer markaların ne verdiğine bakarsan en iyi seçenek (tabi bana göre) Astra Classic'tir. Üstteki mesajda'da belirttiğim gibi arabayı 2 senedir kullanıyorum ve halen altımda. Sormak istediğin bir şey olursa cevaplayabilirim.

2388 Mesaj
23 Ekim 2007; 8:07:34 

quote:

Conss ben İstanbul\Maslak'taki Arkas ilegörüşüyorum. Ne kadar fiyat verdiler belirttiğin araba için?

Emerald Dolphin bütçene bağlı olarak alabileceğin en güzel arabalardan biri Astra Classic. 1.6 Twinport şu aralar 26bin YTL civarında geziyor. Bu fiyata diğer markaların ne verdiğine bakarsan en iyi seçenek (tabi bana göre) Astra Classic'tir. Üstteki mesajda'da belirttiğim gibi arabayı 2 senedir kullanıyorum ve halen altımda. Sormak istediğin bir şey olursa cevaplayabilirim.

aynen katılıyorum sana @Zizim benimde mantığım aynısını söylüyor ama bir çok çok bilmiş arkadaşın aksine yeni sedan çok hoşuma gitti şu an hesap kitap safhasındayım

420 Mesaj
23 Ekim 2007; 8:38:33 

Haklısın valla. Ben tasarımını Jetta'dan bile daha çok beğendim.

Araba alırken önce ihtiyaçları belirlemek, sonra bütçeyi yapmak ve ondan sonra da o bütçeyle hangi marka ne veriyor, ihtiyaçlarınızın ne kadarını karşılıyor bunları değerlendirmek gerek.

Umarım hesabın tutar da gönlündeki araca bir an önce kavuşursun arkadaşım.

1732 Mesaj
23 Ekim 2007; 23:49:51 

opeller km konusunda en yanılan markalardır 210km gösteriyorsa o hız 195km falandır

2388 Mesaj
24 Ekim 2007; 8:17:46 

quote:

Haklısın valla. Ben tasarımını Jetta'dan bile daha çok beğendim.

Araba alırken önce ihtiyaçları belirlemek, sonra bütçeyi yapmak ve ondan sonra da o bütçeyle hangi marka ne veriyor, ihtiyaçlarınızın ne kadarını karşılıyor bunları değerlendirmek gerek.

Umarım hesabın tutar da gönlündeki araca bir an önce kavuşursun arkadaşım.

sağolasın dostum,
ortalık karışık,biraz durulsun muhtemelen kurban bayramından sonra nasipse alacağım...

Uzaklaştırılmış
25 Ekim 2007; 14:11:24 

nasıl oluyo o
quote:

Orjinalden alıntı: gacara_53

opeller km konusunda en yanılan markalardır 210km gösteriyorsa o hız 195km falandır

9444 Mesaj
25 Ekim 2007; 18:28:24