- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Bosch buzdolabı
75 Cevap42221 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

38 Mesaj
3 Ağustos 2007; 22:50:45 

Bosch buzdolabı almak istiyorum ne modeli almalıyım. mutfağımızı güney cepheden de güneş aldığını ve çok sıcak olduğunu söylemeliyim.
En iyi bu markayı öneriyorlar ama ben bilenlerden de yardım almak istiyorum Garantileri nasıldır ve elektrik sarfiyatları uygun model hangileridir Tavsiye edenler ya da şikayeti olanlar yazarsa ona göre değerlendireyim acel etmek istemiyorum

548 Mesaj
3 Ağustos 2007; 23:07:43 

Evet bende bosch alıcam. KSU45631NE modelini begendim. Bu modele sahip olan var mı? Ya da genel olarak bosch kullananların fikirlerini alabilir miyim?

Ergün YÜCEL

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
4 Ağustos 2007; 0:39:51 

sayın arkadaşlar belki inanmayacaksınız ama size tavsiye sakın almayın ,en çok arıza çıkaran buzdolapları bosch ve siemenslerdir,buzdolabında arçelik bile onlardan 10 kat daha kalitelidir,sordugunuz markadan sadece çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi alınır

1693 Mesaj
4 Ağustos 2007; 0:50:04 

quote:

Orjinalden alıntı: portıkıl

sayın arkadaşlar belki inanmayacaksınız ama size tavsiye sakın almayın ,en çok arıza çıkaran buzdolapları bosch ve siemenslerdir,buzdolabında arçelik bile onlardan 10 kat daha kalitelidir,sordugunuz markadan sadece çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi alınır

Evet portıkıl bey haklı, anneannemde 7 senelik Bosch buzdolabı var alındığı günden beri gürültülü bizim 15 yıllık Arçelik buzdolabı daha sessiz çalışıyor, kullanılan sac ve malzeme kalitesi düşük, alt tarafları çok hafif kabarma ve atma yaptı

37 Mesaj
4 Ağustos 2007; 11:59:08 

quote:

Orjinalden alıntı: afacan!

Evet portıkıl bey haklı, anneannemde 7 senelik Bosch buzdolabı var alındığı günden beri gürültülü bizim 15 yıllık Arçelik buzdolabı daha sessiz çalışıyor, kullanılan sac ve malzeme kalitesi düşük, alt tarafları çok hafif kabarma ve atma yaptı

Kesinlikle katılıyorum,sakın BOSCH almayın....Özelliklede İzmir'de oturuyor ve Balçova'da yaşıyorsanız sakın sakın ELTUTAN 'dan almayın...Ben evimi taşırken eşyalarımı yenilemek amacıyla tanıdık ve güvenilir diye buraya giderek;çamaşır makinası+bulaşık makinası+termosifon+süpürge aldım...bana ürünleri tam tamına 45 gün sonra teslim ettiler....her hafta bosch merkeze mailler,fakslar....muhattap kimseyi bulamadım...İnanması güç ama böyle büyük ve güçlü bir markadan beklenmiyecek bi durum...Adını sadece bizler büyütüyoruz sanırım...Bide sloganları var ; ''Güven Herşeydir'' gibi bişey...Artık evimin kapısından içeri bir tane Bosch ürünü giremez...45 gün rezil olduk...Yurt dışından ithal edilen buzdolapları,ülkemizin iklim koşullarına uygun değil...onun için sorun çıkabilir..

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

12219 Mesaj
5 Ağustos 2007; 8:42:31 

Benim çevreme aldırdığım ürünlerde sorun yok ama genel anlamda fazla şikayet olduğundan yerli montajlı Bosch buzdolaplarını önermiyorum.Performansta da oldukça iyi ama şikayetler çok fazla
Anak Kore malı ithal buzdolaplarını içiniz rahat alabilirsiniz.İklim sınıfı T (tropikal)dir ve Türkiye şartlarına uyumludur.Yani buzdolabını illa Bosch alacağım diyorsanız Kore malı olanları seçin hem yerlilere göre daha ucuz,hem performansı daha yüksek hem de daha kaliteli.İthal olan modeller de XL ve XXL modeller ve gardrop tipi olanlar

548 Mesaj
5 Ağustos 2007; 19:35:26 

Teşekkürler arkadaşlar. Yazılanlardan sonra Bosch almaktan vazgeçtim ve Arçelik 5087 VNF Plus modelini aldım.

Ergün YÜCEL

Uzaklaştırılmış
5 Ağustos 2007; 19:41:38 

quote:

arçelik nasıl siemens den 10 kat kaliteli oluyor anlamadım. bedava 1 kamyon arçelik beyaz eşya verseler evime sokmam.
annemin tüm beyaz eşyelerını 4 yıl önce yeniledim tık yok ve acaip memnun. ben de kendi bekar evimin tüm beyaz eşyalarını set üstü ocak ve elektrik süpürgesi dahil siemens aldım ve inanılmaz memnunum. garantilerini 40'ar ytl verip 7 yıla çıkarttım.

364 Mesaj
5 Ağustos 2007; 20:34:52 

8 senedir Bocsh Buzdalabı (KSU 3921) kullanıyorum ve 6 kez de ev değiştirdim, taşınırken de çalışırken de hiç sorunu olmadı. Bir kez tamir yüzü görmedi.
Bence Bocsh Gayet İYİ...

*Mal cimrilerde, Silah korkaklarda, Yönetim de akılsızlarda olursa iş bozulur...

Uzaklaştırılmış
5 Ağustos 2007; 21:42:27 

quote:

Orjinalden alıntı: dreternity

8 senedir Bocsh Buzdalabı (KSU 3921) kullanıyorum ve 6 kez de ev değiştirdim, taşınırken de çalışırken de hiç sorunu olmadı. Bir kez tamir yüzü görmedi.
Bence Bocsh Gayet İYİ...

şunada dikkat etmek lazım ,sizizn buzdolabı ithalmiydi yerlimi

38 Mesaj
5 Ağustos 2007; 22:28:35 

quote:

benim Bosch demem de çevremdekilerin performansını beğendiğimdendi, Benim ki Arçelikdi ama hep arızalanır ya motoru değişir ya rafı kırılır ya gazı biter (tam anlamamış olabilirim ama arızalanıp duruyor) çift kapılı dijital bi modeli var bulabilirsem eklerim buraya onu düşünüordum ,

size de teşekkürler

12219 Mesaj
5 Ağustos 2007; 22:30:56 

quote:

Bence Bocsh Gayet İYİ...
Benim amcamda da sizdeki modelin Siemens'i var.Onda da sorun çıkmadı.Sadece fırtınalı havada kötü elektrikten motoru kilitlendi şoklamayla açmışlar,yani parça değişimi olmadı.Diğer aldırdıklarım için de aynı şeyler geçerli ama şikayetler de çok fazla var,bundan dikkatli olmak lazım.Sizin ürününüz normal çıktığına göre uzun yıllar kullanırsınız.Bu arada kullandığınız ürün Türk montajlı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 5 Ağustos 2007; 22:31:33 >

38 Mesaj
5 Ağustos 2007; 22:32:06 

quote:

Orjinalden alıntı: .TaneR.

arçelik nasıl siemens den 10 kat kaliteli oluyor anlamadım. bedava 1 kamyon arçelik beyaz eşya verseler evime sokmam.
annemin tüm beyaz eşyelerını 4 yıl önce yeniledim tık yok ve acaip memnun. ben de kendi bekar evimin tüm beyaz eşyalarını set üstü ocak ve elektrik süpürgesi dahil siemens aldım ve inanılmaz memnunum. garantilerini 40'ar ytl verip 7 yıla çıkarttım.

sizin yazdığınıza göre Siemens de çok kaliteli sanırım reklamlar etkili oluyo hep ....bende bi bakıma Bosch veya Siemens düşünmüştüm ama kararsızım ,bu foruma da bilgilerimi çoğaltırım diye katıldım ama aklım karışıcak böyle giderse

Uzaklaştırılmış
5 Ağustos 2007; 22:33:08 

quote:

Orjinalden alıntı: Morinna

benim Bosch demem de çevremdekilerin performansını beğendiğimdendi, Benim ki Arçelikdi ama hep arızalanır ya motoru değişir ya rafı kırılır ya gazı biter (tam anlamamış olabilirim ama arızalanıp duruyor) çift kapılı dijital bi modeli var bulabilirsem eklerim buraya onu düşünüordum ,

size de teşekkürler

elektronik ürünlerde fazla gösterişe kaçmayın saglam olsun sizin isteklerinizi karşılasın yeter,buzdolaplarının içindede samsung,general,whirpool,amana çook iyidir,arçelikde en son düşünebilir

38 Mesaj
5 Ağustos 2007; 22:34:11 

quote:

Orjinalden alıntı: eyucel77

Teşekkürler arkadaşlar. Yazılanlardan sonra Bosch almaktan vazgeçtim ve Arçelik 5087 VNF Plus modelini aldım.

Konuyu ben açtım ama benden önce siz aldınız , Arkadaşım hayırlı olsun , sorunsuz kullanın

12219 Mesaj
5 Ağustos 2007; 22:34:21 

quote:

Pek iyi bir seçim yapmamışsınız açıkçası.Arçelik'in buzdolapları da yerli Bosch'tan çok farklı değil.Keşke Whirlpool/Samsung alsaymışsınız.Yerli Bosch ile Arçelik'i eksileri ve artıları ile değerlendirdiğinizde hemen hemen aynı performansı veren cihazlar.Tabi bu sadece buzdolabı için geçerli.Arçelik çamaşır,bulaşık ve fırında Bosch'un yanından bile geçemez

38 Mesaj
5 Ağustos 2007; 22:37:27 

quote:

elektronik ürünlerde fazla gösterişe kaçmayın saglam olsun sizin isteklerinizi karşılasın yeter,buzdolaplarının içindede samsung,general,whirpool,amana çook iyidir,arçelikde en son düşünebilir

amana yı hiç duymamıştım .nereden ithal o ?

Vestel in ürünüydü whirpool sanırım .... pahalıdır ama kaliteliyse hakeder mi ne dersiniz

548 Mesaj
5 Ağustos 2007; 22:37:59 

quote:

Konuyu ben açtım ama benden önce siz aldınız , Arkadaşım hayırlı olsun , sorunsuz kullanın

Teşekkürler.. Eski buzdolabı (arçelik 2. el rahat bi 15 yıllk vardır) bozuldu. Bu sebeple çok acil bir dolaba ihitiyacım vardı. Eve en yakın bayide bosch ve arcelikdi. Ve bana aldıgım gun teslim edilmesi gerekiyodu. Bekleme luksum yoktu yani. Bu sebeple arceliki tercih ettim. Aldıktan 4-5 saat sonra gelip taktılar.

Ergün YÜCEL

38 Mesaj
5 Ağustos 2007; 22:40:36 

quote:

Bence Bocsh Gayet İYİ...

dreternity bana link verebilirmisiniz ,bulmak zor olmazsa tabii
her site başka bi fiat veriyo; siz 8 sene oldu dediniz ama başka üst modeller çıkmıştır bu zamana .....A sınıfı denilenler var mesela yakıt olarak uygun sanırım

548 Mesaj
5 Ağustos 2007; 22:41:28 

quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

ek iyi bir seçim yapmamışsınız açıkçası.Arçelik'in buzdolapları da yerli Bosch'tan çok farklı değil.Keşke Whirlpool/Samsung alsaymışsınız.Yerli Bosch ile Arçelik'i eksileri ve artıları ile değerlendirdiğinizde hemen hemen aynı performansı veren cihazlar.Tabi bu sadece buzdolabı için geçerli.Arçelik çamaşır,bulaşık ve fırında Bosch'un yanından bile geçemez

Eski dolabım dozuldugu için aldım. Ve cok acil ihtiyacım vardı. Dolab bozuldu ve ertesi gun hemen yenisini aldım aynı gundede taktılar. Yoksa yiyecekler bozulacaktı. Bu sebeple diger markaları dusunmedim hiç. Ayrıca servis yaygınlıgı ve servis hızı da benim icin ozellikle buzdolabında cok onemliydi. Bir de anket sitelerine ve sikayet sitelerindeki goruslere-oranlara baktıgımda arçelik en co ktercih edilen urun goruluyor ve digerlerine gore daha az oranda sikayeti var.

Ergün YÜCEL

Uzaklaştırılmış
5 Ağustos 2007; 22:42:47 

quote:

amana yı hiç duymamıştım .nereden ithal o ?

Vestel in ürünüydü whirpool sanırım .... pahalıdır ama kaliteliyse hakeder mi ne dersiniz

dünyanın en iyi buzdolabı üreticisidir amana

http://www.isisan.com/u....dwx?product_type_id=55

http://www.isisan.com/u....dwx?product_type_id=70

http://www.isisan.com/u....dwx?product_type_id=74

http://www.isisan.com/u....dwx?product_type_id=75

http://www.isisan.com/u....dwx?product_type_id=71

whirpool buzdolapları ise

http://www.whirlpool.co.../urun_liste.aspx?lgid=8

38 Mesaj
5 Ağustos 2007; 22:43:40 

quote:

Teşekkürler.. Eski buzdolabı (arçelik 2. el rahat bi 15 yıllk vardır) bozuldu. Bu sebeple çok acil bir dolaba ihitiyacım vardı. Eve en yakın bayide bosch ve arcelikdi. Ve bana aldıgım gun teslim edilmesi gerekiyodu. Bekleme luksum yoktu yani. Bu sebeple arceliki tercih ettim. Aldıktan 4-5 saat sonra gelip taktılar.

güle güle kullanın fiatı nedir acaba ?
benim de acelem yok ama kışa girmeden alsam iyi olacak artık yazı bununla geçiricez (arçelik bu da , annemler idare edelim diyolar ama taksitini ben vericem dedim olmazsa evlenince götürrüm )

548 Mesaj
5 Ağustos 2007; 22:45:07 

Değiştirme kampayasını devam ettirdiler. Bozuk dolabı verdim. 300 ytl dusup 12 taksitle 7 yıl garantili 2330 ytlye aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyucel77 -- 5 Ağustos 2007; 22:45:55 >

Ergün YÜCEL

38 Mesaj
5 Ağustos 2007; 22:52:53 

Portıkıl ;

verdiğiniz linkleri inceledim AMANA cidden aman haa

ben siparişimi vereyim Amana Alaska Luxury fiatı da 2. el araba fiatı kadardır sanırım ,artık banka kredisi alırız sanırım ,

sağolun üdtad siz bu işte ustasınız cidden, diğer koonularda da bakıyorum hep tavsiyeleriniz var .... siler sayesinde iyi şeyler öğrenirim galiba ....

38 Mesaj
5 Ağustos 2007; 22:57:30 

quote:

Orjinalden alıntı: czu12

Kesinlikle katılıyorum,sakın BOSCH almayın....Özelliklede İzmir'de oturuyor ve Balçova'da yaşıyorsanız sakın sakın ELTUTAN 'dan almayın...Ben evimi taşırken eşyalarımı yenilemek amacıyla tanıdık ve güvenilir diye buraya giderek;çamaşır makinası+bulaşık makinası+termosifon+süpürge aldım...bana ürünleri tam tamına 45 gün sonra teslim ettiler....her hafta bosch merkeze mailler,fakslar....muhattap kimseyi bulamadım...İnanması güç ama böyle büyük ve güçlü bir markadan beklenmiyecek bi durum...Adını sadece bizler büyütüyoruz sanırım...Bide sloganları var ; ''Güven Herşeydir'' gibi bişey...Artık evimin kapısından içeri bir tane Bosch ürünü giremez...45 gün rezil olduk...Yurt dışından ithal edilen buzdolapları,ülkemizin iklim koşullarına uygun değil...onun için sorun çıkabilir..

Bir tane daha Bosch şikayeti

cidden vazgeçmeye başladım ...bu marka sırf reklamdan mı ibaret ne demek 45 gün
teslimatta bu kadar geçikme olması inanılır gibi değil ,ama bi de sizin anlaştığınız bayiiden kaynaklanoyor olmasın bu sorun ...

12219 Mesaj
5 Ağustos 2007; 23:06:28 

Teslimat sorununun Bosch'la bir ilgisi yok.Ben onca kişiye tavsiye yoluyla aldırdım hiç bu kadar bekleme olmadı.Bayiyle ilgili bir sorun.
Buzdolabı alacaksanız Samsung,Sharp,Whirlpool,Kore Siemens-Bosch dışına çıkmaya istisnalar haricinde gerek yok.Hiç pahalı da değiller,aksine yerli Arçelik ve Bosch'tan daha ucuzlar.Performans-kalite ise çok daha önde.

38 Mesaj
5 Ağustos 2007; 23:14:04 

candoğan62 sizede teşekkürler

bakalım bu nerden kaynaklı komşuma da sorayım ayrıca bayii olayını ve de fiat olayını

12219 Mesaj
5 Ağustos 2007; 23:14:07 

quote:

dreternity bana link verebilirmisiniz ,bulmak zor olmazsa tabii
her site başka bi fiat veriyo; siz 8 sene oldu dediniz ama başka üst modeller çıkmıştır bu zamana .....A sınıfı denilenler var mesela yakıt olarak uygun sanırım
dreternity'nin kullandığı 8 senelik Bosch buzdolabının bugünkü denk modeli aşağıda,Aplus enerji tüketimlidir

Özelliklerini incelemek için
http://www.boschevaletl...rost.asp&ID=819&SCAT=18
Burada da fiyatı uygun
http://www.hepsiburada....productid=mtboskdn40a00

Uzaklaştırılmış
5 Ağustos 2007; 23:22:17 

quote:

Portıkıl ;

verdiğiniz linkleri inceledim AMANA cidden aman haa

ben siparişimi vereyim Amana Alaska Luxury fiatı da 2. el araba fiatı kadardır sanırım ,artık banka kredisi alırız sanırım ,

sağolun üdtad siz bu işte ustasınız cidden, diğer koonularda da bakıyorum hep tavsiyeleriniz var .... siler sayesinde iyi şeyler öğrenirim galiba ....

arada kampanyalarla ucuz serileride oluyor bende o kampanyaları bekliyorum ölünceye kadar başka almamak için tek degişecek buzdolabım kaldı geri herşeyi degiştirdim,birde klima alacagım şu an sırayla

Uzaklaştırılmış
6 Ağustos 2007; 0:23:28 

amana ve general elektirik en kaliteliler ama fiyatları da uçuktur.

99 Mesaj
6 Ağustos 2007; 10:24:30 

[font="Verdana"]Selam arkadaşlar,
gerçi başlık "Bosch buzdolabı" ama bilgi vermesi açısandan yazmak istedim. Buzdolabı almayı düşünen arkadaşlar; electrolux yeni kampanya yapmış, gerçi ben buzdolabı aldıktan sonra bu kampanyanın olması biraz moralimi bozmuş durumda . Liste fiyatından ,modeline göre güzel indirimler var. [/font] http://www.electrolux.com.tr/Files/turkey_turkish/0-999/FS_Solo_August.pdf

"Söylesem, tesiri yok; sussam, gönül razı değil."

12219 Mesaj
6 Ağustos 2007; 11:21:12 

quote:

Orjinalden alıntı: giovanni

gerçi başlık "Bosch buzdolabı" ama bilgi vermesi açısandan yazmak istedim. Buzdolabı almayı düşünen arkadaşlar; electrolux yeni kampanya yapmış, gerçi ben buzdolabı aldıktan sonra bu kampanyanın olması biraz moralimi bozmuş durumda . Liste fiyatından ,modeline göre güzel indirimler var. [/font] http://www.electrolux.com.tr/Files/turkey_turkish/0-999/FS_Solo_August.pdf

Electrolux'ün özellikle 500lt üstü modelleri çok kaliteli ve elektrik tüketimi aşırı düşük.Fiyatıları da 2100-2200YTL civarı.Bu modelleri mutlaka gözden geçirmelisiniz.Avustralya'dan ithaldir

3137 Mesaj
6 Ağustos 2007; 12:58:55 

quote:

Orjinalden alıntı: .TaneR.

amana ve general elektirik en kaliteliler ama fiyatları da uçuktur.

ne diyosunuz manyak uçuklar ama manyakkkk bi gardrop iyi olur kalabalık zaten ailemiz gelen gidenimiz yatılılar eksik olmaz yazın hele aşırı ihtiyaç böyle bişey....

fiat indirime girince bana pm atan olursa sevinirim hatta yurtdışından bile olabilir nakliyesi fazla tutar mı bu dolabın .gümrük vs.... kaça patlar bize

3137 Mesaj
6 Ağustos 2007; 13:03:24 

quote:

Electrolux'ün özellikle 500lt üstü modelleri çok kaliteli ve elektrik tüketimi aşırı düşük.Fiyatıları da 2100-2200YTL civarı.Bu modelleri mutlaka gözden geçirmelisiniz.Avustralya'dan ithaldir

evet bi tanesi 600 ltlik imiş baktım ama fiatı genelde bu aralıktaysa fazla da inmiş sayılmaz

99 Mesaj
6 Ağustos 2007; 13:14:17 

quote:

[font="Verdana"]Sayın Candoğan, ben geçen ay başı itibariyle Electrolux enb 5298x modelini aldım. O zaman liste fiyatı 2649 YTL idi, şimdi ise 2250YTL. Bahsettiğin gibi bu model Avustralya'dan ithal. Özellikleri, görüntüsü ve malzeme kalitesi hoşumuza gittiği için tercih ettik. Aslında aklımda Siemens vardı ama bu tercihten vazgeçtik; istediğimiz büyüklükte çelik yüzeyli olan modelini bulamamamız, sikayetvar.com'da okuduğum şikayetler ve forumda takip ettiğim paylaşımlarda, electrolux tercihimizde etkili oldu. Lakin ürünü kullanma şansımız olmadı. Düğünden sonra, kısmetse kasım ayında kullanmaya başlayacağız. İzlenimlerimi paylaşmayı umuyorum. [/font]

"Söylesem, tesiri yok; sussam, gönül razı değil."

12219 Mesaj
6 Ağustos 2007; 15:31:15 

quote:

Orjinalden alıntı: suzi dilara

evet bi tanesi 600 ltlik imiş baktım ama fiatı genelde bu aralıktaysa fazla da inmiş sayılmaz

600lt modelden ziyade 505 ve 517lt olan modelleri kastetmiştim(1800YTL'den başlıyor) giovanni'nin dediği gibi fiyatı şu an uygun.Bir de Amana veya GE çok pahalıdır diye önyargıyla yaklaşmak bence yanlış.Örneğin şu an 570lt inox GE no frost buzdolabı 1990YTL.Bence çok uygun.Şu an 450lt civarındaki yerli inox buzdolapları 2binYTL'den daha pahalı.Aynı şey 1800YTL olan ve 517lt olan Electrolux için de geçerli.Bence o da oldukça uygun yerlilere göre

9909 Mesaj
6 Ağustos 2007; 18:09:20 

Candoğan merhaba,

Bende ki Bosch b.dolabının modeli KSU 40671NE
Kapılar bombeli çelik.

Çok memnunuz gayette sessiz ve kaliteli acaba bu model yerli üretim mi?

Yani arıza-şikayet olasılığı yüksek modellerden mi oluyor?

'14 Opel Insignia 170Hp Cosmo Otomatik - '14 Vw Golf 122Hp Highline Manuel - '13 Dacia Stepway 90Hp - '09 Fiat Doblo Safeline 75Hp

12219 Mesaj
6 Ağustos 2007; 19:27:31 

quote:

Orjinalden alıntı: esmerce

Candoğan merhaba,

Bende ki Bosch b.dolabının modeli KSU 40671NE
Kapılar bombeli çelik.

Çok memnunuz gayette sessiz ve kaliteli acaba bu model yerli üretim mi?

Yani arıza-şikayet olasılığı yüksek modellerden mi oluyor?

Merhabalar
Memnun olmana sevindim.Yerli montajlı modeli kullanıyorsun.Benim tavsiye ettiklerim de sorunsuz kullanıyorlar ama genel çevrede şikayet çok var.Daha doğrusu şikayet edilen buzdolaplarının arasında Bosch önde.Yani alınan ürünün arıza çıkarma ihtimali diğerlerine göre daha yüksek, memnunsan ne güzel.Benim arkadaşımda da yerli Bosch buzdolabı var 9 seneyi geçti taş gibi çalışıyor.Ama değiştirilen model yani ilk aldıkları voltajdan sorun çıkarmış ve şimdikiyle değiştirilmiş.
Genelde şikayet olduğundan ben önermiyorum,ancak yerli Bosch buzdolapları dondurma kapasitesi ve saklama süresi bakımından birçok markanın önünde.Mesela son çıkan seride 98lt dondurucu 12kg besin dondurabiliyor.Oldukça yüksek bir performans ama şikayetler de yabana atılacak gibi değil.

9909 Mesaj
6 Ağustos 2007; 19:32:35 

Teşekkür ederim.

Bizdeki dolapta henüz 1 yıllık falan.

Pek problem çıkaracağını sanmıyorum çıkarsada firma-servis sahipleriyle aram iyidir sıkıntım olmaz gibime geliyor,ha dersen ki gına getirecek kadar arıza yapar - o zaman değiştirip Whirpool ya da Kore üretimi bir model almaya çalışırım.

'14 Opel Insignia 170Hp Cosmo Otomatik - '14 Vw Golf 122Hp Highline Manuel - '13 Dacia Stepway 90Hp - '09 Fiat Doblo Safeline 75Hp

12219 Mesaj
6 Ağustos 2007; 19:36:18 

quote:

Orjinalden alıntı: esmerce

Teşekkür ederim.

Bizdeki dolapta henüz 1 yıllık falan.

Pek problem çıkaracağını sanmıyorum çıkarsada firma-servis sahipleriyle aram iyidir sıkıntım olmaz gibime geliyor,ha dersen ki gına getirecek kadar arıza yapar - o zaman değiştirip Whirpool ya da Kore üretimi bir model almaya çalışırım.

Umarım çıkarmaz.Ben özellikle iç tasarımını beğeniyorum Bosch'ların kullanışlı aksesuarları var,Whirlpool'da da öyle.Yani talihsizliğinize denk gelmezse gayet güzel buzdolabı

9909 Mesaj
6 Ağustos 2007; 19:39:30 

quote:

Yani talihsizliğinize denk gelmezse gayet güzel buzdolabı

Eyvah eyvah.. Pek talihli değilimdir ama dur bakalım

44 Mesaj
7 Ağustos 2007; 11:43:07 

[font="Times New Roman"]

Morinna, sakın ola ki Bosch marka buzdolabı alma.
Ben zamanında 600 milyon liraya aldım.No-Frost (2000 yılı ilkbaharından bahsediyorum)
2004 te derin dondurucu duyargası arızalandı, servisi aradım, parça alayım diye.
çünkü kendim değiştirebilirdim.
bana, -parça veremeyeceklerini, kendilerinin değişim yapması gerektiğini, illa parça
istiyorsam işçilik ücreti de vererek parça alabileceğimi- söylediler.
servis gelip duyargayı değiştirdi, 2004 yılı mayıs ayının parası ile 25-26 milyon lira verdim.

geçen yıl baktım, dolabın kapı lastikleri ateş gibi, son iki yıldır yazları böyle oluyor,
dolap 3-4 sene öncesine göre daha geç soğutuyor.

ben bu dolabı 600 milyon liraya aldığımda bir arkadaşım 450 milyon liraya aynı ölçüde Arçelik
No-Frost almıştı, ki 150 milyon lira o zamanlar çok para idi.
O arkadaş, buz dolabını hala sorunsuz kullanıyor.
babam 1996 yılında Beko marka buz dolabı almıştı, hala bir sorun çıkarmadı
ama ben, sanırım dolabı 1-2 sene daha anca kullanabilirim.

37 Mesaj
7 Ağustos 2007; 19:52:41 

quote:

Bir tane daha Bosch şikayeti

cidden vazgeçmeye başladım ...bu marka sırf reklamdan mı ibaret ne demek 45 gün
teslimatta bu kadar geçikme olması inanılır gibi değil ,ama bi de sizin anlaştığınız bayiiden kaynaklanoyor olmasın bu sorun ...

Evet bayinin'de katkısı yok değil,yani erkene çekmek gibi bi çabası yok demek istiyorum...ancak,aynı dönem hangi bosch bayisine gitsem aynı şeyi söylediler...en erken 2 hafta...zaten biz almış olduk..aldığımız gün (tam 2007 yılbaşı haftası) bize yılbaşından sonraki hafta içinde eve teslim dediler...sözde bosch'ta sistem değişiyormuş...Ege bölge müdürüyle görüştüm oda aynı şeyi söyledi sonra tatile çıktı,bayi tlfları açmadı gittim ,yarın elinizde bizle alakası yok bosch göndermiyo falan dedi...arada bosch merkeze fakslar,mailler,tlf'lar...kabus gibiydi...sonra eve teslim edilmeden 2 hafta önce tekrar ulaşabildim bölge müdürüne; bana '' siz 4 ürün almışsınız,bir tanesi elimizde olmadığı için diğerlerinide bekletiyoruz '' gibi bi açıklama geldi..yine yoğun tlf görüşmeleri,nihayet 45 gün sonra eve teslim edildi ürünler...son hafta istanbul merkezden tlf ile arandık ve bilgilendirildik... tek kelimeyle rezalettttttttttttttttttttttt !!!!
İlla Bocsh alacağım diyosanız ürünleri tek tek ayrı günlerde ayrı mağzalardan alın..belki o zaman 30 günde gelir ürünleriniz... inanın güvenim kalmadı Bosch'a...Dikaktli olun alırsanız..Ürünler belki kaliteli olabilir,bişey diyemiyorum çünkü 7aydır kullanıyoruz...Daha önce herşey Arçelik'ti.Eskiden çok sağlam ve kaliteliydi Arçelik ürünleri,15 sene kullandık ne kullandıksa,sonra babam emekli olunca yeniledik eşyaları yine Arçelik aldık bu seferkiler hemen arıza yapmaya başladı, korktuk...sonra evi taşıdık başka şehire,ikinci bi ev bu sefer ; SAğlam olsun ,kaliteli olsun dedik Bosch'a gittik..aldık cevabımızı,İhanetimizi affet Arçelik

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

1693 Mesaj
7 Ağustos 2007; 21:11:38 

czu12 ama sizin başınız ürünlerden değil de satıcılardan yana ağrımış.
Burda hata bence markadan ziyade satıcının ve bölge müdürlüğünün

38 Mesaj
8 Ağustos 2007; 8:41:07 

quote:

Orjinalden alıntı: giovanni

dolap (bröşürdeki resme göre ) 1 275 ytl brt34405 kaç lt imiş bi bakıyım .....

Ankastre» Yer Bakımı» Solo» Ev Konforu» Kahve MakinesiFırınlar ve AksesuarlarıOcaklarBuzdolaplarıDavlumbaz ve AspiratörlerÇamaşır MakinesiMikrodalgalarBulaşık MakineleriŞarap DolabıRobot SüpürgeElekt. Süpürge AksesuarlarıElektrikli SüpürgelerŞarjlı SüpürgelerAspiratörlerFırınlarBulaşık MakineleriÇamaşır Yıkama ve KurutmaSoğutma ve DondurmaMikrodalga FırınlarDuvar Tipi Split KlimalarSu IsıtıcılarHava Temizleyiciler

Şu anda buradasınız: Ürünler > Solo > Soğutma ve Dondurma > Buzdolapları > No Frost > ENB 35405 W
BRITA > Ayrıntılı bilgi

ENB 35405 W
BRITA
No-frost buzdolabı
Buzlanma oluşumu bir vantilatör sayesinde içerideki nemi dışarıya atmak suretiyle engellenir. İçeride oluşan sabit hava akımı ile buzlanma olmadan yiyecekler hızla soğutulur. Avantajı uzun süreli saklama olanağı sunmasıdır. Gıdaların doğal nemlerinin korunabilmesi için tüm gıdalar kapalı kaplarda korunmalıdır.
Elektronik kontrol
Brita tipi su filtresi
LCD ekran
Bacteria Safe System
Buzdolabı iç yüzeyindeki özel kaplama, mantar ve bakteri gelişimini engeller. Gözle görülemeyen bu kaplama buzdolabının ömrü süresince etkilidir; plastik yüzeyin sararmasını / renk değiştirmesini önler; bakterilerin çoğalmasını engellediği için kötü kokuların da önüne geçer; doğaya dosttur.

Hızlı dondurma fonksiyonu
Bu fonksiyonla yiyeceklerin kısa sürede dondurulması sağlanır; böylece gıdalar besin değerlerini korur. Aynı zamanda gıdaların dondurulma işlemi kısa sürede tamamlandığı için enerji tasarrufu sağlanır.

Drinks Chill fonksiyonu bu nedir?

Drinks Chill fonksiyonu, içeceklerin dondurucu bölmesinde hızla soğutulmasını sağlar. İçeceklerinizi dondurucu içerisinde soğuturken kullanacağınız zamanlayıcı, 30 dakikaya kadar ayar yapmanıza olanak verir ve sesli uyarı sinyali sayesinde dondurucudaki içecekleri unutma riskinin de önüne geçmiş olursunuz

Ekonomi fonksiyonu
Enerji tasarrufuna olanak verir.
Alışveriş fonksiyonu
Bu fonksiyon, büyük miktardaki yiyecekleri ve içecekleri çok kısa sürede soğutmanıza olanak verir.
Yüksek ısı göstergesi ve alarmı
Kontrol kilidi
Çocukların kontrol paneliyle oynayıp ürünün ayarlarını değiştirmelerini engellemeye yönelik olarak geliştirilmiştir.
Açık kapı alarmı
Kapı açık unutulduktan sonra 1 dakika içinde devreye giren sesli uyarı sistemi
Ekstra geniş sebzelik
Özel şişe rafı
Şişeler için ilave alan yaratan ve düzenli görünüm sağlayan özel şişe rafı
Dökülmeyi önleyici cam raflar
Değiştirilebilir kapı yönü Sağa ve sola ayarlanabilir kapı yönü
% 0 CFC - çevre dostu
Ozon tabakasına zarar veren CFC gazlarını içermeyen Electrolux soğutucular, çevreye dosttur.

Tip: No-frost

Toplam Brüt Kapasite (lt): 342

Brüt Dondurucu Kapasitesi (lt): 91

Brüt Soğutucu Kapasitesi (lt): 251

Enerji Tüketimi (kWh/gün): 1,03

Enerji Sınıfı: A

Dondurma Kapasitesi (kg/24 saat): 10

Ses Seviyesi (dB): 42

Yıldız Sınıfı: 4

Renk: Beyaz

Boyutlar (YxGxD) (mm): 185 x 59,5 x 63,2 cm.
www.electrolux.com

kapasite küçük

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Morinna -- 8 Ağustos 2007; 8:46:42 >

38 Mesaj
8 Ağustos 2007; 8:52:44 

quote:

600lt modelden ziyade 505 ve 517lt olan modelleri kastetmiştim(1800YTL'den başlıyor) giovanni'nin dediği gibi fiyatı şu an uygun.Bir de Amana veya GE çok pahalıdır diye önyargıyla yaklaşmak bence yanlış.Örneğin şu an 570lt inox GE no frost buzdolabı 1990YTL.Bence çok uygun.Şu an 450lt civarındaki yerli inox buzdolapları 2binYTL'den daha pahalı.Aynı şey 1800YTL olan ve 517lt olan Electrolux için de geçerli.Bence o da oldukça uygun yerlilere göre

teşekkürler bu modelleri hemen inceleyeyim bakayım.... Bosch almayı düşündüm hep Kaliteyi çağrıştırırdı bana ,ama Elekrolux de güzel ürünler yapmışş

sağlamlık önemli olan 5-10 fazla verilisin önemli değil 2-3 yılda değişmeyelim bu sefer diye inceliyordum bu site çıktı karşıma ....epeyde kalabalıkmış

37 Mesaj
8 Ağustos 2007; 10:08:41 

quote:

Orjinalden alıntı: afacan!

czu12 ama sizin başınız ürünlerden değil de satıcılardan yana ağrımış.
Burda hata bence markadan ziyade satıcının ve bölge müdürlüğünün

Afacan yüzbaşım,yazımın sonunda da belirttiğim gibi ürünler hakkında fazla bilgi sahibi değilim çünkü kullanmaya başlayalı 7 ay oldu...Bence ,hata kesinlikle BOSCH markasındadır...Çok ciddiyetsiz ve ilgisiz..çünkü İstanbul merkez'e defalarca mail,tlf ve faks çektim...bana en son hafta,ürünler kargoya verildiğinde ist merkezden ulaştılar...özür üstüne özür...27 aralık 2006 da bütün işlemleri yapılmış (parası ödenmiş,ist merkeze sipariş geçilmiş...) ve 8 şubat 2007 de evimize teslim edilmiştir..bu tür bi satış şekli göremiyorum başka markada..Bosch'tan hiç beklemediğim bir satış ve davranış biçimi... Ben sadece sizleri bu konuda uyarmak istedim...zaten yazımda da açık açık herşeye yer verdim..illa almak istiyorsanızda ayrı ayrı mağzalardan alın dedim..Böyle bir sistemleri var demekki; 10 ürün alın bi tane meyva sıkacağı olmadı mı bütün ürünler onu beklesin...sizde rezil olun 45 gün...Ne çamaşır yıkayabilin, ne banyo yapabilin...yani ayrıntıya girersem bir daha bosch lafını bile duymak istemezsiniz...Neyse sonuçta benim amacım sizlere azıcıkta olsa fikir vermekti,bunu değerlendirmek sizlere kalmış...her türlü düşünceye saygımız var...Ama dikkat edin lütfen...Bizim yaşadıklarımızı siz yaşamayın

12219 Mesaj
8 Ağustos 2007; 12:09:03 

@czu12
Ben satın aldığım zaman veya tavsiye yoluyla aldırdığım zaman bu kadar uzun bir bekleme süresine şahit olmadım.Ama yazınızın samimiyetine inanıyorum.
7 yıl kadar önce bulaşık makinesi+setüstü ocak alırken de setüstü ocak ellerinde olmadığından 1 hafta kadar beklemiştik.Ama bize bulaşık makinesini isterseniz önce teslim edebiliriz,ocağı da gelince getirtiriz dediler.Biz ikisi beraber gelsind edik ondan böyle oldu.
Şimdi birşeyler değişmiş olabilir.Ama 45 gün çok uzun bir süre.
Ama yazmanız da iyi olmuş bundan sonra bayiden ürün alanlar baştan anlaşarak bu duruma dikkat ederler.Elindeki malı bekleterek bence en büyük hatayı bayii yapmış.Size yukarıda belirttiğim seçeneği sunması gerekiyordu.

37 Mesaj
11 Ağustos 2007; 15:41:07 

quote:

@czu12
Ben satın aldığım zaman veya tavsiye yoluyla aldırdığım zaman bu kadar uzun bir bekleme süresine şahit olmadım.Ama yazınızın samimiyetine inanıyorum.
7 yıl kadar önce bulaşık makinesi+setüstü ocak alırken de setüstü ocak ellerinde olmadığından 1 hafta kadar beklemiştik.Ama bize bulaşık makinesini isterseniz önce teslim edebiliriz,ocağı da gelince getirtiriz dediler.Biz ikisi beraber gelsind edik ondan böyle oldu.
Şimdi birşeyler değişmiş olabilir.Ama 45 gün çok uzun bir süre.
Ama yazmanız da iyi olmuş bundan sonra bayiden ürün alanlar baştan anlaşarak bu duruma dikkat ederler.Elindeki malı bekleterek bence en büyük hatayı bayii yapmış.Size yukarıda belirttiğim seçeneği sunması gerekiyordu.

Şimdi dedim ya uzun hikaye...biz yeni ev açtığımız için bu ürünleri aldık...ve bayiden alırken, eşyaları taşıdığımız araç kapının önündeydi...hemen albiliriz dedik..yok hiç gerek yok zaten öbür hafta evinize teslim edip monte ediyolar dediler...bizde bayimize güvenip çıktık yola...o bir hafta bitmedi..yine aynı şeyleri anlatmayayım...Bayi başlı başına problem zaten hala problemimiz devam ediyo,o ayrı konu (izmir-balçova / ELTUTAN Bosch bayii)...şimdi onlar hemn siparişi ist merkeze geçtiler..(yada bize öle dediler..) ondan sonra sıkıntı başladı..ist siparişi ok'liyecek kargoya verecek,bize evimize gelecek...nerden baksan yine iki hafta...neyse başlık dışına çıkmaya başladık iyice, sonuçta bizim yaşadığımız bu! sizler dikkat edin
Ürünlerde şimdilik bi sıkıntı yok..olursa ilk yazacağım yer bu başlık

38 Mesaj
13 Ağustos 2007; 8:48:24 

quote:

Orjinalden alıntı: czu12

.bana en son hafta,ürünler kargoya verildiğinde ist merkezden ulaştılar...özür üstüne özür...27 aralık 2006 da bütün işlemleri yapılmış (parası ödenmiş,ist merkeze sipariş geçilmiş...) ve 8 şubat 2007 de evimize teslim edilmiştir..bu tür bi satış şekli göremiyorum başka markada..Bosch'tan hiç beklemediğim bir satış ve davranış biçimi...

Sistem olarak çok yanlış ve tamamen markanın zarar göreceği bi olay,şimdiye dek hiç memnun olmadınız mı kullandığınız üründen ,özellikle Buzdolabını yazarsanız sevinirim...

1 Mesaj
19 Ağustos 2007; 17:21:35 

ben yaklaşık 1.5 ay önce bosch buzdolabı,fırın ve çamaşır makinası aldım.Montaja gelen servis elemenları son derece kaba idiler.Hiç memnun kalmadım.Yetmezmiş gibi buzdolabım ses çıkarmaya başladı.2 kere servisi aradım,geldiler ama ses her zaman değil çalışırken yapıyor dedim biraz beklerseniz duyarsınız dedim bana sabaha kadar beklemek zorunda değiliz dediler.DERDİME ÇARE BULAMADIM.SORUN YOK DEDİLER AMA HALA SES ÇIKARIYOR.bosch alırken 5 kere düşünün.servisi çok kötü.

785 Mesaj
25 Ağustos 2008; 21:02:58 

Annemde Bosch marka buzdolabı kullanıyor.Çok gürültülü.Satan bayiye sorduğumuzda buz kırıyor ondan dediler.Bu kadar gürültü olurmu dolapta canım? Ben hangi marka alacağımı bilmiyorum daha ama Bosch almam herhalde.

3137 Mesaj
27 Ağustos 2008; 0:30:49 

nasıl buz kırmaktan ötürü ses çıkarıyormuş pek anlamadım
fotoğraf ekleyebilirmisiniz

ben de değişmeyi düşünüyorum da okudum burayı baştan itibaren
BOsch değil başka marka da olabilir acelem yok
çift kapılı da olabilir....

12219 Mesaj
27 Ağustos 2008; 2:52:28 

quote:

sac bi kutu içine taş atmış gibi bir ses çıkarıyor.

785 Mesaj
27 Ağustos 2008; 12:27:33 

quote:

Fotoğraf ekleyemem ama annem hiç memnun değil dolabından.Gerçekten ben de ordayken takır tukur sesler çıkardığını duyuyorum. Benim şimdiki dolabım Beko.Ben de değiştirmeyi düşünüyorum ama bir türlü hangi marka alacağıma karar veremiyorum. Gardrop tipi olanlara baktım onlar çok geniş.Benim 70 cm.lik yerim var.Mecburen no frost 2 kapılı dolaplara bakıyorum.