Şimdi Ara

## Asus GeForce 8500GT 'TOP' Satışa Çıkıyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
2.619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Asus GeForce 8500GT 'TOP' Satışa Çıkıyor ##

Haberini daha önce verdiğimiz Asus'un GeForce 8500GT tabanlı iddialı ekran kartı modeli EN8500GT TOP/HTP/256M raflarda kendini göstermeye başlıyor. Firmanın TOP serisine dahil olan ekran kartı dolayısyla benzerlerinden ayrılan yüksek saat hızları fark yaratmayı hedefliyor. Zira GeForce 8500GT için belirlenen temel spesifikasyonda kullanılan DDR-2 belleklerin aksine Asus yeni modelinde 256MB GDDR3 bellek kullanmayı tercih etmiş. Kartın tek farklılığı bellek tarafında değil. Kullanılan soğutma da standart çözümden çok daha farklı. Asus'a göre, yeni soğutma ekran kartını standart soğutmaya göre yaklaşık 18 derece daha iyi soğutabiliyor.

## Asus GeForce 8500GT 'TOP' Satışa Çıkıyor ##

Asus EN8500GT TOP/HTP/256M'in saat hızlarına baktığımızda ise grafik işlemcisinin 600MHz, belleklerin ise 1400MHz'de çalıştığını görüyoruz. Kart saat hızı anlamında abisi olan GeForce 8600GT ile mücadele edebilecek düzeyde ama teknik anlamda bazı farklılıklar GeForce 8600GT'nin önde olmasını sağlıyor. DVI, VGA ve HDTV desteki TV-Out çıkışlarına sahip olan ekran kartı sahip olduğu DDR-3 bellek ve özel soğutmanın da etkisi ile standart bir GeForce 8600GT ile hemen hemen aynı fiyat düzeyinde satılacak.

• güzel ama bana göre değil
  • Asus'un bu modeli diğer firmaların standart 8600 GT leri ile yakın fiyatta olur.

Kartın rengi güzelmiş
  • isminde hayır yok >top<
    ayrıca asus bunu piyasadakilerin bi 20-30 dolar fazlasına satar
  • quote:

Orjinalden alıntı: Locker

isminde hayır yok >top<

• fanın üzerindeki etikette asus gaming series yaziyor pek oyun oynancagini sanmiyorum bunla hadi neyse toptan bu kadar.
  • Bence palit 8500gt sonic bunu kafalar
  • bununla ne güzel crysis oynanır ama slayt şeklinde.
    birde ASUS GAMİNG SERİES yazmamışlar mı pes vallahi pes.
    haber için teşekkürler fx57

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rodion Raskolnikov -- 3 Ağustos 2007; 22:56:32 >
  • Asus'u görünce korkuyorum fiyattan dolayı
  • ne olacak millete 8600 gt fiyatında satmaya çalışırlar
    palit 8500 gt sonic şu an için yeterli bu segmentte
  • celimsiz bi kart...sonucta 8500gt gpu var allasan, pullasan, ters donderip, duz taksan ustune slı yapsan ne olcak...
  • bir asus ekran kartı klasiği daha aynı modelde 40 la 100 dolar arası oynarmı fiyat yahu
    soğutucuda bir fark göremedim açıkçası acaba çok değişik bir maden falanmı kullanmışlar resimden anlaşılmıyor aradaki fark
  • Bu kartı kim alır cidden merak ediyorum ??? 8600GT ler üzerinde bile bu kakadar spekülasyon varken özellikle 8600Gt fiyatına 8500GT almak mantık sınırlarını zorluyor olsa gerek
  • ben bu yaşımda top ekran kartı aldı dedirtmem kendime
  • hiç yani asus yapınca kartın ..tü tavana mı değecek.
    geçin bunları ya.
    8800gt ve 2900pro nerdesiniz. şubat ayından beri ekran kartsızız.16 kasıma kadar bekliyecem.
  • bu nasıl bı satıs taktıgıdırkı kartı bır ust modele yakın performansa sahıp olucak sekılde revize edip ust modele yakın bır fıyattan satmak kım alır sızce ?
  • neden böle bi kart üretirler anlamıyom.hemde asus..kim alır bu kartı yaaa.
  • quote:

Orjinalden alıntı: _quest1on_

ben bu yaşımda top ekran kartı aldı dedirtmem kendime

tüketim cılgınlığı top mop dinlemıo..
  • ya adamlar bişi çıkartıyor fiyatı baelli sonra araları dolduruyorlar yok top yop oc edition yok xxx bunları alacağıma açıkçası biraz para veririm bir üst modelini alırım ya bu ne böyle....hadi 8800 ULTRA ya da 2900 XT nin hız aşırtılmışı olur nasıl olsa daha üstü yok diye alınır ama bu fiyat aralığının darlığında almak çok mantıksız....
  • Komik olan Herkes "Kim bu kartı alır" demiş

Ben bu kartı aldım

Tabi herşey bütçeye göre

Birde Benim daha önceki kartım geforce 6200TC 64/256MB DDR bununla kıyaslandığında bu açık ara farkla basıyor

Ben eski kartımla HALF LİFE EPİSODE 2 yu bitirtdim düşünün işkenceyi

Ben bu kartı zaten amerikadan aldım 80$'A

Şimdi "Amerikadan getire getire o kartı mı getirdin" diyenleri duyabiliyorum fakat hemen kulaklarımda "Parayı veren düdüğü çalar" şeklinde bir yankılanma oluyor Nasreddin hoca kaynaklı ...

quote:

Orjinalden alıntı: spiritc85

bununla ne güzel crysis oynanır ama slayt şeklinde.
    birde ASUS GAMİNG SERİES yazmamışlar mı pes vallahi pes.
    haber için teşekkürler fx57

Ayrıca bir arkadaşımız CRYSİS slayt şeklinde oynanır Diye yazmış

Ben bununla COD4 ü oynuyorum Full de takılmadan oynatıyor

Crysis i en kötü medium da oynatır Tabiki AA siz

Tabik Bu kartı 8800GTX lerle 3850/70 lerle karşılaştırmıyorum ama arkadaşın esprinin sınırlarını zorlayan yorumunada katılmıyorum

İlk denememde crysis hakkında durum bilgisi veririm

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.