Şimdi Ara

...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.405
Cevap
11
Favori
213.947
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ARAÇ KURU YOLDA BILE DURMUYO PİRELLİ BİLE DAHA İYİYDİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prvn90 -- 22 Temmuz 2014; 13:29:27 >

• forum kullanıcılarından alisaglam a ulaşırsanız bu konuda size ayrıntılı bilgi verecektir..

http://www.saglamotomotiv.com/
  • quote:

Orjinalden alıntı: desevigne

en önemli özelliği tüm yapılan testlerde en sessiz lastik seçilmesidir. (Auto Bild, Auto Show, Oto Haber, Onno Usta...) özellikle japon otomobillerinde meydana gelen lastik ve asfalt sesi için en uygun çözümdür. gayette kaliteli bir lastiktir. özellikle NRHİ modelini tavsiye ederim.

Sessizlik konusunda Nokian ın patentli teknolojisi nin teorik ve pratik sonuç değerlerine yaklaşabilen marka ve model yoktur.

NRHi-NRVi sessizliğin başladığı model, yeni model Nokian H-V da da sessizlik geliştirilmiş şekilde devam ediyor.

• Ben bu lastik markasını (şimdi tam olarak serisini hatırlamıyorum)honda civic 1.6 2002 modelinde kullanmıştım.arabayı şimdi sattım.Yeni arabamdaki lastikler eskisin ona da nokian taktıracağım.
    Çok sessiz,su tahliyesi çok iyi bir lastikti.Kesinlikle tavsiye ederim.
    Yurt dışında çok kullanılıyor.

http://www.akinlastik.com./lastiknokian.htm
  • DOĞRU SÖYLÜYOSUN ŞUANDA KUZEY AVRUPA PAZARININ %70INE SAHİPLER VEDE YOK SATIYOR..YOUTUBE DA İZLEDIM GUİNESS REKORLAR KİTABINA GİRDİLER.BUZ ÜZERİNDE 321 KM HIZLA DUNYANIN EN HIZLI KIŞ LASTİĞİ OLDU VE DE ÇİVİLERİN HİÇBİR TANESİ DÜŞMEMİŞ..ARAŞTIRDIM YENİ ÜRÜNLERİ ÇIKMIŞ "NOKİAN H" ve "NOKİAN V" BENDE KENDİ ARABAMA ALICAM 1 AY SONRA.
    ŞU GÖRÜNTÜLERİ İZLEYIN ARKADASLAR MÜTHİŞ BİR ARABA "BENTLEY GT".BİR ARKADAŞ SORMUŞ NEDEN TÜRKİYEDE BU LASTİK COK DUYULMAMIS DIYE.ACABA SOKAKTA KAÇ KİŞİ MASERATİ'Yİ YADA BENTLEY'İ TANIYOR SİZCE?
    http://www.youtube.com/watch?v=8MqWn58BY4k

• quote:

Orjinalden alıntı: niko_jr

peki sessiz olan modelleri hangileri? Sadece marka ile olmuyor, model ismi de lazım

Şu anda daki ürün gamı içerisinde sessizlik teknolojisinin yer aldığı modeller,

Nokian i3 (T Hız sınıfı 190 Km/s Yüksek performans) (Fiyat yüksekliği ve rekabet dezavantajı nedeni ile TR ye getirilemiyor)

Nokian H (H Hız sınıfı 210 Km/s Yüksek performans)

Nokian V (V Hız sınıfı 240 Km/s Yüksek performans)

Nokian Z (W Hız sınıfı 270 Km/s Ultra Yüksek performans)

Nokian NRY (Y Hız sınıfı 290 Km/s Ultra Yüksek performans)

Nokian Hakka C Van (S,T Hız sınıfı 180-190 Km/s Hafif Ticari araç)

• http://www.akinlastik.com/nokian%20fiyat%20listesi.htm

bu fiyatlar çok yüksek değilmi?

piyasadaki en pahalı lastikden 3 kat pahalı gibi geldi!
  • ARKADAŞLAR;

BEN BUGÜN İZMİT'TEN KALKIP İSTANBUL'A KADAR GİDEREK ARACIMA "NOKİAN H" LARDAN 4 ADET TAKTIRDIM (AKIN LASTIK/BOSTANCI)
    İNTERNETTEKİ FORUMLARDAN OKUDUKLARIM VE AKIN LASTİKTEN ALDIĞIM BİLGİLERLE TANIMADIĞIM BİR MARKAYA, MICHELİN (MALUM FRANSIZ LASTIGI UZAK DURMAK LAZIM) PARASINI VEREREK ALDIM LASTİKLERİ..İLK İZLENİMLERİMİ BENİM GİBİ LASTİK ALACAKLARA YARDIMCI OLACAĞINI UMARAK AKTARMAK İSTİYORUM..

İSTANBULA GİDERKEN ARABAMIN ALTINDA DUNLOP( 2004 ASTRA-G ORJINAL LASTIKLARI SPORT 2020E) VARDI, ASLINDA 3 YILDIR SORUNSUZ KULLANDIM ONLARADA HUZURLARINIZDA TESEKKUR EDIYORUM , AMA NOKIAN H LAR ILE TANISTIKTAN SONRA DUNLOPLARI CABUK UNUTTUM INSALLAH NOKIANLARDA UZUN SURE SIKINTI YASATMAZ ; NOKIAN H LASTIKLER OLDUKCA SESSIZ VE BIR OKADARDA IYI YOLA YAPISIYOR IZLENIMI VERIYOR, ASILDIM FRENLERE FILAN GUZEL BENCE ..ASTRA KULLANAN BILIR OLDUKCA SERT ARACTIR VALLA ARABA YUMUSADI SANKI HAMUR UZERINDE GIDER GIBI BIR HIS VERIYOR,KÖPRÜ BIRLESIM YERLERI VE YOLUN TRASLANMIS KESIMLERINDE OZELLIKLE SESE DIKKAT ETMEYE CALISTIM ESKI LASTIKLERIMDEKI CARPMA HISSI NOKIANLARDA YAPISARAK GECME SEKLINE GELDI..KOTU TARAFI KABINE MOTOR SESI GELMEYE BASLADI DEMEKKI ESKI LASTIKLERIMIN GURULTUSUNDEN MOTORUN SESINI ISITMIYORMUSUM ..TARIF EDILMEZ YASANIR DIYORUM...EGER LASTIKLERINIZDEN KONFOR BEKLIYORSANIZ 100 KM KULLANIMIM SONUCU OLARAK SIZLERE TAVSIYE EDEBILIRIM...OMUR VE PERFORMANS DERSENIZ BIR SURE SONRA ANCAK GORUSLERIMI AKTARABILIRIM....HEPINIZE KAZASIZ SURUSLER DILIYORUM...

BU ARADA LASTIĞIN TANESI : 130 YTL..

NOT: ARASTIRDIGIM INTERNET SITELERINDE LASTIKLERE 80.000 KM GARANTI VERILIYOR.
    http://www.nokiantires.com/en/tire_nrhi.aspx?season=summer
    SİTEDE NOKIAN H NRHİ İÇİN VERİLEN GARANTİ

TÜRKİYE'DE LASTIKLER IKI YIL GARANTILI BILGINIZE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi starakci -- 15 Eylül 2007; 20:54:46 >

• quote:

Orjinalden alıntı: iakalinli

Ali bey,bir arkadaşım hareketli çivi özelliğinden dolayı almayı düşünüyor ve de bu lastik hakkında bu sistem dışında bir bilgimiz yok,duyduğumuz kadarıyla bu çiviler kuru zeminde içeri çekiliyor kar ve buzda da kendiliğinden faalliyete geçiyormuş bu doğru mu? Nokianın bütün serilerinde çivili lastik mi kullanılıyor ve bahsettiğiniz H serisinde bu özellik var mı? Kış boyunca kuru,yağmurlu ya da buzlu her zemin şartında güvenli bir şekilde kullanabilir miyiz?Arkadaşta yeni Meganlardan var ne tavsiye edersiniz? Teşekkürler.

Nokian ın çivili lastikleri ile ilgili temel bilgiyi bu makale nin 4.paragrafı itibari ile edinebilir siniz.

H modeli kış lastiği değildir. Yaz lastiğidir.

• quote:

Orjinalden alıntı: salatan

Alisağlam bey;
    205/55/16 lastiklerde 91v serisini göremedim.Onun yerine 94W yi mi almak lazım ?

205/55R16 ebatlı V hız sınıfında Nokian'ın

"Nokian V" modeli vardır.

Nokian H ve V modelleri taban deseni olarak birbirlerinin aynıdır. W hız sınıfında ise "Nokian Z" modeli vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alisaglam -- 11 Ekim 2007; 13:35:39 >

• quote:

Orjinalden alıntı: seat31

Ali bey ben Ankarada ikamet etmekteyim.Ankarada nokian lastik satan bir yer var .ondada benim alacağım lastik yok aracım 2004 seat tdi 195 60 r 15 nrvi modelini almak istiyorum nerden temin edebilirim yardımcı olursanız sevinirim

Nokian NRVi ve NRHi yerlerini yavaş yavaş yeni modeller olan Nokian H ve Nokian V ye bırakmakta. Bu nedenle Nokian V modeli üzrinde durmanızı tavsiye etmek zorundayım.

195/60R15 ebadında ve 2-3 ebat daha epeydir bir sıkıntı vardı Finlandiya dan kaynaklı, Önümüzdeki hafta gelecek bir malımız var ama o da sayılı.

Fiyatlar ve ödeme şekilleri hususunda yeni yayına soktuğumuz Online Satış sitemiz olanwww.e-lastikjant.com adresinden fiyatlara ulaşabilir arzunuz dahilinde alışverişinizi yapabilir siniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alisaglam -- 11 Ocak 2008; 22:41:48 >

• quote:

Orjinalden alıntı: gizza

Sayın Ali bey;

vermiş olduğunuzbilgiler için herkes adına tşk.ederiz.sayenizde bende nokian lastikleri tanıdım ve araştrdm.benm 2006 - mazda3 arabam var üzernde Turanza var.ama cıkcası her mazda kullanıcısı için memnun değilm.hem cok sert hem cok ses veryor hemde 4 mevsim lastiği dğeğil.özellikle yağslı yagmur da bile kötü. lastik ebatları 205 -55 - R16 90 v

nokian lastikleri takan arkadaşlar nokian H serisini tavsiye etti.bu lastikler 4 mevsim kulanılabilr mi? aracımı öyle aşırı performanslı kulanmyorum.normal sürüş zevknde kullanıyorum.bu H serisinin fiyatı veya tavsiye edceğinz modelin fiyatı ve ödeme şekli nedir? (sağlam tutuş ve sesszlik en cok aradğm şey )

şimdiden tşk.ederim..

Öncelikle şunu tekrardan açıklığa kavuşturalım. 4 Mevsim diye bir lastik yoktur. "4 Mevsim" deyimi halk arasında yakıştırılmış bir sıfattan öte birşey değildir.

4 Mevsim diye tabir edilen tüm lastikler aslında bizim YAZ LASTİĞİ diye nitelendirdiğimiz lastiklerdir.

YAZ Lastiklerini yılın 12 ayı kullanabilir siniz, ancak; kışın karlı zeminlerde size zincir taktırır.

Kış lastiklerini adı üzerinde Kış Ayları dahilinde kullanır sınız ancak Nisan ayında çıkarmak durumunda kalır sınız, çünkü hamur yapıları gereği sıcakta kolay tükenebilen lastiklerdir.

Sessizlik ve tutunma kaabiliyeti açısından Nokian'ın H ve V modelleri tüm beklentilerinizi hatta ötesini karşılayacak sadece NOKIAN da bulabileceğiniz teknolojilere sahip 2 modeldir.

Nokian H; h hız sınıfında yani MAx. 210 Km/s hıza dayanıklıdır.
    Nokian V; v hız sınıfında yani MAx. 240 Km/s hıza dayanıklıdır.

Fiyatlar ve ödeme şekilleri hususunda yeni yayına soktuğumuz Online Satış sitemiz olanwww.e-lastikjant.com adresinden fiyatlara ulaşabilir arzunuz dahilinde alışverişinizi yapabilir siniz.

• quote:

Orjinalden alıntı: kedhy

verdiğiniz link te (www.e-lastikjant.com ) wr g2 bulamadım. Ebat 195 - 55 - 16.
    Bu sitedemi yoktur yoksa türkiye dahilinde wr g2 bulunmuyor.

195/55R16 ebadında Nokian WRG2 olarak üretmiyor. WR olarak üretiyor. Sebebi ise bu ebatta RFT (Run Flat Tyre) özellikli ikincil bir üretim de olduğundan ve RFT özellikli kış lastiklerini sadece WR ve RSi modellerinde ürettiğinden WRG2 olarak maalesef yok.

WR olarakwww.e-lastikjant.com da mevcuttur. Yinede bulamazsanız msn@saglamotomotiv.com dan bana bir mesaj atarsanız tam linkini yazar veririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alisaglam -- 14 Ocak 2008; 23:58:02 >

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: alisaglam

quote:

verdiğiniz link te (www.e-lastikjant.com ) wr g2 bulamadım. Ebat 195 - 55 - 16.
    Bu sitedemi yoktur yoksa türkiye dahilinde wr g2 bulunmuyor.

195/55R16 ebadında Nokian WRG2 olarak üretmiyor. WR olarak üretiyor. Sebebi ise bu ebatta RFT (Run Flat Tyre) özellikli ikincil bir üretim de olduğundan ve RFT özellikli kış lastiklerini sadece WR ve RSi modellerinde ürettiğinden WRG2 olarak maalesef yok.

WR olarakwww.e-lastikjant.com da mevcuttur. Yinede bulamazsanız msn@saglamotomotiv.com dan bana bir mesaj atarsanız tam linkini yazar veririm.

Sayın ali sağlam,
    Uzun süredir başınızı ağrıtıyorum ama artık sona yaklaştım sizide rahat bırakacağım.
    Size son olarak şunu sormak isterim. bildiğim kadarı ile WRG2 WR den sonra çıkmış birazdaha üstün özellikleri olan bir lastik. Sizce ebatları değiştirerek WRG2 mi almalıyım yoksa orjinal boyutunu bulduğum için WR mi almalıyım. WR ve WRG2 arasında bu kadar kararsız kalmaya değecek fark varmıdır. Aracım corsa d cosmo dur...

Şimdiden teşekkürler....

WR ve WRG2 arasında belli noktalarda farklar var ki zaten birinde olan diğerinde yok şeklinde o farklar.

WRG2 yenidir iyidir mantığıyla değil de. Sizinki gibi sıradışı bir ebat olan 195/55R16 gibi bir ebadı değiştirmekde pek doğru değil. Değiştirmek isteseniz bile ancak Jantınızı da değiştirmek sureti ile muadil (eşdeğer) ebada ulabiliyor sunuz o da 185/65R15 bu nedenle hiç gerek yok.

Bu arada Corsa D de bu ebadın çıktığına hayret ediyorum. Bu ebat işi iyice çığırından çıktı artık.

WR modeli sizin ihtiyaçlarınıza tamamen cevap verebilecek modeldir. Ben de eşimin Astra sında WR kullanıyorum hali hazırda.

• Selamlar,

Uzun ömürden ziyade sıcak iklimlerde kuru zemindeki tutunma ve fren mesafe konularını merak ettim.

Ayrıcahttp://www.saglamotomotiv.com/tum-haberler/haber/yeni-teknoloji-yine-nokian.html sitenizdeki
    quote:

Nokıan Hakka Yaz Lastikleri Yeni Serisi

Kuzeyde sürüş için Kuzey koşulları için dizayn edilmiş lastikler talep edilir. Bu talepleri karşılamak için Nokian Firması Rusya ve Kuzey İskandinav ülkelerinde özellikle pürüzlü, ıslak ve oluklu yollar ve zorlu ve değişken koşullar için yeni marka yaz lastikleri geliştirdi.

Nokian Hakka, yeni yaz lastiği ailesi 4 farklı lastik olarak geniş ebat serisi ile şimdi 70. yıl dönümünü kutlayan Hakkapeliitta kış lastikleri serisiyle birlikte yükseliyor. Yeni ürünler 2007 ilkbaharından itibaren Kuzey İskandinav ve Rusya lastik satış merkezlerinde pazara sunulacak.

İlk olarak binek otomobil lastikleri için H (210 km/h) ve V (240 km/h) hız grubu lastikler: Nokian Hakka H ve Nokian Hakka V üretilecek. Nokian Hakka aynı zamanda eşya/yük minibüsleri için de Nokian Hakka C Cargo and Nokian Hakka C Van olarak üretilecek..

Acaba bu lastikler yazları sıcak geçen ülkemizdeki şehirlerde kullanıma uygun mudur?

Bu arada yanıt için teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozkaradag -- 29 Ocak 2008; 23:12:14 >

• Uzun zamandır beklenen Nokian ebatlarından aşağıdaki ebatlar ilk parti stoklarımıza girmiştir. Bekleyen ilgilenen arkadaşlara duyurudur.

185/65R15 Nokian H

195/60R15 Nokian H

195/60R15 Nokian V

185/60R15 Nokian H

195/55R15 Nokian V

185/55R15 Nokian H

Ebatlar ilk parti olarak geldi sınırlı miktardalar... İkinci parti bu ay sonu yüklemesi tamamlanacaktır.

www.e-lastikjant.com üzerinden de siparişlerinizi verebilir siniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alisaglam -- 17 Şubat 2008; 14:14:06 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: _crash_

quote:

Orjinalden alıntı: alisaglam

Lastik ömrü sürücüden sürücüye, araçdan araca, kullanış amacından kullanış amacına göre çok farklı ve fazla değişiklikler gösterebilen izafi bir süreçtir. Ama ortalama olarak CR-V tarzı bir araçta 40 ila 60 bin km. yapabilmeniz gerekir, bu rakamlar doğal ve normaldir.

Lastiğin ömrü yıl olarak Maximum 5 dir. biz teknik olarak 3,5 yıl gibi bir süreçte artık değişmeli diyoruz çünkü lastikler bu süreden itibaren alarm vermeye başlıyorlar.

Kabul edilebiler çap değişiminden ne demek istediğinizi anlamadım. Lastik ebat değişikliğini soruyor sanız 215/65R16 da 16" de sabit kalacaksanız hiç alternatifiz yok diyebilirim, jantınızı büyütmeniz halinde bir takım ebat çeşitlemeleri olabilir...

Şöyleki aracımı kısmetse haftasonu alacağım, 2. el ve 50 binKM civarında bir araç, lastik değişimi yapılmadıysa soluğu sizde alacağım (Birde PMden bu ebatlar için fiyat rica edeceğim)

Araştırmalarım sonucu 2002-2004 CRV lerde kullanılan 2 ölçü lastik var, bazıları fabrika çıkış 205/65R16 çıkarken bazıları da 215/65R16 çıkıyor. 2 Lastikte aynı araçta kullanılıyor ve %1,93 gibi bir fark çıkıyor ortaya hesapladığımızda.

Bu çıkan %1,93 lük oran tehlike arz eden bir oran mıdır onu öğrenmek istiyorum.

Tekrar teşekkür ederim.

Genelde 2002-2004 arası CRV lerde 215/65R16 çıkıyor. 205 dahi çıksa rahatlıkla 215 takabilir siniz sonuçta üreticisi olarak her iki ebatta aynı kasadaki bu araca takılmış.

Fiyat hususunda ise internetten satış sitemiz olanwww.e-lastikjant.com daki fiyatlarımız günceldir hatta 215/65R16 WR SUV linkini tıklayarak direk ürün sayfasına da ulaşabilir siniz.

• quote:

Orjinalden alıntı: _crash_

Yeriniz hakkında bilgi rica edicektim, birde bu WR SUVlar hakkında teknik döküman mevcutmudur? İncelesek?

Adresimiziwww.saglamotomotiv.com dan iletişim bölümünden alabilir siniz. Herhangi bir sayfada sol tarafta "Tam Burdayız" diye bir küçük kroki var üzerine tıklarsanız büyür.

WR SUV ile ilgili teknik bilgiyi de gerek bizim sitemizden Ürünler/Lastik Grubu/Nokian/4x4 SUV/Kışi Lastikleri bölümünden görebilir siniz.

Yada

www.nokiantyres.com sitesinden ingilizcedir yalnız inceleyebilir siniz.

• quote:

Orjinalden alıntı: abuzerslx

sayın ali sağlam önceki 2001 model şahin 1.6 İE marka aracımda nokian geniş tabanlı lastik bulunuyordu işin ilginç yanı lastikler orjinalinden geniş olmasına rağmen yakıt tükemi sakin sürüşte fabrika verilerini geçmiyordu yol ve trafik durumana göre ortalama 6,5 lt yakıt harcamaktaydı, şu anda sahibi olduğum Volvo S70 T5 aracımda 205 55 16 lassa impetus lastik takılı ancak limit aşımı ve zorlama olmaksızın dahi tutunmada başarılı değil, yakıt tüketimide tüm ayarlar yapılmasına rağmen 10-12 lt'den aşağı inmiyor. aracın orjinal lastik ebadı 205 50 16 ancak herzaman istenildiği anda bulunan lastik değil şu anda nokian almaya karar verdim acaba 205 55 16 lastik takmanın avantaj veya dezavantajları nedir, sizce orjinal ebat lastikleri mi tercih etmeliyim.

Teknik açıdan her zaman orjinal ebat önceliklidir. Ancak günümüzde birçok araç üreticisi aynı modelin yani aynı kasanın farklı versiyonlarına farklı lastikler kullanabilmektedirler.

O Nedenle

205/50R16 ile 205/55R16 ebatları arasında yerden yükseklik olarak 2 cm gibi bir fark söz konusu yabi 205/55R6 taktığınız da aracınız yer 2 cm daha yükselecek. % 49 olur bir ebat.

205/50R16 ebadında şu an sadece "Nokian Z" modeli distribütör stoklarımızda mevcut. Siparişinizi takiben 1 gün sonra elimizde olur. fiyat bilgisiniwww.e-lastikjant.com dan alabilir siniz.

• quote:

Orjinalden alıntı: tturnusol

konya/ereğli

ben ısparatadayım da burdan aldım 2 gün önce..eğer yakınsan adresini verebilirim diyecektim...ama uzakmışsın malesef...konya sana en yakın seçenek olarak gözüküyo... ama bide site varwww.otomatlastik.com kargo olayını bilmiyorum...yanlız
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.