[sizer]LPG' yi Ruhsata işletme (AYRINTILI AÇIKLAMA) Güncel 2012[/sizer]
941 Cevap404469 Görüntüleme12 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     1 [3] 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

90 Mesaj
20 Şubat 2008; 17:29:25 

verilen faydalı bilgiler için herkese teşekkürler. aracıma dönüşüm yaptıralı 1 sene oldu ama ruhsata işletmedim. fatura proje istediğim zaman verilecek. Yalnız simit tankın üzerinde dönüşüm yapılan tarih, üretim tarihi vb. yazıyor. artık montaj tarihine bakıp süresi dolan (10 yıl) tankların değişimi yapılmadan onaylamıyorlarmış. Muayenede tank eski veya kullanılmış diyerek tank değişimi istenebilirmi.. şimdiden teşekkürler

2347 Mesaj
22 Şubat 2008; 21:19:34 

sizde belirtmişsiniz 10 yıl diye montaj yapan yer ne zaman veririse evrakları o zamandan itibaren işleme tabi olur diye biliyorum kısacası önemli olan elinizdeki evraklar

1134 Mesaj
29 Şubat 2008; 22:43:11 

ekzos ölçümü isteniyor mu acaba muayenede?

14470 Mesaj
29 Şubat 2008; 22:47:16 

quote:

Orjinalden alıntı: hidolgoo

ekzos ölçümü isteniyor mu acaba muayenede?

Hayır istenmiyor (hatırladığım kadarıyla )

209 Mesaj
2 Mart 2008; 13:37:00 

Kullanim süresi gecmemis olan tanklar muayene sirasinda herhangi bir sorun teskil etmez.
tasarruflu sürüsler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rumeliotogaz -- 2 Mart 2008; 13:47:33 >

Rumeli otogaz
tartarini Kusadasi bayi
0256 6221808
rumeliotogaz@hotmail.com

1134 Mesaj
6 Mart 2008; 0:54:07 

muayene tespit işi tamam arkadaşlar esenlr vergi dairesine gideceğim yanımda nelr götüreceğim eksik birşey olursa ümrabiye esenler git gel dünyay yol bilirsiniz.aslında esenler vergi dairesine nsıl giderim onu da tam bilmiyorum ama tahmin ettiğim bir yer var bayrampaşada ki vergi dairelerinde biri olduğunu düşünüyorum bu konuda yardımınız olursa sevinirim...

1235 Mesaj
6 Mart 2008; 19:48:42 

quote:

Orjinalden alıntı: hidolgoo

muayene tespit işi tamam arkadaşlar esenlr vergi dairesine gideceğim yanımda nelr götüreceğim eksik birşey olursa ümrabiye esenler git gel dünyay yol bilirsiniz.aslında esenler vergi dairesine nsıl giderim onu da tam bilmiyorum ama tahmin ettiğim bir yer var bayrampaşada ki vergi dairelerinde biri olduğunu düşünüyorum bu konuda yardımınız olursa sevinirim...

niçin esenler vd ne gideceksin.

1134 Mesaj
7 Mart 2008; 22:31:19 

plaka yani ruhsat oraya ait...
istanbul plakası olsun demiştik aracı sıfır alırken esenlerden almışlar onlar da plakayı yerini bilen var mı acaba kadıköyden nasıl giderim tavsiyeleri olan veya...

1134 Mesaj
11 Mart 2008; 20:28:55 

arkadaşlar yarın sabah gideceğim esenlere bu konuda bilgisi olan var mı lütfen

248 Mesaj
11 Mart 2008; 21:04:49 

valla çok detliymiş bu ruhsata işletme işi bu işler için bide 20-30 liralık gaz harcarız

eline sağlık dostum süper paylaşım

2006 Model Ford Fusion 1.4 TDCİ

1134 Mesaj
13 Mart 2008; 16:23:48 

evet işlem tamam olacak yarına inşallah gidip alacağım ama o kadar uzak bir yer ki tekstil kentte esenler trafik şube çok uzak ama size tavsiyem kendi işinizi kendiniz yapın muamelecei bu harcadığım paranın iki katını istemişti burada yazan arkadaşın dediği gibi fiyatlar...

1072 Mesaj
14 Mart 2008; 14:48:59 

Genel bir soru belkide yanıtlanmıştır fakat ricam tekrar yanıtlanması:

Araca LPG kiti taktırdıktan sonra bunu ruhsata işletmek için kendimiz uğraşmasak ücreti mukabilinde bunu yaptırtabiliyor muyuz? Kısaca Kit araca monte edildikten sonra tüm işlemlerin yaptırılması mümkün mü?

Birde senede bir normal muayene dışında birde LPG muayensi oluyor doğru mu?

Teşekkürler

2190 Mesaj
14 Mart 2008; 16:00:11 

quote:

Orjinalden alıntı: _crash_

Araca LPG kiti taktırdıktan sonra bunu ruhsata işletmek için kendimiz uğraşmasak ücreti mukabilinde bunu yaptırtabiliyor muyuz? Kısaca Kit araca monte edildikten sonra tüm işlemlerin yaptırılması mümkün mü?

Teşekkürler

hocam araca lpg uygulaması yapıldıktan sonra proje ve fatura alınır. mmo dan sızdırmazlık alınır. araç fenni muayneye girer sonrada ruhsata işlenir.
bu işlemleri muameleci dediğimiz trafik acentalarınada yaptırabilirsiniz.
ayrıca araç muayneleri senede bir değil 3 yılda bir yapılıyor.
lpg muaynesi dediğiniz şey sızdırmazlık raporudur ücreti 25.00 ytl diye biliyorum

1072 Mesaj
14 Mart 2008; 16:36:43 

quote:

Orjinalden alıntı: hmz53

quote:

Teşekkürler

hocam araca lpg uygulaması yapıldıktan sonra proje ve fatura alınır. mmo dan sızdırmazlık alınır. araç fenni muayneye girer sonrada ruhsata işlenir.
lpg muaynesi dediğiniz şey sızdırmazlık raporudur ücreti 25.00 ytl diye biliyorum

Teşekkür ettim, aracım arazi taşıtına girdiğinden benim muayem zaten senede 1 :)

2190 Mesaj
15 Mart 2008; 21:02:04 

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: hmz53

quote:

Teşekkürler

Teşekkür ettim, aracım arazi taşıtına girdiğinden benim muayem zaten senede 1 :)

arazi taşıtı oldugunu belirtmemişsiniz o yüzden (senede bir değil 3 yılda bir yapılıyor.) ibaresini kullandım.

167 Mesaj
18 Mart 2008; 14:50:26 

SLM ARKADAŞLAR
ARACI DAHA ÜSTÜME ALMAMIŞTIM.SADECE SATIŞ SÖZLEŞMESİ VARDI. LPG TAKTIRDIM HEPSİNİ YAPTIRMAK İÇİN BUGÜN SABAH 7:30 EVDEN ÇIKTIM SIRASIYLA YAPTIKLARIM;
1- OSTİM'DEN SIZDIRMAZLIK RAPORU ALDIM..................... 25,00 YTL
2- AYNI YERDE EK-1 FORMU DOLDURTTUM........................... 10.00 YTL
3- KARAYOLLARINA MUAYENE YAPTIRDIM............................110.00 YTL
4- EMNİYETE GELDİM RUHSAT DEĞİŞTİRME ÇİFT YAPRAK 63.00 YTL
---------------------
TOPLAM 208.00 YTL
SAAT 13.30'DA İŞİM BİTTİ.YARIN ÖĞLEDEN SONRA GEL AL DEDİLER RUHSATI.

1134 Mesaj
19 Mart 2008; 23:47:07 

geçmiş olsun hem de hayırlı olsun ben bir haftada yaptım farklı yerlerde olduğu için...

167 Mesaj
20 Mart 2008; 12:47:57 

DÜN RUHSATI ALDIM.SONUNDA BİTTİ İŞKENCELER.

3299 Mesaj
24 Mart 2008; 10:20:03 

emniyette takipçiye herşey dahil 70 vermiştim.

Gigabyte p55US3L rev2,I5 750,2X2 Kingston DDR3 1333 CL7,Akasa x4,Gigabyte GTX 480,Creative xfi music edition,Xilence 1000w,CoolerMaster haf 932,Philips 8694,PS3

49 Mesaj
1 Nisan 2008; 11:24:44 

hayırlı olsun
notere
proje için ne kedar ödedin

1556 Mesaj
2 Nisan 2008; 18:54:02 

Durum:
*Araba alınmıştır sadece elde noter satışı vardır.
*Lpg yi yeni taktırdım
*Hem adıma ruhsat çıkaracam hemde lpg yi işletecem ruhsata. ikisi bir.
*Arabanın muayenesini aslında mevcut. eski sahibi 20 gün evvel yeni yaptırmış.

Sabah 7 de kalkılır 8.30 da kartal oto sanayi (kartal köprüsünden çıktıktan sonra (harem istikametinden gelenler için) aşağı doğru inilip siemens fab. yanı.
Muayene saat 9 da başlamakta ben 8.30 da hazırdım ve önümde 11 araç vardı 1 saat bekledim. bir kere öğlen 2 de gitmiştim önümde 25 araç vardı yetişmemişti.
Burda sızdırmazlık raporu lpg takılan yerce size verilen projeye işlenir. 25 YTL
Aynı yerden ek1 formunu doldurtmanızı tavsiye ederim 10 YTL
Trafik sigortanız yoksa onuda yine kartal civarında yaptırın. 188 ytl. her yerde aynı bu.
Ordan tuzlaya gidilir tuzlayı biraz 6-7 km geçtikten sonra piyade okulunun yan tarafında muayeneye girilir.
Bu muayene yerinde de trafik sigortası yapan vatandaşlar var kendi yerlerini kurmuşlar trafik sigortasına 197 ytl çektiler ve inmediler o yüzden başka yerde yaptırın. Muameleciler 171 ytl ye yaptırıyorlar nasıl oluyor anlamıyorum.

**Benim arabanın Muaeyenesi daha 20 gün evvel yapılmıştı sadece ve donanımhaberde birisi muayeneden 30 gün içinde ikinci bir muayene olursa harç alınmaz yazmıştı. Bu durumu ordaki bütün memurlara sordum muayene yapan kişiyede sordum paşa paşa yatıyormuş harç. çünkü arabanın ağırlığı vs si değişiyormuş.**

Saat 13.30 olmuştur oradan taaa aracın bağlı olduğu Bağcılara gidilir. Aracın plakası nereye bağlıysa ordan devir yapılmaktaymış. Noter satışında yazan adresin olduğu trafik şubesinden satış olmuyormuş o sadece sıfır araçlar içinmiş (bunuda yine donanımhaberden tam tersi biçimde bir arkadaş yazmıştı aklıllar karışmasın)

Karşı kırtasiyeden pembe evrak dosyası alınır lpg kiti faturası fotokopisi 2 nüsha, kimlik fotokopi 2 nüsha, çekilir ek1 formu, noter satışı, muayene harcı dekontu dosyaya konur.

Burada işinin başında olmayan bir memure yine işini yaptırmak isteyen 5 kişi ile birlikte tam 1 saat beklenir. memure nihayet gelir ve bu saatten sonra bakamam der kalkar gider görev yerinden saat henüz 3 tür. ve memure daha önce bankosunun camına kendi printerından kafasına göre çıkarttığı "14.30" dan sonra müracaat alınmamaktadır" yazısını asmıştır. Türk vatandaşı sadece türk yasalarını ve mesai saatlerini tanır, bilir. bu memure ile ağız dalaşına girilir işini düzgün yapması gerektiği hatırlatılır kazanılır. Aynı yere 63 ytl verilir.

2 gün sonra gel al yanıtı ile işimiz bitmiştir.

25 YTL-->Sızdırmazlık
10 YTL--> ek1
110 YTL--> muayene
63 YTL--> ruhsat trafik belgesi
3 YTL--> pembe evrak dosyası fotokopiler
----------------------------------------
211 YTL

Kartal--> Tuzla-->Bağcılar 170 km yol

Sabah 09:00 başlangıc- Akşam 16:00 bitiş

kısaca eziyet

136 Mesaj
2 Nisan 2008; 19:38:44 

Değerli Arkadaşlar.
Satışı noterden yeni aldığım aracımı Ruhsatını üzerime geçirmeden tüp taktırarak iki işi bir arada yaptırmak istiyorum ne yapmalıyım? Ve ne kadar ücret öderim Bu işin bana karı olur mu? prosedür cok karışır mı?

YAŞAMAK GÖREVDİR YANGIN YERİNDE

1556 Mesaj
3 Nisan 2008; 1:34:15 

quote:

Orjinalden alıntı: cemalkirman

Değerli Arkadaşlar.
Satışı noterden yeni aldığım aracımı Ruhsatını üzerime geçirmeden tüp taktırarak iki işi bir arada yaptırmak istiyorum ne yapmalıyım? Ve ne kadar ücret öderim Bu işin bana karı olur mu? prosedür cok karışır mı?

Arkadaşım hemen üzerinde yazıyor ya senin sorunun cevabı

642 Mesaj
9 Nisan 2008; 22:24:40 

Yahu arkadaşlar bu ek 1 formundan elinde olan kimse yokmu. Biri hayırına bir örnek tarayıp koysun şuraya bunu herkes kendisi doldursun bilgisayarında.

Önce güven gelir...

642 Mesaj
10 Nisan 2008; 11:11:34 

Arkadaşlar şuförler odasına kayıt parası diye para varmı 10 ytl
veayrıca başka bir ek ödeme 19 ytl
Yoksa sigortacıda çalışan ayakçılar bunları yalan söyleyip kendi cebinemi atıyor.

Cevap: bunların hepsi ayakçıların uydurduğu modern hırsızlık araçlarıymış. Çünkü başka bir ödeme yok sakın öyle bir hata yapmayın.

Ayrıca ankaradan ruhsat alacak olanlar araçlarıyla emniyete gideceklerse arabalarını migrosun otoparkına bırakıp 5 dakika yürüsünler çünkü emniyetin önünde mafyatik otopark işletimi söz konusu. Durduk yere hem 5 YTL para ödüyor hemde buradaki haşarelerin pis muamelelerine muhatap oluyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarpkaya -- 12 Nisan 2008; 1:40:52 >

Önce güven gelir...

2145 Mesaj
14 Nisan 2008; 23:29:19 

ben şimdi lpg yi ruhsata işletmek istemiyorum, ama lpg sisteminin sızdırıp sızdırmadığınıda kontrol ettirmek istiyorum, mmo'ya gidip sızdırmazlığını kontrol ettirebilir miyim, ruhsata işlettirmeden.

İsim isme benzer cisim cisme benzer,geçmiş zaman olur ki hayal-i cihan değer.(Reşat Nuri Güntekin,Son Sığınak)
VW Golf 7 1.2 TSI DSG COMFORTLINE

642 Mesaj
14 Nisan 2008; 23:53:38 

Evet sızdırmazlık incelemesi yaptırabilirsiniz çünkü ruhsata daha sonra işletiliyor. Ancak ruhsata işleteceğiniz zaman yeniden sızdırmazlık raporu isteyebilirler. Bence sızdırmazlık raporu alınca en iyisi ruhsata işletmek çünkü trafikçevirirse çok büyük sorun olur ayrıca iki masraf yapmaya gerek yok.

Önce güven gelir...

2145 Mesaj
15 Nisan 2008; 13:04:16 

haklısınız galiba en iyisi ruhsata işleteyim,

İsim isme benzer cisim cisme benzer,geçmiş zaman olur ki hayal-i cihan değer.(Reşat Nuri Güntekin,Son Sığınak)
VW Golf 7 1.2 TSI DSG COMFORTLINE

1233 Mesaj
18 Nisan 2008; 21:51:54 

arkadaşlar iyi akşamlar.
yarın lpg taktırıcam. bir sorum olacak.
muayene tarihini 2 gün geçtim hazır muayene olucak diye lpg yide ruhsata işletmek istiyorum bu durumda nasıl bir işlem yapmalıyım ve bana kaça malolur.
cevaplar için şimdiden teşekkürler.

407 black cd 2008

264 Mesaj
21 Nisan 2008; 16:09:04 

evet arkadaşım çok açıklayıcı olmuş gerçekten ben bu sabah gittim bu işlemleri yaptırmaya aracı yeni aldık herşeyi birden çıkartalım dedik bugüne nasip oldu toplamda 300 ytl ye yakın bir masraf oldu bana 100 ytl ekstram var oda yeni aldıgımız için normalde lpg için 200 ytl civarında gidiyo ben düz hesap yapıyorum kimsenin kafasını karıştırmak istemiyorum

ama bence eksik olmus bu işlemin artılarıda var para yönünde eklenecekleri söyleyeyim:
1-yangın söndürme tüpü olacak(fiyatını tam bilmiyorum ama ilk yardım çantası 25 ytl ise düşünün siz artık )
2-ilk yardım çantası 25 ytl
3-bide bu iş mafya işi oldugu için 20 ytl ekstra para verirseniz ne yangın söndürme tüpü nede ilk yardım çantası almadan her işleminizi yapıyorlar Türkiye için kötü bir durum ama gerçekler böyle...

ha ben bunları yapmadım kimseye bedavadan para kzandırmak ve rüşvet yedirmemek için tüm işlerimi kendim hallettim
araçta ilk yardım çantası ve yangın söndürücü olunca kurtardık o masraftan

<<<....FIAT PUNTO EVO KULÜBÜ....>>>
<<<....PUNTO EVO 1.3 MJ. EVO BEYAZI....>>>
<<<....CANON SX 230 HS....>>>

264 Mesaj
21 Nisan 2008; 16:13:11 

lmnggen arkadaşım aynı durum bende de vardı yazdım az önce umarım yardımcı olur sana söylediklerim bende de durum aynıydı bekledim muayneside tüpü ruhsata işletmeyide beraber yaptırdım 100 ytl falan fark ediyo benim tavsiyem ikisini birden yaptır sonra yaptırırsan vereceğin para artar bir seferde halledersin herşeyi baya bir yorucu oluyor ama
sızdırmazlık raporu çok önemli Türkiye gerçeklerinde beni şaşırtan bir durum söz konusu oldu aracı inceleyen mühendis arkadaş o kadar detaylı bir inceleme yaptıki araçta anlatamam ki her araç için aynısı yaptı haa ne için bu kadar inceliyo bilemem ama gerçekten en iyisini yapıo

<<<....FIAT PUNTO EVO KULÜBÜ....>>>
<<<....PUNTO EVO 1.3 MJ. EVO BEYAZI....>>>
<<<....CANON SX 230 HS....>>>

1233 Mesaj
22 Nisan 2008; 19:47:34 

flood01 arkadaşım bugün ikisini birden hallettim. lpg ruhsata işletme 245 ytl.
quote:

Orjinalden alıntı: flood01

lmnggen arkadaşım aynı durum bende de vardı yazdım az önce umarım yardımcı olur sana söylediklerim bende de durum aynıydı bekledim muayneside tüpü ruhsata işletmeyide beraber yaptırdım 100 ytl falan fark ediyo benim tavsiyem ikisini birden yaptır sonra yaptırırsan vereceğin para artar bir seferde halledersin herşeyi baya bir yorucu oluyor ama
sızdırmazlık raporu çok önemli Türkiye gerçeklerinde beni şaşırtan bir durum söz konusu oldu aracı inceleyen mühendis arkadaş o kadar detaylı bir inceleme yaptıki araçta anlatamam ki her araç için aynısı yaptı haa ne için bu kadar inceliyo bilemem ama gerçekten en iyisini yapıo

407 black cd 2008

116 Mesaj
23 Nisan 2008; 2:04:17 

Merhaba
bende aynı durumdayım..
bir ek sorum olacak
aracın ruhsatını değiştirmek icin illaki ruhsatta yazan
subeye mi gitmek gerekiyor*
mesela benim aracım kagıthaneye baglı???
oraya mı gitmem lazım ruhsat degistirmek icn?

sony vaio sz750 n/c
sony vaio sz660 n/c
toshiba U305-S7467
sony vaio fz240 e/b

1233 Mesaj
23 Nisan 2008; 11:48:19 

farklı şubeden alınırmı bilmiyorum ama alınır herhalde şuanki teknolojiyle öyle olmazsa biraz garip olur.
aynı şubeden alırsanız işinizin daha hızlı çözüleceği kesin gibi.
quote:

Orjinalden alıntı: aslanli

Merhaba
bende aynı durumdayım..
bir ek sorum olacak

407 black cd 2008

239 Mesaj
24 Nisan 2008; 10:53:55 

quote:

Orjinalden alıntı: lmnggen

farklı şubeden alınırmı bilmiyorum ama alınır herhalde şuanki teknolojiyle öyle olmazsa biraz garip olur.
aynı şubeden alırsanız işinizin daha hızlı çözüleceği kesin gibi.
quote:

Orjinalden alıntı: aslanli

Merhaba
bende aynı durumdayım..
bir ek sorum olacak

hayır gerekmiyor
ben balıkesir plakalı aracımın ruhsatını izmirde değiştirdim
ancak montaj hangi ilde yapıldıysa sızdırmazlığı orası yapıyor.

NOT : ek1 için kendi sigortacım benden para istemedi

2011 Astra Sedan 111. yıl 1.3 cdti

28 Mesaj
24 Nisan 2008; 15:10:51 

iyi gunler .ben aracıma cumartesi kit taktracam sızdırmazlık raporu almak için taksim mmo ya mı gtmek gerekiyor?daha sonra muayeneye gttgmde muayene için bos yer yok ruhsatın arkasında napmam gerekiyor?

116 Mesaj
25 Nisan 2008; 20:15:50 

istanbulda muayene icin sadece 3 merkez var
kartal E5 ten giridiginizde simens fabrikasının orada
bir digeri beylik düzü tarafındaymıs ( bugun öğrendim daha bos oluyormus )
biri de kemerburgaz tarafındaymıs :)
kolay gelsin...
ben bugun biraz bekledim... kartalda..
p tesi inş bitircez işlemleri
projede imzamı ne unutmuslar...
bir daha sil baştan ;)

sony vaio sz750 n/c
sony vaio sz660 n/c
toshiba U305-S7467
sony vaio fz240 e/b

455 Mesaj
27 Nisan 2008; 22:42:18 

Arkadaşlar benim de bir sorum olacak arkadaşın arabasına LPG dönüşüm yaptıracağız bu hafta ama araba 10 plaka Balıkesir e kayıtlı ama biz Ankarada ikamet ediyoruz. İllaki arabayı 06 plakaya çevircek miyiz? 10 plaka kalmasını istiyor arkadaşım hem kendince bir anlamı olduğu için hemde sigorta falan yaptırırken büyük şehir plaka olmadığından daha ucuza yapıyorlar. Bilginiz var mı acaba bu durumla ilgili??

Konu çok faydalı olmuş ellerinize sağlık..

207 Mesaj
29 Nisan 2008; 23:05:49 

kardeş benim araç 03 plakalı izmirde lpg taktırıp orada ruhsata işletsem oluyor mu?

Kartallar yüksek ye yalnız Uuçar neden Beşiktaşlı azdır sorusunun yanıtı da burada gizlidir. Sürü halinde gezip tozu dumana katmaktansa mağrur ve sessiz olmak tüm Kartalların hoşuna gider.

98 Mesaj
30 Nisan 2008; 14:29:19 

arkadaşlar aracımı yeni aldım noter satışını falan da yapmadık henüz
lpg taktırıp araç devirini öyle almak istiyorum

aracım 63 (urfa) plaka ben plakayı 37 (Kastamonu) çevirmek istiyorum
noter satışı yapılırken heralde kastamonu adresi vermem gerekiyo

ben şu anda urfadayım. kastamonuya ise temmuzun ortasında ancak gidebileceğim
lpg taktırdıktan sonra muayenesini ve sızdırmazlik raporunu urfada 63 plakayla alsam

kastamonuya vekaletname göndererek kendim ve araç olmadan devir işlemleri yaptırılabilir mi

bi taraftan da tüm işlemlerini 63 plakayla yaptırıyım
yaza kastamonuya gittiğim zaman plakayı 63 den 37 ye değiştiririm diye düşünüyorum

ruhsat değiştirme ve plaka bastırma ücretinden başka ekstra masrafı olur mu
olursa da ne kadar olur

DAIHATSU TERIOS
1,5 GOLD 2007

98 Mesaj
2 Mayıs 2008; 16:12:22 

yardımcı olacak bilen biri yok muuu

quote:

Orjinalden alıntı: hihtiyar

lpg taktırdıktan sonra muayenesini ve sızdırmazlik raporunu urfada 63 plakayla alsam

kastamonuya vekaletname göndererek kendim ve araç olmadan devir işlemleri yaptırılabilir mi

yaza kastamonuya gittiğim zaman plakayı 63 den 37 ye değiştiririm diye düşünüyorum

olursa da ne kadar olur

DAIHATSU TERIOS
1,5 GOLD 2007

741 Mesaj
2 Mayıs 2008; 22:29:16 

farketmez istedıgın ılde plakayı degıstırebılırsın
once noter satışını al istedıgın ılde gıt byaptır muayenesını ve ruhsat deışımını
quote:

yardımcı olacak bilen biri yok muuu

quote:

olursa da ne kadar olur

NE MUTLU TÜRK ÜM DİYENE ....

741 Mesaj
2 Mayıs 2008; 22:33:59 

25 ytl sızdırmazlık
111 muayene
56 trafık tescıl ruhsat degışımı
toplam 192 ytl

1095 Mesaj
4 Mayıs 2008; 17:16:07 

oncelıkle selamlar ben 1 hafta once çek karsılıgı opel vectra aldım ve sozlesme yaptık (noterden degıl)
aracta lpg takılı 1 haftalık faturası cıkarılmadı lpg takan sırket aracı uzerıne alınca taktırırsın dedı sımdı ıstersen proje verırım devırde yenıden ısterler proje 100 ytl nı alırım dedı .
aracın muayenesı bıttı onuda yaptırmak gerekıyor sımdı ben ne yapmalıyım benım elımdekı sozlesme gecerlımıdır bı hak talep edılırmı cunku oto satıs sozlesmesı yazıyor arac bılgılerı vs satan kısı alan kısı ımza vs vs
+ muayene ne kadardır bılgınız varmı 97 model opel vectra gls 2.0

(suanlık lpg yı ıptal ettırsem 2 yıl sonra taktırsam sorun olurmu )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShupaR -- 4 Mayıs 2008; 17:17:41 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
7 Mayıs 2008; 13:04:29 

Arkadaşlar bir şey soracağım..

Şimdi yarın aracın ruhsat işlemlerine başlıyorum ancak bir sorum var..

Ben Kemerburgazdaki istasyonda aracın temiz kağıdını alabilir miyim?Muayene harcı yatırılabildiğine göre olmalı ama ben bilen yaptıran birinden duymak istiyorum.Teşekkürler.

8 Mesaj
7 Mayıs 2008; 21:31:33 

kemerburgazda temiz kağıdı vermiyorlar,sadece muayene harcını yatırabiliyorsunuz.bunedenle gitmeden önce hem harcınızı yatırıp hemde temiz kağıdını maliyeden almanızda fayda var..

741 Mesaj
7 Mayıs 2008; 23:20:12 

tek bildigim
noter satışı olmadıgı surece gerısı gecersız
100 ytl istemek bayının kalıtelıgı imiş
quote:

Orjinalden alıntı: ShupaR

oncelıkle selamlar ben 1 hafta once çek karsılıgı opel vectra aldım ve sozlesme yaptık (noterden degıl)
aracta lpg takılı 1 haftalık faturası cıkarılmadı lpg takan sırket aracı uzerıne alınca taktırırsın dedı sımdı ıstersen proje verırım devırde yenıden ısterler proje 100 ytl nı alırım dedı .
aracın muayenesı bıttı onuda yaptırmak gerekıyor sımdı ben ne yapmalıyım benım elımdekı sozlesme gecerlımıdır bı hak talep edılırmı cunku oto satıs sozlesmesı yazıyor arac bılgılerı vs satan kısı alan kısı ımza vs vs
+ muayene ne kadardır bılgınız varmı 97 model opel vectra gls 2.0

(suanlık lpg yı ıptal ettırsem 2 yıl sonra taktırsam sorun olurmu )

469 Mesaj
8 Mayıs 2008; 4:19:56 

Şimdi bir sorum olacak sayın abiler. Ben Avcılarda oturuyorum. Arabayı Beykozdan aldım, noter satışını yaptım üzerime aldım, tüp taktırdım. Araba beykoz trafiğe kayıtlı. Ama daha henüz tüpü ruhsata işletmedim ve de ruhsatı da kendi adıma çıkarmadım. Elimde sadece noter satışı var. Ben hem tüpü ruhsata işletmeyi hem de ruhsata adımı yazdırmayı nerden yapmalıyım? Avcılar emniyette bu işlemleri yapabilir miyim? Yoksa illa da beykoza mı gitmem lazım?

imza mimza yok.

3 Mesaj
8 Mayıs 2008; 20:19:22 

benim aracım izmit plakalı ve ruhsatta rehinlidir yazısı var.istanbulda ikamet ediyorum ve burda lpg taktırdım. temiz kağıdını kartal veya göztepeden alabilir miyim?bir de ruhsat değişimini istanbulda yapabilir miyim? bilgisi olan varsa yardım lütfen.

Uzaklaştırılmış
9 Mayıs 2008; 1:02:26 

Bugün hallettim ben işleri..

Biraz anlatayım..Vergi dairesine gidip temiz kağıdı alınır ve muayene harcı yatırılır..Muayene harcı kağıdından bi iki tane fotokopi alın çünkü araç kaydı için emniyet gidildiği zaman muhakkak isteniyor bu evrak..

Kemerburgaza gidilir..Sızdırmazlık raporu alınır..İnceliyorlar baya..Kaçak varsa mutlaka gönderiyorlar..Ordan sızdırmazlık raporunu alınca Ek-1 doldurtulur..Lpg veya devir işlemi olanlar muhakkak belirtsinler..Sonra muayene için sıraya girilir..Yangın tüpü , sağlık seti ve boyunluk'a kesinlikle bakıyorlar..Fazla sürmüyor işlemler burada..Egsoz muayeme de baktılar benim aracımın..

Sonra bağlı bulunduğunuz trafik şubesine gidiyorsunuz ve ordaki memura evraklarınızı teslim ediyorsunuz..4 gün sonrasına gelin alın diyorlar ve olay tamam..

Biraz stresli ve koşturmacalı bi iş olsa da bir gün içerisinde halledilebilir..Muameleciye vermeyin..Forumda yazılanları okuyup anlayıp bu işe giriştiginiz zaman halledebiliyorsunuz..Vaktiniz varsa kesinlikle siz yapın..

8 Mesaj
9 Mayıs 2008; 14:20:55 

avcılar emniyette bu işi yaptıramazsınız,beykoz emniyete gidip yaptırmanız gerekir,çünki aracınızın dosyası orda.
quote:

Orjinalden alıntı: bountr

Şimdi bir sorum olacak sayın abiler. Ben Avcılarda oturuyorum. Arabayı Beykozdan aldım, noter satışını yaptım üzerime aldım, tüp taktırdım. Araba beykoz trafiğe kayıtlı. Ama daha henüz tüpü ruhsata işletmedim ve de ruhsatı da kendi adıma çıkarmadım. Elimde sadece noter satışı var. Ben hem tüpü ruhsata işletmeyi hem de ruhsata adımı yazdırmayı nerden yapmalıyım? Avcılar emniyette bu işlemleri yapabilir miyim? Yoksa illa da beykoza mı gitmem lazım?

741 Mesaj
9 Mayıs 2008; 16:20:56 

arabam 06 plaka
lpg yi sakaryada taktırdım halıyle sızdırmazlığı buradan aldım ve muayeneyıde burada yaptırdım
borcu yokturuda sakaryadan aldım
arac sahıbı bursada oldugundan ruhsatıda bursada degıstırdım
olay bu
ankarada işimiz yok

3061 Mesaj
12 Mayıs 2008; 11:34:52 

quote:

Orjinalden alıntı: Stw

Biraz anlatayım..Vergi dairesine gidip temiz kağıdı alınır ve muayene harcı yatırılır..Muayene harcı kağıdından bi iki tane fotokopi alın çünkü araç kaydı için emniyet gidildiği zaman muhakkak isteniyor bu evrak..

Kemerburgaza gidilir..Sızdırmazlık raporu alınır..İnceliyorlar baya..Kaçak varsa mutlaka gönderiyorlar..Ordan sızdırmazlık raporunu alınca Ek-1 doldurtulur..Lpg veya devir işlemi olanlar muhakkak belirtsinler..Sonra muayene için sıraya girilir..Yangın tüpü , sağlık seti ve boyunluk'a kesinlikle bakıyorlar..Fazla sürmüyor işlemler burada..Egsoz muayeme de baktılar benim aracımın..

Sonra bağlı bulunduğunuz trafik şubesine gidiyorsunuz ve ordaki memura evraklarınızı teslim ediyorsunuz..4 gün sonrasına gelin alın diyorlar ve olay tamam..

Biraz stresli ve koşturmacalı bi iş olsa da bir gün içerisinde halledilebilir..Muameleciye vermeyin..Forumda yazılanları okuyup anlayıp bu işe giriştiginiz zaman halledebiliyorsunuz..Vaktiniz varsa kesinlikle siz yapın..

Malesef benim hiç vaktim yok. Mecburen muameleciye devredeceğim. Bu arada LPG yi taktırdığım zaman en geç ne zamana kadar ruhsata işletmem gerekir? Aracıma bu gün LPG taktırıyorum. Hemen araç trafiğe çıkmadanmı yapıllması gerekir? Ruhsata işletmemenin cezası nedir??

Ağzından bal damlayan arının bile,
Kıçında iğne var.. -
Ne güveni?

47 Mesaj
13 Mayıs 2008; 23:06:31 

arkadaşlar ben aracıma lpg taktırmak istiyorum ama aracım rehinli ve muayenesi aralıkta.
1. ben aralık ayına kadar bekletebilir miyim
2. daha 2 sene var rehinin kalkmasına bu süre zarfında ruhsata işletmem mümkün mü
3. eğer varsa cezası ne kadardır

10 Mesaj
14 Mayıs 2008; 14:17:51 

arkadaşlar lpyi işletmede bir aylık süreyi geçmenin cezası ne kadar?

araç muayenesinin de süresini geçirince cezası ne kadar?

şu anda inanılmaz sıra var,1 ay sonra yaptırsam çok farkeder mi? hem okul tatil olacak..

Uzaklaştırılmış
14 Mayıs 2008; 14:25:54 

quote:

Orjinalden alıntı: @NTARES

quote:

Orjinalden alıntı: Stw

Malesef benim hiç vaktim yok. Mecburen muameleciye devredeceğim. Bu arada LPG yi taktırdığım zaman en geç ne zamana kadar ruhsata işletmem gerekir? Aracıma bu gün LPG taktırıyorum. Hemen araç trafiğe çıkmadanmı yapıllması gerekir? Ruhsata işletmemenin cezası nedir??

Lpg yi taktırdığınız da en geç 1 ay içerisinde ruhsata işletmek gerekiyor..Hayır yasal olarak kullanabiliyorsunuz bu 1 ayda ancak Lpg faturanızı ve diğer belgeleri yanınızda bulundurmak kaydıyla..Bana öyle denilmişti en azından..Şu yapılabilir ama riskli..Lpg takılır ancak faturanın ileri bi tarihte kesilmesi rica olunur bu durumda süreyi uzatmış olursunuz.Ancak bir çevirme vs esnasında yaşayabileceklerinizi düşününce riske girmeye hiç gerek yok..Cezalar konusunda bir bilgim yok..

Uzaklaştırılmış
15 Mayıs 2008; 22:07:01 

Bugün ruhsatımı almaya gittim Bağcılar Emniyete saat 4:30 falandı..Bekle Allah bekle..Geliyor abi çıkacak abi derken..Sonunda itiraf ettiler..Ruhsatı printera yanlış vermişler ve ters basmışlar..Sonrasında ise dedilerki siz yarın gelin..Temiz ruhsatlar baska arkadasa emanet ve kasa kilitli..Yarın yine gidecegiz..Bi memur arkadaş baya yardımcı oldu sağolsun..Telefonunu verdi yarın ara bven sana oldu olmadı derim dedi..

Emniyette dikkatimi çeken bir şey..Şu müşavirler..Gidiyorlar arşive dosyalarını alıyorlar yalakalık yaparak sonrasında işlemleri kolayca halloluyor..Hepsine Hayatta öyle para kazanmayı istemem..Benim sıramı kap sonra iş yaptım de..Oldu canım..

12 Mesaj
20 Mayıs 2008; 19:16:13 

quote:

Orjinalden alıntı: sarpkaya

Yahu arkadaşlar bu ek 1 formundan elinde olan kimse yokmu. Biri hayırına bir örnek tarayıp koysun şuraya bunu herkes kendisi doldursun bilgisayarında.

merhaba,

3 sayfalık forumda ek.1 belgesinin ortama eklenmesi konusunda kimsenin yardımı olmamış. 10 YTL az değil. zaten tasarruf için lpg taktırıyoruz. Elinde olan/lar bir yardımcı olsalarda sevaba girseler.....

4559 Mesaj
25 Mayıs 2008; 13:10:03 

LPG işletirken şöyle bir sorunla karşılaştım;
Arabamın plakası bulunduğum şehirle farklı, arabayı krediyle sıfır aldığım için bankaya rehinliydi ama kredi ödemesi bitince bankadan noter onaylı rehin kalktığına dair belge aldım.
Fakat (takipçiye göre) arabanın rehini alındığı ilin trafiğinden elden kaldırılmalıymış, doğrumudur arkadaşlar?
Yani arabanın rehinini kaldırmak için illa o ilin trafiğine, elden belge mi götürmek lazım?

4063 Mesaj
25 Mayıs 2008; 21:04:11