- x
[sizer]LPG' yi Ruhsata işletme (AYRINTILI AÇIKLAMA) Güncel 2012[/sizer]
966 Cevap425829 Görüntüleme11 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     8 9 10 11 12 [14] 16 17      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

14597 Mesaj
3 Nisan 2012; 15:07:21 

quote:

Orijinalden alıntı: SeRHaS

Teşekkürler dejaay;

Emniyette ruhsat işlemlerne falanda araç sahibi gerekmiyor yani değil mi? Çünkü ona göre izin alıp 1 günde bitirmem lazım işlerin hepsini. Teşekkürler şimdiden

Bu arada ilk sayfada hala sızdırmazlık raporunun alındığı yönünde bilgilendirme var. Fakat son günlerde gerek olmadığı muayene sırasında onunda halledildiğini söylüyorlar...Ayrıca ceza miktarı ne kadar acaba? Eylülde zaten muayeneye gitmem gerekecek ikisini bir arada yapsam ne olur ki?

Emniyette imza için babamı çağırmıştık yanlış hatırlamıyorsam. Ruhsat sahibi o olduğu için. Emniyette isterler ama muayenede istemezler. Şu haliyle siz vekalet alsanız iyi olur.

Yeni çıkan yönetmelikle sızdırmazlık artık muayenede zorunlu değil diye biliyorum.

İkisini bir arada da yapabilirsiniz. Ceza miktarı belli bir süreye katar sabit ama ne kadar olduğunu bilmiyorum.

3946 Mesaj
4 Nisan 2012; 22:50:18 

quote:

Orijinalden alıntı: taner505

arkadaşlar 7 ay önce Ankara da lpg taktırdım ve muaynesi var diye işletmedim. şu an başka bir ildeyim ve muayne tarihim yaklaştı. Şimdi önemli bir sorum olacak lpgyi taktırdıgım yerden proje ve fatura evrakları babam alıp bana bulundugum ile gönderse işletebilirmiyim. yani tüpü Ankarada taktırdım Elazığda fatura ve proje ile beraber işletebiliyormuyum? ayrıca arabanın plakası da Tokat plaka bu sorun olabilr mi? yani tüp Ankarada takıldı ben Elazığda işletmek istiyorum plakam da Tokat plaka. Ayrıca baya karmaşık oldu ama araç da arkadaşın üzerine noter satışı yapıp ruhsatı almayacağım o evraklarla işlerimi bitirdikten sonra emniyetten yeni ruhsat çıkacak buna para ödemeyeceğim yeni satış oldugu için değil mi.? Maksat tüpü de işli bir şekilde 1 seferde halletmek.
Bu sorularımı cevaplayacak arkadaşlar olursa minnettar kalırım. Saygılar

Anladığım kadarı ile LPG işletme,muayene,noter satışını bir arada halletmek istiyorsunuz.

Elinizdeki proje ve faturalarla,MMO ya gidip sızdırmazlık raporu almanız lazım ilk önce,çünkü önceki aldığınız raporun süresi doldu.MMO eğer yeni kanun vs çıkmadı ise mevcut projeyi kabul edip sızdırmazlık raporu veriyor.İlk gideceğiniz yer orası olduğu için,telefon açıp bir sorun ilk olarak.Varsa değişen birşey söylerler size.

Muayene istasyonu için evrakların tam olması,aracında da evraklarla uyumlu olması yeterli.Eksiğiniz yoksa sorun yaşamazsınız.

Emniyete,projeyi kabul ediyor ama eskiden zamanında işletmeyenlere ceza kesiyorlardı.Şu anda ceza kesiyorlar mı bilmiyorum.Fakat telefon açabilirsiniz yine oraya da,kesin bilgi için.

En dikkat etmeniz gereken nokta ise;eğer değişmedi ise ki değişmedi diye biliyorum noter satışı ikametgah adresinin baz alınarak yapılıyor,bunun anlamı ikametgahınız neresi ise aracınızın dosyasını size en yakın emniyet müdürlüğünde açtıracaksınız,aracınızın plakası da o ilin ki olacak.Eğer ikametgahınız Ankara ise Ankarada yaptırmanız lazım evrak işlemlerini(Sızdırmazlık,muayene vs işlemlerini farklı ilde yaptırabilirsiniz ama evrakları ikamet ettiğiniz ildeki emniyete vereceksiniz).Elbette araç sahibi veya onun noterden vekalet verdiği kişi takip edecek bunları.Yani aracın sahibi,ikametgah durumunu iyi ayarlayın.

209 Mesaj
10 Nisan 2012; 12:10:12 

selam dostlar ben aracıma henüz lpg taktırdım ama forumlarda muhtelif rivayetler var ruhsata işletme konusunda şimdi ben şu an itibariyle sızdırmazlık raporu alacak mıyım ek 1 dolduracak mıyım?

2011 AURİS 1.6 ELEGANT A/T SİYAH

3946 Mesaj
10 Nisan 2012; 22:25:57 

Sızdırmazlık ve ek-1 LPG'yi ruhsata işletmek için gerekli.Alacaksınız yani.

21 Mesaj
12 Nisan 2012; 20:02:30 

Arkadaşlar Lpg sistemini söktürüp yeni sistem taktırdığımızda tekrar işletme işlemi yaptırmamıza gerek varmı?

Tadilat projesi çizilmesi gerekiyor denildi ama tam olarak bilgim yok ne yapmamız lazım.

http://www.afsarcpl.k12.tr
---☾✫ Sürüdürülebilir balıkçılık.... ---

Son Sırtlı

875 Mesaj
17 Nisan 2012; 12:38:47 

Selam;

İlk sayfada muayene için Ostim Vergi dairesine gitmek gerektiği söyleniyor. Borcunun olup olmadığına artık muayene yapılacak yerden bakamıyorlar mı? Geçen söylemiştim gerçi varsa eğer bu son dönemlerde aracının muyenesini yaptıran ve LPG yi ruhsata işleyen bir arkadaş lütfen paylaşabilir mi? Özellikle Ankara olursa çok sevinirim. Hem bu şehrin yabancısıyım hem de bu işlerin :) 1 günde halledebilmenin yolları neler acaba?

"Âyinesi iştir kişinin lafa bakılmaz.
Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde"

875 Mesaj
18 Nisan 2012; 14:34:32 

Arkadaşlar aranızda 1 ay geçtikten sonra işletmeye götüren var mı? Ceza yediniz mi?

14597 Mesaj
18 Nisan 2012; 16:37:04 

quote:

Orijinalden alıntı: suferi78

Arkadaşlar Lpg sistemini söktürüp yeni sistem taktırdığımızda tekrar işletme işlemi yaptırmamıza gerek varmı?

Tadilat projesi çizilmesi gerekiyor denildi ama tam olarak bilgim yok ne yapmamız lazım.

Evet yeniden işletme yapılmalı. Projeyi de takan firmanın yapması gerekir.

14597 Mesaj
18 Nisan 2012; 16:43:00 

quote:

Selam;

İlk sayfada muayene için Ostim Vergi dairesine gitmek gerektiği söyleniyor. Borcunun olup olmadığına artık muayene yapılacak yerden bakamıyorlar mı? Geçen söylemiştim gerçi varsa eğer bu son dönemlerde aracının muyenesini yaptıran ve LPG yi ruhsata işleyen bir arkadaş lütfen paylaşabilir mi? Özellikle Ankara olursa çok sevinirim. Hem bu şehrin yabancısıyım hem de bu işlerin :) 1 günde halledebilmenin yolları neler acaba?

Başka arkadaşlar da cevap verecektir ama ben bildiğim kadarını belirteyim.

Borcu olup olmadığına muayene istasyonlarında bakıyorlar. İsterseniz siz kendiniz internet vergi dairesinden de https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp bakabilirsiniz. Olmazsa muayene istasyonunuza bu hizmetin verilip verilmediği ile ilgili telefon açabilirsiniz. (http://www.tuvturk.com.tr/istasyonlar.aspx?id=istasyonlar/tuvturk-ankara-arac-muayene-istasyonlari.aspx)

1 günde halledebilmenin yolları: Öncelikle LPGnizi nizami şekilde montajını yaptırınız. 1.sayfayı okuyun. Evrakları tamamlayın. Tüv istasyonunuzdan randevunuzu alın.

14597 Mesaj
18 Nisan 2012; 16:43:28 

quote:

Arkadaşlar aranızda 1 ay geçtikten sonra işletmeye götüren var mı? Ceza yediniz mi?

İşletmeye götüren oldu ama cezası çok değil diye biliyorum.

875 Mesaj
18 Nisan 2012; 17:38:13 

Çok teşekkür ederim kıymetli bilgileriniz için. Şu işten kurtulduktan sonra yeni araştıran arkadaşlara yol göstermesi amacıyla ayrıntılı bir şekilde anlatacam. Eğer varsa ceza yemiş biri ne kadar ödediğini söylerse çok sevinirim. Teşekkürler...

761 Mesaj
1 Mayıs 2012; 13:02:03 

quote:

Çok teşekkür ederim kıymetli bilgileriniz için. Şu işten kurtulduktan sonra yeni araştıran arkadaşlara yol göstermesi amacıyla ayrıntılı bir şekilde anlatacam. Eğer varsa ceza yemiş biri ne kadar ödediğini söylerse çok sevinirim. Teşekkürler...

VALLA anlatırsan güncel halini öğrenir bizde zorluk çekmeyiz. TEşekkürler

23 Mesaj
6 Mayıs 2012; 17:39:42 

bilgiler için teşekkürler

37 Mesaj
15 Mayıs 2012; 20:40:09 

Arkadaşlar,

Arabama yeni LPG takdırdım, yakında gerekli işlemlere başlayacağım.Benim arabanın 1 haziranda kredi borcu bitiyor.Ondan sonra hem LPG yi yeni ruhsata işletsem hem de bankanın rehinini kaldırtsam olur mu?Bir de bazı arkadaşlar Ek-1 belgesini 3 nüsha isteniyor demiş bunun doğrusu nedir.EK-1 i kendi aracımızın sigortacısı doldurur mu?

Teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tonguc6 -- 15 Mayıs 2012; 20:41:59 >

2515 Mesaj
18 Mayıs 2012; 12:11:24 

Kaç yıl içinde ruhsata işletmek gerekiyor??

GT-I9100 & GT-I9300

Electrical and Automation Engineering

138 Mesaj
27 Mayıs 2012; 15:52:31 

Selamlar arkadaşlar.
2011 aralıkta aracım muayeneden geçti. ayrıca gaz sızdırmazlık raporu vs herşeyi tamdı. lpg ruhsata işli.

Şimdi ben üzerinde işli olan düz lpg sistemi memmun olmadığımdan kaldırıp yeni komple sıfır lovato sıralı sistem taktırdım.
Şimdi yasa felan değişti kafam karıştı.

Arkadaşlar şimdi nasıl bir yol izlemem lazım öncelikle?
fatura, proje, garanti belgesi ile birlikte ne yapmam lazım?

önce sızdırmazlık raporumu almalıyım? lpg ruhsata işli ancak dediğim gibi önceki sistemi kaldırdık. sonra tekrar muayeneyemi gitmeliyim?
yoksa aralık 2013 e kadar beklemelimiyim anlamadım?

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

14597 Mesaj
28 Mayıs 2012; 11:28:01 

quote:

Orijinalden alıntı: Onurcan91

Kaç yıl içinde ruhsata işletmek gerekiyor??

Yıl değil. Bildiğim kadarıyla 30 iş günü içinde işletmek gerkiyor..
Ekleme: Buyrun bu da açıklaması
2918 SAYILI KARAYOLLARI TRAFİK KANUNU ADRES DEĞİŞTİRME VE ARAÇ ÜZERİNDEKİ DEĞİŞİKLİKLERİ BİLDİRME;MADDE 32- Araçların üzerinde yönetmelikle belirtilen şekillerde yapılacak her türlü değişikliğin ve adres değişikliklerinin işleten tarafından 30 gün içinde tescili yapan kuruluşa bildirilmesi zorunludur.Üzerinde teknik değişiklik yapılan araçlar, değişikliğin şartlara uygun olarak yapıldığı belgelenip bu durum ilgili tescil bürosunda tescil edilinceye ve trafik belgesine işleten tarafından yazdırılıncaya kadar trafikten men edilir.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

14597 Mesaj
28 Mayıs 2012; 11:32:33 

quote:

Orijinalden alıntı: esginmurat

Selamlar arkadaşlar.
2011 aralıkta aracım muayeneden geçti. ayrıca gaz sızdırmazlık raporu vs herşeyi tamdı. lpg ruhsata işli.

Şimdi ben üzerinde işli olan düz lpg sistemi memmun olmadığımdan kaldırıp yeni komple sıfır lovato sıralı sistem taktırdım.
Şimdi yasa felan değişti kafam karıştı.

Arkadaşlar şimdi nasıl bir yol izlemem lazım öncelikle?
fatura, proje, garanti belgesi ile birlikte ne yapmam lazım?

önce sızdırmazlık raporumu almalıyım? lpg ruhsata işli ancak dediğim gibi önceki sistemi kaldırdık. sonra tekrar muayeneyemi gitmeliyim?
yoksa aralık 2013 e kadar beklemelimiyim anlamadım?

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Yeni bir sistem montajı demek, "her işlemin yeniden en baştan yapılması demektir"

Ben olsam 2013'e kadar beklerdim.

2515 Mesaj
28 Mayıs 2012; 12:19:27 

quote:

Orijinalden alıntı: Kıdemli Yarbay

Yıl değil. Bildiğim kadarıyla 30 iş günü içinde işletmek gerkiyor..
Ekleme: Buyrun bu da açıklaması
2918 SAYILI KARAYOLLARI TRAFİK KANUNU ADRES DEĞİŞTİRME VE ARAÇ ÜZERİNDEKİ DEĞİŞİKLİKLERİ BİLDİRME;MADDE 32- Araçların üzerinde yönetmelikle belirtilen şekillerde yapılacak her türlü değişikliğin ve adres değişikliklerinin işleten tarafından 30 gün içinde tescili yapan kuruluşa bildirilmesi zorunludur.Üzerinde teknik değişiklik yapılan araçlar, değişikliğin şartlara uygun olarak yapıldığı belgelenip bu durum ilgili tescil bürosunda tescil edilinceye ve trafik belgesine işleten tarafından yazdırılıncaya kadar trafikten men edilir.

yalnız bn taktıralı 4 ay olmak üzere bunun bir cezası varmı??

GT-I9100 & GT-I9300

14597 Mesaj
28 Mayıs 2012; 12:29:29 

quote:

Orijinalden alıntı: Onurcan91

yalnız bn taktıralı 4 ay olmak üzere bunun bir cezası varmı??

Trafiğe yakalanırsanız cezası var ama muayenede montaj tarihine dikkat ediliyor mu bilmiyorum..

2515 Mesaj
28 Mayıs 2012; 14:05:42 

tm hocam tesekkurler..yardımlarınız için..

GT-I9100 & GT-I9300

257 Mesaj
29 Mayıs 2012; 13:58:26 

quote:

Orijinalden alıntı: Kıdemli Yarbay

Trafiğe yakalanırsanız cezası var ama muayenede montaj tarihine dikkat ediliyor mu bilmiyorum..

Muayenede montaj tarihine dikkat ediyorlar, Takdırdıktan sonra 1 ay süren var, 1 aydan sonra cezalı ama Bir sene sonra taktırıpıta ceza yemeyen arkadaşıom var, ceza nerede nasıl kesiliyor bilmiyorum.

Ayrıca montaj tarihi, senin montaj yaptırdığın firmalardan aldığın belgelerde yazılı, onu anlaşıp ruhsata işleteceğin zaman alabilirsin.

266 Mesaj
30 Mayıs 2012; 16:17:58 

29.05.2012
Tüvtürk e lpg firmasından verilen evraklar ve ek olarak ek-1 belgesi ile gittim. ilk montaj olacağı için sızdırmazlık raporu nu da 25 tl vererek aldım. herhangi bir sorun olmadan muayeneden geçtim.
ek-1 iki adet olacak. 20 tl ödedim ben ek-1 için. 149 tl de muayene ücreti. Buraya kadar 195 tl ödedim.

30.05.2012
Trafiğe gittim. bir dilekçe veriyorlar doldur diye. doldurup gişeye gidiyorsunuz ve lpg ekleteceğinizi belirterek 58 tl de orada ödüyorsunuz. Saat veriyorlar şu saatte gelip alın diye.
verilen saatte gittim ve ruhsat doldurulmuş olarak verildi.

toplamda 245 tl ye bitmiş oluyor işlemler.

bazı arkadaşlar boş ruhsat veriliyor, gidip onu doldurtuyorsunuz takipçiye falan demiş ama antalya da trafikten doldurup onaylayıp veriyorlar yeni ruhsatınızı. bilginize.

37 Mesaj
3 Haziran 2012; 18:06:33 

Arkadaşlar,

Aracıma yaklaşık 1 ay önce LPG taktırmıştım,proje ve diğer belgeleri 1 Haziran da alacağımı söyledim, o tarihte sadece garanti belgesi verdiler.1 haziranda arabamın aynı zamanda kredi borcu da bitti.Şimdi LPG taktırdığım yerden 1 haziran tarihli proje ve diğer evrakları aldıktan sonra MMO dan sızdırmazlık raporu aldım.Tüvtürk ten 7 haziran için randevu aldım.Ama Ek-1 belgesini LPG taktırdığım yerden 1 adet verdiler, tüvtürk'e sordum 1 adet Ek-1 belgesi yeterliymiş.Muayeneden sonra Trafik tescile gidip hem ruhattaki rehin yazısını kaldırmayı hem de LPG yi işletmeyi düşünüyorum. İşlemler bitince devamını paylaşırım.Şuana kadar 10 TL Ek-1 belgesi,30 TL sızdırmazlık raporu için harcadım.Rehin kaldırma yazısı için TEB den para istemediler, yazı bilgisayar ortamında kalkınca heryerden görünüyormuş.Göremezler diye bankadaki bayan bana bir adet yazı da verdi.
Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tonguc6 -- 3 Haziran 2012; 18:18:44 >

1611 Mesaj
4 Haziran 2012; 14:01:50 

bugün bir tanıdığımın aracının lpg sini ruhsata işletmek için Dudullu daki MMO gaz sızdırmazlık testine gittim. lpg takılalı 1 yıl olmuştu daha yeni işletmeye fırsatı oldu. Gittiğimde ordaki görevli aracı kontrol etti hiçbir sorun çıkmadı ancak, lpg montajı ypılalı 1 yıl olduğu için ve montajı yapan yerde artık o projeyi çizen mühendis çalışmadığı için tekrar dan proje çizdirmemi istediler. Bende gittim montajı yapan yere durumu anlattım 1 gün sonra olur ve 100 tl ücreti var dendi mecbur kabul ettik.

LPG montajı yapan veya yaptıracak olan arkadaşlara tavsiyem montajdan sonra bir an evvel bütün işlemleri halletsinler yoksa bir sürü gereksiz uğraşa girmeleri gerekebilir.

37 Mesaj
9 Haziran 2012; 1:41:45 

quote:

Orijinalden alıntı: tonguc6

Arkadaşlar,

Aracıma yaklaşık 1 ay önce LPG taktırmıştım,proje ve diğer belgeleri 1 Haziran da alacağımı söyledim, o tarihte sadece garanti belgesi verdiler.1 haziranda arabamın aynı zamanda kredi borcu da bitti.Şimdi LPG taktırdığım yerden 1 haziran tarihli proje ve diğer evrakları aldıktan sonra MMO dan sızdırmazlık raporu aldım.Tüvtürk ten 7 haziran için randevu aldım.Ama Ek-1 belgesini LPG taktırdığım yerden 1 adet verdiler, tüvtürk'e sordum 1 adet Ek-1 belgesi yeterliymiş.Muayeneden sonra Trafik tescile gidip hem ruhattaki rehin yazısını kaldırmayı hem de LPG yi işletmeyi düşünüyorum. İşlemler bitince devamını paylaşırım.Şuana kadar 10 TL Ek-1 belgesi,30 TL sızdırmazlık raporu için harcadım.Rehin kaldırma yazısı için TEB den para istemediler, yazı bilgisayar ortamında kalkınca heryerden görünüyormuş.Göremezler diye bankadaki bayan bana bir adet yazı da verdi.
Saygılar...

Evet arkadaşlar LPG yi ruhsata bugün işlettim.Adana için işlem sırası şöyle.

Daha önce söylemiştim,LPG taktırdığım yerden aldığım evraklarla MMO dan sızdırmazlık raporu almıştım.7 Haziranda tüvtürk te aracın muayenesini yaptırdım 148.75 TL ödedim.O gün için acil işlerim vardı,trafiğe bir gün sonra gittim.Trafiğe bu gün sabah 10:20 gibi gittim, sıra numarası aldım, benden önce bir kişi varmış, hemen sıra geldi, çünkü 5-6 memur aynı anda çalışıyor.Sıramın geldiği memurun masasına oturdum.10 dakika içinde ruhsatımı bilgisayardan yazdırarak verdi bayan memur.58 TL para aldı.
Hem LPG işlendi, hem TEB bankın rehini kalktı.
Baştan sona masraf:
10 TL(Ek-1)+30 TL(sızdırmazlık raporu)+149 TL(muayene)+58 TL(ruhsat değişikliği):247 TL

Yapacak arkadaşlara belki yardımcı olur.Herkese kolay gelsin.

2059 Mesaj
14 Haziran 2012; 0:55:01 

Zaman ayırıp yazan herkese teşekkürler.

Hyundai Elantra Mode Ov 2011
Aquacraft Nitro Vee
HPI RS4-3 Evo

1041 Mesaj
16 Haziran 2012; 22:44:32 

İyi akşamlar arkadaşlar. Muayene ile ilgili bir sorum olacaktı. Benim muayene 2014 yılında ancak LPG taktırdığım için bu ay muayeneye gireceğim. Bu durumda egsoz emisyon pulu almam gerekiyor mu?

37 Mesaj
17 Haziran 2012; 14:38:09 

Bende aynı durumdaydım, bu ay başında LPG yi işlettim, egzos muayenesi ve pulu gerekmiyor.

20 Mesaj
22 Haziran 2012; 10:12:12 

quote:

Orijinalden alıntı: tonguc6

Evet arkadaşlar LPG yi ruhsata bugün işlettim.Adana için işlem sırası şöyle.

Daha önce söylemiştim,LPG taktırdığım yerden aldığım evraklarla MMO dan sızdırmazlık raporu almıştım.7 Haziranda tüvtürk te aracın muayenesini yaptırdım 148.75 TL ödedim.O gün için acil işlerim vardı,trafiğe bir gün sonra gittim.Trafiğe bu gün sabah 10:20 gibi gittim, sıra numarası aldım, benden önce bir kişi varmış, hemen sıra geldi, çünkü 5-6 memur aynı anda çalışıyor.Sıramın geldiği memurun masasına oturdum.10 dakika içinde ruhsatımı bilgisayardan yazdırarak verdi bayan memur.58 TL para aldı.
Hem LPG işlendi, hem TEB bankın rehini kalktı.
Baştan sona masraf:
10 TL(Ek-1)+30 TL(sızdırmazlık raporu)+149 TL(muayene)+58 TL(ruhsat değişikliği):247 TL

Yapacak arkadaşlara belki yardımcı olur.Herkese kolay gelsin.

kardes ek-1 formunu nerden aldın.

1041 Mesaj
23 Haziran 2012; 16:36:25 

quote:

Orijinalden alıntı: esmersehzade

kardes ek-1 formunu nerden aldın.

Herhangi bir sigortacıdan temin edebilirsin.

37 Mesaj
25 Haziran 2012; 18:51:32 

Kardeş benim LPG taktırdığım yer hazırladı Ek-1 belgesini.

144 Mesaj
2 Temmuz 2012; 11:39:31 

arkadaşlar karıık bir soru olacak ama arkadaşlar ilgilenirsenz sevinirim.

erecıma lpgyi XXXXX şehrinde taktırdım. muayenemde bu hafta bitiyor. bana taktığım yer dediki sızdırmazlık felan için buraya gel muayenede ruhsat hepsi burada yapılcak dendi. ben YYYY şehrinde oturuyorum ve burada işler daha kolay benim elimde evrakler var tekrar o şehirde tüm işlemliri yaptırmam gerekli mi. veya ruhsat için kayıtlı şehirde işlemlere devam edecek miyim. nasıl olacak. neden kendi şehrimde yapamıyorum.

52 Mesaj
4 Temmuz 2012; 16:51:48 

Aracımı yeni aldım ve lpg montajına götüdüm. Henüz noterden satışını yapmadık. Bildiğim kadarıyla eski ruhsatı noter alıyor ve satış sözlşemesini veriyor. Ruhsat olmadan noter sözleşmesi ile TUV'de işlem yapabilir miyim? Ruhsat'a 2 kere para vermek istemiyorum.

3092 Mesaj
6 Temmuz 2012; 9:46:08 

İş güzarlık mı yapıldı bilmiyorum ama tek yaprak olan araç tescil belgesinde boş bir onay yeri olmasına rağmen, memur evrağın değişmesi gerektiğini ısrarla belirtti. Bende mümkünse tek yaprak değişmek istediğimi boş muayne hanesi olduğunu ve bunu onların işlediğini söylediysemde böyle bir şey yapmadıklarını çünkü tüvtürkün muayene hologramını başka bir evrağı yapıştırdığını söylediler. dolayısıyla gereksiz bir 77.5TL ödedim

In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is.

126 Mesaj
7 Temmuz 2012; 17:04:37 

2 gün önce işlemleri tamamladım.

sızdırmazlık raporu,25tl
ek-1 belgesi,2o tl
muyane ,145tl
trafik,135 tl (ruhsatın iki kağıdıda değişmek zorundaymış,bana çok geldi bu para)

toplam=325 tl vermişim.

3092 Mesaj
7 Temmuz 2012; 22:45:19 

Benim masraflarim,

sizdirmazlik 25tl
muayene 148,5TL
ek1 lpg donusumu yapan yer doldurmustu para odemedim
trafige 135,5TL
muayene icin yapilan yol git-gel 100 kmde yakit icin 20TL

Toplamda 329TL odedim

Bu arada muayene kusurlarim: aracin caminda LPG etiketi yok hafif kusur ve stepne yeri uygun degil hafif kusur...

In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is.

4 Mesaj
12 Temmuz 2012; 10:24:43 

Arkadaşlar,
İstanbulda başlayan yeni bir uygulamadan haber vermek istiyorum.Trafige verilen evrakların içinde yetkili mühendisin SMM ve Yetki belgesinin fotokopisinin üzerine mühendisin kaşesini ve imzasını istiyorlar.Bazı memur arkadaşlarda faturanın üzerine aracın şase nosunun yazılmasını istiyorlar.Bu konuda resmi bir yazı oldugundan söz ettiler.Görmek istedigimde veremiyeceklerini beyan ettiler.
Bilgilerinize sunarım.

GT

7 Mesaj
30 Temmuz 2012; 21:46:33 

Arkadaşlar ben de bugün ruhsata işlettim (Ankara). Size ilk ve en önemli tavsiyem ne olursa olsun aracılara güvenmeyim. Ne yapacaksanız kendiniz yapın. İlk olarak projenizi ve faturanızı LPG dönüşümü yapan yerden alın. Ben taktıralı 6 ay olmuştu.ama ben taktırırken muayene bitiş tarihi olan 24 /7/2012 alacağımı belirttim. bu tarihte çizdiler. Ek-1 formunu 2 adet alın sigortacınızdan -hepsinde var-. Daha sonra Sızdırmazlık alın. Bunlar çok uzun sürecek işlemler değil. öğleden sonra ise muayeneye gidin. Ben Akyurt a gittim daha boş ve eve yakın diye. Sorunsuz geçerseniz direk Ankara İl Emniyet Müdürlüğüne gidin (Ankamall yanı). Arabayı Ankaamall otoparkına bırakın ordan Emniyetin C bloğuna gidin. Orda danışmaya sorarsınız; nereye gideceğinizi. Gişeye teslim edeceğiniz evraklar;

1- Proje ve Fatura (LPG)
2- 2 Adet EK-1 belgesi
3- Ruhsat 1 Nüshası (2 nüsha değişirse fiyat 116 falan oluyor itiraz edin!)

şimdi fiyatlar

1-2 Adet Ek-1. Sigortanızı yapan kişi dolduracağı için pazarlığa bakar 20 Lira diyelim
2- Sızdırmazlık 25 Lira
3-TÜVTÜRK muayenesi için 149 Lira
4- Ruhsata işletmek için 58 Lira

Toplam = 252 Lira civarı bişey.

NOT=Ekzoz Emisyon Ruhsatı süresi varsa almanıza gerek yok. Ben temmuz ayı vergi borcunu ödemiştim sorun çıkmadı belge falan istenmedi. zaten internetten bakıyolar.
Yanlışım varsa affola hadi kolay gelsin

150 Mesaj
4 Ağustos 2012; 14:36:19 

arkadaşlar ilk lpg taktırıldığında ruhsata işletme sürecinde sızdırmazlık raporu her yerden alınabilirmi
yoksa montaj yapılan ilden mi alınmak zorunda

vw jetta MPI 2011 primeline dsg
hyundai i20 sense otomatik

382 Mesaj
6 Ağustos 2012; 13:17:01 

quote:

Orijinalden alıntı: drlaroxyl

arkadaşlar ilk lpg taktırıldığında ruhsata işletme sürecinde sızdırmazlık raporu her yerden alınabilirmi
yoksa montaj yapılan ilden mi alınmak zorunda

herhangi bir yerden alabilirsin hocam...

11 Mesaj
7 Ağustos 2012; 22:09:10 

Arkadaşlar kısmet olursa,bende perşembe günü ruhsata işletecem lpg olayını.
aslında muameleciye vermeyi düşünüyordum ama,burda anlatılanlara bakınca çokta zor değilmiş dedim.
Hem izine çıkıyorum yavaş yavaş işletiriz artık, becerebilirsem tabi:)

Burda paylaşarak insanlara yardımcı olduğunuz için teşekkürler..

42 Mesaj
17 Ağustos 2012; 17:39:19 

Arkadaşlar ben bu konularda acemiyim ve aracı yeni aldım bir kaç ay oldu aldığım kişi lpg ruhsata işli dedi ama malesef aldığım insanın her dediği doğru çıkmadığı için bende size soruyorum elimdeki ruhsatta yakıt tipi benzin-lpg yazıyo bu ruhsata işli mi demek, birde ben şanlıurfadayım gaz sızdırmazlık süresi doluyor ben bu sızdırmazlık belgesini nerden alabilirim bilenler yardımcı olursa sevinirim.

hayat

215 Mesaj
19 Ağustos 2012; 10:17:35 

Bilgilerin için çok teşekkürler önümüzdeki ay çok lazım olucak :)

20 Mesaj
20 Ağustos 2012; 12:45:14 

herkes farklı şeyler yazmış, bunun bir standartı olmalı, trafik tescil için randevu aldım ama, vergi dairesine gitmeye gerek varmı? bilgisi olanlardan rica ediyorum. teşekkürler.

Herşey gönlünüzce olsun.

20 Mesaj
20 Ağustos 2012; 12:48:39 

montaj yapılan ilden almak gerekiyor. 150 km yol yaptım onun için, birde kontrol edin tarihi yanlış yazmışlardır tekrar git gel yaptım. kolay gelsin.

Herşey gönlünüzce olsun.

33 Mesaj
20 Eylül 2012; 16:10:30 

slmlar arkadaşlar aracımın 01.10.2012 de vizeye girmesi gerekiyor ve ruhsatta vize için boş yer yok artı araca bu arada lpg taktırdım hem vize hem ruhsat işlemini aynı anda yapıcam kendim manisada yaşıyorum ve plakam izmir olduğu için her yıl sigortaya da fazladan ücret vermekten bıktığım için plakayı da değiştirmek istiyorum bütün bu işlemler hangi sırayla olmalı ve bunlara ne kadar ücretler ödemem gerekiyor bilgisi olan arkadaşların acil yardımını bekliyorum herkese saygılar ve şimdiden çok teşekkürler

67 Mesaj
21 Eylül 2012; 16:16:54 

Merhabalar,

Asagidaki sorularima yanit ariyorum. Yardimci olacak fikir degil zikir sahibi kisilere cok dua edecegim...

Lgpli ama ruhsatina isli olmayan bir arabayi alacagim. Devir islemleri, lpg yi ruhsata isletme gibi hususularda,
yapmam gerekenleri bilmiyorum. Bu islemler nelerdir, ne kadar zaman alir, ne kadar para harcanir? Bilgi icin pesinen tskler...

Su temiz, hayat temiz...

57 Mesaj
8 Ekim 2012; 11:20:50 

Merhaba

ben aracımı gece ay yenı aldım fakat muayenesı yoktu aldıgımda 09,05,2011 tarıhınde muayenesı bıtımıs ve arababaya 02,05,2011 yılında lpg takılmıs fakat

ruhsata ısletılmemıs yanı aracın hem muayenesı gec kalınmıs hemde lpg ruhsata ıslı degıl benım yapmam gereken nedır ve ne kadar ceza oderım

dun sızdırmazlık raporunu aldım bu arada pekı sımdı yapmam gerekenler nedır ve ne kadar ceza oderım neye mal olur bu bana

lutfen ayrıntılı yazarsanız sevınırım ıst da oturuyorum

247 Mesaj
8 Ekim 2012; 23:34:05 

LPG'Yİ RUHSATA İŞLETME PROSÜDÜRÜ

1. LPG montajı yapılan yerden proje, fatura ve garanti belgesi alınacak.

2. MMO(makine mühendisleri odası) ya gideceksiniz. Buradan sızdırmazlık raporu alınacak. (Sızdırmazlık raporu: 25 ytl'cik..)

3.Herhangi bir trafik sigortacısına gidip, EK-1 belgesi doldurtacaksınız, Aynı zamanda, arabanızı LPG ye dönüştürdüğünüze ve bunun ruhsata işlenmesi hususunda İl Emniyet Müdürlüğüne dilekçe yazacaksınız (Bunu sigortacıya söylerseniz, onda hazır matbu vardır, o yazar.) Bu işlemin parasını, ruhsat doldurma işlemi sırasında verebilirsiniz.

4,aracınızın muayenesini yaptırabilirsiniz. Orada EK-1 de yazan yerler onaylanacak..

5. Şimdi emniyetten, "LPG yi ruhsata işleteceğim, 2 yaprak, ruhsat istiyorum" diyerek 2 yaprak, ruhsatı alacaksınız.. (İki yaprak, ruhsat: 58 ytl cik.)

6. Şu anda elinizde "lpg projesi fatura,garanti belgesi, sızdırmasızlık raporu (ya da ruhsatı),EK-1 belgesi ve çift yaprak ruhsat" olacak. Bunları isterseniz bir plastik dosyanın içine de koyabilirsiniz. Dosya almayınız, dosya plaka değişikliğinde alınıyor. (Bi 5 ytl verip de, dosya almanıza gerek yok)

7. Şimdi elimizdeki evraklarla (ruhsat sahibi kimse o da gelecek) Emniyet Müdürlğüne gidiyoruz.. Emniyet Müdürlüğündeki trafik tescile giderek evraklarımızı ilgili memura veriyoruz.. İlemimiz tamamdır. Ya aynı gün, yeni ruhsatımızı alıyoruz ya da diğer gün..

Toplamda cebinizden, LPG yi ruhsata işletmekle ilgili 197 ytl çıktı....Geçmiş olsun..
--------------------------------------------------------------------------------

ANADOLU YAKASINDA kadosan oto sanayisine YAKIN OTURANLAR İÇİN LPG'yi RUHSAT'a İŞLETME

Ben işimi toplamda 3 yere giderek hallettim.

1- Sızdırmazlık raporu (25 YTL)
Lpg dönüşümünü yaptırdığınız yerden proje, fatura, garanti belgesi vb. zamazingolar alınır.
kadosannın içindeki makina müh. odası istasyonuna gidilir.
LPG sisteminizde küçük bir sorundan dolayı kaçak varsa sanayiye dalınıp lpg dönüşümü yapan abiye yaptırılır, rapor kaşeletilir, 5 kaat bırakılır. )

EK1 Formu (10 YTL)
Yine aynı kadosanın içinde MMO istasyonunun karşısındaki dükkana girilip EK1 formu doldurulur. ( İsterseniz daha sonra muayene istasyonundaki barakalardanda doldurtulabilir.)

2- Muayene ( 110 YTL ) 1 gün önceden muayene istasyonundan randevu alarak
Muayene görevlisi abiye LPG'yi ruhsata işletcem demeniz gerekiyor. Yoksa sormaz normal muayene muamelesi yapar. LPG işleteceğinizi söylediğinizde Ek1 formunu ister ve imzalar. Arabayı muayene eder. Sonra muayene garajının hemen yanındaki bankoya gidilir. Ek1 formu verilir. Onaylatılır.
Muayeneye giderken arabada yangın tüpü ve trafik seti bulundurun. Aracınızda yoksa, muayene istasyonunda kızılay'ın işlettiği yangın tüpü ve ilkyardım seti satılan barakadanda satın alabilirsiniz.
Ek1 formu muayene istasyonunda da doldurtulabilir.

3- LPG'nin ruhsata işletilmesi ( 63 YTL + 7 YTL )
Önceki adımlarda toplanan belgelerle trafik tescile gidilir..
63 YTL boş ruhsata verilir. Biz dilekçe ve evrakları hazırlayan sigortacıyada 7 YTL verdik. Sigortacının . Sabah verdiyseniz öğleden sonra. Öğleden sonra verdiyseniz belki 5 gibi belki ertesi gün yepyeni ruhsat alınır.
Ruhsatta tek fark olarak yakıt kısmında "LPG-Benzin" yazısına bakılır ve mutlu olunur. Sonraki muayeneye kadar iki sene süre olması insana ayrıca bir ferahlık verir. Bi de makina mühendisleri odasının sızdırmazlık raporu alırken verdiği yeşil ruhsat benzeri belgede ruhsatları koyduğumuz albümün içinde estetik durmaktadır.
Bu kadar para verdikten sonra böyle şeylerle mutlu olmaya bakın. Kendinizi bırakmayın. :)

Not: Bir kaç gün önce bu işlemleri yaptırdığımdan fiyatlar günceldir. İlk mesajdaki bazı fiyatlara küçük miktarlarda zam yapılmış, haberiniz olsun.
--------------------------------------------------------------------------------

LPG montajının ruhsata işletilmesi zorunludur !!!!

Montaj yaptırdığınız firmanın yetkili bir firma olmasına dikkat ediniz.

ARAÇ DEVİR İŞLEMLERİ

Araç Devir İşlemlerinde İstenilen Belgeler

• Noter Satış Senedi
• Trafik Sigortası Poliçesi
• Trafik ve Tescil Belegeleri
• Nüfus Cüzdanı, sürücü belgesi asli veya Noter tasdikli örneği.
• Vergi Numarası (Alıcının)
• Plakalar TR. rumuzlu değil ise plakalar değişecek
• Vekalet (Kişi işlemi kendisi takip ediyorsa vekalet gerekmez)

Not: Tescilli araçları satın veya devir alanlar gerekli belgeleri sağlayarak ilgili Tescil Kuruluşunda 1 ay içinde adlarına Tescil Belgesi almak zorundadırlar

Araç Şirket Adına Kayıtlı İse Ayrıca Aşağıdaki Belgelerde Eklenecektir:

• Sicil Tasdiknamesi
• İmza sirküleri
• Sirket yetkilisi veya vekili

3.18 i 1999 BMW EREN ...!

1153 Mesaj
16 Ekim 2012; 18:27:44 

Arkadaşlar bugün işlemlerimi tamamladım. (Adana)

-Önce Şoförler odasına gidip EK-1 Belgesi aldım bir çift(5 Tl)

-Aldığım bu belgelerin çiftini toplamda 10Tl karşılığı oradaki takipçilere doldurttum. (Pazarlık yapın 20'den ağız açıyorlar)

-Yüreğir'de ki sızdırmalık istasyonuna gittim(Asri mezarlıktan Ceyhan yönüne doğru gider iken su kanalının oradaki ışıklardan yani mazlum boru yanından dönünce 100m aşağıda) Hiç sıra yoktu ve 10dk. içinde buradaki işlemim bitti (25 Tl)

-Saat 13:00'da randevulu olarak Yüreğir'de ki muayene istasyonuna başvurdum. Başvuru sırasında ruhsat, EK-1, montaj raporu, sızdırmazlık raporu ile birlikte 148,68 Tl hazır edin.

-Muayeneden çıkıp direkt olarak Trafik Şubeye gittim, içeri girerken nizamiyeye 2 nolu büro için sıra fişi almak istediğinizi bildirin ve bu sıra numarasıyla 2 no.lu büro önünde beklemeye başlayın, onlar sıranız gelince çağıracak ve 58 Tl'de buraya vereceksiniz.

Toplamda yaktığınız yakıt haricinde 246,75Tl gideriniz olacak.

Km.si Düşürülmüş araç almak istemiyorsanız, Ankara'dan Abdullah ve Bedriye ÜSTÜN çiftine bulaşmayın, aman ha!!!

642 Mesaj
20 Ekim 2012; 18:32:46 

arkadaşlar ben yeni bir araç aldım. muayenesi 2014 martta bitecek ama ben lpg taktırmak istiyorum. acaba 2 yıl sonrası için taktırdığım yer proje verebilir mi bana?

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

4728 Mesaj
8 Kasım 2012; 0:38:44 

yeni yılda yeni bir yasa gelebilirmiş dostum o zaman kesin yapmak zorundasın,ben taktırdım bekliyorum aralık sonuna kadar sonra bakacağım duruma göre

132 Mesaj
25 Kasım 2012; 13:30:08 

ben 8 ay önce lpg taktırmış ve muayene sızdırmazlık raporu ve proje işlerini halletmiş, gel gör ki ruhsta işletme işini hep ertelemiştim. şimdi bütün bunları tekrar mı yapmam gerekecek? ayrıca 8 ayın da cezası varmış galiba?

bana toplam kaça patlar sizce?

düş oldum, düştüm!

1