- x
[sizer]LPG' yi Ruhsata işletme (AYRINTILI AÇIKLAMA) Güncel 2012[/sizer]
966 Cevap428263 Görüntüleme11 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     8 9 [11] 13 14 15 16 17      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

919 Mesaj
18 Aralık 2010; 10:48:16 

quote:

Orijinalden alıntı: peugeot-406

KAÇIŞ YOK DESENE

aynen öyle

2012 AVEO 1,3 LTZ 95 HP

1370 Mesaj
20 Aralık 2010; 9:17:01 

bana ceza kesen çıkmadı
lpg montajı kasım 2009
lpg işlenmesi aralık 2010

GÖZTEPE
2001 Nissan Primera 2.0 HCVT

147 Mesaj
31 Aralık 2010; 0:57:37 

bilgiler içi saol üstad

:::::DH MITSUBISHI TAKIMI:::::
2011 MITSUBISHI COLT CZ3 METALİK SİYAH

2800 Mesaj
15 Ocak 2011; 14:16:23 

Lpg bende işli durumdaydı. Sadece muayene olacaktı.

Bugün Ankara/ostimde sızdırmazlık raporu için saat 08:15'de için sıraya girdim. 08:30'da açıldı. 6. sıradaydım :)
İşlem yarım saat kadar sürdü 25 tl.

Hemen yan tarafta egzos muayenesini de yaptırdım. 25 tl'de o tuttu. (muayenede artık istiyorlar, yoksa ağır kusur)

10 tl'ye aynı yerde far ayardı da yaptırdım. Dedim bu sefer ışıkta kusur bulmasınlar :) (geçen seferde kısa ışık ayarsız gibi yazıyordu)

İstanbul Yolu'na 12:00'ye randevu almıştım muayene için. 11:45'te ordaydım. Sıraya girdim. Evrakları vs verdim (Sızdırmazlık raporu, trafik sigortası, ruhsat, egsoz raporu). 135 civarı da o tuttu.

Sonra biraz arabada bekledim aldılar sıra numarasına göre.

Arkadaş motora, sileceklere, lastiğe dışarıdan vs baktı. Emniyet kemerleri topluyor mu baktı. Arkada trafik seti ve yangın tüpüne baktı.
İçeride testler yaptı. En sonda ışık ayarına baktı.

Yine hafif kusur olarak kısa ışık düşük, uzun yanlış yön gibi birşey yazıyordu :)
Ne kadar ayarlatsanız da bir kusuru oluyor :)

Sorunsuz geçti. 13:00'de ayrıldım. 2 yıl elveda muayene.

Cumartesi açık olduğu için Makine Mühendisleri Odası Ostim Şubesi'ne ve TUVTURK'e de teşekkür ederim. Böylece izin almamız gerekmiyor. Birkaç insanın çalışması birçok insanın mesaisine devam etmesini sağlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eteksen -- 15 Ocak 2011; 14:20:06 >

9 Mesaj
21 Ocak 2011; 18:44:29 

İyi akşamlar bugün muayenemi yaptırdım ve lpg yi ruhsata geçirmek için gereken tüm evrakları hazırladım şimdi tek yapmam gereken Emniyete gidip 2 yaprak ile yeni ruhsat çıkartmak ama sormak istediğim araba babamın üzerine ve benim üzerime geçirmek istiyoruz bunun için önce lpg yi ruhsata mı işletmeliyim yoksa önce aracı üzerime geçirip sonra mı ruhsata işletmeliyim (böylelikle 2 yaprak daha almaktan kurtulabilir miyim), birde araç devri için sadece babamla notere gitmem yeterli oluyor mu, bi kağıt mı alacağız? şimdiden teşekkürler.

Ben işlemler Eskişehirde yaptırdım muayeneyi 4ay geçiktirdiğim için 185TL ödedim ama olsun tüpüde aradan çıkardığım için kardayım masraflarım ; sızdırmazlık:25 Ek1:10 Muayne:185 Emisyon:25 Benzin:40TL (çok yol gittim hepsi ayrı dağın başında.) henüz ruhsat için yaprak almadım bide onlar var. İlginçtir tüpü taktıralı 3ay oluyor ama yeni fatura verdiler ve isterse 2 yıllık olsun bu fatura ile 5 kuruş ceza vermem tüpün üzerindeki tarih hiç bir şekilde beni bağlamaz satıcının sorunu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leventatlama -- 21 Ocak 2011; 19:58:36 >

9 Mesaj
24 Ocak 2011; 20:46:33 

Önce ruhsata lpg geçirin sonra notere gidip üstünüze aldırın arabayı almanın masrafı 75TL noterde, bilginize.

961 Mesaj
7 Şubat 2011; 21:20:52 

Trafik tescilde LPG yi ruhsata geçirmek için istenen Dilekçe için örnek gösterebilecek arkadaş var mı? Ben çarşamba günü gayrettepe trafik tescilde bu işlemi yaptırcam. Bu arada ruhsatın iki yaprağı birden mi değişecek yoksa sadece biri mi? Araç benim üstüme olduğundan kişisel bilgi yazan sayfa değişmeyecek diye biliyorum acaba yanlış mı?

Elektrik, Elektronik Mühendisi

3149 Mesaj
20 Şubat 2011; 19:45:48 

Tüm evraklar tamam sızdırmazlık ve TÜV den geçtim
(TÜVde EK-1 belgesi olmadan gitmiştim orada dolduranlar varmış 10 tl ye doldurtup TÜV.e verdim) . Şimdi sıra trafiğe gidip işletmeye kaldı araç 2010 model ruhsat yapraklarının her ikiside mi değişecek yoksa sadece birisimi değişecek ücreti ne kadar olur
ayrıca.
Acil LPG yi ruhsata işletmek için gerekli olan dilekçe örneğine ihtiyacım var, sabah trafiğe gidip işleteceğim.

Eskişehir'liler ve Eskişehir'de yaşayanlar

3234 Mesaj
20 Şubat 2011; 20:18:13 

quote:

Orijinalden alıntı: muzo86

Tüm evraklar tamam sızdırmazlık ve TÜV den geçtim
(TÜVde EK-1 belgesi olmadan gitmiştim orada dolduranlar varmış 10 tl ye doldurtup TÜV.e verdim) . Şimdi sıra trafiğe gidip işletmeye kaldı araç 2010 model ruhsat yapraklarının her ikiside mi değişecek yoksa sadece birisimi değişecek ücreti ne kadar olur
ayrıca.
Acil LPG yi ruhsata işletmek için gerekli olan dilekçe örneğine ihtiyacım var, sabah trafiğe gidip işleteceğim.

1 yaprağı 50 TL 2 yaprağı 100 TL civarı orada da yazıyor zaten.

Dilekçe örneği istemediler benden Ek-1 belgesinde LPG-Benzin seçeneğini işaretletmek yetti.

3149 Mesaj
20 Şubat 2011; 20:42:37 

peki ruhsatların ikisi birden mi değişiyor yoksa sadece 1 yaprağımı değişiyor, çünki TÜV yaprağın birisine muayene tarihi atıp imzalamış

1128 Mesaj
20 Şubat 2011; 20:46:58 

quote:

peki ruhsatların ikisi birden mi değişiyor yoksa sadece 1 yaprağımı değişiyor, çünki TÜV yaprağın birisine muayene tarihi atıp imzalamış

eğer tüvde muayene bandrolunu ruhsata yapıştırdılarsa 1 yaprak değişir,yok bandrol ek1 belgesi üzerine yapıştıysa 2 yaprak değişr..ben lpg işletirken muayenede bandrolü ek1 üzerine yapıştırcaktı ikaz ettim ruhsata yapıştırdı ruhsatta boş muayene yeri de vardı,sadece tek sayfa değiştirdim..genelde trafik tescil önlerinde ayakçılar oluyor onlara bi 10 tl verirsen bütün dosyayı hazırlıyorlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aliuygun -- 20 Şubat 2011; 20:56:28 >

VW Polo Trendline 2006
"Bu mücadeleden atın galip çıkacağına inanıyorum. Otomobil sadece gelip geçici bir heves olacaktır"
Alman İmparatoru II. Wilhelm 1905

3149 Mesaj
20 Şubat 2011; 21:22:13 

klasör dosya falan almamıza gerek varmı acaba, bütün evraklar şeffaf dosyalığa koydum.
dilekçeyide yadzım kendim (bir arkadaş forumda örnek vermiş)
ruhsatta araba gelince bakarım, ama büyük ihtimalle Tüv.de ruhsata yazmışlar ve imzalamışlar muayene tarihini çünki ruhsat daha yeni muayene yerleri hepsi boştu.

1128 Mesaj
20 Şubat 2011; 23:49:26 

quote:

klasör dosya falan almamıza gerek varmı acaba, bütün evraklar şeffaf dosyalığa koydum.
dilekçeyide yadzım kendim (bir arkadaş forumda örnek vermiş)
ruhsatta araba gelince bakarım, ama büyük ihtimalle Tüv.de ruhsata yazmışlar ve imzalamışlar muayene tarihini çünki ruhsat daha yeni muayene yerleri hepsi boştu.

izmirde ben ayakçılara hazırlatmıştım,onlar işi bilyorlar kendim uğraşsam kaç kere git gel yapcam.bi tane karton dosya,içine kimlik,ruhsat fotokopileri,daktilo ile yazılmış dilekçe,ek1 ani gerekli bütün evrakları sırasına göre düzenledi,10 tl verdik..içerde polis dosyayı aldı,herşey tamam. 46 tl (1 sene önce) tek sayfa ruhsat parasını verdik,2 gün sonra ruhsatı aldık..yani kapıda bu işlerle uğraşan biri varsa hiç kendini yorma,mutlaka eksik yaparsın.ben de kendim yapcam niyetindedim,tam trafik tescile gircem içerden sinirli biri çıkıyor o sırada da ayakçılar "abi dosya hazırlayalım" diye peşimdeler,adam bana "hiç uğraşma hazırlat,eksik olunca geri yolluyolar" dedi..hazırlattık adam tak tak hepsini yaptı...

VW Polo Trendline 2006
"Bu mücadeleden atın galip çıkacağına inanıyorum. Otomobil sadece gelip geçici bir heves olacaktır"
Alman İmparatoru II. Wilhelm 1905

3149 Mesaj
21 Şubat 2011; 8:11:56 

quote:

Orijinalden alıntı: aliuygun

izmirde ben ayakçılara hazırlatmıştım,onlar işi bilyorlar kendim uğraşsam kaç kere git gel yapcam.bi tane karton dosya,içine kimlik,ruhsat fotokopileri,daktilo ile yazılmış dilekçe,ek1 ani gerekli bütün evrakları sırasına göre düzenledi,10 tl verdik..içerde polis dosyayı aldı,herşey tamam. 46 tl (1 sene önce) tek sayfa ruhsat parasını verdik,2 gün sonra ruhsatı aldık..yani kapıda bu işlerle uğraşan biri varsa hiç kendini yorma,mutlaka eksik yaparsın.ben de kendim yapcam niyetindedim,tam trafik tescile gircem içerden sinirli biri çıkıyor o sırada da ayakçılar "abi dosya hazırlayalım" diye peşimdeler,adam bana "hiç uğraşma hazırlat,eksik olunca geri yolluyolar" dedi..hazırlattık adam tak tak hepsini yaptı...

cevabınız için teşekkürler.
bu memlekette en çok kızdığım ayakçı yalaka takımıdır. her yerde gelir bulurlar, keşke işide bilerek yapsalar.

zaten bir çok kimse eksik yaparım, yanlış yaparım düşüncesine kapılarak bu ayakçıları meydana çıkardılar, halbuki eli kalem kağıt tutan herkes bu işleri ve buna benzer tüm işleri kendisi yapabilir, ayakçı denilen kişiler bir yanlışlık yapsa büytün sorumluluk sizin, çünki bizde okumadan imza atma alışkanlığı mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muzo86 -- 8 Mart 2011; 11:08:21 >

1404 Mesaj
21 Şubat 2011; 18:56:50 

Arkadaşlar ben annkara da ikamet ediyorum almak istediğim araç konya da bulunuyor Şimdi aracı noterden alacağımızda plaka değişimi yapılacak mı diye sorduğunda ankara plaka olması için evet diyeceğim Buradan sonra plaka ruhsat değişim ve lpg işletme prosedürü nasıl yürüyecek? Yeni ruhsat plakam ile mi gelecek? 15 gün içerisinde mi lpg için uğraşacağım? Yardımcı olursanız sevinirim?

257 Mesaj
8 Mart 2011; 8:47:29 

Kayseride Lpg işletecek arkadaşlar, hiç aracıya vermenize gerek yok, Trafik tescilin sitesine girdiğinizde istenilen belgeleri yazmışlar, onları alıp emniyete veriyorsunuz, yarım saat sonra ruhsatınız hazır. Ben iki yaprak değiştirdim, 50 lira biri 67 lira diğeri. Ek-1 5 lira + 25 lira sızdırmazlık ile birlikte toplam 147 lira çıktı. Muayenenin zaten son günüydü:)

333 Mesaj
13 Mart 2011; 20:36:47 

Merhaba arkadaslar,
Aracimi yeni satin aldim, lpg taktirmak istiyorum ancak muayene tarihi agustos 2012.
Yine de muayeneye sokmak zorundamiyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

474 Mesaj
15 Mart 2011; 1:24:36 

quote:

Orijinalden alıntı: odyle

Merhaba arkadaslar,
Aracimi yeni satin aldim, lpg taktirmak istiyorum ancak muayene tarihi agustos 2012.
Yine de muayeneye sokmak zorundamiyim?

Evet, kesinlikle.

imza mimza yok.

24 Mesaj
21 Mart 2011; 10:24:35 

Eşimin aracı için;
LPG Ruhsata 13 ay geç işlettim. Muayene de 2 ay geçmişti Tabiki işlem sadece bu değildi.
1. LPG Ruhsata işletme,
2. Rehin kaldırma,
3. Soyadı değişikliği,
4. Adres değişikliği, (Adrese dayalı nüfus kayıt sistemindeki adresiniz baz alınmakta, EK-1'e farklı bir adres yazmayın)

Ruhsat ile ilgili işlemleri yapmak için illa kayıtlı olduğu ilçeye gitmeniz şart değil. Aynı il içerisinde Adres değişikliği yaparak oturduğunuz ilçeden ruhsat işlemlerini yapabiliyorsunuz. Ben sonradan öğrendim. :) Yukarıdaki 4 madde EK-1'e yazıldı ve gerekli değişiklikler işlendi.

İşlemleri sırasıyla anlatayım.
1. Sızdırmazlık raporu (25 TL)
2. Egzos emisyon ölçümü (25 TL)
3. EK-1 doldurttum 1 adet (10 TL)
4. Araç muayenesi (135.70 TL) (2 ay geciktiği için 153 TL)
5. Dosya hazırlanması (EK-1 doldurttuğum yerde ücretsiz)
a. Yapılacak işlemler için dilekçe (en baştaki 4 madde)
b. LPG faturası ve montaj belgeleri
c. Ruhsat fotokopisi ve aslı
d. Nüfus Cüzdanı fotokopisi ve aslı
e. Evlilik cüzdanı fotokopisi ve aslı
f. Zorunlu trafik sigortası fotokopisi ve aslı (üzerinde yeni soyadı olacak) (beni en çok uğraştıran)
g. TüvTürk araç muayene raporu ve faturası
h. Banka rehin kaldırma yazısı ve noter onay belgesi
i. EK-1 aslı ve fotokopisi
6. Dosya ile adresin kayıtlı olduğu ilçe trafik şubeye gidilip eski ruhsat olması nedeniyle 2 yaprakta değişecek (50 TL + 67 TL)
7. LPG geç işletme cezası (50.50 TL)

Not: Adres değişikliği yapmak istediğinizi aracın bağlı olduğu trafik şubesinden yapmak isterseniz taşınma tarihinizi soruyor. 1 aydan fazla ise 45 TL cezası var. Adres değişikliklerini 1 ay içinde aracın bağlı olduğu Trafik şubeyede bildirmemiz gerekiyormuş. (Arkadaşlar Adrese dayalı nüfus kayıt sisteminden okuyamıyorlar herhalde) Adres değişikliğinin avantajı oturduğunuz yerdeki trafik şubesinden işlemleri yapabilmeniz. Sadece adres değişikliği nasıl yapılır sormak aklıma gelmedi koşuşturma esnasında. İl dışında iseniz işlem nasıl oluyor onu da bilmiyorum.

Adios Premium + Play + Vakıf Platinium ve diğerleri...
Puan işlemleri için söylediklerim Yatırım Tavsiyesi Değildir, yapacağınız işlemler ile alacağınız Risk sizi bağlar.

491 Mesaj
29 Mart 2011; 17:01:35 

ben henüz lpg taktırmadım. ancak 1 2 hafta içinde taktırmayı planlıyorum. ve aracın muyanesini geçen ay yaptırmıştım. şimdi tekrar bi ton işlem. onu geçtimde çalıştığımdan dolayı bu işlemlere vakit ayıramayacağım. bu işlerle ilgilenecek insanlar var diyorlar, aracımı deniliyor ne deniliyor. bu insanlara nereden ulaşacaz =) ve extradan ne kadar daha fazla para çıkacak cebimden. bu konularda bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum.

the only thing to fear, is running out of beer.

491 Mesaj
1 Nisan 2011; 11:54:13 

up

1280 Mesaj
5 Nisan 2011; 16:43:28 

quote:

Orijinalden alıntı: yasaluyari

bana ceza kesen çıkmadı
lpg montajı kasım 2009
lpg işlenmesi aralık 2010

banada çıkmadı lpg montaj 2010 mart lpg işlemesi 2011 mart

SAMSUNG GALAXY S III
4.8" Super AMOLED 720p HD Gorilla Glass 2 Ekran | Exynos 4412 Quad Chipset | Quad-core 1.4 GHz Cortex-A9 İşlemci | Mali-400MP GPU | 16/32/64 GB Depolama | 64 GB kadar MicroSD ile Arttırılabilir Hafıza | 1 GB RAM | Bluetooth v4.0 A2DP, EDR | 8 MP 3264x2448 pixels, Autofocus, LED Flash Kamera | 1080p HD Video Kayıt | TV - Out MHL | Android OS, v4.0.4 (Ice Cream Sandwich) İşletim Sistemi

1280 Mesaj
5 Nisan 2011; 16:47:06 

1 sızdırmazlık alınır (montaj yapılan yerdeki mmo da 25 TL)
2-Ek 1 Belgesi alınır tanesi 5 Lira 2 adet olcak
3-muayeneye gidilir (sızdırmazlık ve diğer tüm evraklar ile birlikte 137 TL)
4-Trafiğe gidilir tüm evraklar ile yalnız yanınızda götürdüğünüz evrakların fotokopilerini alın tek yaprak değişir se 50 TL çift yaprak değişirse 100 TL civarı para bayılır

hadi hayırlı olsun

SAMSUNG GALAXY S III
4.8" Super AMOLED 720p HD Gorilla Glass 2 Ekran | Exynos 4412 Quad Chipset | Quad-core 1.4 GHz Cortex-A9 İşlemci | Mali-400MP GPU | 16/32/64 GB Depolama | 64 GB kadar MicroSD ile Arttırılabilir Hafıza | 1 GB RAM | Bluetooth v4.0 A2DP, EDR | 8 MP 3264x2448 pixels, Autofocus, LED Flash Kamera | 1080p HD Video Kayıt | TV - Out MHL | Android OS, v4.0.4 (Ice Cream Sandwich) İşletim Sistemi

146 Mesaj
6 Nisan 2011; 15:20:17 

Bugün LPG işletme Adana Maliyeti :

-- Ek 1 belgesi 2 adet 6 tl
-- Sızdırmazlık Testi 25 Tl
-- Muayene 136,7 TL
-- Ruhsata İşletme tek yaprak 50 TL (Çift Yaprak 100 Tl)

Toplam: 217,7 Tl

Not:LPG yazısı camlara yapıştırmassanız muayeneden hafif kusurlu çıkıyor(Sızdırmazlık testinde 2 adet veriliyor)

3957 Mesaj
6 Nisan 2011; 16:16:23 

quote:

Orijinalden alıntı: maybe22days

ben henüz lpg taktırmadım. ancak 1 2 hafta içinde taktırmayı planlıyorum. ve aracın muyanesini geçen ay yaptırmıştım. şimdi tekrar bi ton işlem. onu geçtimde çalıştığımdan dolayı bu işlemlere vakit ayıramayacağım. bu işlerle ilgilenecek insanlar var diyorlar, aracımı deniliyor ne deniliyor. bu insanlara nereden ulaşacaz =) ve extradan ne kadar daha fazla para çıkacak cebimden. bu konularda bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum.

Sigorta yaptırdığın yer ile irtibata geçersen onlar yapıyorlar.Yoldan veya tanımadığın kişilere bu işleri yaptırma,özellikle İstanbul da sahtekarlık çok oluyor. Yaptıracağınız kişiye vekalet,aracının alacağı ücretler ( muayene ve ruhsat çıkarma) ile 150 civarında tutar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tenekekutu -- 6 Nisan 2011; 16:20:29 >

23 Mesaj
7 Nisan 2011; 15:42:17 

quote:

Orijinalden alıntı: chevymel1

Ankara da tam 4 günde yaptırdım ama kasılsa 1 günde de yapılabilir ben bir gün birini yaptım ertesi gün diğerini uzun sürdü o yüzden
1-Önce egzoz emisyon ruhsatını aldım sanırım 22 liraydı
2- Emniyete gidip orda şoforler odasının kısmı var hemen girişte ek-1 doldurttum(dikkat edilmesi gereken husus motor yada şasi numaralarınızda O harfi varsa bunu EK-1 e yazdırırken 0 (sıfır) olarak yazılmasına dikkat edin, çünkü talimat gelmiş bu tip karısıklıklara karsı O harfleri 0(sıfır) olarak yazılacakmıs tüm ruhsatlarda, araçların şasi numaralarında da sıfır olarak yazıyor zaten O harfi hiç yok şasi numaralarında
3-Makina Müh odası ostim şubesine gittim sızdırmazlık için, 25 TL (ruhsata ilk kez işletecekler ostimden yapabiliyorlar ama ruhsatta zaten işli olanlar içinde ivedikteki TÜVTÜRK istasyonunun karsısına bi yer daha acmıslar orasıda kullanılabilir kolaylık acısından fazla sıra yoktu çünkü)
4- sonra tüvtürkten muayene randevusu alıp muayeneye gittim 130 lira geciktiğim için 1 aylık gecikme bedeli peşin alınıyo bi gün bile gecse bi aylık gecikme alıyolar, benim gittiğim gün acayip sıra vardı cok uzun sürdü her zaman nası oluyor bilmiyorum ama resmen cıldırdım beklemekten, dikkat edilmesi gereken ek-1 deki motor ve şasi numarasının aracın üstündekiyle uyumlu olması,
5- www.ankara.pol.tr adresinden online işlemler menüsünden ruhsat değişimi için randevu alıp randevu günü 5 dakika önce gidilmesi yeterli cünkü randevu saati gelince isime göre cagırıyolar 10 dakika da halledebilirsiniz emniyetteki işinizi randevu alarak, benim tek yaprak değişimi yapıldı 46 lira , ertesi günü ruhsatı almaya gidip bir dahaki işkenceye kadar arabanıza rahat rahat biniyosunuz

Hocam çok teşekkürler, senin mesajı okumasam online randevudan haberim olmayacaktı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lionissimo -- 7 Nisan 2011; 15:43:21 >

491 Mesaj
7 Nisan 2011; 16:23:20 

quote:

Orijinalden alıntı: tenekekutu

Sigorta yaptırdığın yer ile irtibata geçersen onlar yapıyorlar.Yoldan veya tanımadığın kişilere bu işleri yaptırma,özellikle İstanbul da sahtekarlık çok oluyor. Yaptıracağınız kişiye vekalet,aracının alacağı ücretler ( muayene ve ruhsat çıkarma) ile 150 civarında tutar.

o halde kendimiz yapmamız çok mantıklı gözüküyor. artık izin alıp bir şekilde halletmek gerekecek. cumartesi günleri sızdırmazlık raporunu alabilirmiyim? aynı gün hem raporu alıp hem ek1 belgesini doldurup hemde muyaneyi yaptırsam? ayrıca bu ek1 belgesi nereden alınıyor? mühendisler odasındanmı oda?

23 Mesaj
7 Nisan 2011; 16:43:17 

quote:

Orijinalden alıntı: maybe22days

o halde kendimiz yapmamız çok mantıklı gözüküyor. artık izin alıp bir şekilde halletmek gerekecek. cumartesi günleri sızdırmazlık raporunu alabilirmiyim? aynı gün hem raporu alıp hem ek1 belgesini doldurup hemde muyaneyi yaptırsam? ayrıca bu ek1 belgesi nereden alınıyor? mühendisler odasındanmı oda?

Ankaradayım ve cumartesi günü sızdırmazlık + ek1 + muayene işini hallettim. Rahat rahat cumartesi günü halledebilirsin, hafta içine de ruhsat işi kalır.

336 Mesaj
7 Nisan 2011; 21:52:27 

Arkadaşlar sıralı olmayan lpg sistemlerinin fiyatları aşağı yukarı ne kadar?

23 Mesaj
8 Nisan 2011; 11:33:22 

Sabah emniyete gittim, maalesef ben de muayeneci arkadaşın!! kurbanı oldum. Sitikırı Ek-1'e yapıştırmış. 117 TL bayıldık. Haksız kazanç...

11 Mesaj
8 Nisan 2011; 20:48:43 

Teşekkürler gerçekten çok faydalı bilgiler..

BeşiktAŞK

491 Mesaj
9 Nisan 2011; 9:10:49 

asla muameleciye gitmeyeceğimi biliyorum artık. konuşma esnasında masrafları şu şekilde belirtti: muyane 140 lira, sızdırmazlık raporu 85 lira.
oha dedim sızdırmazlık nasıl 85 lira olabiliyor? muabbeti kestim o anda ilgili kişiyle. bir diger kişide ruhsatı 5 dakikada çıkarabilirim ama 200 liranı alırım dedi. adamı nerdeyse dövecektim.
asla para kaptırmayın bu insanlara.

491 Mesaj
13 Nisan 2011; 10:58:28 

arkadaşlar bişey sorucam. camlar filmliyse lpgyi ruhsata işletirken hafif kusurlu diye geçiyor biliyorsunuz. peki camdaki filmleri çıkarmadan muyaneden yine hafif kusurlu olarak geçip, ruhsata işletirsek sorun yaşarmıyım? bi bilginiz varmı?

508 Mesaj
13 Nisan 2011; 11:13:29 

Arkadaşlar benim de bir sorum olacak.

Ben bir araç almayı düşünüyorum. Araç lpg siz. Ama alıp lpg taktıracağım. Acaba satışı alıp mı lpg taktırayım yoksa satışı almadan taktırıp öyle mi üzerime alayım. Bir arkadaş bana böyle yaparsam fazladan ruhsat parası ödemezsin dedi ama tam nasıl oluyor bilmiyorum. Arada fark var mı yardımcı olursanız sevinirim...

Kaderi tenkid eden başını örse vurur, kırar. Rahmete itiraz eden, Rahmetten mahrum kalır. Herşey kader ile takdir edilmiştir. Kısmetine razı ol ki rahat edesin...

2 Mesaj
22 Nisan 2011; 4:35:10 

Arkadaşlar benim bayağı bi sorum olacak

Benim arabaya tüp taktırılalı uzun bi süre oldu ve ne tüp taktıranın nede benim elimde fatura ve proje yok.tüpü ruhsata işletmek istiyorum.

1-Bu fatura ve projeyi çıkartmak için lpg kitini tümüyle mi değiştirmem gerekiyor yoksa sadece depoyu yada beyini değiştirmekle olabiliyor mu?
2-Diyelim bi şekilde fatura ve projeyi çıkartmayı hallettim.Araba dayımın üzerine kayıtlı ve antalya plakası bende istanbulda oturuyorum ruhsat işlemleri için vekaleti nasıl yapabilirim(satışı almadan)?
3-Vekaleti alsam bütün işlemleri kendim istanbulda yapabilirmiyim?

Yardımlarınızı bekliyorum
Saygılar...

208 Mesaj
22 Nisan 2011; 5:35:03 

İstanbul Anadolu yakasındayım ve bu işlerin acemisiyim Yardımınızı bekliyorum.
-Araça 1 yıl önce lpg taktırdık ama takan arkadaş ruhsata işleteceğin zaman projeni veririz dedi
galiba bi cezası yoktur.
-Lpg Ruhsata işletmek için İstanbulda anadolu yakasındayım hangi işlemleri yaptırmam gerekiyor.
Hangi evrak ile nereye gitmem gerek

-Bir de Vergi borçu olduğu için muayeneye gidemedim 12,12,2010 da gitmem gerekiyordu
ceza ödermiyim bu cezadan yırtmanın bir yolu yok mu (af çıktı onun faydası var mı)
-Muayene öncesi hangi evrakları almam gerek. Ruhsata 2, muayene işlenecek bunun için yeni sayfa almak gerekir mi

1606 Mesaj
5 Mayıs 2011; 14:03:55 

lpg montajı yaptıracagım,ve 2 sene sonra işletecegim.peki kendi guvenim için sızdırmazlık yaptırmak istiyorum,mmo bunun için fatura ve proje istemiyormu?

21 Mesaj
12 Mayıs 2011; 14:22:46 

lpg montajı icin bugun aracı teslım ettım.muayenem temmuz 2012 bıtıyor.en azından o zamana kadar ruhsata işletmeyı dusunmuyorum.selamlar...

corolla 1.6 comfort metalik siyah 2007

12290 Mesaj
12 Mayıs 2011; 18:27:33 

Bugün işlemlerim bitti.

* Projemi ve faturamı aldıktan sonra MMO'ya 25 lira sızdırmazlık,
* Ayakçıya 10 lira iki adet Ek-1,
* TÜV muayene 135 lira,
* Tek yaprak ruhsat 50 lira.

Toplam 220 liraya LPG'yi ruhsata işlettim.

~ FORD MONDEO MK3 2.0 TDCI 130 HP 330 NM GHIA ~
| ABS + EBD | ESP | ASR |
| Hız Sabitleyici | Yağmur Sensörü | Far Sensörü | Otomatik Klima | Elektronik İç Dikiz Aynası | Bluetooth |
| 6 Hava Yastığı | Navimex Navigasyon | Geri Görüş Kamerası | Orijinal Xenon Farlar |

125 Mesaj
13 Mayıs 2011; 15:15:45 

Arkadaşlar merhaba
Bende nasip olursa lpg taktırmak istiyorum.LPG takılınca işletme süresi 1 ay diye biliyorum.Bu süreyi aşarsak yani 1 yıl sonra işletmek istersek nasıl oluyor.
Şu anda işletdiğimiz yerden proje almayacağız mı?.Alcaksak bu günün tarihi olacak 1 sene sonra işletdiğimizde cezası ne olur.
Yok almayacaksak bir sene sonra işletdiğimiz yer bize proje verir mi.
Birde 1 sene işletmeden gezeken trafik çevirdiğinde işli olmayan tüp için kesilen ceza ne kadar bilgisi olan arakadaşlar bilgilerini esirgemezse sevinirim.

137 Mesaj
13 Mayıs 2011; 21:12:50 

Bugun ankara da islettim.cumartesi gunu vize aldim randevuya gerek yok arac tadilatli oldugu icin oncelikli.1 saat de isim bitti. o gun 1 ayim doldu. bugun ise emniyete gittim. internetten randevu aldim. 50 lira ceza odedim.1 adet ek1 belgesi vardi. onun fotokopisini istediler.2 sayfada degisti 117 lira verdim.arkadaslarinda soyledigi gibi muayene etiketi ek1 belgesi uzerine yapistirildigi icin 2 sayfa degisti.hic degnekciye vermeye gerek yok arkadaslar.muayene bile 1 saatte hal oldu.emniyet de yarim saat surdu.

2005 COROLLA SOL HB 1.6

3957 Mesaj
13 Mayıs 2011; 21:17:27 

quote:

Orijinalden alıntı: shadow3804

Arkadaşlar sıralı olmayan lpg sistemlerinin fiyatları aşağı yukarı ne kadar?

250-500 arası.

136 Mesaj
13 Mayıs 2011; 23:39:07 

ARKADASLAR HERKESE HAYIRLI GECELER BEN 0 ARABA ALDIM TUP TAKTIRMAK ISTIYORUM NORMALDE ARACIN MUAYENE 2 YIL SONRA GOZUKUYOR EGER TUP TAKTIRIRSAM MUAYENEYE GIRMEK ZORUNDAMIYIM??135 TL TUV'A PARA VERMEMEK ICIN YAPABILECEGIM BIRSEY VARMI??TUPU 2 SENE SONRA ISLETSEM CEZASI NASIL OLUR YARDIMCI OLUN LUTFEN....

136 Mesaj
17 Mayıs 2011; 0:06:42 

quote:

Orijinalden alıntı: pilot0018

ARKADASLAR HERKESE HAYIRLI GECELER BEN 0 ARABA ALDIM TUP TAKTIRMAK ISTIYORUM NORMALDE ARACIN MUAYENE 2 YIL SONRA GOZUKUYOR EGER TUP TAKTIRIRSAM MUAYENEYE GIRMEK ZORUNDAMIYIM??135 TL TUV'A PARA VERMEMEK ICIN YAPABILECEGIM BIRSEY VARMI??TUPU 2 SENE SONRA ISLETSEM CEZASI NASIL OLUR YARDIMCI OLUN LUTFEN....

????

12290 Mesaj
21 Mayıs 2011; 23:07:53 

quote:

Orijinalden alıntı: pilot0018

Muayeneyi ne zaman yaptırdığınız fark etmez ya da süresi önemli değildir, LPG'den sonra muayene yenilenir.
Trafikte yakalanmadığınız sürece sorun yok ama yakalanırsanız aracı bağlamaya kadar gider.

~ FORD MONDEO MK3 2.0 TDCI 130 HP 330 NM GHIA ~
| ABS + EBD | ESP | ASR |
| Hız Sabitleyici | Yağmur Sensörü | Far Sensörü | Otomatik Klima | Elektronik İç Dikiz Aynası | Bluetooth |
| 6 Hava Yastığı | Navimex Navigasyon | Geri Görüş Kamerası | Orijinal Xenon Farlar |

443 Mesaj
25 Mayıs 2011; 14:15:47 

Benim bildiğim öyle hemen bağlama falan yok. Polis yakalarsa 1 hafta içinde ruhsata işletmen için süre veriyor. 1 hafta içinde yaptırmadın diyelim o zaman birdaha yakalanırsan araç çekilir. ruhsata geç işlemeninde cezası 50 tl civarıdır. yanlışsam düzeltin...

55 Mesaj
28 Mayıs 2011; 16:39:33 

LPG'yi ruhsata işletecem ama birkaç sorum olacaktı.

-Egsoz muayenesine daha var ama LPG taktırdığım için tekrardan yaptırmak gerekiyor mu?
-Sızdırmazlık raporu geçerlilik süresi 1 gün mü?
-Vergi borcu yoktur yazısı alınıyor mu vergi dairesinden almak mecburi mi?

Bilen arkadaşlar bi zahmet cevaplarsanız sevinirim : )

34 Mesaj
29 Mayıs 2011; 22:21:57 

egzos muayne tarihin halen geçerliyse gerek yok.

sızdırmazlık raporu süresi 1 ay

gitmeden önce plkandan internet vergi dairesinden borcunu konrol et. bir yazı almana gerek yok. onlarda aynı sistemden bakıyorlar. gittiğin tarihde ekranda borç yoksa problem yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemoza -- 5 Haziran 2011; 13:53:38 >

34 Mesaj
29 Mayıs 2011; 22:55:36 

detay bilgiler;
sızdırmazlık için beylikdüzüne gittim cumartesi 8:30 başlıyor. 09:15 de gittim. 207.sırayı aldım. saat 15:15 de muayeneden çıktım. toplam 240 araba alıyorlar.Geç giderseniz ayakçılar son numaralardan 50 tl ye numara buluyorlar size. Tavsiyem şudur. 07:30 da gidin.Yoksa bütün cumartesiniz rezil olur. 1-2 saat erken gitmeniz 5-6 saat kazandırır..Boşuna dememişler erken kalkan yol alır diye:)

34 Mesaj
5 Haziran 2011; 13:45:07 

detay bilgiler;

dudulludan randevu almıştım. ama lpg yi ilk taktırdığım için ve muayne günüm geçmediği için normal randevu aldığım halde tekrar muayne diye fişi basabiliyorsunuz(belkide hiç randevu bile almaya gerek yok teknisyenler yarım ağız söylediler randevusuz gidecekler arayıp emin olsun) ayrı bir gişe koymuşlar hiç sıra beklemiyorsunuz. mesela randevunuz akşam 16 da sabah da gitseniz çabucak muayneden çıkabiliyorsunuz. Ama bu diğer tüvlerde bu uygulama olmayabilir. mesela haraççıda normal saatinizi bekliyorsunuz. sonuç olarak lpg niz yeni taktırmış iseniz dudullu tüv deki muayeneniz 20-25 dk da bitiyor. sonrasında trafik tescil işlemini gayrettepeyi aradım artık her yer yapıyor dediler. trafik tescil online randevu sisteminden randevu aldım. lpg tadilatına ilişkin rehin kaldırmayıda işleticem hazır yaptırmışken . bu arada ek1 konusuna ruhsatınız 2 yapraksa kitap gibi ..bunlar yeni ruhsat oluyormuş. benimki 2 ayrı yaprak ve ikisindede aracın tonajı geçiyor eski ruhsatlardan.. ayrıca muayne yerim olmasına rağmen bandrolu ek1 e yapıştırdılar.gişedeki memurda son aracı teslim eden teknisyenlerde bandrolu ek1 e yapıştırma konusunda ısrarcıydılar. yeni ruhsat olsaydı bandrolu rusata yapıtıracaklardı.yenilerde tonaj tek yaprakta geçiyor anlaşılan. sonuç olarak eski ruhsatlılar 2 yaprak parası verecek. bu arada muayneden sonra 1 haftanız var ruhsata işlettirmek için. rehin kaldırma ilgili bankadan yazı alıp notere tastik ettiriyorsunuz noter ücreti 60 tl banka(ykb) yazı için bişey almıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemoza -- 9 Haziran 2011; 22:22:53 >

34 Mesaj
9 Haziran 2011; 22:19:13 

detay bilgiler; muayneden çıktıktan sonra hemen online trafik tescil sitesinden gayrettepeden randevu alayım dedim ne yazıkki doluydu .şişli ilçeden aldım pztsi 8:30-9:30 sabah gittim kapı açılırken 25-30 dk da işlemler bitti.2 gün sonra teslim almak üzere.. e nasıl kullanıcaz arabayı dedim. bir problem olursa durumu anlatırsınız dedi memur.çarşamba günü öğle arasında gittim. açıktı. ruhsat hazırdı.bu işi her ilçe farklı sürelerde yapabiliyor. mesela beyoğlu ilçede 1 hafta sonra gel dediler sıfır arabalara öncelik veriyorlarmış.:)) bu arada dilekçe felan hikaye dilekçe verende yoktu ..verdiğim dilekçeye bakanda...hani şu .... plakalı aracım lpg vs vs ruhsata işletme.....tabii uygulama başka yerde farklı olabilir.

bu kadar.

20 Mesaj
20 Haziran 2011; 17:15:03 

Arkadaşlar merhaba, dün aracıma lpg taktırdım, Allah izin verirse yarın da uzun yola, 15 günlük tatile çıkacam. lpg montajını, muayeneye girip, daha sonra da ruhsata işletme süresi 1 ay söyleniyor. aracımın lpg den önce 2012 ye kadar muayenesi vardı. sormak istediğim soru, lpgyi ruhsata işletme işini tatil dönüşüne bıraksam (bir aylık süreyi aşmadan), uzun yolda herhangi bir trafik kontrolünde sıkıntı yaratır mı? yoksa bir aylık süre benim yasal hakkım mı? cevaplarsanız sevinirim, hayırlı günler

Bir adam elinden geleni yapar, kaderinin ne olduğu ortaya çıkana kadar.

4 Mesaj
21 Haziran 2011; 13:00:03 

Hayır fatura yada garanti belgesi yanınızda bulunduktan sonra bir sıkıntı yaşamazsınız.Sonuçta montaj tarihinden sonra 1 ay süre veriliyor.

102 Mesaj
22 Haziran 2011; 15:03:09 

arkadaşlar dün ordu ilinde 2011 focus a lpg işlettim.
toplamda 5 saatimi aldı ilk olarak
- lpg faturası
- herhangi bir takipciden ek-1 belgesi (15)
- sonrasında sızdırmazlık raporunu alıyorsunuz (25)
- tuv muayene işlemi (136)
- son olarak emniyette ruhsata işletme (50)

toplam 226 tl

arkadaslar 1 günde halloluyor ordu ili için....

2782 Mesaj
28 Haziran 2011; 17:41:58 

226 TL iyiymiş.
Bana 450 TL ye yaparız dediler.

yer istanbul

Audio/Video: Amfi:Onkyo TX-NR 809 , Accuphase E-450 Front :Sonus Faber Liuto Wood - Center:Sonus Faber Smart Center - Surround: Sonus Faber Domus Wall -Sub:Velodyne DD-15 - Player: Accuphase DP-77 CD/SACD Player - OPPO BDP-103D Blu-Ray Player - Yamaha KX690 Caset Deck Proj./Perde : EPSON EH-TW9100W; FULLSCREEN 221x125 cm Fixed Frame Perde
Kablo: AR Referance 2x5m Speaker Cable, Inakustik Star Speaker Cable - Audioquest Sub-3 Subwofer Cable - Audioquest NRG-10 Power Cord - Optirius Power Cord ve Silent Wire Seri8 Power Cord - Accuphase ASL-15G - Techlink Wires XS ve Wires CR interconnect cable , Monster, Hama, AR, TTAF HDMI digital interconnect cable - Monster HTS-1000 Akım Korumalı Priz - Hi Fi Rack Posium Reference

3957 Mesaj
29 Haziran 2011; 3:05:57 

Bir araçta teknik değişiklik yapıldıktan sonra en kısa sürede bunu ruhsata işletmeniz lazım.30 günlük süre bu işlemi yaptırırken trafik-tescil şubesinde cezayi işlem görmemeniz içindir,yolda denetim yapan trafik polisi eğer sizin keyfi olarak işletmediğiniz kanaatine varırsa ki güzergahınız emniyette güzergahı veya şehirlerarası yol ise bu kanaat oluşur,ceza uyguluma hakkına sahiptir.Çoğu bu cezai işlemi yapmaz,ama birisi çıkıp yapmayacak diye bir kuralda yoktur.O yüzden mümkün olan en kısa sürede ruhsat değişikliği yapılması gereklidir.

446 Mesaj
5 Temmuz 2011; 0:04:24 

0 aracı TUV e götürüp muayene mi ettiriyoruz LPG için

2011 Grande Punto 1.4 FIRE 77HP E5 S&S + BRC

136 Mesaj
13 Temmuz 2011; 20:24:07 

quote:

Orijinalden alıntı: RefLections

0 aracı TUV e götürüp muayene mi ettiriyoruz LPG için

evet arkadasım oyle dizel olmus 3.72 benzın olmus 4.25 tup taktırmayalımda neyapalım

254 Mesaj
15 Temmuz 2011; 14:00:25