[sizer]LPG' yi Ruhsata işletme (AYRINTILI AÇIKLAMA) Güncel 2012[/sizer]
941 Cevap403685 Görüntüleme12 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     7 8 [10] 12 13 14 15 16      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

5 Mesaj
5 Temmuz 2010; 20:01:19 

quote:

Orijinalden alıntı: Mascius

quote:

Orijinalden alıntı: rmzaly

arkadaslar lpg yı ruhsata ıslettım ama ruhsatta 2 yaprak değişti ve 108 tl verdım. neden bazı yerlerde tek yaprak degısırken ben 2 yaprak parası verıyorum. ayrıc emnıyetten fatura falan vermedıler. ılk yaprakta eskı yapraktan farklı olarak lpg ıle ılgılı hıcbırsey yok. ayrıca eskı yaprakta muayene yerlerınden sadece bırtanesı doluydu..........

tek bir yaprağın değişmesi gerektiğini belirtseymişssin keşke. beni de trafik takipçisi uyarmıştı o uyarmasaydı benim ruhsatın da 2 yaprağı birden değişecekti. tek yaprak için yanlış hatırlamıyorsam 48 TL verdim. karşılığında ne makbuz ne bişi. bi tek parmak kadar bir kağıt verdiler üzerinde plakam yazıyor onunla gelip alıcaksın dediler.
esasında bunu şikayet etmek lazım ehliyeti alırken bile en azından zorunlu bağış karşılığında bir makbuz veriyorlardı..
[/quote

ben ruhsat eskı tıpse 2 yenıyse tek yaprak degıstırılıyor dıye ogrendım...ama oyle degılse......

ülke de kımseye guvenılmeyecegının kanıtıdır bu...herkes gucu yettıgını kazıklıyor demektır...emnıyetın bunu yapabileceğini düşünmek istemiyorum....

433 Mesaj
6 Temmuz 2010; 11:57:45 

quote:

ben ruhsat eskı tıpse 2 yenıyse tek yaprak degıstırılıyor dıye ogrendım...ama oyle degılse......

ülke de kımseye guvenılmeyecegının kanıtıdır bu...herkes gucu yettıgını kazıklıyor demektır...emnıyetın bunu yapabileceğini düşünmek istemiyorum....

benim ruhsatın bir sayfası yeni bir sayfası eski durumda şuanda. trafikten böyle teslim aldım eskiyi de aynen verdiler değişmesi gerekmiyor diye..

muayene istasyonunda da görevliyi uyarmama rağmen bandrolü değişmeyecek olan ruhsat yaprağına değil de ek1 belgesine yapıştırmış. eğer o onda dikkat etmeseydim ruhsatı değiştirdikten sonra elimde bandrol falan kalmıycaktı ve tekrar muayeneye girmem gerekicekti. yani 120 küsür TL'yi tekrar ödeyecektim. malesef işler böyle yürüyo bu ülkede..

3748 Mesaj
8 Temmuz 2010; 0:55:18 

quote:

arkadaslar lpg yı ruhsata ıslettım ama ruhsatta 2 yaprak değişti ve 108 tl verdım. neden bazı yerlerde tek yaprak degısırken ben 2 yaprak parası verıyorum. ayrıc emnıyetten fatura falan vermedıler. ılk yaprakta eskı yapraktan farklı olarak lpg ıle ılgılı hıcbırsey yok. ayrıca eskı yaprakta muayene yerlerınden sadece bırtanesı doluydu..........

LPG tesisatı kadar aracın ağırlığında artış olduğu için eski tipse her iki yaprakta değişmek zorunda. Yeni tipse sadece 1 tanesi değişir.

Ayrıca bu beleşe internetten Ek-1 indirip doldurma işi olmaz.Ek-1 in sağ üst köşesinde numara ve müsait bir yerinde üst tarafta soğuk mühür vardır.Bu değerli evrak olduğunu belirtir.Mutlak suretle söförler odasından Ek-1 formu almanız gerekli.Ondan sonra bilgisayar veya daktiloda doldurabilirsiniz.Tasarruf kısmını burada yapabilirsiniz.

1073 Mesaj
9 Temmuz 2010; 15:36:32 

izmir merkezde lpg işletme;
1-lpg montaj proje,fatura alınır.
2-sızdırmazlık alınır.(25 tl)
3- trafik takipçiye 2 adet ek 1 doldurtulur(10 tl)
4-tüve vizeye gidilir..(126 tl..burada kritik nokta şu:muayene olduktan sonra bandrolü ek 1'in üzerine yapıştırıyorlar..o zaman ruhsatın 2 sayfası da değişmesi gerekiyor.ben göreliyi önceden uyardım bandrolü ruhsata yapıştırdı böylece tek sayfa değişiyor..tek sayfa 46 tl,çifti 108 tl...dikkat ....)
5-trafik tescile gidilir,ama dosya oluşturup dilekçe yazman gerekiyor yoksa işlem yapmıyorlar..yenişehirde trafiğn önünde yapan ayakçılar var,dilekçe yazıp,gerekli fotokopileri çekiyorlar,sırayla dosyaya koyuyorlar..hepsi 10 tl)
6-trafik tescile dosya verilir,tek yaprak değişim.(46 tl...cuma verdim,pazartesi alcam..)

bütün işlemi kendim yaptım,takipçiye para kaptırmaya gerek yok.trafiktescile saat 9 gibi gittim 15 dk bekledim..

VW Polo Trendline 2006
"Bu mücadeleden atın galip çıkacağına inanıyorum. Otomobil sadece gelip geçici bir heves olacaktır"
Alman İmparatoru II. Wilhelm 1905

635 Mesaj
9 Temmuz 2010; 15:58:01 

Arkadaşlar yardımcı olursanız cok sevinirim.
Ben 2.el bi araç aldım ve benzinliydi. Noterden satışını yaptık evraklar herale trafik şubesine gitmiştir.
Ertesi gün lpg taktırdım araca ve şimdi ne yapmam gerekiyor hiçbir şey bilmiyorum.
Noterden aldığım satış sözleşmem ve geçici ruhsat var elimde başkada hiçbir şey yok.
İlk once nereden başlamalıyım ne yapmam gerek hiçbirşey bilmiyorum. Yardımcı olursanız cok sevinirim tekrar teşekkürler...

2404 Mesaj
11 Temmuz 2010; 14:14:54 

Arkadaşlar nasipse imzamdaki aracıma lpg taktırmayı düşünüyorum.Merak ettiğim şu muayenenin olduğu yaprak eski tip, arac sahibi,marka-modeli ve teknik özelliklerinin yazdığı yaprak yeni tip.Ben lpgyi ruhsata işletirken hangisini değiştirecem? Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

CLİO SYMBOL 1.4 8V 2006 51.000km
Yakıt rekorum 6.15lt lpg/100 km (Maşaallah)
ATİKER SAFE FAST LPG'li

1135 Mesaj
11 Temmuz 2010; 20:20:21 

quote:

Orijinalden alıntı: CLİO SYMBOL

Arkadaşlar nasipse imzamdaki aracıma lpg taktırmayı düşünüyorum.Merak ettiğim şu muayenenin olduğu yaprak eski tip, arac sahibi,marka-modeli ve teknik özelliklerinin yazdığı yaprak yeni tip.Ben lpgyi ruhsata işletirken hangisini değiştirecem? Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Aracı sıfır aldıktan bir hafta sonra lpg montajı yaptırdım. Tescil belgesine baktım da ben de iki nüsha birden değişmiş. İşletme masrafları 250 tl tutmuştu haziran 2009 da.

2009 Symbol Exp. 1,4 8v-kumsal bej+BRC

1073 Mesaj
12 Temmuz 2010; 0:32:28 

quote:

her iki yaprak da değişmeli..bildiğim kadarıyla eski tip ruhsatı zorunlu değiştiriyorlar,zaten teknik özelliklerin yazdığı kısımda yakıt cinsi değşeceği için o taraf kesin değişmeli..benim 2 taraf da yeniydi,sadece teknik kısımların olduğu taraf değişiyor..tüvde muayenede bandrolü yaprağa yapıştırtdım ve o sayfayı değişmekten kurtardım..sadece 46 tl ile yırttık.

VW Polo Trendline 2006
"Bu mücadeleden atın galip çıkacağına inanıyorum. Otomobil sadece gelip geçici bir heves olacaktır"

455 Mesaj
12 Temmuz 2010; 21:29:41 

muayene+4lpg işleme için
eski tip ruhsat var, muayene kısmı tamamen dolu
ek-1 belgesi var
önce ruhsat yaprğı mı almak lazım yoksa muayeneye mi gitmek

2404 Mesaj
12 Temmuz 2010; 21:45:31 

Cevaplar için sağolun

CLİO SYMBOL 1.4 8V 2006 51.000km
Yakıt rekorum 6.15lt lpg/100 km (Maşaallah)
ATİKER SAFE FAST LPG'li

1073 Mesaj
12 Temmuz 2010; 23:50:44 

quote:

Orijinalden alıntı: forgiver

muayene+4lpg işleme için
eski tip ruhsat var, muayene kısmı tamamen dolu
ek-1 belgesi var
önce ruhsat yaprğı mı almak lazım yoksa muayeneye mi gitmek

ek 1 ile önce tüve muayeneye gidilir en son trafik tescile gidilir.

VW Polo Trendline 2006

7 Mesaj
22 Temmuz 2010; 18:56:32 

Herkese Merhaba

Bu bilgi burda varmı bilmiyorum ama bence önemli olduğunu düşünüyorum. Trabzon'da ikamet ediyorum ve İstanbul'dan LPG'li bir araç aldım. Aracı aldığım kişi LPG işletmemiş.Bandrolu o kabullendi LPG'yi ben anlaştık. Araç Trabzon'a geldi. Noter Satışını yaptık Lpg ruhsata işleneceği için Sızdırmazlık Raporu almak için gittiğimizde Aracın LPG'si (ilk defa) İstanbul'da takıldığı için Sızdırmazlık Raporunu İstanbul'dan almamız gerektiğini söylediler ve büyük bir süprizle karşılaştık.Ya araç Trabzon'dan İstanbul'a yada burda LPG'ciye plan proje çizdirip işlemi yaptırmamız gerekiyor. Ama burdaki LPG'ciler sanki anlaşmış gibi her ağızdan 300 TL çıkıyor. Eğer şehir değişikliği olacaksa ve aracınızın LPG dönüşümünü işletmediniz ise ayrılacağınız ilden mutlaka ama mutlaka SIZDIRMAZLIK RAPORU'nu alıp ayrılmanız veya Muamele işlemlerinizi ayrıldığınız ilde tamamlamanız. Bu konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar bana yardımcı olmak ve bu işin herhangi bir püf noktasının olup olmadığını tabiki daha az bir maliyet ile bilgilendirirse çok sevinirim.

Saygılar.

Sana Beni Sevmi Dedim

1069 Mesaj
30 Temmuz 2010; 12:00:50 

Ankara da tam 4 günde yaptırdım ama kasılsa 1 günde de yapılabilir ben bir gün birini yaptım ertesi gün diğerini uzun sürdü o yüzden
1-Önce egzoz emisyon ruhsatını aldım sanırım 22 liraydı
2- Emniyete gidip orda şoforler odasının kısmı var hemen girişte ek-1 doldurttum(dikkat edilmesi gereken husus motor yada şasi numaralarınızda O harfi varsa bunu EK-1 e yazdırırken 0 (sıfır) olarak yazılmasına dikkat edin, çünkü talimat gelmiş bu tip karısıklıklara karsı O harfleri 0(sıfır) olarak yazılacakmıs tüm ruhsatlarda, araçların şasi numaralarında da sıfır olarak yazıyor zaten O harfi hiç yok şasi numaralarında
3-Makina Müh odası ostim şubesine gittim sızdırmazlık için, 25 TL (ruhsata ilk kez işletecekler ostimden yapabiliyorlar ama ruhsatta zaten işli olanlar içinde ivedikteki TÜVTÜRK istasyonunun karsısına bi yer daha acmıslar orasıda kullanılabilir kolaylık acısından fazla sıra yoktu çünkü)
4- sonra tüvtürkten muayene randevusu alıp muayeneye gittim 130 lira geciktiğim için 1 aylık gecikme bedeli peşin alınıyo bi gün bile gecse bi aylık gecikme alıyolar, benim gittiğim gün acayip sıra vardı cok uzun sürdü her zaman nası oluyor bilmiyorum ama resmen cıldırdım beklemekten, dikkat edilmesi gereken ek-1 deki motor ve şasi numarasının aracın üstündekiyle uyumlu olması,
5- www.ankara.pol.tr adresinden online işlemler menüsünden ruhsat değişimi için randevu alıp randevu günü 5 dakika önce gidilmesi yeterli cünkü randevu saati gelince isime göre cagırıyolar 10 dakika da halledebilirsiniz emniyetteki işinizi randevu alarak, benim tek yaprak değişimi yapıldı 46 lira , ertesi günü ruhsatı almaya gidip bir dahaki işkenceye kadar arabanıza rahat rahat biniyosunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chevymel1 -- 30 Temmuz 2010; 12:01:59 >

2011 Mitsubishi ASX

2 Mesaj
23 Ağustos 2010; 1:54:42 

Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba. Benim acilen yardıma ihtiyacım var. Yeni bir araba almayı planlıyorum ve arabanın sahibi lpg'yi ruhsata işletmediğini çünkü ondan önceki sahibinin LPG faturasını kaybettiğini söyledi. Eğer mümkünse işletmeye hazırım. Ama ilk olacak lütfen bir yol gösterin...

201 Mesaj
24 Ağustos 2010; 17:57:19 

quote:

Orijinalden alıntı: yigitov

Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba. Benim acilen yardıma ihtiyacım var. Yeni bir araba almayı planlıyorum ve arabanın sahibi lpg'yi ruhsata işletmediğini çünkü ondan önceki sahibinin LPG faturasını kaybettiğini söyledi. Eğer mümkünse işletmeye hazırım. Ama ilk olacak lütfen bir yol gösterin...

en net cevabı makine mühendisleri odasından alabilirsin
sızdırmazlık için bulunduğun şehirde gideceğin oda şubesine telefonla durumu anlatıp bilgi alabilirsin.

The Power of Dreams Honda
2007 Honda City Elite CVT (Galaksi Bej)

2 Mesaj
24 Ağustos 2010; 20:08:06 

tşk

201 Mesaj
27 Ağustos 2010; 15:56:50 

Ankara için en güncel haliyle yardımcı olabilecek birkaç şey yazmak istiyorum.
Honda City aracıma Teleflex kit taktırdım lpg ruhsata işletme işlemleri 1 günümü bile almadı.

bir gün önceden ivedik de TÜV den randevu aldım.(orası sadece randevu ile kabul ediyor.)
ek 1 belgemi sigortacım halletti sağolsun 2 suret yaptı ve para almadı
ivedik TÜV ün hemen karşısında TMMO yeni bir şube açmış oraya giderseniz yol ve sıra derdinden kurtulursunuz..
lpg cinizin verdiği proje fatura vb. belgelerle birlikte şubeye gidince 25 tl ye hemen işinizi halledebilirsiniz. maksimum yarım saatte işiniz biter..
oradan hemen karşıdaki tüvde muayeneye girdim ek-1 belgelerine işlemleri yapıyorlar.. 126.60 tl de buraya veriyorsunuz.
iş kaldı emniyete gitmeye sabahın köründe gitmeniz gerekiyor 7:30 da gidebilirseniz 8 de açıldıktan sonra 46 tl karşılığında 45 dk 1 saate işiniz biter bir gün sonra ruhsatınızı gidip alabilirsiniz.. (Emniyetin arka tarafında kendi otoparkı var aracınızı oraya parkedebilirsiniz. hemen köşede iki hayvanın parkına aracınızı seviyorsanız sakın bırakmayın )

The Power of Dreams Honda
2007 Honda City Elite CVT (Galaksi Bej)

251 Mesaj
30 Ağustos 2010; 1:31:29 

LPG montajını ve sızdırmazlık raporunu bir ilde, muayene ve ruhsata işletme işlemini başka bir ilde yaptırabilir miyim? Teşekkürler.

PASSAT 1.6 MPI 102 BG 2011 Trendline Refleks Gümüş

3748 Mesaj
30 Ağustos 2010; 1:33:05 

Yaparsın.

36 Mesaj
30 Ağustos 2010; 23:16:04 

quote:

Orijinalden alıntı: aliuygun

izmir merkezde lpg işletme;
1-lpg montaj proje,fatura alınır.
2-sızdırmazlık alınır.(25 tl)
3- trafik takipçiye 2 adet ek 1 doldurtulur(10 tl)
4-tüve vizeye gidilir..(126 tl..burada kritik nokta şu:muayene olduktan sonra bandrolü ek 1'in üzerine yapıştırıyorlar..o zaman ruhsatın 2 sayfası da değişmesi gerekiyor.ben göreliyi önceden uyardım bandrolü ruhsata yapıştırdı böylece tek sayfa değişiyor..tek sayfa 46 tl,çifti 108 tl...dikkat ....)
5-trafik tescile gidilir,ama dosya oluşturup dilekçe yazman gerekiyor yoksa işlem yapmıyorlar..yenişehirde trafiğn önünde yapan ayakçılar var,dilekçe yazıp,gerekli fotokopileri çekiyorlar,sırayla dosyaya koyuyorlar..hepsi 10 tl)
6-trafik tescile dosya verilir,tek yaprak değişim.(46 tl...cuma verdim,pazartesi alcam..)

bütün işlemi kendim yaptım,takipçiye para kaptırmaya gerek yok.trafiktescile saat 9 gibi gittim 15 dk bekledim..

bende lpg taktırdım sorun şu ki taktırdığım yerdeki sekreter ruhsatın 2 sayfasıda değişiyor dedi siz nasıl tek yaprak değiştiriyorsunuz ruhsat yeni bu arada

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_63905553/mpage_1/key_/tm.htm]
[image]http://www.chevroletclubtr.com/dlattach/attach=1750;type=avatar[/image]
[color=

1040 Mesaj
1 Eylül 2010; 13:34:19 

arkadaslar eminim bircok kez sorulmustur ancak zamanım yok sormak zorundayım, lpgsi işli olmayan bir aracı almayı dusunuyorum, arac ankarada ben yozgattan gıdıp alacagım, lpg fatura falan yoktur sanıyorum, simdi bana teker teker yapmam gereken islemleri soyler misinlz?aracın noterden devri lpg isli olmadıgı halde alınır mı?ne yapmam lazım, arac alımında da hıc tecrubem yok ogrencıyım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Çekilin Ben Tercümanım -- 1 Eylül 2010; 13:35:19 >

321 Mesaj
1 Eylül 2010; 20:19:47 

Arkadaşlar istanbul eminiyetin sitesinde e randevu aldım lpg yi ruhsata işletmek için, istenen belgeler:

Fatura
Montaj Tespit Raporu
İmalat Yeterlilik Belgesi
Karayolu Uygunluk Belgesi
Karayolları Muayene İstasyonundan Tespit Yaptırılacak
Dilekçe
T.Ş.O.F’dan 2 Adet Usulüne uygun doldurulmuş Ek-1
Yeni Tescil ve Trafik Belgesi (Trafik Tescil Şube veya Bürosundan)
Eski Tescil ve Trafik Belgesi

bunlarmış....imalat yeterlilik belgesi hangisi ? karayolu uygunluk belgesi hangisi ? Dilekçeye ne yazacağız, formatı var mı ? yeni ve eski tescil vetrafik belgesi nedir enrden alınır ?

Bağlarbaşı çevik kuvvetin orda bu işleri yapan muameleciler var mı? Ya da gerek var mı onlara? varsa da ne kadar liyorlar ?

Diğer belgelreim hepsi var..ek 1 var muayenesini yeni yaptırdım...montaj raporunu verdi firma...

http://forum.donanimhaber.com/m_76207854/mpage_38//tm.htm#81523096

71 Mesaj
1 Eylül 2010; 22:13:14 

quote:

Orijinalden alıntı: aliuygun

quote:

her iki yaprak da değişmeli..bildiğim kadarıyla eski tip ruhsatı zorunlu değiştiriyorlar,zaten teknik özelliklerin yazdığı kısımda yakıt cinsi değşeceği için o taraf kesin değişmeli..benim 2 taraf da yeniydi,sadece teknik kısımların olduğu taraf değişiyor..tüvde muayenede bandrolü yaprağa yapıştırtdım ve o sayfayı değişmekten kurtardım..sadece 46 tl ile yırttık.

Eski ve yeni tip ruhsat nedir? Bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler.

321 Mesaj
1 Eylül 2010; 23:21:32 

quote:

Orijinalden alıntı: castellani

Arkadaşlar istanbul eminiyetin sitesinde e randevu aldım lpg yi ruhsata işletmek için, istenen belgeler:

*Fatura
*Montaj Tespit Raporu
*İmalat Yeterlilik Belgesi
*Karayolu Uygunluk Belgesi
Karayolları Muayene İstasyonundan Tespit Yaptırılacak
Dilekçe
T.Ş.O.F’dan 2 Adet Usulüne uygun doldurulmuş Ek-1
Yeni Tescil ve Trafik Belgesi (Trafik Tescil Şube veya Bürosundan)
Eski Tescil ve Trafik Belgesi

bunlarmış....imalat yeterlilik belgesi hangisi ? karayolu uygunluk belgesi hangisi ? Dilekçeye ne yazacağız, formatı var mı ? yeni ve eski tescil vetrafik belgesi nedir enrden alınır ?

Bağlarbaşı çevik kuvvetin orda bu işleri yapan muameleciler var mı? Ya da gerek var mı onlara? varsa da ne kadar liyorlar ?

Diğer belgelreim hepsi var..ek 1 var muayenesini yeni yaptırdım...montaj raporunu verdi firma...

Yıldız koyduklarımı zaten montaj yapan yer veriyormuş..belgeler arasında var...

Bir tek dilekçe kaldı...onu da orda yazacağız artık herhalde...bir de tescil belgeleri var..onları da emniyetten vercekler sanırsam...

http://forum.donanimhaber.com/m_76207854/mpage_38//tm.htm#81523096

1284 Mesaj
4 Eylül 2010; 11:26:34 

Şu anda ne kadar tutuyor lpg yi ruhsata işletmek ?

300 civarı diye duydum ama bilmiyorum doğru mudur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdemlix -- 4 Eylül 2010; 12:49:25 >

.....Benim hayaletlerim bu sularda.....

Türkiyede üç büyük uyuşturucu vardır 1- Magazin 2- Diziler 3 - Futbol. Uyanın, uyandırın.[selenvirüsten alıntıdır :D]

1 Mesaj
5 Eylül 2010; 13:29:49 

merhaba arkadaşlar...
arkadaşlar benim araba 23(Elazığ) plaka ve araba babamın üzerine ve babamda elazığda yaşıyor, ben ise istanbulda yaşıyorum. Lpg yi istanbulda taktırmam halinde ruhsata nasıl işletebilirim. Babamdan vekalet alıp ben istanbulda yapabilir miyim veya ben gerekli evraklarla birlikte ruhsatı babama göndersem o elazığda yaptırabilir mi?
Eğer yardımcı olursanız sevinirim...

36 Mesaj
5 Eylül 2010; 17:17:49 

quote:

Orijinalden alıntı: erdemlix

Şu anda ne kadar tutuyor lpg yi ruhsata işletmek ?

300 civarı diye duydum ama bilmiyorum doğru mudur.

arkadaşım ben lpg taktıralı 1 hafta oluyor ruhsata işletmeyi de şöyle izah edeyim

1) sızdırmazlık raporu 25 tl
2) ek-1 belgesi doldurulur (benim sigortacı arkadaşım doldurdu sağolsun para almadı ama 10-20 tl verenler var)
3) tüvtürk muayeneye gittim 126,26 tl (ama orda aracın muayene olduktan sonra görevli belge doldurmaya başlıyor görevliye tek yaprak ruhsat değiştirmek istediğini söyle onlar sana yardımcı olurlar eğer ruhsatın yaprakları yeniyse tek yaprak değilse 2 yaprak değişiyor)
4)trafik tescile sabah gittim öğleden sonra aldım ruhsatı tek yaprak olduğu için 46tl verdim eğer 2 yaprakta değişirse 108tl diye hatırlıyorum

yani toplamda 197tlye ruhsata işlettim ama tüvtürkte baya kasıyorlar araç babamın olduğu için hayatımda ilk defa gittim dikkat etmek gerekiyor kıytırık bi konudan eve gitmek zorunda kaldım trafik sigorta kağıdını unutmuşum evde zaten ek-1 belgesine yazıyor trafik sig.olduğu alıp geldim görevli bakmadı bile oruç oruç la havle çektiriyorlar aman dikkat...biraz uzun oldu ama umarım yardımcı olabilmişimdir

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_63905553/mpage_1/key_/tm.htm]
[image]http://www.chevroletclubtr.com/dlattach/attach=1750;type=avatar[/image]
[color=

2251 Mesaj
6 Eylül 2010; 17:55:32 

arkadaşlar benim araba iş bankasından rehinliydi.kredi borcunu bitirdim ve rehin kaldıralibir kağıdını aldım iş bankasından. geçen yıl da lpg taktırmıştım. taktırdığım zamanlarda daha muayenesine 1 sene olduğundan ruhsata işlettirmedim.şimdi muayenesi de bitti. hem rehinlidir yazısı kaldırılacak ruhsattan hem de lpg işlenecek. bunun için önce brc bayisine gidip proje vs istedim kayıt aldılar yarın vereceklermiş. 1 sene önce taktırdığım için ceza yermiyiz acaba..

3216 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Yns 
7 Eylül 2010; 22:50:18 

Eskişehir için.

Sızdırmazlık İstasyonu: Ankara yolu üzerinde sağ tarafta kalan Organize Sanayinin en sonunda.

TUV Muayene: Muttalib yolundan 5 km devam edince.Ankara Bursa çevre yolu arasında İlahiyat Cami ve Sakarya Hastanesinin olduğu kavşaktan Mutttalib'e sapmak gerekiyor.

Trafik: Ankara Bursa çevre yolu KOÇTAŞ binasının yanında...

Ekleme: Ek-1 belgesi muayene istasyonunun yanındaki kulubelerden halledilebiliyor.Şuraya dikkat: bunlar 9'da kepenkleri açıyorlar.Eğer 9'dan önce bir saate randevu aldıysanız ve EK-1 yoksa randevu yanacaktır.Öğlenden sonraya kalırsınız...

71 Mesaj
9 Eylül 2010; 0:25:35 

Ankara için en güncel haliyle özetlemek istedim.

1. Cumartesi öğleden önce sızdırmazlık muayenesi için TMMOB Ostim Şubesine gittim, saat 11 gibi oradaydım işim yarım saat kadar sürdü. O civardaki mekanlardan birine 10 TL karşılığında EK-1 belgesi doldurttum. Bu belgeyi sigortacımdan bedavaya da temin edebilirdim ama uğraşmak istemedim.

2. Pazartesi sabah saat 08:30-09:00 arası için Tüvtürk İstanbul Yolu istasyonundan randevu aldım. 08:30 da oradaydım. 15-20 dk. içinde çağırdılar. Aracımın koltuklarında kılıf olduğundan arka koltuktaki orta kemer kılıf altında kalmıştı, bu sebeple zeka seviyesinden şüphe ettiğim bir muayene uzmanı (kendisini Tüvtürk'e şikayet ettim) ön-arka emniyet kemerleri kullanılamaz durumda, ön arka emniyet kemer kilitleri bozuk, reflektör eksik gibi kusurlar yazarak muayene tekrarı verdi. Arka koltuktaki kemeri ortaya çıkarıp tekrar muayeneye girince bütün bu kusurlar uçup gitti nasıl olduysa. Her neyse muayeneden geçtim ama gereğinden fazla vakit kaybettiğim için emniyetteki işim ertesi güne kaldı. Muayene ücreti olarak 126,26 TL ödedim.

3. Salı sabah saat 08:23 için www.ankara.pol.tr adresinden belge yenileme için randevu aldım, kesinlikle randevu alarak gidin yoksa o sıra çekilmez. Sabah saat 08:00'de emniyetin c kapısı önündeydim, sıranın sonuna geçerek saat 08:10 gibi içeri girdim. Sıra numarası almadan (aynı kuyruk orada da var) direk bankoların oraya geçtim, 08:15 gibi oradaydım. Yaklaşık 10 dk. bekledikten sonra ismimle çağırdılar ve 5 dk. içinde işlemim bitti. Ruhsatım eski tip olduğu için 2 yaprağın da değişmesi gerekiyormuş, dolayısıyla 108 TL ödedim.

4. Ertesi gün gidip ruhsatımı aldım.

5. Toplam ödediğim ücret: 269,26 TL oldu.

Tavsiyeler:

1. Eğer egzost muayenenizin süresi dolduysa bu işlemlerden önce onu halletmelisiniz.
2. Aracın borcu (ceza vb) olup olmadığını internetten kontrol edip varsa ödemelisiniz.
3. Sabah 08:30-09:00 gibi Tüvtürk'ten öğlene doğru saat 10:30-11:00 gibi de emniyetten randevu alırsanız aynı gün içinde iki işi de halledip ertesi gün ruhsatınızı alabilirsiniz.

1298 Mesaj
9 Eylül 2010; 9:40:11 

quote:

Orijinalden alıntı: damonbounce

arkadaşlar benim araba iş bankasından rehinliydi.kredi borcunu bitirdim ve rehin kaldıralibir kağıdını aldım iş bankasından. geçen yıl da lpg taktırmıştım. taktırdığım zamanlarda daha muayenesine 1 sene olduğundan ruhsata işlettirmedim.şimdi muayenesi de bitti. hem rehinlidir yazısı kaldırılacak ruhsattan hem de lpg işlenecek. bunun için önce brc bayisine gidip proje vs istedim kayıt aldılar yarın vereceklermiş. 1 sene önce taktırdığım için ceza yermiyiz acaba..

seninle aynı durumdayız hocam,
2007 kasımda aldım aracımı,2009 kasımda garantisi bitince lpg montajı yaptırdım,2010 kasımda da hem kredi taksidim bitecek hemde ilk vizesi gelecek.Bankadan rehini kaldırmak için bi kağıt alacağım herhalde,sonra lpg montajı yapılan yerden proje ve fatura kestirip işlemlere öyle başlıyoruz değilmi?
fatura tarihi yeni olacağı için ceza yemezsin sanıyorum.

GÖZTEPE
2001 Nissan Primera 2.0 HCVT
Huawei Ascend Mate Kullanıcısı

2251 Mesaj
12 Eylül 2010; 0:51:26 

@yasaluyari evet;
bankadan rehin bitti kağıdı alıyosun. sonra onu notere tastiklettir dedi de gitmedim notere. böle vericem emniyete bakalım kabul ederler inş. bide notere 50kağıt veremicem.zaten oraya ver buraya ver sinir oldum
neyse rehin bitti kağıdını aldım ben. sonra gittim BRCye. ordan da garanti belgesi proje fatura bilmemne verdiler. bunlarla kadosan sanayiye git MMO dan sızdırmazlık raporu al dediler gittik aldık. önce daha yakın diye kartalspor acık otopazarının içindeki MMO ya gittim. orada sadece ruhsata işli araçlara rapor veriyolarmış.bizimki yeni işlenecek olduğundan vermediler..
şimdi EK-1 doldurtucam pazartesi günü.artık nereye gidecez onuda bilmiyorum ya..şoforler odasına gidecez galiba..
TÜVTÜRK ün sitesinden anladığım kadarıyla borcu yoktur kağıdına gerek yok. orada online bakabiliyolarmış.muayeneden sonra da emniyede gidip evrakları verecez.bikaç gün sonra ruhsatı alacaz inşallah..

249 Mesaj
14 Eylül 2010; 17:27:01 

arkadaşlar, sızdırmazlık raparu 25 tl, muayene 134 tl, emniyet 108 tl. Eğer LPG yi ruhsata 1 ay içinde işletmezseniz 46 tl ceza var. Eğer 1 ay içinde işlemleri yapmayı sonra giderseniz, mutlaka bu durumdan bahsedin. Yoksa onlar bir şey demiyorlar. Ertesi gün ruhsatı alacam diye gittiğinide cezası var diyorlar. Ruhsat ertesi güne kalıyor. Bilginize...

2251 Mesaj
14 Eylül 2010; 21:18:01 

lpg ruhsata işli değil ise kartalspor açık otopazarının içindeki MMO rapor vermiyor. ümraniye kadosan sanayi sitesinin yanındaki MMO rapor veriyor..bilgilerinize sunar hepinizi saygıyla selamlarım

14 Mesaj
15 Eylül 2010; 10:15:58 

mmo ve tüv muayenelerini tamamladım.

trafik şube'deki ruhsat değişimini nasıl yapacağım? Dosya ve dilekçe hazırlanmalı diye yazılmış bir kaç yerde. örnek dilekçe var mıdır? dosya denen şey proje, fatura vb. evrakların fotokopileri midir?

bir de ruhsatın bir yaprağı yeni (arabayı ikinci el olarak temmuz'da almıştım) diğeri ise eski. iki yaprak da değişmek zorunda mı?

not:bir kaç sayfa okudum ama bulamadım. cevap yazılmışsa kusura bakmayın.

249 Mesaj
15 Eylül 2010; 13:08:16 

bu belgeler ve LPG yi taktırdığın yerde sana verilen diğer belgelerle birlikte 1 ay içinde emniyete gidebilirsin. Dilekçe dediği EK-1 belgesi olarak da geçer. Herhangi bir trafik sigorta acentasına git 5-10 tl karşılığında daktilo ile dolduruyorlar. Onlar bilir. Evet ruhsatın iki yaprağı değişmek zorunda. Çünkü birinde LPG işli olduğu diğerinde ise yeni muayene tarihi yazıyor. kolay gelsin

14 Mesaj
15 Eylül 2010; 13:19:50 

teşekkürler. Ek-1 var zaten. Tüv'deki muayeneden önce almıştım. Ayrıca bir dilekçe hazırlamama gerek yok o zaman.

2251 Mesaj
15 Eylül 2010; 15:05:29 

Arkadaşlar ; Lpg ruhsata işletilmesi ve rehin kaldırma işlemlerimi size baştan anlatayım;

1-Bankaya olan kredi borcum bitti.Bankadan 'Rehin kaldırılabilir' aldım.Notere tastiklettirmek gerekiyormuş tastiklettirdim : 56 TL,
2-Lpg ruhsata işletileceğinden lpg dönüşümü yaptırdığım BRC bayisinden fatura,proje,garanti,karayolları yeterlilik belgesi,mühendis yetki belgesi,TSE belgesi falan aldım,
3-Bu evraklarla ümraniye kadosan sanayinin yanındaki MMO ya gidip LPG sızdırmazlık raporu aldım : 25 TL
4-Muayenede sordukları için Eksoz emisyon pulu aldım : 27 TL,
5-Muayene istasyonunun yanındaki barakadan iki adet TŞOF onaylı EK-1 belgesi doldurttum: 15TL
5-Lpg evrakları,eksoz pulu,EK-1 ve zorunlu trafik sigorta poliçem ile TÜVTÜRK muayene istasyonlarından önceden randevu alarak muayene yaptırdım.7 gün gecikmeli olduğu için 6tl ceza ile :135 TL
6-Tüm bu evraklarla (rehin kaldırma yazısı,muayene raporu,lpg evrakları,ek-1,eski ruhsat ve dilekçe) Bölge trafik şubeme gittim. Ruhsat yenileme 103TL+LPGyi taktıralı 1 sene olduğu için 45TL de ceza;

Toplamda 406 TL cebimden çıktı.Nereye gittiysem sağdılar resmen..

Not: Lpg dönüşümü için emniyete evrakları verirken dilekçe istiyorlar.ben evde yazmıştım;

semt İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ'NE 15.10.2010
İSTANBUL

34 ... .. ARACIMA SONRADAN YAPILAN LPG DÖNÜŞÜMÜ İŞLEMİNDEN DOLAYI YAPILAN DEĞİŞİKLİĞİN

RUHSATIMA İŞLETİLMESİNİ,

ARZ EDERİM
AD SOYAD ADRES İMZA

gibi bir dilekçe yazdım kabul ettiler.. Saygılar

22 Mesaj
21 Eylül 2010; 21:11:20 

Selamlar,

Benim işim biraz karışık gibi. Geçenlerde arabayı muayneye soktum. Motor no ve şase numarası eski sistemde yazıldıgı için, araba muayneden kaldı gözüküyor. Ek1 formu doldurarak yeni numaraları ruhsata işletmem lazım. Buraya kadar sorun yok :). Son dakkada arabaya LPG taktırmaya karar verdik(muayneden hemen sonra). Tüpü taktırırsak onun içinde bir ek1 formu vermek gerekiyor okuduğum kadarıyla. Bu 2 ek1 formu aynı anda verilebiliyor mu?(yani hem motor-şase no değiştirmek hemde ruhsata lpg işletmek mümkün mü?) Daha da önemlisi, ücretsiz 2. muayne hakkıma lpg takılı halde girsem sorun olur mu?(daha lpg takılmadığı için, ilk muaynede araba benzinliydi).

Şimdiden Teşekkürler...

3748 Mesaj
21 Eylül 2010; 22:03:46 

Otomatikmen muayeneden kalırsın.Yeniden ücret ödemen lazım gelir LPG takarsan.

22 Mesaj
21 Eylül 2010; 22:58:28 

Tüh... Birkaç gün üst üste günde 2 çevirme görünce, yusuf yusuf koştum muayene istasyonuna :) Keşke biraz daha bekleseymişim.

Tekrar Teşekkürler

204 Mesaj
28 Eylül 2010; 17:00:21 

dostum lpg nin 1 senelik oldugunu faturaya bakarakmi soylediler. sen faturayi lpg yi taktirdigin tarihtemi aldirmistin.

long live rock'n roll

204 Mesaj
28 Eylül 2010; 17:14:20 

offf pofff benim durumunda karisik biraz soyle anlatayim.
gecen sene lpg taktirdim vize 20.9.2010 da bitiyordu o zaman işletirim dedim fatura almadim lpg icin.
vize bitti aldim faturayi projeyi sizdirmazligi aldim tek basima ve ek 1 i de doldurttum.
simdi once vize ye gidip muayeneye sokacagim degilmi aracimi sonucta ruhsatim yeni ruhsatlardan ve arac muayene kisminda 5 tane daha bosluk var
o sayfayi yeniletmeyeceğim bildiğim kadariyla sadece yakit turunun yazili oldugu sayfayi yeniletecegim bunun icinde 90 tl gerekiyormus sanirim.
1 sene kacak bindigimi anlayabilirlermi ?
,fatura proje sizdirmazlik belgesi yepyeni.

long live rock'n roll

1298 Mesaj
28 Eylül 2010; 17:30:27 

quote:

Arkadaşlar ; Lpg ruhsata işletilmesi ve rehin kaldırma işlemlerimi size baştan anlatayım;

1-Bankaya olan kredi borcum bitti.Bankadan 'Rehin kaldırılabilir' aldım.Notere tastiklettirmek gerekiyormuş tastiklettirdim : 56 TL,
2-Lpg ruhsata işletileceğinden lpg dönüşümü yaptırdığım BRC bayisinden fatura,proje,garanti,karayolları yeterlilik belgesi,mühendis yetki belgesi,TSE belgesi falan aldım,
3-Bu evraklarla ümraniye kadosan sanayinin yanındaki MMO ya gidip LPG sızdırmazlık raporu aldım : 25 TL
5-Muayene istasyonunun yanındaki barakadan iki adet TŞOF onaylı EK-1 belgesi doldurttum: 15TL
5-Lpg evrakları,eksoz pulu,EK-1 ve zorunlu trafik sigorta poliçem ile TÜVTÜRK muayene istasyonlarından önceden randevu alarak muayene yaptırdım.7 gün gecikmeli olduğu için 6tl ceza ile :135 TL
6-Tüm bu evraklarla (rehin kaldırma yazısı,muayene raporu,lpg evrakları,ek-1,eski ruhsat ve dilekçe) Bölge trafik şubeme gittim. Ruhsat yenileme 103TL+LPGyi taktıralı 1 sene olduğu için 45TL de ceza;

Not: Lpg dönüşümü için emniyete evrakları verirken dilekçe istiyorlar.ben evde yazmıştım;

semt İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ'NE 15.10.2010
İSTANBUL

34 ... .. ARACIMA SONRADAN YAPILAN LPG DÖNÜŞÜMÜ İŞLEMİNDEN DOLAYI YAPILAN DEĞİŞİKLİĞİN

RUHSATIMA İŞLETİLMESİNİ,

ARZ EDERİM
AD SOYAD ADRES İMZA

gibi bir dilekçe yazdım kabul ettiler.. Saygılar

çok güzel izah etmişsin hocam sağol çok işime yarayacak 2 ay sonra

quote:

Ruhsat yenileme 103TL+LPGyi taktıralı 1 sene olduğu için 45TL de ceza;

lpg yi 1 yıl önce taktırdığın nerden belli oluyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasaluyari -- 28 Eylül 2010; 23:08:03 >

GÖZTEPE

16 Mesaj
29 Eylül 2010; 13:11:04 

istenilen evrakları aldım ve dilekçemide yukarda anlatılan gibi yazıp adres ve telefonda ekledim. Fakat memur sonradan benden aşağıdaki evrakları da istedi

* KİMLİK FOTOKOPİSİ
* FATURA ve DİĞER BAYİNİN VERDİĞİ BELGELERİN FOTOKOPİSİ
* TRAFİK SİGORTA FOTOKOPİSİ
* Formunu arka kısmında kimlik bilgilerinde boş yerler vardı onlarıda doldurttum..

bu fotokopi olayını daha önceden kimse söylemiyor. RANDEVU ALMADAN DA SAKIN GİTMEYİN

73 Mesaj
19 Ekim 2010; 21:32:19 

Benim aracımda 2006 tarihli tank ve lpg sistemi takılı ruhsatada işli değil. Aracı yeni aldım ve 2007 yılından beride muynesi yok. Şİmdi ben satışını üzerime alacağım aynı zamanda da lpg'yi ruhsata işletmek istiyorum. Lpg markasını satan bir firmayla görüştüm proje ve fatura işlerini halledebileceğini söylediler makulde bir fiyata. Şİmdi sistem 2006 tarihli olduğundan bir sorun çıkarmı 10 seneyi geçmeyince sorun yok dediler. Fatura yeni kesileceğinden 45Tl lik geç işletme cezası ödemem gerekmez diye düşünüyorum sizin fikrinizi sormak istedim.
D,ğer bir sorumda nasıl bir prosedür izlemem gerekiyor aynı anda satış için ruhsat değişirken lpgde işlenmiş olursa iki kere ruhsat değişim ücreti ödemek gerekmez diye duydum bu mümkün kü. Bilgilendirmler için şimdiden tşkrler..

9639 Mesaj
31 Ekim 2010; 1:16:14 

yararlı bir konu. teşekkürler

>HOT WHEELS Car/Motorcycle
>Doğadaki İnsan (Serdar KILIÇ)

2251 Mesaj
31 Ekim 2010; 2:58:03 

quote:

Orijinalden alıntı: yasaluyari
lpg yi 1 yıl önce taktırdığın nerden belli oluyor?

lpg faturasında belli oluyor müdür.. taktırdığın gün fatura kesiliyor ve ruhsata işleteceğin gün de tekrar fatura düzenlenemiyor.. ayrıca lpg tankının üretim tarihinden falan belli oluyor.

144 Mesaj
31 Ekim 2010; 19:20:22 

arkadaşlar ben istanbuldan vekalet ile otomobil aldım aracın alım satımı noterde yapıldı arac istanbul dışana gidecek bana geldiğinde değişecek olanlar
1-plaka değişecek 2-zorunlu trafik sigortası adıma yapılacak 3-ruhsatı üzerime alacağım
ruhsatı değiştirmeden birde lpg taktırıp ruhsata işletmeyi düşünüyorum ruhsatı iki defa değiştirip boşa para vermek istemiyorum sizce sıralama nasıl olmalı yada önce plakayı değiştirp aracı üzerimemi almam gerekiyor daha sonra mı ruhsat değiştirmem gerekiyor neler yapmam gerekir yardımcı olursanız sevinirim

Gelmen tam bir iyilikti diyecektim lakin kapıyı hep başkaları açtı
2007 team ABS 1.4 titanyum gri 30000 km

19 Mesaj
4 Kasım 2010; 23:50:24 

merhaba arkadaşlar ben aracıma lpg taktırmayı düşünüyorum ama racımın muayenesi 12-04-2012 de bitiyo takılan yerden alınan fatura ve sızdırmazlık raporuyla ek-1 belgesi filan bunlarla direk emniyete gidip ruhsata işlete biliyormu yok sa yeniden arac muayaenesine gitmemmi gerekiyo-rahsat yaprakları yeni daha zaten aracı alalı altı ay oldu ,yardımcı olursanız memnun olurum...saygılar

2251 Mesaj
5 Kasım 2010; 21:45:31 

quote:

Orijinalden alıntı: muroc

merhaba arkadaşlar ben aracıma lpg taktırmayı düşünüyorum ama racımın muayenesi 12-04-2012 de bitiyo takılan yerden alınan fatura ve sızdırmazlık raporuyla ek-1 belgesi filan bunlarla direk emniyete gidip ruhsata işlete biliyormu yok sa yeniden arac muayaenesine gitmemmi gerekiyo-rahsat yaprakları yeni daha zaten aracı alalı altı ay oldu ,yardımcı olursanız memnun olurum...saygılar

lpg taktırdıktan sonra tekrar muayene yaptırmak zorundasın.muayenen bitsin bitmesin farketmez.
ha muayene tarihi gelsin de öyle yaptırırım dersen lpg taktırdıktan itibaren 1 ay içerisinde muayene yaptırıp ruhsata işlettirmediğin için 45tl ceza ödersin emniyede benim gibi olay bu.

1284 Mesaj
9 Kasım 2010; 17:34:25 

-Silindi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdemlix -- 10 Kasım 2010; 11:49:03 >

.....Benim hayaletlerim bu sularda.....

Türkiyede üç büyük uyuşturucu vardır 1- Magazin 2- Diziler 3 - Futbol. Uyanın, uyandırın.[selenvirüsten alıntıdır :D]

388 Mesaj
30 Kasım 2010; 17:56:08 

merhaba arkadaşlar.
ihale usulü araba aldım.
aracın satış belgesini henüz almadım ama yarın alacağım inaşallah.
aracın ruhsatı hiç yok.
dolayısıyla 1 ay içerisinde muayene zorunluluğum var.
emniyet muayeneye gidebilir kağıdı verecek bana (ruhsatsız olduğu için)
araçda LPG yok. ben araca LPG taktırmak istiyorum.
araca LPG'yi taktırdım diyelim.
o satış belgesi ile sızdırmazlık vs. işlemleri halledip muayeneye tek seferde gidebilirmiyim yoksa önce ruhsatı elime almam mı gerekli?

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1298 Mesaj
7 Aralık 2010; 19:42:12 

quote:

6-Lpg evrakları,eksoz pulu,EK-1 ve zorunlu trafik sigorta poliçem ile TÜVTÜRK muayene istasyonlarından önceden randevu alarak muayene yaptırdım.7 gün gecikmeli olduğu için 6tl ceza ile :135 TL
7-Tüm bu evraklarla (rehin kaldırma yazısı,muayene raporu,lpg evrakları,ek-1,eski ruhsat ve dilekçe) Bölge trafik şubeme gittim. Ruhsat yenileme 103TL+LPGyi taktıralı 1 sene olduğu için 45TL de ceza;

1-banka rehin kaldırılabilir yazısı için 40 lira noter onu onaylamak için 57 lira aldı
2-montajı yapan bayi dosyayı eksiksiz olarak hazırlayıp bana taslim etti
3-sızdırmazlık için 25lira
4-egzoz için 27 lira
5-Ek-1 ve dosya düzenlemesi için 10 lira
6-muayene için 132 lira aracı takipçi götürdüğü için 30 lira da ona
7-yarın sabah trafiğe gidicem 108 lira da iki sayfa ruhsat için vericem
extra bişi çıkmazsa yarın 429 liraya lpg ruhsata işlenmiş ve aracım vizelenmiş olacak

GÖZTEPE

1298 Mesaj
8 Aralık 2010; 17:39:05 

quote:

Orijinalden alıntı: yasaluyari

quote:

6-Lpg evrakları,eksoz pulu,EK-1 ve zorunlu trafik sigorta poliçem ile TÜVTÜRK muayene istasyonlarından önceden randevu alarak muayene yaptırdım.7 gün gecikmeli olduğu için 6tl ceza ile :135 TL
7-Tüm bu evraklarla (rehin kaldırma yazısı,muayene raporu,lpg evrakları,ek-1,eski ruhsat ve dilekçe) Bölge trafik şubeme gittim. Ruhsat yenileme 103TL+LPGyi taktıralı 1 sene olduğu için 45TL de ceza;

1-banka rehin kaldırılabilir yazısı için 40 lira noter onu onaylamak için 57 lira aldı
2-montajı yapan bayi dosyayı eksiksiz olarak hazırlayıp bana taslim etti
3-sızdırmazlık için 25lira
4-egzoz için 27 lira
5-Ek-1 ve dosya düzenlemesi için 10 lira
6-muayene için 132 lira aracı takipçi götürdüğü için 30 lira da ona
7-yarın sabah trafiğe gidicem 108 lira da iki sayfa ruhsat için vericem
extra bişi çıkmazsa yarın 429 liraya lpg ruhsata işlenmiş ve aracım vizelenmiş olacak

extra bişi çıkmadı ve trafikte de bu gün 108 lira verdikten sonra maliyetin tamamı 429 lirayı buldu
trafikte 15 dakikada dosyayı kontrol edip yeni ruhsatınızı elinize veriyorlar.
ama şu notere verdiğim para haram olsun
o çok gücüme gitti yeminle

GÖZTEPE

3455 Mesaj
9 Aralık 2010; 23:01:39 

Selamlar..Ben bugun bir araç satın aldım..Lpg li ancak ruhsata işletilmemiş..Muayene de 20 gün geçmiş..Plaka da değişeceği için 30 günlük bir sürem var..Şimdi yeni ruhsata lpg yi işletmem için nasıl bir yöntem izlemem gerek..Notere 132 tl para verdim..Ruhsat için trafiğe tekrar para verecek miyim?

910 Mesaj
11 Aralık 2010; 13:22:05 

fs

2012 AVEO 1,3 LTZ 95 HP

3045 Mesaj
16 Aralık 2010; 10:54:25