- x
Toshiba Recovery ile HDD'e format atmak
54 Cevap95305 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2743 Mesaj
31 Temmuz 2007; 22:29:17 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Bildiğiniz üzere, harddiski bikaç bölüme ayırıp (D:, E:, F:, vs) ardından da Windows Vista'yı Toshiba Recovery DVD si ile tekrar kurduğumuzda kötü bir süpriz ile karşılaşıyoruz. Vista kurulumu tamamlandıktan sonra "bilgisayarımı" tıkladığınzda D:, E:, vs. deki bütün bilgileriniz silinmiş ve yerine sadece C:'den oluşan tek bi bölüm gelmiş oluyor. sinir bozucu değil mi??

Biçok şeyin çözümü olduğu gibi bunun da bi çözümü var tabiiki. Son zamanlarda sık sık tekrarlanan sorular ve anlatılan prosedürün uzaması sonucu, bu konuyu bi başlık altında olabildiğince net olarak açıklamaya çalıştım.

1- Öncelikle bilgisayara format atmadan önce masaüstündeki Bilgisayar simgesine sağ tuşla tıklayıp, Yönet komutunu tıklamalıyız.

2- Açılan Bilgisayar Yönetimi penceresinde, Sol taraftaki menüden Disk yönetimini tıkladığımızda harddiskimizin tüm gizlenmiş ve gizlenmemiş bölümlerini buradan görebiliriz.

0

3- WinRE bölümüne sağ tuşla tıkladığımızda açılan menüden "Sürücü Harfi ve Yolu Değiştir" komutunu tıklayın.

4- Alttaki kutucuğu tıklayarak "ekle" diyin.

0

5- Sağdan herhangi bi sürücü harfi seçip tamam'ı tıklayın

0

6- Tamam'ı tıkladıktan sonra WinRE bölümü Bilgisayarım'da aktif olacaktır.

7- Masaüstünden Bilgisayarıma çift tıklayıp WinRE bölümüne girin ve içindeki tüm dosyaları silin. (veya benim yaptığım gibi yedekleyin... nolur nolmaz... )

0

8- Artık Bilgisayarınızı formatlamaya hazırsınız. Bütün bilgilerinizi D: veya E: ye atın, Toshiba Recovery DVD'sini takın ve bilgisayarınızı tekrar başlatın.

9- Bilgisayar açılırken F12'ye basıp Boot Menüden "CD/DVD" seçeneğini seçin.

10- Windwows dosyaları kopyalaması bittiğinde çıkan bi pencereden "settings" diyin. Açılan kutucuktan MUTLAKA VE MUTLAKA alttaki seçeneği seçin (without WinRE)

0

0

0

11- OK diyin, Next diyin ve kuruluma normal olarak devam edin..

Vista sorunsuz bişekilde kurulduktan sonra D:, E:, vs bölümlernizin olduğu gibi yerinde durduğunu göreceksiniz.

Bu arada bu işlemlerin daha farklı yollardan da yapılabileceğini biliyorum. ancak bilgisayar bilgisi az olan arkadaşlar için en uygun yolun bu olduğu düşüncesindeyim.

ALINTI DEĞİLDİR

46 Mesaj
1 Ağustos 2007; 1:15:38 

iyi açıklama..bendede tecra a3 modeli var hocam vista değilde xp pro su var.bundada olurmu aynı secenekler??

olumsuz:bonser24(ava giderken avlanan tilki)

64 Mesaj
1 Ağustos 2007; 13:20:59 

teşekkür ederim... ama sana bir sorum olacak. şimdi biz bu şekilde format attıktan sonra C de bulunan cdsiz format atmamızı sağlayacak olan klasörleri kaybediyormuyuz?... birde ben bilgisayarı aldığımdan beri hiç bir şey yedeklemedim recovery Cd si kaybolursa format atabilmek için bilgisayardan birşeyleri Cd ye çekmem gerekiyormuydu?

Ne Clark Kent'im Ne Süpermen'im !!!

2743 Mesaj
1 Ağustos 2007; 22:04:04 

eğer recovery cd'niz YOKSA ve format atarken WinRE bölümünü kullanıyorsanız recovery yapmak için yukarda yazdığım işlemleri UYGULAMAYIN!!! yoksa bir daha recovery yapamayabilirsiniz. bu yukarda yazdığım bilgiler Toshiba A100 serisi notebooklar için geçerli. diğerleri hakkında bi bilgim yok açıkcası...

84 Mesaj
10 Ağustos 2007; 22:56:44 

tebrik ederim çopk güzel bir çalışma....Sadece WİnRE ne işe yarıyor..WİnRe yi sildikten sonra ne gibi dezavantajlarla karşılaşırız??? Bilgilendirirsen sevinirm.....

425 Mesaj
11 Ağustos 2007; 14:00:10 

bilgisayar yönetimine girdiğimde resimde gösterdiğin gibi WinRe bölümü yok EISA diye bir bölüm var onada işlem yapılmıyor :(

80 Mesaj
20 Ekim 2007; 14:51:54 

Ben a200-1ah kullanıyorum. Bende winre diye bir kısım yok. olan yere ise sağ yıkladığımda yardım çıkıyor. sadece. winre yi yüklemek için herhangi bir şey yapmak gerekiyor mu?

517 Mesaj
21 Ekim 2007; 0:24:34 

yukarıda soru soran arkadaş içinsöylüyorum a200 serisinde sistem kurtarma seçenekleri vardır mecbur kalırsan cd yi kullan aksi takdirde cd den yapılan bir yükleme gizli olan recovery bölümünü siler.winre bölümü bizde bu yüzden yardım olarak çıkıyor

502 Mesaj
4 Kasım 2007; 12:31:11 

quote:

Orjinalden alıntı: ralphboy

Sadece WİnRE ne işe yarıyor..WİnRe yi sildikten sonra ne gibi dezavantajlarla karşılaşırız???

Sevgili kardeşim,
WinRE, recovery cd'sinin hdd' deki hali. Eğer elinde recovery cd'si varsa ve WinRE'yi silersen hiç bir dezavantajı yok (mantıken)...

Hayat oyunu iyi bir ele sahip olmak degil, kotu bir eli iyi oynamaktir...

<..DH GROUP MARMARA..>

52 Mesaj
6 Aralık 2007; 3:09:19 

quote:

Orjinalden alıntı: hhcihan

Sevgili kardeşim,
WinRE, recovery cd'sinin hdd' deki hali. Eğer elinde recovery cd'si varsa ve WinRE'yi silersen hiç bir dezavantajı yok (mantıken)...

peki bu winre'yi kullanarak nasıl recovery yapabilirim?

173 Mesaj
10 Aralık 2007; 11:43:29 

A100-599 kullanıyorum, recovery diski kullanarak format atmak istedim, Kızıl Baron'un dediği gibi 2. seçeneği seçtim, ancak disk yönetiminde yapılması gereken ayardan haberdar değildim, kurulum yarıda kaldı (yeterli disk alanı yok uyarısı aldım). 1. seçeneği seçmekten başka alternernatif görünmüyordu fakat C: haricindeki sürücülerin de uçacağını kestirip, xp kurdum ve bilgileri yedekledikten sonra, vista kurulumuna geri döndüm.

Bu iş açıkçası canımı sıktı, çünkü senelerdir farklı windowslarda C ye format atarım D durur, bütün bilgiler korunur bu şekilde, şimdi Kızıl Baron'un bahsettiği disk yönetimi kısmına bakıyorum, WinRE kısmı yenine EISA configuration yazan bir yer var, boyutu 1.46 gb ve sağ tıklayınca sadece yardım çıkıyor. WinRE 'ye geçmek için başka bir ayar mı gerekiyor acaba?

Bu arada ne gerek var bu recovery ye standart setup koysalar daha pratik olmaz mıydı?

173 Mesaj
10 Aralık 2007; 19:41:55 

Ek olarak, 2. seçeneği seçince uyarı olarak aşağıdaki pencere görünüyor, 1.5 gb lık alana kurulum yapmaya çalışıyor gibi geldi bana, tabi ondan sonra yer yok mesajı geliyor, benim kurulum yapmak istediğim C sürücüsü 30 gb.

0

7991 Mesaj
11 Aralık 2007; 13:37:24 

GüzeL PayLaşım yapmışsın SaoL.

Kocaeli Üniversitesi / İletişim Fakültesi - Halkla İlişkiler ve Tanıtım, 2010-2014.
Karlstads Universitet - Media and Communication Studies, 2012-2013.

10026 Mesaj
16 Aralık 2007; 2:30:07 

[font="Tahoma"]bende en yukarıdaki örnek resimlerdeki durum olmuyo. çünkü disk yönetiminde WinRE kısmının seçenekleri disabled durumda..
yani WinRE kısmıyla oynayamıyorum..

ve bizim makinalarda da ( en azından benim makinada) bu WinRE kısmı hdd'de C'den önce oluşturulmuş gözüktüğü için ilk partition olarak geçiyor.
ben de bölüme en azından sürücü harfi bile veremediğimden dolayı onu first partition olma durumundan kurtaramıyorum.

bu yüzden de recovery yaparken "format only the first partition" seçeneğini kullanırsam bu WinRE kısmını silip vista'yı oraya kurmaya çalışıcak.
tahminimce aynı durum imolared'de de var.

ama durumun çözümü kimde var [/font]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crosshair -- 16 Aralık 2007; 2:32:04 >

Flickr | 500px | Instagram | Facebook
Nikon EM | Olympus E-M5 | HLD-6 | Pan 14mm | Pan 25mm | Oly 75mm | Raynox DCR-250 | Fujifilm X100s

"The truth is rarely pure and never simple." - Oscar Wilde

264 Mesaj
25 Aralık 2007; 19:24:07 

Arkadaşlar bende A100 599 model notebook var linux kurayım derken recovery kısmı uçtu
Acaba tekrar nasıl recovery kısmını getirebilirim?

Selamün Aleyküm...

173 Mesaj
26 Aralık 2007; 9:53:11 

recovery disk ile ilk seçeneği seçince diske komple format atıp, oluşturuyor WinRE yi, bu arada WinRE kısmı olmadan da recovery yapılabiliyor..

3 Mesaj
7 Ocak 2008; 12:39:08 

ablamın toshiba notebookunda hardisk C ve D halinde iki parçaydı.
C de bulunan dosyaları D ye yedekledim.
laptop ağır çalıştığı ve çok takıldığı için kurtarma diskiyle windows kurulumunu yeniden yaptım.
laptop fabrika ayarlarına döndü.

ancak açıldığında C ve D birleşmişti. D bulunan dosyalarımın hiçbiri ortada yoktu.
Ontrack Easy Recovery Professional v.6.0 programı ile slinen dosyaları geri getirdim.
ama geri gelen fotoğraf ve mp3 lerin bazıları açılırken bazıları maalesef açılmadı.

özellikle fotoğraflar çok önemli.
ablam beni öldürür
bunun için yardımcı olabilecek biri var mı?

keşke önce burayı okusaydım yaaa :(

3 Mesaj
8 Ocak 2008; 12:06:32 

quote:

Orjinalden alıntı: seymakdas

ablamın toshiba notebookunda hardisk C ve D halinde iki parçaydı.
C de bulunan dosyaları D ye yedekledim.
laptop ağır çalıştığı ve çok takıldığı için kurtarma diskiyle windows kurulumunu yeniden yaptım.
laptop fabrika ayarlarına döndü.

ancak açıldığında C ve D birleşmişti. D bulunan dosyalarımın hiçbiri ortada yoktu.
Ontrack Easy Recovery Professional v.6.0 programı ile slinen dosyaları geri getirdim.
ama geri gelen fotoğraf ve mp3 lerin bazıları açılırken bazıları maalesef açılmadı.

özellikle fotoğraflar çok önemli.
ablam beni öldürür
bunun için yardımcı olabilecek biri var mı?

keşke önce burayı okusaydım yaaa :(

Bir kaç geri getirme programı işe yaramadı fakat my recovery files diye bir program kurduk
bütün fotoğraflar ve mp3 ler geri geldi çok şükür

8337 Mesaj
8 Ocak 2008; 13:39:34 

quote:

Orjinalden alıntı: Kızıl Baron

eğer recovery cd'niz YOKSA ve format atarken WinRE bölümünü kullanıyorsanız recovery yapmak için yukarda yazdığım işlemleri UYGULAMAYIN!!! yoksa bir daha recovery yapamayabilirsiniz. bu yukarda yazdığım bilgiler Toshiba A100 serisi notebooklar için geçerli. diğerleri hakkında bi bilgim yok açıkcası...

valla helal olsun kardeş güzel bulmuşsun. önceki notebookumda aynı olay vardı nası çözeğimi düşünüyordum

Nokia Lumia 920

10026 Mesaj
17 Mart 2008; 1:05:27 

mrb.
ben recovery bölümünü sildim. ve hdd'yi üçe ayırdım.
şuan C (vista için ayırdım) , E (data) ve H (xp kurulu) sürücüleri mevcut.
çift işletim sistemi yapmak istediğim için önce xp'yi kurdum.
sonra da recovery dvd'sini taktım. recovery seçeneklerinden alttaki seçeneği seçip first partition'a (C'ye) Vista kurucaktım. buraya kadar herşey güzel oldu ama,
* OK dedikten sonra first partition olarak C'yi göstermedi, "win95" diye farklı bi bölüm çıktı. ve boyutu da 44gb olarak yazıyodu. bense C'ye 38gb civarı bi yer ayırmıştım
* Daha da önemlisi, ikinci recovery seçeneğini seçtikten sonra next dediğimde "bütün harddisk silinecek" uyarısı verdi. bu neden ?? sadece first partition'a recovery yapacağım zaman neden bütün harddiski silsin ki ?

Flickr | 500px | Instagram | Facebook
Nikon EM | Olympus E-M5 | HLD-6 | Pan 14mm | Pan 25mm | Oly 75mm | Raynox DCR-250 | Fujifilm X100s

"The truth is rarely pure and never simple." - Oscar Wilde

6 Mesaj
4 Nisan 2008; 14:22:43 

toshiba recovery dvd si her laptop için gecerli mi acaba ben bi şekil de kayıp etmişim arkasın recovery cd sini kullanabilirmiyim
(A100 599 TOSHİBA ARKADASIN ki bende A200 1M4 VAR)
cok ihtiycım var
ok

10 Mesaj
27 Şubat 2009; 21:45:51 

bende laptopuma format atmak sitiyorum ama bende Winre çıkmıyo
ayrıca recovery yaparsam D diskindeki belgelerim de gider mi sadece c'ye format nasıl atarım

0

7251 Mesaj
27 Şubat 2009; 22:14:50 

Vista'nın kendi DVD'sini takıp onarın. Bu kadar basit. Toshiba dvd'si kurtarma değil format DVD'si

0

* Vista'nın üstüne XP kurduktan sonra Vista'yı bu şekilde kurtarıp , XP'nin NTLDR'sini CD'sinden atıyor ve EasyBCD'den XP'yi ekliyorum.

6 Mesaj
1 Mart 2009; 3:59:45 

arkadaşlar toshıba a200 1cr laptopum var bilgisayarıma format atacam ama elimde recovery dvd veya cd si yok nasıl veya nerden bulabilirim cd siz format atamazmıyım yardımcı olursanız sevinirim...

ÖZKAN BAKLA

30 Mesaj
15 Temmuz 2009; 14:29:19 

birim adı boş ve EISA yapılandırması yazıyorsa, sağ tıklamada da yardımdan başka birşey çıkıyorsa NE YAPABİLİRİM?
TŞK..

903 Mesaj
20 Ocak 2010; 22:42:52 

quote:

Orijinalden alıntı: theendbay

arkadaşlar toshıba a200 1cr laptopum var bilgisayarıma format atacam ama elimde recovery dvd veya cd si yok nasıl veya nerden bulabilirim cd siz format atamazmıyım yardımcı olursanız sevinirim...

aynen bu recovery cd si olmadan format atamıyormuyuz?

Denizde bir bulutun öldürdüğü
Japon balıkçısı genç bir adamdı.
Dostlarından dinledim bu türküyü
Pasifikte sapsarı bir akşamdı...
Wepla id: Jakoben

3737 Mesaj
27 Ocak 2010; 15:51:43 

hocam bende de ne recovery ne de win dvdsi var.. disk yönetiminden sağ tıkladığım zaman da sürücü harfi ataması yapamıyorum dolayısıyla açamıyorum içeriğini .. yardım ederseniz sevinirim..

2743 Mesaj
27 Ocak 2010; 17:34:08 

quote:

Orijinalden alıntı: awallabilla

hocam bende de ne recovery ne de win dvdsi var.. disk yönetiminden sağ tıkladığım zaman da sürücü harfi ataması yapamıyorum dolayısıyla açamıyorum içeriğini .. yardım ederseniz sevinirim..

Ne yapmaya çalışıyorsun ki? önce onu belirtirsen yardımcı olmaya çalışırım. Yeni kurulum yapacaksan ya recovery yada windows DVD'si şart

@xHannibalx
recovery cd'n yoksa, normal bir windows cd ile de format atabilirsin.

@treson
recovery yaparsan D'deki bilgilerin silinmez. Burda en önemli şey, konunun ilk mesajın 10uncu maddedesinde anlatılan 2. seçeneği seçmiş olmak.

3737 Mesaj
27 Ocak 2010; 20:10:16 

yapmaya çalıştığım ürünün orijinal windowsunu dvd ye çekmek ve bir adet de recovery diski yazdırmak.. dvd olarak yedeklemek istiyorum.. şu an ise c sürücüsünden başka 2 ayrı bölüm oluşturulmuş ama 2sini de açamıyorum disk yönetiminden.. açmadan da recovery diski yaratamıyorum ve windowsu da dvd ye çekemiyorum..

3737 Mesaj
27 Ocak 2010; 20:27:35 

buldum galiba .. fakat bulduğum şey sistem onarım diski oluşturmak .. acaba windows u da içine kopyalayacak mı bu şimdi?

0

2743 Mesaj
28 Ocak 2010; 11:01:36 

hiç uğraşma. orjinal recovery dvd'n yoksa, korsan win dvd'si al, laptopun altındaki şifre ile aktive et.

yada steganos gibi programlar ile c'nin image'ini alabilirsin. sonra bu partition'ı dvd'ye kopyalayıp o anki durumuna recovery edebilirsin.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
24 Ağustos 2010; 3:20:07 

merhaba win7 altında virtualbo ile toshiba recovery den vista kurmaya çalıştım önce cd leri istedi içindekileri attı sonra unpack yaptı ve şu hatayı verdi
0

sarı olan yerden sonra dondu kaldı acaba çözüm var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi urqun -- 24 Ağustos 2010; 3:27:45 >

2308 Mesaj
24 Ağustos 2010; 20:16:46 

keşke önce forumda giden bu yazıyı okusaydım diyorum.benim d de olan hdd recovery bozulmadan önce açılışta f8 e basarak recoveri başlatırdım.ve orada sistemin nereye yükleneceyi belli idi.recovery bozulunca dvd rom kurtarıcı cdsinden formatladım.böylr bir srçrnryin çıkcağını ümüd ederek.
.sadece hdd recovery kalmış.
arkadaşların winre diye gösterdiyi yerde bende sadece 400 mb yazıyor.
yani biz dvd rom kurtarıcı ile yaptığımızda d sürücsünde olan bilgilerin hepsi gidiyor.başka birseçenek varsa arkadaşlarımız yardımcı olursa seviniriz.şimdiiden teşeşkkür ederim

0

Ekteki dosya (1)

4 Mesaj
3 Ekim 2010; 22:12:26 

KızılBaron kardeş

ben recovery cd sinden format atmaya çalışıyorum fakat bu ikinci formatım olacak ama birincide ki gibi bana (without WinRE) diye birşey göndermedi direk türkçe vista yazdı. ilerle diyorum hiçbirşey çıkmıyor. hani demişsin ya başka yolları var diye bunu başka yollardan nasıl yapabileceğim hakkında bilgi verebilirmisin?

2743 Mesaj
4 Ekim 2010; 11:23:54 

recovey cd'n bozuk olabilir mi? next'e bastıktan sonra hiçbir uyarının çıkmamasına anlam veremedim doğrusu...

başka bir yol olarak da, normal bir vista kopyası bul ve laptop'un altında yazan şifre ile aktive et. ama çoğu sürücüyü elle yüklemen gerekecek...

saygılar...

3 Mesaj
18 Ekim 2010; 6:09:53 

ARKADASLAR TOSHIBA BILGISAYARIMA TAMAMEN F DISK CEKTIM BASKA BIR CD ILE ACIP HARDDISKLERI TEK TEK SILDIM BU ARADA YEDEK RECOVERY FALAN DA GITMIS HERALDE ELIMDE CD VAR AMA TAKIYORUM BIRSEY GORUNMUYOR SISTEMDE KURULU DEGIL SUAN BU RECOVERY CDSINI NASIL KULLANACAGIM YARDIM LUTFEN

3 Mesaj
18 Ekim 2010; 7:10:41 

BEN TAMAMEN YENI ISLETIM SISTEMI CD TAKTIM ORADAN C YI D YI BUTUN HEPSINI SILDIM BILGISAYARDA HICBIRSEY KALMADI RECOVERY FALAN HICBIRSEY C BILE YOKTU SONRADAN OLUSTURDUM BIRDE D OLUSTURDUM KENDI 8MB ARTI 2MB AYIRDI NEDENSE SIMDI HICBIRSEY GELMIYOR F8 YOK CALISMIYOR RECOVERY CDSINI TAKIP F12 YE BASTIM SECENEKLERDEN CD ROM SECTIM AMA OKUMAYA CALISIYOR OLMUYOR BIR DOSYA HATASI VERIYOR DOSYANIN ADI BOIMA MI BO ILE BASLAYAN BIRSEYDI BIRDE BIR DOSYA BULUNAMIYOR DIYOR SIMDI BEN BU BILGISAYARDA BU CD YI CALISTIRIP ESKI VISTA SISTEMINI TEKRAR NASIL YUKLEYECEGIM YARDIM LUTFEN

1 Mesaj
12 Aralık 2010; 12:24:39 

Özellikle windows7 işletim sistemleri için

Bilgisayarınızı yeniden başlatırken f8 tuşuna sürekli basıp çekin seçenekler çıkıcak karşınıza bilgisayarınızı onarını seçin daha sonra ekranda türkçe klavye q gibi birşeyler çıkıcak ileri deyin kullanıcı adı ve şifre isticek şifreinizi girin ordaki seçeneklerde en altta "toshiba hdd recovery" yazısı bulunup bulunmadığına bakın eğer varsa ordan cd siz format atabilirsiniz.Ve sadece c ye format atılıyor..umarım işinize yaramıştır

11 Mesaj
16 Ocak 2011; 23:58:10 

bişey sorcam arkadaşlar gerçekten öenmli şimdi bende toshiba laptop var bazı sorunlardan dolayı garantiye gitti önemli sosyalarımı e ye atmıştır göndermeden önce bugün geldi hardisk değişmiş pcyi açtım tamamen herşey gitmiş yada ben öle sanıyorum yalnız bilgisayarım e nin içinde HDD recovery adında 12 gb boyutunda bi dosya var ama bunu nası çıkarcam meydana yani bu klasörle bişi yapabilirmiyim geri gelirmi e dekiler...

11 Mesaj
18 Ocak 2011; 2:31:41 

hiç mi bi cvp yok ama:SSS

649 Mesaj
18 Ocak 2011; 9:27:20 

quote:

Orijinalden alıntı: badboy_17
Özellikle windows7 işletim sistemleri için

Bilgisayarınızı yeniden başlatırken f8 tuşuna sürekli basıp çekin seçenekler çıkıcak karşınıza bilgisayarınızı onarını seçin daha sonra ekranda türkçe klavye q gibi birşeyler çıkıcak ileri deyin kullanıcı adı ve şifre isticek şifreinizi girin ordaki seçeneklerde en altta "toshiba hdd recovery" yazısı bulunup bulunmadığına bakın eğer varsa ordan cd siz format atabilirsiniz.Ve sadece c ye format atılıyor..umarım işinize yaramıştır

Harddiskin içindeki hdd recovery den yukardaki dediğin gibi yapınca sadece C yi formatliyor, cd den yapınca c, d, e ne varsa silip ilk günkü haline getiriyor anladığım kadarıyla. Cd deki icerikle D de kurulu gelen hdd recovery aynı icerige sahip degilmi ? Sanırım d ye birsey olmuyor çünkü yüklemeyi ordan yapıyor, ya harddisk de birde E bölümü varsa bu da siliniyormu acaba ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

11 Mesaj
18 Ocak 2011; 23:20:31 

bişey sorcam arkadaşlar gerçekten öenmli şimdi bende toshiba laptop var bazı sorunlardan dolayı garantiye gitti önemli sosyalarımı e ye atmıştır göndermeden önce bugün geldi hardisk değişmiş pcyi açtım tamamen herşey gitmiş yada ben öle sanıyorum yalnız bilgisayarım e nin içinde HDD recovery adında 12 gb boyutunda bi dosya var ama bunu nası çıkarcam meydana yani bu klasörle bişi yapabilirmiyim geri gelirmi e dekiler...

649 Mesaj
18 Ocak 2011; 23:35:06 

Yukarda arkadas anlatmış yeniden başlatıp f8 ebas harddiskteki e deki hdd recovey den format at. Cd den atma hersey silinir.

9 Mesaj
22 Ocak 2011; 0:32:49 

toshiba L100-121 notebook um var.cihaza belli bir tuşa basarak otomatik recovery yaptırma imkanım var mı..recovery cd si yok..ama cihaz ilk alındığı gün gibi orogramsal müdahele olmadı.otomatik formatı nasıl yapabilirim...

649 Mesaj
23 Ocak 2011; 20:38:01 

quote:

Orijinalden alıntı: murti272005
toshiba L100-121 notebook um var.cihaza belli bir tuşa basarak otomatik recovery yaptırma imkanım var mı..recovery cd si yok..ama cihaz ilk alındığı gün gibi orogramsal müdahele olmadı.otomatik formatı nasıl yapabilirim...

Harddiskte yedeği silmemissen yukardaki gibi yap

1 Mesaj
7 Mart 2012; 16:34:02 

Arkadaşlar bir sorum olucak toshıba marka laptobumu D de kurulu olan recovery den formatlarken bılgısayar bır anda kapandı.. neden kapandıgığını bılmıyorum belkı bır kısa surelı elektırık kesıntısı olabılır.. daha sonra açtığımda ise benden kurtarma cd si istedi ve bende cd yok recovery yuklu oldugu ıcın oyle yukluyordum.. şimdi ne yapmam gerekıyo bılgısı olan bırı yardımcı olursa cok sevınırım ayrıca D dekı verılerıme bı sey olmusmudur acaba.

313 Mesaj
7 Mart 2012; 19:53:20 

quote:

Arkadaşlar bir sorum olucak toshıba marka laptobumu D de kurulu olan recovery den formatlarken bılgısayar bır anda kapandı.. neden kapandıgığını bılmıyorum belkı bır kısa surelı elektırık kesıntısı olabılır.. daha sonra açtığımda ise benden kurtarma cd si istedi ve bende cd yok recovery yuklu oldugu ıcın oyle yukluyordum.. şimdi ne yapmam gerekıyo bılgısı olan bırı yardımcı olursa cok sevınırım ayrıca D dekı verılerıme bı sey olmusmudur acaba.

Harddisk içinden yükleme yapmadan önce her ihtimale karşı Recovery Dvd'si oluşturmanız gerekirdi.Harddisk içinden recovery işlemi yaparken işlem yarıda kaldığı için harddiskinizin içindeki recovery dosyası zarar görmüş ve bu yüzden sizden Recovery Dvd'si istiyor.İşletim sistemini yüklemeniz için bilgisayar modelinize uygun Recovery Dvd'sini Toshiba Yetkili Servislerden temin etmeniz gerekiyor.Başka türlü orjinal işletim sistemini yükleyemezsiniz.

2059 Mesaj
19 Mart 2013; 17:59:59 

Toshiba L755-14V modeli notebookum var. Windows 7 Home Basic olarak almıştım ve sonradan Windows 7 Ultimate olarak format attım.

Recovery dosyalarım hala duruyor ve ben tekrar eski haline döndürmek istiyorum. Ultimateden Home Basice recovery ile dönmem mümkün mü?

Band of Brothers - Breaking Bad - Dexter - FlashForward - Friends - Game of Thrones - Homeland - House M.D. - How I Met Your Mother
Kyle XY - Lost - Prison Break - Sherlock - Sons of Anarchy - South Park - Spartacus - Teen Wolf - The Pasific - The Walking Dead

Sony Xperia Z2
Samsung Galaxy Note 10.1
Canon EOS 600D + 18-55 IS II

MSI GE70-2PC-266TR Apache : Intel Core Haswell i7 4710HQ 2.5Ghz - Nvidia GeForce GTX850M 2GB DDR5 - 16GB Ram - 1TB - 17.3" 1920x1080 FullHD - Windows 8.1

313 Mesaj
23 Mart 2013; 15:46:19 

quote:

Orijinalden alıntı: Asetil Co A

Toshiba L755-14V modeli notebookum var. Windows 7 Home Basic olarak almıştım ve sonradan Windows 7 Ultimate olarak format attım.

Recovery dosyalarım hala duruyor ve ben tekrar eski haline döndürmek istiyorum. Ultimateden Home Basice recovery ile dönmem mümkün mü?

Elinizde Windows 7 Home Basic Recovery Dvd'si mevcutsa Home Basic işletim sistemini geri yükleyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi borabalkan -- 23 Mart 2013; 15:48:06 >

2059 Mesaj
23 Mart 2013; 16:06:07 

quote:

Orijinalden alıntı: borabalkan

Elinizde Windows 7 Home Basic Recovery Dvd'si mevcutsa Home Basic işletim sistemini geri yükleyebilirsiniz.

DVD değilde recovery dosyası var hocam. D'ye atıp yapmam mümkün mü?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Band of Brothers - Breaking Bad - Dexter - FlashForward - Friends - Game of Thrones - Homeland - House M.D. - How I Met Your Mother
Kyle XY - Lost - Prison Break - Sherlock - Sons of Anarchy - South Park - Spartacus - Teen Wolf - The Pasific - The Walking Dead

Sony Xperia Z2
Samsung Galaxy Note 10.1

MSI GE70-2PC-266TR Apache : Intel Core Haswell i7 4710HQ 2.5Ghz - Nvidia GeForce GTX850M 2GB DDR5 - 16GB Ram - 1TB - 17.3" 1920x1080 FullHD - Windows 8.1

313 Mesaj
23 Mart 2013; 23:38:46 

quote:

DVD değilde recovery dosyası var hocam. D'ye atıp yapmam mümkün mü?

D: sürücüsünden geri yüklemek için D: sürücüsünde bulunan HDD Recovery dosyasının zarar görmemiş olması gerekiyor.Ayrıntılı bilgiyi aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_64620478/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi borabalkan -- 23 Mart 2013; 23:39:47 >

2059 Mesaj
23 Mart 2013; 23:54:15 

quote:

Orijinalden alıntı: borabalkan

D: sürücüsünden geri yüklemek için D: sürücüsünde bulunan HDD Recovery dosyasının zarar görmemiş olması gerekiyor.Ayrıntılı bilgiyi aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_64620478/tm.htm

Hocam zaten formattan önce harici harddiske yedeklemiştim. Ayrıca konu içinde teşekkürler.

Sony Xperia Z2
Samsung Galaxy Note 10.1

28 Mesaj
16 Haziran 2014; 19:34:24 

merhaba arkadaslar ben bir sey sormak istiyorum elimde 2 tane toshiba leptop var ben birisi icin recovery dvdisi olusturmustum ama hangisi icin oldugunu unutttum bunu ogrenmek icin ne yapmam gerekiyor acaba bu recovery dvdsi hangi bilgisayarın oldugunu nasıl bulabilirim

313 Mesaj
16 Haziran 2014; 19:50:04 

quote:

Orijinalden alıntı: emre0000001

merhaba arkadaslar ben bir sey sormak istiyorum elimde 2 tane toshiba leptop var ben birisi icin recovery dvdisi olusturmustum ama hangisi icin oldugunu unutttum bunu ogrenmek icin ne yapmam gerekiyor acaba bu recovery dvdsi hangi bilgisayarın oldugunu nasıl bulabilirim

Merhabalar;

Recovery Dvd'leri sadece ait olduğu modellerde calışır.Diğer bir deyişle bir modele ait Recovery Dvd'leri başka bir model Toshiba bilgisayarda calışmaz.Elinizdeki Recovery Dvd'sini sırayla 2 bilgisyara takınız.Hangisinde yükleme yaparsa Recovery Dvd'leri o modele ait demektir.Recovery dvd'sinin üzerine model numarasını yazmadığınız sürece hangi modele ait olduğunu dışarıdan anlayamazsınız.

28 Mesaj
16 Haziran 2014; 22:55:31 

biraz once format atmaya kalktım elimdeki dvddilerle normal haliyle diskite sildi ve yarıda hata verdi bir dosyayı bulamıyor die sanıırım cdler bu bilgisayar icin degil :P simdi yapmam gerekende temiz bir windows 7 cdsi indirmek ve yüklemek tabi daha iyi bir onerisi olan varsada fikir verirse sevinirim

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Taşınabilir Bilgisayarlar] » Notebook - Dizüstü » Toshiba » Toshiba Recovery ile HDD'e format atmak
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.586