Şimdi Ara

## Intel'den Core 2 Extreme QX6950 ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
3.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Intel'in güncel ürün gamında yer alan en performanslı işlemcisi Core 2 Extreme QX6850 modeli. Firmanın "Extreme" serisine dahil olan 4 çekirdekli QX6850 işlemcisi 8MB seviye 2 ön belleğe sahip. 3GHz'de çalışan işlemci 1333MHz'lik FSB hızı ile geliyor. Elimize ulaşan son verilere göre, yılın son çeyreği içerisinde Core 2 Extreme QX6850 modeli koltuğunu Core 2 Extreme QX6950 modeline bırakacak gibi görünüyor.

Intel'in hazırladığı Core 2 Extreme QX6950 modeli için firmanın hazırlıklarında son noktaya geldiği 45nm üretim teknolojisine sahip Yorkfiled Extreme işlemcisinin piyasaya sunulacak modeli diyebiliriz. 3.33GHz'lik frekans değerine ve 1333MHz'lik FSB hızına sahip olan işlemci 12MB seviye 2 ön bellek ile gelecek. Pek tabi 45nm üretim teknolojisine sahip olacak Core 2 Extreme QX6950 işlemcisi yılın son çeyreği içerisinde satışa sunulacak ve işlemcinin fiyatının 1000'lik alımlarda 999$ olması bekleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 30 Temmuz 2007; 12:48:17 >

• 999 dolar kim verir acaba ne kadar gereklidir o da ayri bir konu
  • Oyyy oyyy ooyyyyy... QX6950 heee... İnşallah E6950 de çıkar yaaa

Hade İNTEL sonunda vuracan ama bir yerden nereden acaba Kıçımızdan vurmada
  • Extreme nedemekki?
  • cıktıktan 8 ay sonra 400$ alınır
  • yaa 999 dolara alan olur siteden 900 dolara e6800 alan vardı ......yanlız bi noktaya deyineyim intel koptu gidiyoo
  • quote:

Orjinalden alıntı: mczaga

Extreme nedemekki?

Extreme'in sözlük anlamı "son nokta, en uç seviye vb..." Intel için anlamı ise en yüksek performanslı ve paralelinde en pahalı işlemciler demek
  • quote:

Orjinalden alıntı: istanbul2007

cıktıktan 8 ay sonra 400$ alınır

yani.... hemen alaıncak diye bir kaide yok, bekleyin az
  • Halk arasında son nokta, en uç seviye KAZIK olarakta bilinir En yağlı ve en uzun kazık yani...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi L.o.T.u.S -- 30 Temmuz 2007; 13:06:49 >
  • Bu tür işlemcilere ancak serverlar ihtiyaç duyar
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

quote:

Extreme nedemekki?

Extreme'in sözlük anlamı "son nokta, en uç seviye vb..." Intel için anlamı ise en yüksek performanslı ve paralelinde en pahalı işlemciler demek

Aynı zamanda çarpan kilidi yok demek. Örneğin QX6700 ile Q6700 arasındaki yapısal tek farklılık ilkinde çarpan kilidinin olmaması, yani çarpanını istediğiniz gibi değiştirebilmeniz. Extreme serisinde olupta normal seride olmayan Q6850, Q6800 ve son çıkan Q6950 işlemcisi acaba piyasaya sürülecek mi. Diğer extreme işlemcilerin normal verisyonları bulunuyor çünkü. Diğer ifadeyle çarpan kilidi olanlar.

QX6950 ile ilgili söyleceğim ise, bu işlemcinin piyasaya çıkışı ile birlikte QX6850'nin fiyatında bir düşüş olacağı aşikar zira QX6850 şu aralar 1000 dolara satılmakta.

• quote:

Orjinalden alıntı: CeOfFuture

999 dolar kim verir acaba ne kadar gereklidir o da ayri bir konu

bu arada 999 dolar 1000 lik alımlar için geçerli. amerikada 1000 tanesini 999 dan alıp 1150 den satarlar ama bizim Türkiye de kdv ötv vs.vs. derken 999 dolara alınan işlemciler amerikada 1150 den satılırken bizde 1500 den satılır
  • quote:

Orjinalden alıntı: ModDoctor

quote:

Orjinalden alıntı: CeOfFuture

999 dolar kim verir acaba ne kadar gereklidir o da ayri bir konu

bu arada 999 dolar 1000 lik alımlar için geçerli. amerikada 1000 tanesini 999 dan alıp 1150 den satarlar ama bizim Türkiye de kdv ötv vs.vs. derken 999 dolara alınan işlemciler amerikada 1150 den satılırken bizde 1500 den satılır

kesinlikle doğru tr deki satış fiyatı 1500 $ olur

• şimdi bu benim işlemcinin bi üst modeli mi olacak?
  • Dostum işlemciyi nerde buldun tr de varmı?

quote:

Orjinalden alıntı: wondercrafter

şimdi bu benim işlemcinin bi üst modeli mi olacak?
  • tr'den almadım. Londra
  • Kıyamam ben o işlemciye eee nede olsa avrupalı.Ahh Ahh ne diyim darısı bizim başımıza güle güle kullan,Performansı nasıl hiç max yaptınmı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

quote:

Extreme nedemekki?

KISACA EN PARA KAZANDIRAN İŞLEMCİ İNTELE..
  • quote:

Aynı zamanda çarpan kilidi yok demek. Örneğin QX6700 ile Q6700 arasındaki yapısal tek farklılık ilkinde çarpan kilidinin olmaması, yani çarpanını istediğiniz gibi değiştirebilmeniz. Extreme serisinde olupta normal seride olmayan Q6850, Q6800 ve son çıkan Q6950 işlemcisi acaba piyasaya sürülecek mi. Diğer extreme işlemcilerin normal verisyonları bulunuyor çünkü. Diğer ifadeyle çarpan kilidi olanlar.

QX6950 ile ilgili söyleceğim ise, bu işlemcinin piyasaya çıkışı ile birlikte QX6850'nin fiyatında bir düşüş olacağı aşikar zira QX6850 şu aralar 1000 dolara satılmakta.

peki bu olay nasıl örneğin qx6850 nin işlemci çarpanı 9 bunu 9 ile daha süşük sayılar arasında mı değiştiriyoruz yoksa 10 da yapabiliyor muyuz?
  • saol dostum yazan berkay

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.