Şimdi Ara

***BLACKBERRY KULLANICILARI SORUNLARI VE ÇÖZÜMLERİ*** (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.809
Cevap
37
Favori
795.015
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ateş_kafa

quote:

Orijinalden alıntı: murt!

quote:

Orijinalden alıntı: tumu10

Arkadaşlar bold9700 kullanıyorum whatsapp programını kurmuştum bugune kadar sorunsuz çalışıyordu bugun çalışmıyor iphone larla konuşamıyorum.Acaba update etmemmi gerekiyor gerekiryorsada nasıl yapıcam bilmiyorum

Deneme süren bitmiştir. Paypal hesabınla upgrade'ini satın almalısın 2,99$

Ya ben de WhatsApp'i satın almak istiyorum. Şu an deneme sürümü var. PayPal'i biraz açabilir misiniz acaba? Yeri burası değil biliyorum ama... Kredi kartıyla ödemeden farkı nedir acaba?

Kredi kartıyla gene ödeme yapmanı sağlayan tüm dünyada kullanılan bir internet sitesi. Son derece güvenlidir. Profil açıyorsun kendine ve kredi kartı numaranı, fatura adresini vs. giriyorsun. Kullanıcı adın ve şifren oluyor. Bir ürün almak istediğin zaman kullanıcı adını ve şifreni girmen yeterli oluyor. Para kredi kartından kesiliyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ateş_kafa

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tumu10

Arkadaşlar bold9700 kullanıyorum whatsapp programını kurmuştum bugune kadar sorunsuz çalışıyordu bugun çalışmıyor iphone larla konuşamıyorum.Acaba update etmemmi gerekiyor gerekiryorsada nasıl yapıcam bilmiyorum

Deneme süren bitmiştir. Paypal hesabınla upgrade'ini satın almalısın 2,99$

Ya ben de WhatsApp'i satın almak istiyorum. Şu an deneme sürümü var. PayPal'i biraz açabilir misiniz acaba? Yeri burası değil biliyorum ama... Kredi kartıyla ödemeden farkı nedir acaba?

Kredi kartıyla gene ödeme yapmanı sağlayan tüm dünyada kullanılan bir internet sitesi. Son derece güvenlidir. Profil açıyorsun kendine ve kredi kartı numaranı, fatura adresini vs. giriyorsun. Kullanıcı adın ve şifren oluyor. Bir ürün almak istediğin zaman kullanıcı adını ve şifreni girmen yeterli oluyor. Para kredi kartından kesiliyor.

Çook teşekkür ederim. :)

• Rica ederim
  • Arkadaşlar,
    Yeni kullanıcıyım. (9630 Tour) 2. el olarak aldım cihazı.
    Vodafone kullanıyorum.
    Bis aboneliği başlattım ama, aktif olmuyor? Vodafone Tel. yurt dışı olduğundandır diyor? Hiç ilgilenmiyorlar..?
    Nasıl bir yol izlemem gerekir...?
  • Cihazın daha önce bir bis aboneliği varsa önce onun daha önceki operatöründen iptal ettirilip cihaz boşa çıktıktan sonra yeni bis abonelğinin yapılması gerekli yoksa kullanmazsınız.
  • bis ama hatta tanımlanıyor telefona değil.
  • quote:

bis ama hatta tanımlanıyor telefona değil.

hem hatta hemde blackberry'nin pin numarasına tanımlanır. Pin numarası hat ile ilişkilendirildiği için her cihaz değişiminde eskiyi boşa çıkarttırmak gerekli.
  • bis abonesi olmayan arkadaşlarımın telefonuna tktığımda bis çalışıyor. Bis hatta Bbm pin numarasına tanımlıdır.
  • quote:

bis abonesi olmayan arkadaşlarımın telefonuna tktığımda bis çalışıyor. Bis hatta Bbm pin numarasına tanımlıdır.

Bis tanımlı hattınızı başka bir blackberry'e yada bir ayfona takarsanız aktif olan data hizmeti sayesinde internet hizmetini kullanabilirsiniz. Çünkü data hizmeti hattınıza tanımlanır. Ancak blackberry uygulamaları ve bbm için gerekli olan blackberry apn tanımı pin üzernden cihaza yapıldığı için bu uygulamaları kullanamazsınız.
  • Arkadaşlar,
    Vodafone u arayarak bis aboneliğini ve aylık 1gb internet aboneliğini başlattım.
    Ancak ekranda ETKİNLEŞTİRME GEREKİYOR yazıyor? Vodafone cihazı tanımlı olarak göremediğinden aktif hale getiremiyormuş? Cİhazı nereden aldıysanız görüşün diyor? Ben cihazı bir 2. el telefoncudan aldım...Kullanılmış. (9630 tour... Üzerinde sprint yazıyor?)
    Ne yapacağımı şaşırdım?
    Nasıl bir yol izlemeliyim???
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9700

quote:

bis abonesi olmayan arkadaşlarımın telefonuna tktığımda bis çalışıyor. Bis hatta Bbm pin numarasına tanımlıdır.

Bis tanımlı hattınızı başka bir blackberry'e yada bir ayfona takarsanız aktif olan data hizmeti sayesinde internet hizmetini kullanabilirsiniz. Çünkü data hizmeti hattınıza tanımlanır. Ancak blackberry uygulamaları ve bbm için gerekli olan blackberry apn tanımı pin üzernden cihaza yapıldığı için bu uygulamaları kullanamazsınız.

Bis tanımlı hattımı arkadaşın telefonunda kullandın. Arkadaşımda Bbm yotu ve benim hattımı takınca bbm üzerinden arkadaşlarıyla ekleme yapıp mesajlaşabildi bunu diğer internet hizmetlerinde yapamaz. Bis Cihaz ile hiç bir alakası yoktur. Turkcelle gittiğimde Bis yaptırmak istediğimi söylediğimde, kimse bana pin numaramı sormadı. Diğer bir örneğim; bis tanımlı değil iken hattıma Turkcell'e gittim. Versiyon güncelleştirmek istediğimi söyledim. Bis olması lazım dedim, temsilci de isterseniz bis abonesi olun veya bir tanıdğınızın hattını takın dedi ve arkadaşın hattını taktım, güncellemeyi yaptılar.

• yardımmm???
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanuzay

Arkadaşlar,
    Vodafone u arayarak bis aboneliğini ve aylık 1gb internet aboneliğini başlattım.
    Ancak ekranda ETKİNLEŞTİRME GEREKİYOR yazıyor? Vodafone cihazı tanımlı olarak göremediğinden aktif hale getiremiyormuş? Cİhazı nereden aldıysanız görüşün diyor? Ben cihazı bir 2. el telefoncudan aldım...Kullanılmış. (9630 tour... Üzerinde sprint yazıyor?)
    Ne yapacağımı şaşırdım?
    Nasıl bir yol izlemeliyim???

Bütün operatörleri arıyacak hangisi operatör ile bis kullanıldığını bulabilirsiniz artından pin numaranızı boşa çıkartmanız gerekmekte. Yurt içi garantili mi yoksa yurt dışımı?
  • teşekkür ederim.
    Chazım yurtdışı.. (Sprint) (Telefon pazarından 2. el olarak aldım zaten. Dolayısı ile bir önceki kullanıcıyı da bulamıyorum...
  • quote:

quote:

quote:

Bis tanımlı hattımı arkadaşın telefonunda kullandın. Arkadaşımda Bbm yotu ve benim hattımı takınca bbm üzerinden arkadaşlarıyla ekleme yapıp mesajlaşabildi bunu diğer internet hizmetlerinde yapamaz. Bis Cihaz ile hiç bir alakası yoktur. Turkcelle gittiğimde Bis yaptırmak istediğimi söylediğimde, kimse bana pin numaramı sormadı. Diğer bir örneğim; bis tanımlı değil iken hattıma Turkcell'e gittim. Versiyon güncelleştirmek istediğimi söyledim. Bis olması lazım dedim, temsilci de isterseniz bis abonesi olun veya bir tanıdğınızın hattını takın dedi ve arkadaşın hattını taktım, güncellemeyi yaptılar.

burada bir hata var. çünkü sizin dediğiniz gibi olsa yurtdışından gelen blackberry'lerde yada ikinci el blackberry 'lerde daha önce bis aboneliği yapılan cihazlar neden kullanılamıyor açıklarmısınız? Bbm üzerinden yazışma sizin bis servisiniz üzerinden kullanılmış olması ilginç normalde olmaması gereken bir durum. Belki daha önce cihazda bis aboneliği olmuş olabilir mi? Hiç bir operatör size bis numaranızı yada cihaz modelinizi sormasına gerekyoktur çünkü siz herhangi bir cihaza sim kartınızı taktığınız anda cihaz bilgisi otomatikman şebekeye gidiyor ve oradan gerekli işlemler yapılıyor. Cihaz güncellemesi için bis aboneliğine gerek yoktur.

• quote:

Orijinalden alıntı: hakanuzay

teşekkür ederim.
    Chazım yurtdışı.. (Sprint) (Telefon pazarından 2. el olarak aldım zaten. Dolayısı ile bir önceki kullanıcıyı da bulamıyorum...

O zaman biraz sıkıntılı olacak bu işlem. Yurt dışındaki operatörlerdede bis aboneliği olmuş olabilir türkiyedekilerdende olmuş olabilir. İade etmenizi öneririm cihazı.

@9700
    Daha önce cihaza bis tanımı yapılmadan hattada hiç pin bilgisi girilmemişti. Yani ne cihazda daha önce bis kullanılmıştı nede bis hizmetine cihazımın pin numarası girilmişti. Hattı takıp bbmden görüşme yapabilmiştim.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

burada bir hata var. çünkü sizin dediğiniz gibi olsa yurtdışından gelen blackberry'lerde yada ikinci el blackberry 'lerde daha önce bis aboneliği yapılan cihazlar neden kullanılamıyor açıklarmısınız? Bbm üzerinden yazışma sizin bis servisiniz üzerinden kullanılmış olması ilginç normalde olmaması gereken bir durum. Belki daha önce cihazda bis aboneliği olmuş olabilir mi? Hiç bir operatör size bis numaranızı yada cihaz modelinizi sormasına gerekyoktur çünkü siz herhangi bir cihaza sim kartınızı taktığınız anda cihaz bilgisi otomatikman şebekeye gidiyor ve oradan gerekli işlemler yapılıyor. Cihaz güncellemesi için bis aboneliğine gerek yoktur.

2.el telefon için konuşayım. 2tane 9000 aldım 2. el 2sindede bis daha önce kullanmış çünkü açar açmaz kayıt mesajı geldi. Bu sadece Bis yapılan telefonlarda olan bir mesaj. Yukarda dediğim gibi bis olmasına rağmen kendi hattıma bis yaptırdım ve BBM'den konuşma sağladım ve ayrıca diğer arkadaşımın hattına takıp bnm Bis'im sayesinde BBM'den görüşme yaptı tabi ki kendi pin'in üstünden. Cihaz güncellemesi içinde Destop manager Bis aboneliği için uyarı vermşti.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

2.el telefon için konuşayım. 2tane 9000 aldım 2. el 2sindede bis daha önce kullanmış çünkü açar açmaz kayıt mesajı geldi. Bu sadece Bis yapılan telefonlarda olan bir mesaj. Yukarda dediğim gibi bis olmasına rağmen kendi hattıma bis yaptırdım ve BBM'den konuşma sağladım ve ayrıca diğer arkadaşımın hattına takıp bnm Bis'im sayesinde BBM'den görüşme yaptı tabi ki kendi pin'in üstünden. Cihaz güncellemesi içinde Destop manager Bis aboneliği için uyarı vermşti.

o zaman bbm için bis servis tanımlası yapılması yeterli oluyor ama bunu araştırmak gerekli yada farklı bir olay olabilir. Çünkü bahsettiğiniz sadece bbm için olabilir yoksa 2.el blackberry'lerde birçok insan cihazı boşaçıkartma işlemi yapmak için uğraşıyor. Bu belkide push mail için gerkli olabilir.
    Desktop manager bis abonesi olmayan cihazın güncellemesine uyarı verir ve yaptırmaz. bbsak veya javaloader ile cihazı wipe ederek daha sonra bbsak veya loader.exe ile güncel versiyon kurulabilir. desktop manager buna izin vermiyor.

• Push mail için pin tanımlaması gerekiyor anlaşılan bu sonuçla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emryrgc

Push mail için pin tanımlaması gerekiyor anlaşılan bu sonuçla.

evet öyle gibi duruyor ama o zamanda Bbm kullanıp mail kullanamamak saçma oluyor.
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.