Şimdi Ara

***BLACKBERRY KULLANICILARI SORUNLARI VE ÇÖZÜMLERİ*** (121. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.809
Cevap
37
Favori
795.011
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: EvrenCCC

quote:

Orijinalden alıntı: NadoTR

quote:

quote:

Selamlar arkadaslar,
    Ben bold 9900 aldım bosna hersekten ordakı adama da buyuk ıhtımal baska ulkeden gelmıs cunku acılırken swısscom yazısı cıkıyo , neyse konuya gelıyım sımdı ben turkcell'e gıdıp bbm'ı actırdım once sonra da gıdıp telefonu pasaporta kaydettırdım.Buraya kadar her sey olagan ama ben telefonu actıgımda sag ustte yanı mobıl sebekede 3g ve sınyalı gosteren cubuklar var bır turlu blackberry ısaretını alamıyorum turkcell musterı hızmetlerını 15 defa aradım hep denedım ama hıcbır gelısme olmadı son konustugum adam(telesekreter) bana ısleme aldım 2 gun ıcınde ararlar dedı. Sımdı benım 3 sorum var bırıncısı bunu cozebılen ya da atlatan bırı var mı? Ikıncı sorum varsa nasıl cozdunuz? Ucuncusu de adamla konusurken kvk'ya(yazılısı bu mu bılmıyorum ama okunusu ka ve ka) goturıyım mı dedım adam telefon beklememı bundan sonra gıtmemı soyledı yanı yarın ımkanım var kvk'ya gosterıyım mı?
    Uzun bır soru oldu kusura bakmayın umarım beraber bır sonuca varabılırız ıyı aksamlar saygılar

Bbm i açtırdım derken Bis paketinden bahsediyorsunuz degil mı?

Evet blackberry ınternet paketı aldım

Teknik destek bölümü bu problemi çözmesi lazım. Telefonda herhangi bir kırma işlemi falan yaptınız mı peki?

Hayır bugun kvk'ya gıdıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Method Man

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Beyler hattım vodafone bold 9700 kullanıyorum bis paketim de var youtube kullanamıyorum. Video ya tıklıyorum ek ücret uygulaması diyor kabul ediyorum sonra video ekranı dolmaya başlıyor üst köşede hata diyor kapanıyor. Nasıl çözülür bu ?

Data paketiniz yoksa izleyemezsiniz diye biliyorum. Wifi ile calışması lazım ama. Müşteri hizmetlerini arayarak geniş bilgi alabilirsin.

Aradım ve güldüm. Ben bis paketine zaten 20 tl civarında para veriyorum ve içinde youtube izleme gibi bir hakkım yada kotam yokmuş böyle bir özelliği kullanmam için ekstradan net paketi almam lazımmış. Fakat turkcell de böyle bir durum yok diye biliyorum. Yanlış mı ki ?

Turkcell de de aynı. Avea da Bis icinde data paketi de geliyor. Avea'da 30 tl istiyor bunun için.
    Dediğin gibi resmen saçmalık. Bis icinde bence en az 1gb data olmalı...

Kesinlikle. Zaten bi dünya para alıyorlar bizden bu kadar da eziyet etmeye gerek yok kardeşim haklısın. Hele gidip birde faturalı hat üstüne telefon alıp da 500-600 tl fazla para veriyoruz bazen onlar dünyanın parasını kazanıyor bize de kendi paramızla eziyet çektiriyor.

Sonuna kadar katılıyorum. Umarım Vodafone Bis paketlerinin icine data paketi de ekler. Yoksa o na para buna para fatura şişiyor...

2 ay önce 5666 ya katılıp mesaj attım gafletti oldu yaklaşık 250 tl lil mesaj attım tamam o problem değil de bunun üstüne vodafone neredeyse bir o kadar da vergi parası koydu benden ekstra 500 tl fatura aldılar ...

gsm şirketlerine eline ver kolunu kaptır misali aynen. o yüzden kullanırken dikkat etmek lazım. güncel detayınızı sürekli kontrol edin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Vatov

quote:

quote:

quote:

iPhone'un şarj süresinden bıktım artık. BB almak istiyorum. Bold 9900 düşünüyorum ama bir kaç arkadaşım şarj konusunda kötü olduğunu söylemişti,peki şarj konusunda hangi Bold modeli daha iyidir? Ve yoğun kullanımda(Whatsapp,Sms,Twitter,Facebook ve BB kullanacağım için haliylede BBM) kaç saat idare eder beni?

?

9900 dan şaşma eğer bb alacaksan. 3g kapalı ve kısık ekran ışığı ile bir gün gidiyor bana. Ama hiç elimden düşürmem diyorsan bir gün de gitmez...

3g kapalı iPhone da bile facebooktayken çok fark yaratıyor yavaşlıyor Buda sinir bozucu bir duruma dönüşüyor birde ekran parlaklığı en kısık degilde ortada olur bende. Böyle sürekli kullanımda 12-14 saat dayansa yeter aksam çıkacaksam şarja takarım ama iPhone günde 2-3 defa(tam şarj değil %50-%60 oranında) şarj etmek durumunda kalıyorum eğer dediğim gibiyse direk alırım.

12-14 saat dayanır dostum. ama sürekli elinizde ise cihaz dayanıp dayanamayacagını bilmiyorum.
    mesela ben sabah 7 de şarjdan cıkarıyorum gece 12 de şarja takıyorum. ve şarj tam bitmemiş oluyor. tabi cihaz sürekli elimde değil. ihtiyac oldugunda kullanıyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Selamlar arkadaslar,
    Ben bold 9900 aldım bosna hersekten ordakı adama da buyuk ıhtımal baska ulkeden gelmıs cunku acılırken swısscom yazısı cıkıyo , neyse konuya gelıyım sımdı ben turkcell'e gıdıp bbm'ı actırdım once sonra da gıdıp telefonu pasaporta kaydettırdım.Buraya kadar her sey olagan ama ben telefonu actıgımda sag ustte yanı mobıl sebekede 3g ve sınyalı gosteren cubuklar var bır turlu blackberry ısaretını alamıyorum turkcell musterı hızmetlerını 15 defa aradım hep denedım ama hıcbır gelısme olmadı son konustugum adam(telesekreter) bana ısleme aldım 2 gun ıcınde ararlar dedı. Sımdı benım 3 sorum var bırıncısı bunu cozebılen ya da atlatan bırı var mı? Ikıncı sorum varsa nasıl cozdunuz? Ucuncusu de adamla konusurken kvk'ya(yazılısı bu mu bılmıyorum ama okunusu ka ve ka) goturıyım mı dedım adam telefon beklememı bundan sonra gıtmemı soyledı yanı yarın ımkanım var kvk'ya gosterıyım mı?
    Uzun bır soru oldu kusura bakmayın umarım beraber bır sonuca varabılırız ıyı aksamlar saygılar

Bbm i açtırdım derken Bis paketinden bahsediyorsunuz degil mı?

Evet blackberry ınternet paketı aldım

Teknik destek bölümü bu problemi çözmesi lazım. Telefonda herhangi bir kırma işlemi falan yaptınız mı peki?

Hayır bugun kvk'ya gıdıyorum

sonucu bildirirsen sevinirim. merak ettim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

iPhone'un şarj süresinden bıktım artık. BB almak istiyorum. Bold 9900 düşünüyorum ama bir kaç arkadaşım şarj konusunda kötü olduğunu söylemişti,peki şarj konusunda hangi Bold modeli daha iyidir? Ve yoğun kullanımda(Whatsapp,Sms,Twitter,Facebook ve BB kullanacağım için haliylede BBM) kaç saat idare eder beni?

?

9900 dan şaşma eğer bb alacaksan. 3g kapalı ve kısık ekran ışığı ile bir gün gidiyor bana. Ama hiç elimden düşürmem diyorsan bir gün de gitmez...

3g kapalı iPhone da bile facebooktayken çok fark yaratıyor yavaşlıyor Buda sinir bozucu bir duruma dönüşüyor birde ekran parlaklığı en kısık degilde ortada olur bende. Böyle sürekli kullanımda 12-14 saat dayansa yeter aksam çıkacaksam şarja takarım ama iPhone günde 2-3 defa(tam şarj değil %50-%60 oranında) şarj etmek durumunda kalıyorum eğer dediğim gibiyse direk alırım.

12-14 saat dayanır dostum. ama sürekli elinizde ise cihaz dayanıp dayanamayacagını bilmiyorum.
    mesela ben sabah 7 de şarjdan cıkarıyorum gece 12 de şarja takıyorum. ve şarj tam bitmemiş oluyor. tabi cihaz sürekli elimde değil. ihtiyac oldugunda kullanıyorum.

12-14 saat süre zarfında 8-9 saat kullanım olursa gider mi? Yani telefonu sabah 7 de alcam aksam 7 ye veya 9 a kadar toplamda 8-9 saat kullanım kalan süre bekleme olacak sekilde gider mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

?

12-14 saat süre zarfında 8-9 saat kullanım olursa gider mi? Yani telefonu sabah 7 de alcam aksam 7 ye veya 9 a kadar toplamda 8-9 saat kullanım kalan süre bekleme olacak sekilde gider mi?

kullanım olarak sürekli görüşme mi yapacaksınız?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

?

kullanım olarak sürekli görüşme mi yapacaksınız?

Kullanım olarak BBM,Whatsapp,normal mesajlaşma,Twitter,Facebook ağırlı olacak.Telefon konuşması bu süre zarfında tahminen yarım saat olur.

• Arkadaşlar çok uzun alıntılar yapmazsak okunması daha kolay olur. Tablette ya da cep telefonunda okurken sıkıntı yaşanıyor, bilginize.
  • Boldlar da şarj problemine en iyi çözüm bence whatsapp dan uzak duracaksın bir de açık kalan oyunları ve internet sayfalarını kapatacaksın. Ben bu şekilde kullandığımda 1.5 gün rahat gidiyor.
  • quote:

Boldlar da şarj problemine en iyi çözüm bence whatsapp dan uzak duracaksın bir de açık kalan oyunları ve internet sayfalarını kapatacaksın. Ben bu şekilde kullandığımda 1.5 gün rahat gidiyor.

Bir ben mi şanslıyım yahu bu konuda. Ben herşeyi kesintisiz kullanıyorum ve 1.5-2 gün rahat gidiyor. Whats App'da dahil.
  • quote:

Kullanım olarak BBM,Whatsapp,normal mesajlaşma,Twitter,Facebook ağırlı olacak.Telefon konuşması bu süre zarfında tahminen yarım saat olur.

bence yeterli olur. ama yine de son karar senin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanreall

Arkadaşlar çok uzun alıntılar yapmazsak okunması daha kolay olur. Tablette ya da cep telefonunda okurken sıkıntı yaşanıyor, bilginize.

haklısın dostum.
  • quote:

quote:

bence yeterli olur. ama yine de son karar senin...

Teşekkür ederim.Biraz daha araştırıp(özelliklerini sonra eksik özelliklerden birine sinir olmayım) karar veririm.
  • quote:

quote:

Boldlar da şarj problemine en iyi çözüm bence whatsapp dan uzak duracaksın bir de açık kalan oyunları ve internet sayfalarını kapatacaksın. Ben bu şekilde kullandığımda 1.5 gün rahat gidiyor.

Bir ben mi şanslıyım yahu bu konuda. Ben herşeyi kesintisiz kullanıyorum ve 1.5-2 gün rahat gidiyor. Whats App'da dahil.

Benim telefonum 1 yaşından büyük dostum senin ki biraz daha genç galiba :)

• quote:

quote:

quote:

Olabilir. Yeni batarya ile çözülecek bir problemse hiç sorun değil bence. Yeni alıp da az gidiyor diyenler de var da ondan söyledim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Olabilir. Yeni batarya ile çözülecek bir problemse hiç sorun değil bence. Yeni alıp da az gidiyor diyenler de var da ondan söyledim.

Ama sizde haklısınız pardon. Makineden makineye farkı var. Bendeki alet 9700 ama 9800`lerde o kadar da iyi bir pil performansı yok diye biliyorum size haklısınız :)

• telefonlar geliştikçe pil ömürleri geriliyor. bilmem dikkat ettiniz mi? :)
    ilk telefonum 5110 bir haftadan fazla gidiyordu neredeyse zamanında.
  • 9900 kullananlar genelde ne sorunlarla karşılaşıyorlar? kronik sorunu var mı 9900 ün? bb alıcam ama 9800 alsam kızaklı felan hiç sevmem, bide soyuluyormuş.
    9780 de eskide kaldı. 9900 en uygunu ama sorunsuz mu acaba ? Teşekkürler.
  • quote:

telefonlar geliştikçe pil ömürleri geriliyor. bilmem dikkat ettiniz mi? :)
    ilk telefonum 5110 bir haftadan fazla gidiyordu neredeyse zamanında.

5110 da yılan oynamaktan başka nasıl bir şarj yeme şansımız var ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmdat Çekici

9900 kullananlar genelde ne sorunlarla karşılaşıyorlar? kronik sorunu var mı 9900 ün? bb alıcam ama 9800 alsam kızaklı felan hiç sevmem, bide soyuluyormuş.
    9780 de eskide kaldı. 9900 en uygunu ama sorunsuz mu acaba ? Teşekkürler.

kesinlikle 9900. ben 9800 dan 9900a geçtim ve iyiki geçmişim diyorum.
  • 
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.