- x
opel astra mı ford focus mu?
112 Cevap53613 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

29 Mesaj
28 Temmuz 2007; 15:37:08 

arkadaşlar yakın zamanda dizel bir araç almayı düşünüyorum..
iki alternatif arasında kaldım..
birincisi ford focus collection 1,6 tdci fiyat 36000ytl
diğeri ise opel astra enjoy spor paket 1,3 cdti 37000ytl..
bu araçlar hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim..

tinsmith

828 Mesaj
29 Temmuz 2007; 2:21:25 

arkadaşım bende daha bir hafta önce aynı soruyu sordum biraz bu topici araştırırsan fazlasıyla bulacaksın ben şuan 2. el araç alacagım kararım astradan yana oldu nasipse 2 hafta içinde alacagım bakalım .
astrayı neden seçtim :
1-en önemlisi malzeme kalitesi
2-focusta olmayan yol bilgisayarı
3-fazla bir performans beklentim yok sadece aracı kaldırırken biraz gaza yükleneceksin ki corsadan pek farkı yok dizeller genellikle yüksek devirlerde kullanılır
4-dış görünüş birçok kişiye astra % focus tipini sordum focus diyene raslamadım
yani kısaca kararı yine sen wereceksin bende çok araştırdım araştıran ark. da war daha çok beklenti meselesi konfor kalite diyosan astra yok ben performans istiyorum diyorsan focus alacaksın kısacası bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serhat762000 -- 29 Temmuz 2007; 2:22:07 >

29 Mesaj
29 Temmuz 2007; 11:05:37 

teşekkür ederim bilgi için..
ekonomi ve konfor seçimi daha önemli benim için pek performans düşkünü değilimdir bundan önce zaten 1,4 hdi 307 kullanıyordum sonrasında yaptık bir hata benzili araç aldık tekrar dizele dönmek gerektiği bir gerçek bu benzin fiyatlarıyla..

tinsmith

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
29 Temmuz 2007; 12:19:30 

Astra tabii

671 Mesaj
30 Temmuz 2007; 8:39:42 

Ben iki aracıda kullanma fırsatı buldum samimi olarak söylüyorum fordun motorunun karakteri çok daha canlı astraya göre ve daha geniş bir araç ancak astranın yol tutuşu v.s bence focustan çok daha iyi birde içerisi kesinlikle farklı bir otomobile bindiğinizi hissettiriyor. Yani tercih meselesi tabi focusun astradan biraz daha fazla yakacağı ve vergisininde biraz daha fazla olacağı kesin.

K.S.Ü GÖKSUN MESLEK YÜKSEK OKULU
SOSYAL GÜVENLİK BÖLÜMÜ

920 Mesaj
1 Ağustos 2007; 22:39:12 

"ASTRA 1,3 CDTİ Kullanıcı yorumları" isimli konuyu
Başından sonuna okumanızı öneririm.

Uzaklaştırılmış
1 Ağustos 2007; 23:28:38 

focusun hıc bı özellıği yok bence en basta tipten kaybedıyor .astrayla kıyaslanmayacak kadr kötü bence

828 Mesaj
2 Ağustos 2007; 0:25:21 

demiştim birçok kız bu arabaya hasta dostummm astrayı kastediyorum

106 Mesaj
2 Ağustos 2007; 0:32:38 

astrayla focusu koyun yan yana önden ,arkadan ,yandan,sağdan ,soldan nerden bakarsanız bakın astranın akıcılığını görürsünüz zaten ,performansada takılmamak lazım (çok isteyen gidip subaru impreza wrc alır gazlar ) iç mekan, dış mekan ,kalite, economi yani astra başka söze hacet yok !

ASTRA CDTİ ENJOY EASYTRONİC SPOR PAKET METALİK GÜMÜŞ GRİ

217 Mesaj
2 Ağustos 2007; 0:34:56 

Toyota Corolla,Auris 90 BG;Peugeot 207 1.6 HDI.90 BG.Opel yeni Corsa veya Yeni Astra.

spirdal

481 Mesaj
2 Ağustos 2007; 9:00:40 

tabii ki astra bu arada bir ekleme daha yapayım burda bahsi gecen focus 1.6 tdci collection da 90 bg.

otomobil sever

14 Mesaj
3 Ağustos 2007; 15:16:58 

ford da ve renault da tanıdığım var istesem 6 7 milyar uygun sıfır alabilirim ama astra alıcam TABİKİ Opel Astra hiç düşünme bile....

:)

3901 Mesaj
3 Ağustos 2007; 16:33:09 

astra'nın tipi biraz daha güzel olabilir ama ortada "tabii ki astra" diyecek kadar da bir durum yok. Astra ile şahini kıyaslamıyoruz burda.

Uzaklaştırılmış
3 Ağustos 2007; 16:56:18 

astranın daha çok artısı var ama en önemli eksikleri
performans
çabuk arızalanma
ama standartların dışına çıkmayan şu dünya da radikal bir seçim yapmak gerekirse ASTRA

3901 Mesaj
3 Ağustos 2007; 19:53:52 

hocam bu başlığı git ford forumuna aç sana tabii ki focus diycekler. Herkes kendi arabasını sever ve över

Uzaklaştırılmış
3 Ağustos 2007; 20:09:35 

quote:

Orjinalden alıntı: niko_jr

hocam bu başlığı git ford forumuna aç sana tabii ki focus diycekler. Herkes kendi arabasını sever ve över

Vay uyanık

14 Mesaj
3 Ağustos 2007; 20:11:42 

ford opel in eline su dökemez :)

:)

2667 Mesaj
4 Ağustos 2007; 14:05:37 

quote:

Orjinalden alıntı: yat_uyu

tabii ki astra bu arada bir ekleme daha yapayım burda bahsi gecen focus 1.6 tdci collection da 90 bg.

collection 109 ps dir .Sizin dediğiniz trend deluxe modeli 90 ps dir

 MacbookPro 13" Late 2011  iPhone5
**500px**Flickr**

1511 Mesaj
4 Ağustos 2007; 14:08:09 

bu da soru mu? astra tabiki...

82 Mesaj
7 Ağustos 2007; 17:49:41 

beklentilere göre değerlendirin.

kalite,düşük tüketim,prejtij,imaj,konfor diyorsan astra açık ara focusun önünde olur.

yok performans ve aynı zamanda ekonomi,sürüş keyfi,üstün yol tutuş,sportif aksam ve müthiş hisli direksiyon istiyorsan focus tam senlik olur.

ikisini de kullanma fırsatı buldum.astra içine bininde focusa göre bir üst sınıf araç hissi veriyor.malzemesi ve parça bileşim yerlerindeki işçilik daha iyi.kaliteyi hissettiriyor.frenler aynı sayılır,yol tutuş focusun gerisinde ama yabama atılacak cinsten değil,focusu zorluyor.direksiyon tepkilerinde kesinlikle focus önde.motor konusunda ise ford 1.6 tdci gerçekten kaliteli bir motor,çok başarılı.focus tipten ve daha düşük malzeme kalitesinden kaybediyor.ancak 20 sene sonrada ilk günkü tazeliğini koruyacağına inaniyorum.sadece dokunma duygusu olarak ve göze pek hitap etmeyerek kaliteyi hissettirmiyor.

bana kalsa focusu tercih ederdim çünkü test ettim,inceledim.sürüş sırasında astra focusun verdiği güven hissini ve sportifliği vermedi.focus içime sindi.sizde test edip inceleme fırsatı bulursanız daha sağlıklı karar verebilirsiniz.beklentilerinize öncelik verin.

hangi aracı seçerseniz seçin şimdiden hayırlı olsun...

Biri,hiç kimseden daha iyidir

2527 Mesaj
7 Ağustos 2007; 17:56:17 

ne yanisürüş keyfi,üstün yol tutuş,sportif aksam astrada yokmu?

GT-I9100 & GT-I9300

Electrical and Automation Engineering

106 Mesaj
7 Ağustos 2007; 20:06:20 

astranın yol tutuşuna focustan iyi diil diyen günaha girer bence ya, focusun girdiği her viraja astrada rahat rahat girer tek fark motor gücüdür focusun üstün olduğu ilk ve de tek fark bu , oda tabi ocak -temmuz vergi zamanlarında acıya dönüşüyo focus severler için

ASTRA CDTİ ENJOY EASYTRONİC SPOR PAKET METALİK GÜMÜŞ GRİ

1045 Mesaj
15 Ağustos 2007; 18:34:54 

ben olsam astrayı seçerdim.

1700 Mesaj
15 Ağustos 2007; 19:29:33 

Bence iki araç avantaj ve dezavantajlarına göre değerlendirilmeli..
Focus'un Avantajları
+ Geniş iç hacim
+ Geniş Bagaj
+ Mükemmel motor performansı (Astra yanına bile yaklaşamaz..)
+ Mükemmel motor gücü ve tork (109 PS 240 NM, anlık overboost özelliği ile 260 NM)
+ OPET'ten yakıt aldığınız sürece yakıtttan kaynaklanabilecek arızalarda garanti sağlaması
+ Sınıfının yol tutuş lideri
+ Mükemmel sürüş dinamikleri ve viraj kabiliyeti
+ Makul ve mantıklı fiyat

Dezavantajları
- Triger kayışlı tasarım nedeniyle egzantrik kayışının değişim ihtiyacı
- 15.000 veya 6 ayda bir yağ değişim periyodu (hangisi önce gerçekleşirse), bu nedenle artan bakım giderleri
- Düşük kaliteli malzeme ve işçilik
- 2 nci vergi dilimi nedeniyle Astra'ya göre yüksek yıllık vergi
- Cazibesi yüksek olmayan kasa

Astra'nın avantajları
+ 2 nci elde tutulan kasa ve motor
+ Makul bagaj hacmi
+ 1 nci vergi diliminde olması sayesinde düşük yıllık vergi
+ 15000 Km'de bir bakım (Focus'taki gibi 6 ayda yağ değişim ihtiyacı yok)
+ Makul malzeme ve işçilik kalitesi
+ Yol tutuş
+ 6 ileri şanzıman, bu sayede uzun yolda düşük tüketim ve iç gürültü
+ Egzantrik kayışlı olmaması (Zincir tahrikli olması) sayesinde kayış değişim ihtiyacının bulunmaması
+ Makul ve mantıklı fiyat
+ Cazibesi yüksek kasa

Dezavantajları
- 2500 d/d'a kadar hantal kasa, devamlı vites değiştirme ihtiyacı
- Kısıtlı arka görüş
- İç gözlerin hemen hemen hiç bulunmaması
- Motorun kışın zor çalıştığına yönelik şikayetler
- Yokuş yukarı dur kalkların tam bir eziyete dönüşmesi

2003 Clio Symbol 1.4 16V 98 Hp Gümüş Gri Stil+Güvenlik Paketi

920 Mesaj
15 Ağustos 2007; 23:10:05 

Yukarıda yazanlara kısmen katılıyorum.
Ancak:
Mükemmel motor performansı (Astra yanına bile yaklaşamaz..) Biraz ABARTI. Focusun motoru tabii ki astraya göre oldukça
güçlü ve atak. Lakin arada abartı bir fark yok. Performans sisin için birinci önecelik ise eğer kesinlikle focus.
Fakat astranın sizi üzmeyeceğini garanti ederim.

Yokuş yukarı dur kalkların bir eziyet olduğuna da katılmıyorum. Adabına göre sürmeye alışırsanız sorun yaşamazsınız.
Biraz alışmanız lazım.

Focus Asrtraya göre çok gürültülü.
Astranın bagaj hacmi makul mu denince yanlış anlama olmasın. Sonuçta bir HB. Bir HB nin bagajı ne kadar büyük olabilir ki.
Bunun farkındaysanız evet doğrudur bagaj makul. Ama normal bir sedanın neredeyse yarısı kadar bagaj var.

Astranın en büyük artısı fiyatının rakiplerine göre çok daha makul olmasıdır.
Özellikle işiçilik, donanım ve malzeme kalitesini düşünce...

İkisinin de ortak zayıf noktası müşteri memnuniyeti konusunda zayıf olan servisler.

Focus kullanmadım. Ancak astarını yoltutuşu gerçekten iyi. Focus daha da iyi deniyor ki bu durumda focus süper demektir.

Dolayısıyla iki araba kıyaslanınca mantık şunu seç diyemiyor doğrusu.
Hangisi gözünüze doş geliyorsa onu almak en mantıklısı.
Diğer unusurlar birbirini dengeliyor...

3901 Mesaj
15 Ağustos 2007; 23:34:40 

valla astra focus tan iyi olsa bile umrumda değil, neden derseniz bizim işyerinde 3 kişide astra var arkadaşlardan, bir kişide focus var. Herkes aynı arabayı alsa hayat çok sıkıcı olurdu

Astra'nın tipinin daha güzel olduğu göreceli birşey. Ne varki ön far tasarımı çok güzel, özenilmiş. Diğer yanları ise kütük gibi dümdüz. Öte yandan astra nın önünün külçe gibi dümdüz olması sanki çok sağlammış gibi bir intiba yaratıyor. Focus'un ilk kasasındaki tipini focus II de biraz fazla yuvarlatmışlar, ön farlar biraz daha agresif olabilirdi. öte yandan yuvarlak hatlar aracı olduğundan büyük gösteriyor ve heybet veriyor. Astra ise tam tersine olduğundan ufak gözüküyor, düz hatları yüzünden. Bana sorarsan bu konuda çok tarafsız olamam, gözlemlerimi yazıyorum. Astra'nın tipi güzel allah için. Ama focus çirkin bir araba değil. Hele hatcback in yandan görünüşü yani silüeti hiçbir hatchback te yok bence.

Focus un işçiliği çok adi değil biraz abartılıyor. Ghia donanımında bulunan sony müzik sistemi ve dijital klima ön konsola çok renk katıyor. Plastil kalitesi hoş. Şimdiye kadar arabama binen bütün arkadaşlarım hayran kaldılar arabama. İç mekan ferah.

Astra kullanmadım, sadece bindim yolcu olarak. Güzel bir intiba bıraktı. Ultra mavi astra lar bir kez daha baktırıyor kendine.

Bu arada yukarıda bir arkadaş focus ta yol bilgisayarı yok demiş. Focus ta yol bilgisayarı var ama astra gibi orta konsolda ekran şeklinde değil, gösterge panelinde ve mütevazi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi niko_jr -- 15 Ağustos 2007; 23:42:15 >

1 Mesaj
24 Ocak 2009; 14:07:54 

Araştırdım Focus Daha İyi Diyen Her Forumda Çok
Opel iyi Diyen Daha Az
Ford un Performansı Opel e Göre Bayağı Önde
Ford un Parçası Opelden Ucuz
Opel Yetkili Servisleri Bayağı Sorunlu bunu çok okudum
(Mondeo ile Vectra Nın Performansı Karşılaştırılamaz Yarışlarda Bile Görüldü Takip edenler Bilir Bilmeyen Kimse Kalmadı Diyordum Hala Varmış)
Yokuşta Dur Kalk Opel ile Harbi Harbi Eziyet
Yolda Focus Benzincide Astra
Ben Ford Diyorum Basarsan Yakıyo Basmazsan Yakmaz.

Paranın Değeri Arttı Millet İnsan Değeri Battı...

20703 Mesaj
24 Ocak 2009; 19:22:38 

quote:

Orjinalden alıntı: sport81

Araştırdım Focus Daha İyi Diyen Her Forumda Çok
Opel iyi Diyen Daha Az
Ford un Performansı Opel e Göre Bayağı Önde
Ford un Parçası Opelden Ucuz
Opel Yetkili Servisleri Bayağı Sorunlu bunu çok okudum
(Mondeo ile Vectra Nın Performansı Karşılaştırılamaz Yarışlarda Bile Görüldü Takip edenler Bilir Bilmeyen Kimse Kalmadı Diyordum Hala Varmış)
Yokuşta Dur Kalk Opel ile Harbi Harbi Eziyet
Yolda Focus Benzincide Astra
Ben Ford Diyorum Basarsan Yakıyo Basmazsan Yakmaz.

Bunu anlamadım nasıl yani.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

409 Mesaj
24 Ocak 2009; 19:29:01 

bence focusun yol tutuşu astranın eline su dökemez. tasarım konusunda görünüş konusunda hiç yorum yapmıyorum bence bu zevk meselesi. focusu da beğenen çok. ama astra malzeme kalitesiyle bir üst sınıf araba hissi veriyor. ayrıca güvenlik ve sağlamlık konusunda astra birkaç adım daha önde. bence kesinlikle astra...

4094 Mesaj
25 Ocak 2009; 0:49:08 

Astra malzeme kalitesi çok iyi ve daha bir lüks ve bir o kadar da hususi araç izlenimi veriyor. Focus şirket aracı olarak çok tutuluyor. Bu sebeple performans istemiyorum arabayıda hırçın kullanmıyorum dersen, Astra seni çok fazla mutlu eder. Tartışmamız. Ama sen gaz fren gaz fren kullanan, yollarda duramayan sürekli şerit değiştiren biri isen focus tabii ki.

572 Mesaj
25 Ocak 2009; 17:29:33 

quote:

Orjinalden alıntı: hayri77

bence focusun yol tutuşu astranın eline su dökemez. tasarım konusunda görünüş konusunda hiç yorum yapmıyorum bence bu zevk meselesi. focusu da beğenen çok. ama astra malzeme kalitesiyle bir üst sınıf araba hissi veriyor. ayrıca güvenlik ve sağlamlık konusunda astra birkaç adım daha önde. bence kesinlikle astra...

cok güzel abartmıssın ARKADASIM..... Helal sana

Bazıları Başarıyı Hayal Eder Bazıları Kendini Basarıya Hazırlar..
2009 Faz II Megane II Expression 1.5 dCİ Sedan
Özel Tüketim V. Mağduru...

527 Mesaj
25 Ocak 2009; 17:43:12 

yoo hiç abartma yok bencede kesinlikle astra

2009 bmw 3.20d2011 citroen c3 1.6 hdi exclusive

3754 Mesaj
25 Ocak 2009; 19:19:39 

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2359 Mesaj
26 Ocak 2009; 0:17:53 

astra forever

2388 Mesaj
26 Ocak 2009; 8:22:07 

konuyu açan neyi seçtiyse, artık onuda değiştirecektir, 2007 de açılmış konuya 2009 da tavsiye yazıyorsunuz

2008 siyahastra sedan 1,3cdti njoy+sp
elinden geliyorsa bir ağız tatlandırmaya bak,o ağıza yumruk atmak erkeklik değildir
kötülere iyilik yapmak, iyilere kötülük yapmak demektir

12 Mesaj
30 Ocak 2009; 16:00:24 

bence astra güzel araba fakat süspansiyonu çok sert ve içeriye lastik sesi çok alıyor

434 Mesaj
30 Ocak 2009; 17:28:08 

Size tavsiyem 2007 model aynı donanıma sahip iki aracı yan yana koyun imkanınız varsa bide öyle bakın,
Çok şey istiyorum ancak mümkünse km leri de birbirine yakın olsun,

Galerilerde bu iki aracı yan yana yakalama ihtimaliniz var,

sonra bakın bakalım astra mı focus mu, o zaman zaten neden astranın 2. eli daha iyi onun da cevabını alırsınız

Saygılarımla

Astra HB 1.3 CDTI Easytronic Cosmo Metro Gri MTA
110000km 5.4lt/100 km Easytronic hiç sorun çıkarmadı.

527 Mesaj
30 Ocak 2009; 23:52:49 

2007 de açılmış konu açan arkadaş bence çoktan almıştır ama konu astra focus çekişmesine dönmüş artık

646 Mesaj
31 Ocak 2009; 1:12:14 

ben 2007 de araç alrıken kıyasladım tam bir hata idi ford da bakmaya bile gerek yokmuş.

2011 Megane III HB. Privilege 1.5 dci. 105hp. Premium Paket + Elektrikli Açılır Tavan + Navigasyon Sistemi

2003 SUBARU FORESTER 2.0 TURBO AWD A/T

1900 Mesaj
2 Şubat 2009; 20:03:33 

focus bağımsız süspansiyon kullanıyor astra ise hala bildiğimiz klasik torsiyon çubuğunu kullanıyor

20703 Mesaj
2 Şubat 2009; 20:45:55 

quote:

Orjinalden alıntı: strong84

focus bağımsız süspansiyon kullanıyor astra ise hala bildiğimiz klasik torsiyon çubuğunu kullanıyor

Lotus ile geliştirildi ama.

1000 Mesaj
2 Şubat 2009; 21:20:29 

quote:

Orjinalden alıntı: Ünal Korkmaz

Lotus ile geliştirildi ama.

OPEL ASTRA 1.3 ENJOY ELEGANCE 2009 GÜMÜŞ GRİ

1900 Mesaj
2 Şubat 2009; 22:13:09 

artık neredeyse bir çok araçta tam bağımsız ve çok noktadan bağlantılı süspansiyon kullanılıyor astranın yol tutuşu iyi olabilir ama konfor yok astranın artık bağımsız süspansiyona geçmesi lazım hem iyibir yol tutuş kabiliyeti hemde rahat ve konforlu bir yolculuk yapmak için yani ikiside bir arada olmalı tabi herkesin bildiği gibi maliyeti düşürmek için astrada bu süspansiyon kullanılıyor niyetim tartışmak değil kendi görüşümdür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi strong84 -- 8 Şubat 2009; 11:46:50 >

527 Mesaj
2 Şubat 2009; 23:10:45 

katılıorum çok rahat bi yolculuk edilmiyor astra da amortisörler çok sert ve en ufak bi darbeyi hissettiriyor

2359 Mesaj
3 Şubat 2009; 18:54:30 

makyajlı focus hb çok karızmatik
astra güzel araba

241 Mesaj
3 Şubat 2009; 20:48:47 

bence astra

emrebjk500

30 Mesaj
8 Şubat 2009; 11:36:39 

tabikide astra

12189 Mesaj
8 Şubat 2009; 12:00:06 

quote:

Orjinalden alıntı: sky43

2007 de açılmış konu açan arkadaş bence çoktan almıştır ama konu astra focus çekişmesine dönmüş artık

Hakkaten

.:: İzmir Ekonomi Üniversitesi ~ Logistics Management ::.

.:: 2012 Opel Astra J 1.3 95 hp & Olimpik Beyaz & Navi 600 & Cosmo ::.

4 Mesaj
8 Şubat 2009; 15:43:24 

dostum eger yakıt tasarrufu yapıcam ? , aracı aldıgım fıyata satmayı dusunuyorum diyorsan ... opeL ;)

13 Mesaj
18 Nisan 2009; 14:25:41 

güvenlikte focus daha iyidir. bkz. euroncap... ayrıca yol tutşta focusun eline astra falan su dökemez. astranın ikinci eli iyi diyen arkadaşlar, hiç arba pazarına vs gitmiyosunuz heralde. şimdiye kadar satılan birçok focus gördüm ancak astralar galerilerde bekliyor. focusun parçasının ucuz olması da cabası.

MK3 TDCI GHIA

444 Mesaj
21 Nisan 2009; 14:37:45 

quote:

Orjinalden alıntı: barmendi

güvenlikte focus daha iyidir. bkz. euroncap... ayrıca yol tutşta focusun eline astra falan su dökemez. astranın ikinci eli iyi diyen arkadaşlar, hiç arba pazarına vs gitmiyosunuz heralde. şimdiye kadar satılan birçok focus gördüm ancak astralar galerilerde bekliyor. focusun parçasının ucuz olması da cabası.

Genelleme yapmak yanlış, Astralar galeride bekliyor diye Bence 2 aracında satış potansiyeli yüksek, alıcısı çok...

CaGDaSCa
http://cagdasca.blogspot.com/

171 Mesaj
22 Nisan 2009; 21:21:53 

Ford FocuS

FORD FOCUS 4K TİTANYUM TDCİ 2010 SİYAH

1091 Mesaj
22 Nisan 2009; 21:34:10 

İki arabada kendini ispat etmiş arabalar. Hangisi alınırsa alınsın hata olmaz. Focus'un gerçekten yol tutuşu astraya göre iyi. Ancak focusunda iyi olmadığı kısımlar var. Mesela iç mekan konforu (ön konsol, kadranlar, kapı kolları vb.) astra'nın baya bi gerisinde. Birde focusta beni hayal kırıklığına uğratan içeriye çok ses alması. Yalıtımı malesef astra kadar iyi değil. İki arabayıda aynı gün aynı noktada kullanmış birisi olarak görüşlerim bu kadar. Ancak tekrar söylemekte yarar var iki arabada sınıfında standartları belirliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekorender -- 22 Nisan 2009; 21:34:26 >

444 Mesaj
23 Nisan 2009; 11:34:59 

quote:

Orjinalden alıntı: ekorender

İki arabada kendini ispat etmiş arabalar. Hangisi alınırsa alınsın hata olmaz. Focus'un gerçekten yol tutuşu astraya göre iyi. Ancak focusunda iyi olmadığı kısımlar var. Mesela iç mekan konforu (ön konsol, kadranlar, kapı kolları vb.) astra'nın baya bi gerisinde. Birde focusta beni hayal kırıklığına uğratan içeriye çok ses alması. Yalıtımı malesef astra kadar iyi değil. İki arabayıda aynı gün aynı noktada kullanmış birisi olarak görüşlerim bu kadar. Ancak tekrar söylemekte yarar var iki arabada sınıfında standartları belirliyor.

2'side sınıfının en iyileri arasında, yol tutuşu ile ilgili olan yorumuna katılamıyorum, Astra HB, tabelada gördüğüm hızın 2 katından aşağıya girmiyorum virajlara ve savrulma yok. Kesinlikle yol tutuşu süper, aracın 1.250 kilo olduğunu unutmamak gerek

CaGDaSCa
http://cagdasca.blogspot.com/

657 Mesaj
23 Nisan 2009; 11:38:13 

Ya u soruyu soran arkadaş alacağını almıştır belkide çoktan satmıştır
Herkes bişi yazmış bende yazayım bari. Bende kesinlikle focus diyorum
ople kulndım kullananlarıda gördüm başı dertten eksik olmuyor. 2 hafta önce arkadaşın vektrayı çaldılar iyiki çaldılar diyor kurtuldum arabadan diyor satamıyordu. kaskodan parasını aldı :) ( Çalanlar kaza yapmış)

2008 Ford Focus Titanium X / 4K 1.6i 109PS TDCi / Siyah

1)Birgün Hepimiz cevirim dışı olacağız onun için bir an önce Fenerbahçeli olun.
2)Ölüm her aklına geldiğinde ah edip vah edip inleme. Ecel kapını çaldığı zaman evi telaşa verme. O geldiği zaman sen gitmiş olacaksın.

20703 Mesaj
23 Nisan 2009; 13:16:53 

quote:

Orjinalden alıntı: barmendi

Focus'un eline su dökemez mi? Öyle bi dökerim ki duşa bile sokarım Focus'u.

35 Puan Focus'un
34 Puan Astra'nın.

Çocuk: Astra 39, Focus 40

Bu mu üstünlük dediğin?

Focus neden hemen satılıyor acaba? Şirketler çoğunlukla baz donanımını alıyor. 200.000 300.000'e gelince elden çıkartıyor. Ucuz diye de millet zıplıyor.Astra'yı şirketler tercih etmiyor çünkü. Şu an sedanı çıktı Astra'da aynı şekilde olmaya başladı.

quote:

Orjinalden alıntı: ekorender

Yol tutuşu neye göre iyi pardon? Neye göre kime göre iyi.

1091 Mesaj
23 Nisan 2009; 15:05:40 

Şimdi insanlara birisi diğerine göre şu konuda daha iyi denilince sanılıyorki o konuda diğerini katlıyor. Hayır kastettiğim bu değil. Focus'un yol tutuşunun daha iyi olması çok çok ufak bir farktır. Bu sınıftaki araçlarda en iyi yol tuttuşa sahip araçlar focus ve astradır. Diğer arabaları değerlendirmeye bile almam ben (Golf, corolla ve civic vb.) Zaten bu iki arabanın çok iyi olduğu bağımsız testlerde de bwlirtilen bir durum. O testlerde de her zaman Focus astradan yol tutuş konusunda çok az bir farkla daha iyi olmakta. Ama dediğim gibi normal bir kullanıcı bu farkı hissedebilirmi emin değilim. Ancak direksiyon tepkileri focus'un daha net. Bunu belirtebilirim. Ancak dediğim gibi diğer konularda astra ile focus arasında baya baya bir fark var. Zaten bütün bu kriterler nedeniyle bende araba alırken astrayı seçtim. Çünkü konfor ve malzeme kalitesi konusunda (özellikle ses yalıtımı) astra focustan çok çok ilerde. Benim şahsi fikrim budur. İyi günler.

202 Mesaj
23 Nisan 2009; 19:38:18 

quote:

Orjinalden alıntı: Emerald Dolphin

konuyu açan neyi seçtiyse, artık onuda değiştirecektir, 2007 de açılmış konuya 2009 da tavsiye yazıyorsunuz

44 Mesaj
26 Nisan 2009; 15:12:54 

o kadar gulunecek bısey oldugunu sanmıyorum. adam 2007 de sormus olabılır ama ben ve benı gıbı "ne gıbı yorumlar gelmıs" dıye merak edenler ıcın tabı kı tecrubelı ınsanların 2009 da verdıgı cevaplar da faydalı olacaktır. "astra mı focus mu" veya buna benzer sorular yıllar sonra da tartısılagelecektır. ınsanlar otomobıl kıyaslarken donanimhaber gıbı sıtelerden yardım alacaklar. arkadaslar sorunun tarıhı eskı de olsa (tabı kasalar guncel olması sartıyla) sız yıne de cevaplarınızı yazın bız de faydalanalım..

444 Mesaj
29 Nisan 2009; 23:44:21 

quote:

Orji