Şimdi Ara

## Nvidia Masaüstü Pazarının %60'ına Sahip ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Nvidia Masaüstü Pazarının %60'ına Sahip ##

İçinde bulunduğumuz günlerde firmalar düzenleidkleri teknoloji ve analizciler günleri ile özellikle geleceğe dönük planları ve mevcut koşullar hakkında çeşitli bilgileri açıklamaktalar. Bu noktada son günlerin en hareketli firmalarından biri olan Nvidia tarafında da arka arkaya ciddi açıklamalar gelmeye devam ediyor. Son olarak firmanın masaüstü tarafında sahip olduğu pazar payına yönelik olarak da bazı rakamlar gün yüzüne çıktı.

Belirtilen rakamlara göre, geçtiğimiz yılın ilk çeyreği içerisinde AMD'nin %45'lik pazar payına karşı Nvidia %55'lik pazar payı ile yoluna devam ederken, 2007 yılının ilk çeyrek rakamlarına göre Nvidia'nın pazar payı %5'lik artış ile %60'a ulaşırken AMD-ATi'nin pazar payı doğal olarak %5'lik düşüş ile %40'a gerilemiş durumda. Tabi pazar payına yönelik bu önemli gelişmede Nvidia'nın DirectX 10 destekli yeni nesil grafik çözümlerini rakibi AMD-ATi'yi göre aylar öncesinde pazara sunmasının ciddi rolü olduğu da bir gerçek.

Nvidia'nın üst düzey yöneticisi Jeff Fisher yaptığı açıklamayla, 2007 yılının 2. ve 3. çeyreğinde durumun lehlerine olarak gelişmeye devam edeceğini ve Nvidia'nın pazar payını daha da arttıracağını ifade etti. Tabi AMD-ATi'nin pazara hayli iddialı fiyatlar ile giriş yapan DirectX 10 destekli Radeon HD 2400 ve Radeon HD 2600 serisinin bu gidişatı nasıl etkileyeceğini hep birlikte göreceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 27 Temmuz 2007; 11:38:22 >

• Intel ve nVidia tekel olursa elveda -f/p- denilen şey...
  • quote:

Orjinalden alıntı: cagann

Intel ve nVidia tekel olursa elveda -f/p- denilen şey...

tekel olmazlar ama amd-ati yi zor durumda bıraktıklarıda kesin bu nedenlede atinin kartları
    çıkmadan bile indirim gördü.buda bize yarayan birşey rekabet iyidir.biri teknolojiyi belirlerken
    diğeri rekabet edebilmek için fiyat kırıyor hani böylede iyi oluyor.
  • Çok karmaşık durumlar söz konusu...Açıkcası işlemci teknolojisi çok büyük bir hızla ilerlemekte...
  • Almanya hükümeti Amd-Ati'nin batmasına izin vermez.Kesin tekrar büyük yardımlar yapar.
  • Almanya hükümeti ile AMD nin ne alakası var?
  • Şahsen AMD-Ati'den büyük hamleler bekliyorum Intel ve Nvidia çok show yaptı..

Nerde o eski f/ kralı amd
  • Nvidia kim tutar seni...yürrü beaa
  • quote:

Orjinalden alıntı: DarkSleep__

Nvidia kim tutar seni...yürrü beaa

Hocam onlar böyle yürürken koşmaya başlar sonra Ferrari'ye biner, biz yine yayan kalırız... Rekabet iyi ama dengeler bozulmadığı sürece...
  • quote:

quote:

Hocam onlar böyle yürürken koşmaya başlar sonra Ferrari'ye biner, biz yine yayan kalırız... Rekabet iyi ama dengeler bozulmadığı sürece...

Katılıyorum sana dostumNe kadar rekabet o kadar kâr(tüketici açısından)

• quote:

Orjinalden alıntı: ilkerinanç

Almanya hükümeti ile AMD nin ne alakası var?

Bkz.http://forum.donanimhaber.com/m_15952166/tm.htm
  • ati-amd bu sisteme yetişemedii geriden takip ediyolar
  • DX10 kartlarda ATInnin geç kalması piyasanın %5ine mal oldu...eğer Nvidianın karşısında durabilecek kartlar üretmezse daha çok kaybedecek...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ExCaLiBuR58

quote:

quote:

Katılıyorum sana dostumNe kadar rekabet o kadar kâr(tüketici açısından)

Evett doğru yauv
    bu yönden düşünmemiştim

• %60'a karşı %40 için mi fırtına koparılmıştı buralarda?AMD bu kadar sönük geçen bir dönemi böyle atlattıysa ortada pekte fark yoktur bana göre...
  • Yemişim nvidia nın show unu..Gerçek olmayan dört çekirdek işlemciler 8500 8600 serisi takoz ekran kartları..Ama bi konuda hakkını vermek gerek ii reklam yapıyorlar..
    quote:

Orjinalden alıntı: Xinu

Şahsen AMD-Ati'den büyük hamleler bekliyorum Intel ve Nvidia çok show yaptı..

• quote:

Orjinalden alıntı: Gunwane

Yemişim nvidia nın show unu..Gerçek olmayan dört çekirdek işlemciler 8500 8600 serisi takoz ekran kartları..Ama bi konuda hakkını vermek gerek ii reklam yapıyorlar..
    quote:

Orjinalden alıntı: Xinu

Şahsen AMD-Ati'den büyük hamleler bekliyorum Intel ve Nvidia çok show yaptı..

Arkadaşım öncelikle 2600 ler de 8600 lerden pek farklı değil ikisi de diğer çözümlere göre performans olarak çok gerideler.

Bunun dışında gerçek olmayan derken Q6 lardan behsediyorsan onlar gerçek 4 çekirdekli işlemciler. İki adet çift çekirdekli işlemciden oluşuyorlar.

Gerçek ile doğal farklıdır bunu ayırın sonra insanlar Hyper Treading gibi bir şey var sanıyor. Uygulama çoklu çekirdek desteğine sahip ise %80 gibi bir performans artışı söz konusu olabiliyor.

• quote:

Orjinalden alıntı: ilkerinanç

Almanya hükümeti ile AMD nin ne alakası var?

amd işlemci çekirdeğini almanyadaki fabrikasından yapıyor. Almanya için büyük prestij demek. Batmasını istemez.
  • Bu pazarın içinde bende varım...
  • valla bugüne hep nvidia tabanlı ekran kartım oldu ama ati için dua ediyorum, %20 pazar payı ayakta kalmasına yetsim diye.
    çünkü bu herifler bu gidişle %80 e de ulaşacaklar gibime geliyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.