Şimdi Ara

## Galaxy'den Düşük Profilli GeForce 8600GT ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.538
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Galaxy'den Düşük Profilli GeForce 8600GT ##

Özellikle HTPC'lere yönelik olarak giriş seviyesinde GeForce 8400GS veya Radeon HD 2400 Pro gibi modellerin düşük profilli varyasyonlarını görüyorduk ama GeForce 8600GT gibi kategorisinde iddialı bir kartın düşük profilli versiyonu gerçekten nadir bulunuyor. Son dönemde hazırladığı ekran kartları ile ülkemiz tüketicisinin de dikkatini çekmeyi başaran Galayx, GeForce 8600GT tabanlı ve düşük profilli tasarıma sahip olan yeni ekran kartını pazara sunuyor.

Firmanın ürün kodu “GF P86GT-LP/256D3” yeni ekran kartı genel özellikleri itibariyle GeForce 8600GT tabanlı. Grafik işlemcisi 500MHz'de, bellekleri ise 1400MHz'de çalışan Galaxy'nin yeni ekran kartı üzerinde 256MB GDDR3 bellek yer alıyor. Düşük profilli PCB'ye sahip olan ekran kartı üzerinde fanlı bir soğutma kulalnılmış. Bilindiği gibi GeForce 8400 gibi 8600 serisi de Nvidia'nın özellikle HD DVD ve Blu Ray odaklı olarak hazırladığı ve yüksek çözünürlüklü videolara donanımsal destek sağlayan Pure Video HD teknolojisini de destekliyor.

## Galaxy'den Düşük Profilli GeForce 8600GT ##

Özellikle ufak boyutlu kasalar ve çoklu ortam bilgisayarları için ideal olabilecek çözüm video performansının yanı sıra oyun performansı ile de tatminkar sonuçlar verecektir. Özellikle çoklu ortam bilgisayarının bu tipte düşük profilli kartlar ile desteklenmesi oturma odasında oyun keyfi açısından da son derece önemli bir adım. Kartın bağlantı alternatiflerine baktığımızda ise VGA, DVI, ve HDTV destekli TV-OUT alternatiflerinin olduğunu görüyoruz. Hani Galaxy karta HDMI desteği de koysaymış bu kart segmentinde liderliği de oynayabilirmiş. Ürünün fiyatı hakkında şu an için net bir bilgi bulunmuyor.

• o kadar ekran kartı var al bir tane daha
  • Gpu Ureticilerinin yerinde olsam 600 mhz gpu hızı 1600 mhz ram hızı ve 256 bit veri yolu olan bi kart uretmek ıcın calısırdım piyasa boyle bir kart beklıyor tabiki dx10 desteklı olması lazım
  • Aynen 256-bit lik bir geFORCE 8600 bekleniyor.Umarım en kısa zamanda böyle bir üretim de olur.
  • offff
  • Arkadaşlar arkadaşıma yeni Barebone sistem toplamıştım. Ekran kartı onboard'dı vede değiştirmek istedi. Bu nedenle düşük profil ekran kartı arıyordum ama bulduklarım hep uyduruk modeller. Şimdi FX in verdiği haber süper bunu beklemeye başlayacağım.
  • Bu saate kadar kaş tane 256 bit orta seviye kart çıktı ki bu saatten sonra çıksın?
  • Gereksiz bir kart daha
  • quote:

Orjinalden alıntı: fatihogmen

Gereksiz bir kart daha

Kullanıp inceledinde mi konuşuyorsun?
  • düşük profil oluşu barebone sistem kuranlar için önemli bir artı bence...eğer ısınmasını önleyebilecek kadar iyi bir soğutucuya sahipse neden alınmasın?
  • bencede barbone pc yapanlar slı bile yapabilir akıllı bi kart bencede
  • Kart SLI değil sanırsam, SLI biraz ısı sorunu olabilir barebonelarda.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fatihogmen

Gereksiz bir kart daha

@sdurust için gerekliymiş, paşam
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.