Şimdi Ara

## Nvidia'dan Yüksek Performanslı 2 Yeni Ekran Kartı Yolda ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
6.589
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Nvidia'dan Yüksek Performanslı 2 Yeni Ekran Kartı Yolda ##

Nvidia'nın yol haritasına dair bazı detaylar da yavaş yavaş netleşmeye başlıyor. Firma olması beklenen yeni performans canavarı GeForce 9800GTX'in teknik özelliklerine dair her ne kadar spekülasyonda olsa bazı detayların gün yüzüne çıkmasının ardından firmanın üst düzey yöneticisi Jeff Fisher yaptığı açıklama ile Nvidia fanlarının heyecanla beklediği gelişmelere yönelik bazı yeni detayları da paylaşmış oldu.

Jeff Fisher'in yaptığı açıklamaya göre, Nvidia gelecek 12 aylık süre zarfında iki yeni yüksek performanslı ekran kartını pazara sunabilir. Bu aslında realistik bir veri. Zira firmanın yöneticileri daha önce yaptıkları açıklamalarında her 6 ayda bir performans anlamında çıtayı biraz daha yukarı çekeceklerini beyan ediyorlardı. Bu çerçeveden hareketle Nvidia gelecek 1 yıl içerisinde 2 yeni yüksek performanslı ekran kartını pazara sunabilir. Bilindiği gibi Nvidia Eylül ayına yönelik 65nm üretim sürecine geçiş konusunda sıkı bir çalışma da yapıyor.

Her ne kadar son çıkan bazı haberler Nvidia'nın yeni grafik işlemcilerinden G92'nin yüksek performanstan ziyade orta segment ile performans serisi arasında yer alacak bir geçiş modeli olarak tanımlamasına rağmen sektör içerisinde G92'nin Nvidia'nın yeni lideri olacağına dair bazı dedikodular da yok değil. Bunun yanı sıra G100 hakkında da bazı veriler daha önce gün yüzüne çıkmıştı. Gelecek sene içerisinde pazara giriş yapması beklenen G100 özellikle çok çekirdekli yapısı ile dikkat çekebilir ve AMD-ATi'nin R700'ü ile sıkı bir mücadeleye girişebilir.

Her ne kadar Nvidia hakkında ortaya atılan haberlerin çoğu şimdilik spekülasyondan ibaret olsa bile en azından firmanın üst düzey yöneticisi Jeff Fisher'in yaptığı açıklama ile Nvidia'nın gelecek 1 yıl içerisinde 2 yeni süper-modeli piyasaya süreceğini biliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 27 Temmuz 2007; 4:04:02 >

• bu sefer 1gb ddr4 ramli 512bit 320shaderli 850ye 2400mhz lık bir vga gelir herhalde
  • quote:

Orjinalden alıntı: demircibu

bu sefer 1gb ddr4 ramli 512bit 320shaderli 850ye 2400mhz lık bir vga gelir herhalde

bence 500shader olur ve bunlar %100 verimli çalışırsa sen bak ozman olaya, dx10 oyunları kaymak gibi oynama lüksüne ulaşabilen elit bir kesim olur, orta seviyeye yine bişey çıkmaz
  • haber için teşekkürler.
    şimdi bu 8600 gts ve x2600xt maalesef beni tatmin etmedi.

fiyatı 220 dolar civarı performansı 8800 gts e yakın bir kart bekliyoruz. yoksa dx9 kartlarla sonuna kadar yola devam.
  • quote:

Orjinalden alıntı: yattara 61

haber için teşekkürler.
    şimdi bu 8600 gts ve x2600xt maalesef beni tatmin etmedi.

fiyatı 220 dolar civarı performansı 8800 gts e yakın bir kart bekliyoruz. yoksa dx9 kartlarla sonuna kadar yola devam.

valla ben 8800gts'e yakın değil ondan daha ii fakat fiyatı 200-250 dolar arası olan 2. nesil orta seviye bir kart bekliyorum çünkü 8serisi şuan için ii olsada dx10da pek bişey yapmayacağını düşünüyorum, şöyle 9600gtx diye 256bit 2. nesil unified shader birimi kullanan 750/2000 saat hızlarında 65nm bir kart bekliyorum, orta seviye kullanıcıların artık mutlu sona ermesi lazım tabi bu ekran kartının çıkışıylada kesesini 8serisi kartlarla iice dolduran nvidianın bu kartlarda müthiş bir indirme gitmeside kaçınılmaz olurdu tabi ama bunu ben bir tüketici olarak istiyorum , üretici'nin bizi düşünmediği kesin

• Ati kalırsa o zamana kapışırlar umarımda kalır
  • Valla ben bize şaka gibi ama 79$ dan sıfır kutusunda marksasını söylemeyeyim 7900GS geldi 256 bit.
    Ondan bi tane aldım.

Ama 2 tane alsaydım 160 $ a 256+256 bit mis gibi kartım olacaktı gerçi param yetmedi maalesef...
  • quote:

Orjinalden alıntı: demircibu

bu sefer 1gb ddr4 ramli 512bit 320shaderli 850ye 2400mhz lık bir vga gelir herhalde

1 gb 512 bit 7950gx2 den beri var piyasada atide 2900xt ile cevap verdi bence biraz show a dayalı 1024 mb 1024 bit bi kart olursa ozaman daha cok sükse yapar ve tam süper olur
  • Firmaların aynı dx versiyonunu destekleyen en az 3 kuşak kart çıkarmalarına ve her kuşağın bir öncekinden farkının sadece performans artışı getirmesine, görüntü kalitesi olarak hiç bir artı getirmemesine alıştık.
  • Çok çekirdekli gpu lar üretilirse daha yüksek performans elde edilecektir
  • quote:

Orjinalden alıntı: sdbz

Firmaların aynı dx versiyonunu destekleyen en az 3 kuşak kart çıkarmalarına ve her kuşağın bir öncekinden farkının sadece performans artışı getirmesine, görüntü kalitesi olarak hiç bir artı getirmemesine alıştık.

evet kesinlikle katılıyorum.

eskiden yeni bir kart çıktığında görüntü kaliteside değişirdi. mesela s3 trilardan 3dfx karta geçen kullanıcı sanki başka bir dünyaya adım atarmışçasına görüntü farkederdi. şimdi ise sadece 100 fps değeri 120 fps değerine taşıyorlar. halbuki insan gözü 35 fps in üstünü zaten görmüyor. ödenen fiyatlar kopartılan fırtınalar yapılan yorumlar hep 3 fps 5 fps yapmakla alakalı

• quote:

Orjinalden alıntı: strikeforce

Çok çekirdekli gpu lar üretilirse daha yüksek performans elde edilecektir

daha fazla parada istenecektir
  • Çok çekirdekli yapı ile 500 shaderi bile geçerken Kartın çekirdek hızı da 4GHz olur heralde. Ama inşallah ATI R600 gibi olmaz ve son kullanıcıya ulaşacağı fiyatta alınabilecek makul bir seviyede olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bullseye85 -- 27 Temmuz 2007; 9:51:51 >
  • Çok çekirdekli ise ahanda yazıyorum toplamda şuna denk gelir

1,5GB bellek
    1024 bit
    768 shader
    Engine Clock 1200Mhz
    Memory Clock 3Ghz
    Shader Clock 1800Mhz
    RAMDAC Speed 1200*2 2400

Abarttık mı ne...
  • ya bu nvidia nasil satabilecegini dusunuyor hala kart anlamiyorum
    butun 8800 gts kullanicilari hala driver bekliyor ve 8800 lerin en cok satilan karti gts modelleri
    ne kadar da aptal bir firmaymis bunlar anlamadim ya
  • haber için teşekkürler fx57.
    işte rekabetin bizim için en büyük eksisi bu.en güncel kartı alyorsunuz 3-6 ay sonra ''dede''
    mertebesine ulaşıyor.1.yılın sonundada hakkın rahmetine kavuşuyorlar.tabi bukadar hızada
    para dayanmıyor.ah ah oyunları bu kadar pahalı olmasa alcaksın next-gen konsol yok şu
    kart kaç fps verir yok bu oyunu benim pc kaldırırmı sitresi de olmaz ah ah ah ah
  • Ekran kartları artık sadece parası olana hitap etmeye başladı orta segmente hiç haber yok böyle giderse herkes konsol oyunculuğuna başlar armut gibi dalada kalırlar..
  • ekran kartının duyulan özellikleri:

"G92" GeForce 9800 GTX specs.

- 65nm process technology at TSMC.
    - Over one billion transistors.
    - Second Generation Unified Shader Architecture.
    - Double precsion support (FP64).
    - GPGPU native.
    - Over one TeraFLOPS of shader processing power.
    - MADD+ADD configuration for the shader untis (2+1 FLOPS=3 FLOPS per ALU)
    - Fully Scalar design.
    - 512-bit memory interface.
    - 1024MB GDDR4 graphics memory.
    - DirectX 10.1 support.
    - OpenGL 3.0 Support.
    - eDRAM die for "FREE 4xAA".
    - built in Audio Chip.
    - built in tesselation unit (in the graphics core"
    - Improved AA and AF quality levels

yukarıdaki özelliklere bakınca yıl sonuna kadar bekleyip göresim geldi...
  • quote:

Orjinalden alıntı: arimurdul

ekran kartının duyulan özellikleri:

"G92" GeForce 9800 GTX specs.

- 65nm process technology at TSMC.
    - Over one billion transistors.
    - Second Generation Unified Shader Architecture.
    - Double precsion support (FP64).
    - GPGPU native.
    - Over one TeraFLOPS of shader processing power.
    - MADD+ADD configuration for the shader untis (2+1 FLOPS=3 FLOPS per ALU)
    - Fully Scalar design.
    - 512-bit memory interface.
    - 1024MB GDDR4 graphics memory.
    - DirectX 10.1 support.
    - OpenGL 3.0 Support.
    - eDRAM die for "FREE 4xAA".
    - built in Audio Chip.
    - built in tesselation unit (in the graphics core"
    - Improved AA and AF quality levels

yukarıdaki özelliklere bakınca yıl sonuna kadar bekleyip göresim geldi...

anam anam anam diyim ben saaaa bune

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.