Şimdi Ara

<CANON TEAM>CANON YAZICILAR HAKKINDA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.154
Cevap
5
Favori
257.156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • CANON yazıcılar hakkında sormak istediğiniz veya eklemek istediğiniz herşeyi burda paylaşabilirsiniz....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cremisiastro -- 25 Temmuz 2007; 4:41:21 >

• hemen sorayım o zaman. alttaki ürünü almak istiyorum. işyerinde kullanacam. genelde siyah renkli çıktı alacam. kartuş uzun süre gidermi (siyah renk).

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=4&productid=bd61833

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maydemir52 -- 25 Temmuz 2007; 17:22:37 >
  • mp 530daki cd-dvd baskı özelliği mp 600 modelinde de mevcut mu??
  • quote:

Orjinalden alıntı: maydemir52

hemen sorayım o zaman. alttaki ürünü almak istiyorum. işyerinde kullanacam. genelde siyah renkli çıktı alacam. kartuş uzun süre gidermi (siyah renk).

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=4&productid=bd61833

Günde tahminen kaç çıktı alıcaksın renkli baskıya ihtiyacın olucakmı???

Tahminen ucuz birşey arıyorsun güzel bir renkli laser yazıcı fiyatlarıda bütçeyi sarsabilir...Siyah-beyaz laser düşünebilirsin....
  • quote:

Orjinalden alıntı: ladex

mp 530daki cd-dvd baskı özelliği mp 600 modelinde de mevcut mu??

mp 600 modelinde cd ve dvd üzerine baskı özelliği vardır.
  • şansa bak ya. tam ürünü dün alacaktım.bugün herşey kampanya da 55 ytl ye listelenmiş. hemen aldım 1 tane.

<CANON TEAM>CANON YAZICILAR HAKKINDA
  • Fiyat düşüklüğü:

İp 1800 42€
    MP 180 87€
    MP 460 99€
    MP 510 111€
    MP 600 176€

kdv dahildir.

http://www.bimeks.com.tr/?splashDisplayed=true&categoryId=1025&path=1000:1024:1025:
  • Arkadaşlar,

Tam bir hafta önce forumda yapılan tavsiyeleri dinleyerek Teknosa dan Canon Pixma MP180 çok fonksiyonlu yazıcı aldım. Kurar kurmaz beyaz üzerine çok uçuk magenta bir çıktı aldım, dün de 6 sayfa dvd kapağı bastım ve bastıklarımın hemen hemen hepsi beyaz üzerine çok toner harcamayacak grafikler. Baskıların tamamı standart modda yapıldı. Şimdi kafama takılan şu, az önce yazıcı açılırken lcd nin üzerinde kartuş doluluk oranlarını gösteren grafiği gördüm, tam doluluk oranı 3 çentikle gösterilen grafikte renkli kartuşumun doluluk oranı 2 çentik gözüküyor, siyah kartuş ise üç çentikte. Buna göre eğer ben bişeyleri yanlış anlamıyorsam almış olduğum 7 adet çok renkli olmayan çıktı renkli kartuşumun üçte birini bitirmiş durumda. Forumun bazı bölümlerindeki arkadaşlar MP180 in beraberinde gelen kartuşlarla 508 adet renkli çıktı alınabildiğini yazmışlar. Bu durumda ben paniğe kapılıp ürünü Teknosa ya (ya da servise) götürmeli miyim?
    Yardımcı olursanız çok sevinirim...
  • baskı adetleri %5 yoğunluğa göre verilir.Bahsedilen 508 adette budur...
  • Anladığım kadarıyla kağıdın üzerine kaplanan mürekkebin kağıdın boş kalan yerlerine oranı 100 üzerinden derecelendirilmiş. Buna göre boş kağıt %0 doluluk oranına sahipken hiç beyaz yer görülmeyecek şekilde bastığınızda bu %100 doluluk oranı oluyor. Ben anlatılanlardan böyle anladım. Yalnız bana bu işte yine bir üretici aldatmacası var gibi geliyor. Bir yüzeyde bu kriter üzerinden sağlıklı bir toner harcaması hesaplaması yapmak zor görünüyor. Mesela opacity olarak %10 değer verdiğiniz tam bir a4 boyutundaki siyah alan için kullanılan toner miktarı %100 opacity değeri verdiğiniz aynı büyüklükteki çıktı için kullanılacak tonerin teorik olarak onda biridir. Ama doluluk oranlarına bakacak olursanız ikiside %100 doluluk oranına sahipler. Eğer ben yanlış anlamadıysam bu değer, firmaların (benim örneğimde Canon) sadece bu kartuşla 508 (ne kocaman sayı) sayfa basabilirsiniz diyebilmek için uydurduğu bir format:( 30 sayfa basabilirsiniz deseler kimse almayı düşünmez herhalde.
  • canon mp460 almayı düşünüyorum
    genellikle evde siyah beyaz çıktı almak için kullanacağım.
    arada sırada resim de basarım bazen fotoğraf.
    çok fazla çıktı almayacağım ama alırsam da iyi olmasını istiyorum.

1- bu yazıcı işimi görür mü ?
    2- cd-dvd kapağı hazırlayabiliyor mu ?
  • günde kaç sayfa siyah baskı alıcaksın tahminen???

Cd ve dvd üzerine baskı yapmaz...
  • dediğim gibi fazla kullanmayacağım
    her gün kullanmam heralde
    ödev hazırlamak için falan kullanacağım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: MiloFX

Anladığım kadarıyla kağıdın üzerine kaplanan mürekkebin kağıdın boş kalan yerlerine oranı 100 üzerinden derecelendirilmiş. Buna göre boş kağıt %0 doluluk oranına sahipken hiç beyaz yer görülmeyecek şekilde bastığınızda bu %100 doluluk oranı oluyor. Ben anlatılanlardan böyle anladım. Yalnız bana bu işte yine bir üretici aldatmacası var gibi geliyor. Bir yüzeyde bu kriter üzerinden sağlıklı bir toner harcaması hesaplaması yapmak zor görünüyor. Mesela opacity olarak %10 değer verdiğiniz tam bir a4 boyutundaki siyah alan için kullanılan toner miktarı %100 opacity değeri verdiğiniz aynı büyüklükteki çıktı için kullanılacak tonerin teorik olarak onda biridir. Ama doluluk oranlarına bakacak olursanız ikiside %100 doluluk oranına sahipler. Eğer ben yanlış anlamadıysam bu değer, firmaların (benim örneğimde Canon) sadece bu kartuşla 508 (ne kocaman sayı) sayfa basabilirsiniz diyebilmek için uydurduğu bir format:( 30 sayfa basabilirsiniz deseler kimse almayı düşünmez herhalde.

Sadece Canon mu?, Hangi firma yapmıyorki.............. amaç yazıcı satmak değilki kartuş satmak. O nedenle yeniden doldurulabilir modelleri tercih etmek en mantıklısı. Senin yazıcın MP180 ninde kartuşları doldururluyor ya mürekkep alıp kendin yap yada dışarda doldurt. Kartuş sorunun kökünden çözülsün.
  • Arkadaşım alıcaksan bence mp510 al çünkü fiyatı çok düştü 190 ytl mp460 ile arasındaki fiyat farkı sadece 15 20 ytl....mp 510 da 70 ytl civarında bir fiyat düşüşü oldu...

Tarayıcı Tipi KAPAKLI
    Renkli baskı kalitesi dpi 4800X1200
    Yazıcı Baskı Teknolojisi RENKLI MUREKKEP PUSKURTMELI
    Arabirim Opsiyonel Bluetooth, USB 2.0
    Network Bağlantısı YOK
    Tarama Kalitesi (dpi) 1200X2400
    Renkli kopyalama kalitesi dpi 1200X1200
    Büyültme Küçültme (%) VAR
    Sarf Malzemesi CLI-8C, CLI-8M, CLI-8Y, PGI-5BK(siyah:720 renkli:600 sayfa baskı
  • diğer topiclerde anlatılan devamlı mürekkep besleme sistemi sadece epson için mi uyumlu, canonlarda böyle bir sistem var mı, sırf css için de canonu bırakıp epson almak istemiyorum
  • madem canon yazıcılar için açıldı şöyle öveyim.

sene 1996 canon bj-230 a3 yazıcı aldım sene 2007 halen kullanıyorum. ( o tarihte hp, epson alan arkadaşlar 3. veya 4.yazıcı değiştirdiler benim çalıştığım sektörde .) bir ara lexmark alma durumda kaldım o da hızlı ve ucuz diye ama 3. yılında arızalandı.

halen evimde mp-180, büromda ise mp-160 canon yazıcı var. çok memnunum. bj-230u mürekkebi artık zorlanarak bulduğumdan sadece A-3 çıktı almak için kullanıyorum.

işini bilenlerin tercihi bence canon dur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi waterman -- 4 Ağustos 2007; 11:50:48 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: cremisiastro

Arkadaşım alıcaksan bence mp510 al çünkü fiyatı çok düştü 190 ytl mp460 ile arasındaki fiyat farkı sadece 15 20 ytl....mp 510 da 70 ytl civarında bir fiyat düşüşü oldu...

Tarayıcı Tipi KAPAKLI
    Renkli baskı kalitesi dpi 4800X1200
    Yazıcı Baskı Teknolojisi RENKLI MUREKKEP PUSKURTMELI
    Arabirim Opsiyonel Bluetooth, USB 2.0
    Network Bağlantısı YOK
    Tarama Kalitesi (dpi) 1200X2400
    Renkli kopyalama kalitesi dpi 1200X1200
    Büyültme Küçültme (%) VAR
    Sarf Malzemesi CLI-8C, CLI-8M, CLI-8Y, PGI-5BK(siyah:720 renkli:600 sayfa baskı

bunu bana dedin kanımca
    mp510 da renkli kartuşlar ayrı.
    bunlar doldurulabiliyor mu
  • CANON YAZICILARDIN PG40 VE CL 41 KARTUŞLARINDA DOLUMA ENGEL CHİP MEVCUT MUDUR?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ladex

diğer topiclerde anlatılan devamlı mürekkep besleme sistemi sadece epson için mi uyumlu, canonlarda böyle bir sistem var mı, sırf css için de canonu bırakıp epson almak istemiyorum

Şu anda ebay.com da satılıyor ama fiyatlarını tam olarak bilmiyorum....
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.