Şimdi Ara

<CANON TEAM>CANON YAZICILAR HAKKINDA (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.154
Cevap
5
Favori
257.156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: fotifoti

cremieastrasto usta , şimdi bende mp160 var . dvd kapağı basıyorum genelde. orjinal kartuşlar bitince ,mürekkep alıp doldurdum. 10 civarı dolum sonrası şimdi krtuşları görmüyor makine. mefta oldu yani 1000 a4 bascağımı varsayıyorum, bana en uygun çözüm ne olur. maliyet açısından. kapaklarda baskı kalitesi o kadar önemli değil. orji kartuşş pahalı, muadil bulup doldurmak istedim bulamadım. epson ciss sistememi geçsem napsam , ne etsem. sürekli kartuş doldurmak çok yoruyor

soruma yanıt alamadım :/
  • quote:

quote:

cremieastrasto usta , şimdi bende mp160 var . dvd kapağı basıyorum genelde. orjinal kartuşlar bitince ,mürekkep alıp doldurdum. 10 civarı dolum sonrası şimdi krtuşları görmüyor makine. mefta oldu yani 1000 a4 bascağımı varsayıyorum, bana en uygun çözüm ne olur. maliyet açısından. kapaklarda baskı kalitesi o kadar önemli değil. orji kartuşş pahalı, muadil bulup doldurmak istedim bulamadım. epson ciss sistememi geçsem napsam , ne etsem. sürekli kartuş doldurmak çok yoruyor

Makine kartuşları görmüyorsa sorun kartuşlardadır. Yeni kartuş takarak denedin mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadow006 -- 9 Ekim 2007; 2:42:30 >
  • denemedim , çünkü yeni kartuş maliyeti 90 ytl ben de kartuş almadan önce, farklı bi çözüm bulabilirmiyim diye bakınıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cremisiastro

son aldığım bilgiye göre daha yakın zamanda ürünler gelicekmiş 1 2 hafta gibi bi süre içerisinde

eyvallah hocam, o zaman beklemek şart oldu. gelsin de görelim şu mp610'u.
  • Kredi kartımda 150 ytl puan ım birikti mp 610 u bekliyorum almak için. İlk gören duyan link versin arkadaşlar. Puanlarım bu ay sonu silincek

Arkadaşlar diyelim ki yazıcımızı 1 ay boyunca kullanmadık cihaz tıkanırmı, tıkanırsa kaldırıp atmak mı lazım, yoksa basit bir yolu varmı tıkanıklığı açmanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi d.t.s. -- 9 Ekim 2007; 21:46:34 >
  • Ürün henüz gelmedi ama geldiğinde ilk haberi burdan tüm donanımhaber üyeleriyle paylaşacağım...

Beklemek lazım... Ay sonuna kadar gelicek.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hastaX
    Kredi kartımda 150 ytl puan ım birikti mp 610 u bekliyorum almak için. İlk gören duyan link versin arkadaşlar. Puanlarım bu ay sonu silincek
    Arkadaşlar diyelim ki yazıcımızı 1 ay boyunca kullanmadık cihaz tıkanırmı, tıkanırsa kaldırıp atmak mı lazım, yoksa basit bir yolu varmı tıkanıklığı açmanın.

Tıkanmayı önlemek için aşağıdaki uyarılara dikkat edin.

1-Yazıcıyı en az hafta bir a4 renkli baskı için kullanın uzun süre kullanmamak kartuşlarda kuruma yapabilir. Eğer böyle bir durumla kaşılaşırsanır ilk olarak 5. şıkkı uygulayın. Eğer düzelme olmassa bunlarıda deniyebilirsiniz mürekkep çıkışını buhara tutun, kartuş temizleme sıvısı veya saf alkolle temizleyim.

2-Kartuşları doldurmak kartuşlarda ve nozzleda geridönüşü olmayan hasarlara neden olabilir. O nedenle mümkün olduğunca orjinal kartuş kullanın.

3-Eğer kartuşları dolduracaksanız, Her zaman tanınmış firmaların müadil mürekkebi veya kartuşundan kullanın. Unutmayın her Markanın ve modelin kullandığı mürekkebin kimyasal özelliği birbirinden farklıdır. Misal Hp ve Epsonun nin mürekebleri Canon'a, Canonun mürekkepleride diğerlerine uymaz. Hatta Canonun Ip serisinin mürekkebi MP serisinin bağzı modellerindede olmaz. Eğer kullanırsanız ne olur yazıcınız garanti kapsamı çıkar ve yazıcınız belki bir ay belkide bir sene sonra elinizde kalır. Bu süre, ne kadar kaliteli mürekkep ve ne kadar şanslı olduğunuza bağlı olarak uzar veya kısalır. :)

4-Dolum için kartuşların bitmesini beklemeden dolum işlemini yapın. Kartuş boşken çalıştırmak yüksek ısı nedeniyle nozzelarda hasara neden olur.

5-Bakım için Arasırada olsa Yazılımsal olarak Yoğun temizlik özelliğini kullanın.

6-Öneriler yaz yaz bitmez birazda diğer arkadaşlar eklesin benden bu kadar.

• Arladaşlar Media Mark't a İp 5300 modelli kampanyada!!!!!!!

Piyasada 230 ytl civarında olan yazıcı...

Media mark't a 99 ytl...

Arkadaşımızdan aldığım habere göre bugün stoklarında ürün mevcutmuş gitmeden önce arayıp sormak lazım...

Ürün özellikleri:

Üstün fotoğraf baskısı hızı: FINE baskı kafası, 1 pl. mikro püskürteçler ve Contrast Plus sistemi ile 9600x2400 dpi çözünürlük
    Standart modda 21 saniyede 10x15 cm. ebadında fotoğraf stüdyosu kalitesinde çerçevesiz fotoğraf baskısı
    İki kağıt tepsisi, yerleşik çift taraflı baskı ünitesi ve DVD/CD baskısı ile şık tasarım
    Pictbridge ile uyumlu kamera ve fotoğraf makinelerinden direkt fotoğraf baskısı
    Ekonomik tekli mürekkep sistemi
    Uzun ömürlü ve güzel fotoğraflar için Chromalife100 sistemi
    Easy Photo Print, Easy Web Print, Photo Record ve CD Label Print gibi kullanımı kolay yazılımlar
    Windows & Mac OS X uyumlu
  • quote:

Orjinalden alıntı: shadow006

quote:

Türkiye'deki distribütör firmayla alakalı sanırım bence yetersiz kapasiteye sahip olan bir firma böyle büyük devin ürünlerini bizden esirgiyor...

Valla haklısın hocam, Canonun Yazıcı bölümü Türkiye distiribütörü HESMAK yerine başka bir firma olsaydı, Piyasadaki HP hakimiyeti çok değil 6 ayda son bulurdu. Çok sayıda Canon satılmadığı için müadil kartuş ve mürekkep bulmak sorun, Hp nin binbir çeşit kartuş mürekkebi piyasada bulunurken Canonun üst sınıf yazıcılarının müadil ürünlerini bulmak imkansız. Gerek görüntü gerekse İşçilik olarak taş gibi makine üretiyorlar, ama bizimkiler pazarlamasını bilmiyorlar.

Bence Canon teknik servisi güçlü büyük firmalardan birisiyle anlaşmalı. Bakın misal Canon Foto bölümü Erkayalar da adamlar pazar için büyük savaş veriyor. Ama Hesmak kılını kıpırdatmıyor Marka kendi kendini sattırıyor.

Canon'un yeni modellerini İndex getirecekmiş hadi bakalım gelcekmişlere kalmayalımda index gibi bir dev firma pazarda canon u şahlandırır.
  • arkadaşlar ben Canon lpb 2900 lazer yazıcı almayı düşünüyorum iyi edermiyi sizce.. burda kullanan var mı ?? hızlı taslakda kullansam ayda kaç sayfa basarım.. en tutumlu basım ayarında ??

bu arada bu canon lazer yazıcının kartuşlarının orjinali ne kadar.. ve bitince doldurabiliyomuyuz .. yoksa bitince yenisini almak şart mı ??
  • quote:

Canon'un yeni modellerini İndex getirecekmiş hadi bakalım gelcekmişlere kalmayalımda index gibi bir dev firma pazarda canon u şahlandırır.

İndex iyidir, en azından bilişim firması, hepimiz için hayırlısı olsun....

Canon Almanyanın Pixma serisini tanıtmak için yaptıği bir site full flash animasyonlarıyla oldukca güzel bir site olmuş bi uğrayın.
    http://www.canon.de/pixma_/index.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadow006 -- 10 Ekim 2007; 1:58:29 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Darkchild

arkadaşlar ben Canon lpb 2900 lazer yazıcı almayı düşünüyorum iyi edermiyi sizce.. burda kullanan var mı ?? hızlı taslakda kullansam ayda kaç sayfa basarım.. en tutumlu basım ayarında ??

bu arada bu canon lazer yazıcının kartuşlarının orjinali ne kadar.. ve bitince doldurabiliyomuyuz .. yoksa bitince yenisini almak şart mı ??

Lbp 2900 tam dolu 2500 sayfayla geliyor alıcağın baskılara göre tabi bu baskı adedi değişir.
    Toneri dolum olabiliyor yada muadil toner kuLLanabiliyorsun...

• bide benim soruma cevap yazsan
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Darkchild

arkadaşlar ben Canon lpb 2900 lazer yazıcı almayı düşünüyorum iyi edermiyi sizce.. burda kullanan var mı ?? hızlı taslakda kullansam ayda kaç sayfa basarım.. en tutumlu basım ayarında ??

Lbp 2900 tam dolu 2500 sayfayla geliyor alıcağın baskılara göre tabi bu baskı adedi değişir.
    Toneri dolum olabiliyor yada muadil toner kuLLanabiliyorsun...

tamam tşkler... en basit modda basıcam sürekli... soru yazı falan vs. basıcam.... 3-5 gün içinde alıcam aleti sanırım...

• quote:

quote:

Arkadaşım soruna yanıt veremediğim için k. bakma herhalde gözümden kaçmış olabilir.

Kartuş dolumuylar uğraşmak istemiyorsun bazılarına göre çok zahmetli bir iş (dolum kitini alıp kullansan sorun olmaz diye düşünüyorum).Ben hiç bir kullanıcıya bu zamana kadar epson önermedim çünkü kartuştan para kazanan ve müşterilerini sömüren bir firma şimdi yeni modellerindede aynı sorun var sen gidip bir dx serili çok fonk. bi ürün alıcaksın aç kapa %20 kafaya çok maliyet düşer

Yoğun baskı alıcaksan eğer baskı kapasitesi mp 160 modeli işini haliyle görmez uzun vadelide düşünürsen benim tavsiyem renkli lazer yazıcı bugün bimekste kampanyada hp laserjet 1600 , 251 ytl bence bu fiyata kaçırma işini görür...İlk alım bir yazıcı için sana pahalı gelebilir ama tonerlerini doldurmaya başlayınca anlayacaksınki gerçekten iyi birşey yapmışım diyeceksin.
    Bu fiyat aralığında samsung'ta clp 300 modeli var ben tavsiye etmem tonerleri dolmuyor ve makina inanılaz derece ısınıyor üstüne hamur koy pişirsin o derece
  • o kadar da ufak tefek sayılmam ama gözden kaçıyoruz böyle

dolum kiti dediğin nası bişi ? bide kartuş ölüyo , muadili yok. netiecede arada bir orji kartuş almak durumunda kalacam, o da 90 ytl geliyo . alternatiflere açığım

peki bahsettiğin lazerler ile foto kağıda çıktı alabiliyormuyuz ? ben everdya paper kullanıyorum, 170gr sanırım. tanesi 10 kuruşa gelmişti baya aldım lazerde kağıt olarak ne kullanacağız ? merdanesi pervanesi masraf çıkartırmı ? bimeks fiyatı uygunumş, sorularıma yanıt alabilirsem aldırayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fotifoti -- 11 Ekim 2007; 10:44:15 >
  • mp600 hiçbir yerde yok onun yerine mp530 önerdiler o iyi midir?
  • quote:

Piyasaya bildiğim için ne zaman geliceğini çıkarabiliyorum.Ellerinde kalan eski serilere agresif kampanya yapabilirler bu ay sonuna kadar. Bence yeni gelen modeller piyasada baya bir söz sahibi olucak.Benim kullandığım mp 960 modelinin bir üst modelide piyasaya gelicek mp 970

+ olarak efsane mp 160 yerine daha şık ve performanslı mp 210
    mp 180 yerine mp 220
    mp 510 yerine Mp 520
    Ve Mp 600r(wirelles özelliği olan modeli)
    Küçük işletmeler için yapılan mürekkep püskürtmeli ürünler geliyor ayrıca

bunlarda canonun mx serisi

Şöyle ;

Mx 300
    Mx 310
    Mx700

fotoğraf baskı içinde ayrıca

İP4300 ün yerine ip4500
    ip3300ün yerine ip3500
    Gelicek...

BU ÜRÜNLER HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ALMAK İSTEYEN ARKADAŞLARA YARDIMCI OLABİLİRİM...

Arkadaşlar mp-160,180 ve 460 modellerinde agresif kampanyalar olabilir diye düşünüyorum...

Bu ürünler gelecek ayın başında mağazaların raflarında olucak

ARKADAŞIM SANA DAHA ÖNCEDE SORMUŞTUM BANA CHİPSİZ KARTUŞU VE DOLUMU OLABİLİDİĞİ İÇİN MP460 ÖNERMİŞTİN NE ZAMAN UCUZLAYACAK BU ALET VE NERDEN ALMALIYIM YADA YENİ GELECEK SERİDEN Mİ ALMAK DAHA İYİ OLUR? BEN ESKİ PRİNTERIM EPSON DX 4850 SATIP HEMEN ALABİLİRİM UCUZLUK OLCAKSA .....

YARDIM EDERSEN SEVİNİRİM...
  • Canon MP460 stokları yavaş yavaş tükeniyor arkadaşlar. Ankara'da Mavi'de ve Vatan'da tükenmiş durumda. İnternet sitelerinde de stoklarda gözükmüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onrsah86 -- 14 Ekim 2007; 17:04:23 >
  • aldım hp 1600 , bayramdan onra gelsin bakalım
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.