Şimdi Ara

<CANON TEAM>CANON YAZICILAR HAKKINDA (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.154
Cevap
5
Favori
257.189
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet ben de 220 liraya almıstım mf3220yi. gerçekten basarılı bir ürün hele ki bu fiyata.. yine olsa bunu seçerdim heralde.. hız, kalite hepsi çok çok tatmin edici..
  • quote:

Orjinalden alıntı: 58_transporter_58
    Çok teşekkür ederim, sorun çözüldü, ama uğraştırdı uzun süre.5 kere yoğun temizleme yaptım, olay bitti.

Yazdıklarımın bir faydası olduysa ne mutlu bana, Anlaşılan Yoğun temizleme fonksiyonuyla açılmayacak tıkanıklık yok. Gelecekte bu tarz sorunlarla karşılaşmamak için düzen olarak haftada bir renkli A4 çıktısı almayı unutma.

Arkadaşlar DVD kapağı basmak için hangi marka kağıdı kullanıyorsunuz.? Hp photo paper kullandım yoğun mürekkepli bölgelerde kağıt mürekkebi tam olarak emmiyor.

• Piyasada 430 ytl civarındaki canon mf3220 yazıcı+tarayıcı+fotokopi sadece 199 ytl bu fiyata kaçırmayın...

DARTY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cremisiastro -- 16 Eylül 2007; 2:07:18 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: cremisiastro

quote:

Orjinalden alıntı: Fatsalı_tamer

quote:

mp 510 modelinde ciss sistemi var ama türkiye de bu satışı yapan herhangi bir firma yok yani sonuç olarak ciss sistemini bu modelde kullanamıyorsun.
    Kartuş dolumunu anca kartuşlar bitmeden sağlayabilirsin.

C4180 modelinide kartuş dolumu olarak kullanabiliyorsun.

Benim tavsiyem sana Canon Mp 460 modeli 2li kartuş kullanıyor ve bunlar chipsiz kartuşlardır...
    Kartuş dolumundada sıkıntı yaşamadan baskı almaya devam edebilirsin...

Aralarındaki farklar şöyle:

C4180:4800x1200dpi baskı kalitesi 4 pl damlacık boyutu
    Mp460:4800x1200dpi baskı kalitesi 2 pl damlacık boyutu

BASKI KALİTELERİ AYNI AMA RESİM BASKISINDAN DAMLACIK BOYUTU ÖNEMLİDİR ÇÜNKÜ O PİKSELLERİ KAĞIDA DAMLALAR ATIYOR DAMLALAR NE KADAR UFAK OLURSA O KADAR DAHA FAZLA BASKI ALIRSIN.CANON 2 PL DAMLACIK BOYUTUYLA HEM AZ TÜKETİLEN BİR SARF MALZEMESİ HEMDE DAHA KALİTELİ RESİM VE DÖKÜMAN BASKILARI ALABİLİYORSUNUZ....

C4180:1200X2400dpi tarama kalitesi
    MP460:1200x2400dpi tarama kalitesi

MP460 modelinde z-lid kapak olduğu için kalın bir kitabın taramasınıda yada fotokopisini rahatlıkla yapabilirsiniz.C4180 modelinin kapak sistemi buna uygun değildir.

C4180:Dijital bir ekran,resim için ayrı kağıt tepsisi,hafıza kart girişleri
    MP460:Dijital ekran,Üstten besleme,Hafıza kart girişleri,Picbridge özelliği sayesinde hem telefon hem dijital fotoğraf makinasından direkt baskı,Blutooth desteği sayesinde kablosuz baskı alabilme özelliği...

BİRBİRİNE DENK DİYEBİKCEĞİMİZ ÖZELLİKLER CANON MP 460 YİNE DAHA PERFORMANSLI OLDUĞUNU GÖSTERİYOR.PİCTBRİDGE VE BLUTOOTH ÖZELLİĞİYLE

C4180:Siyah kartuşu:7ml Renkli kartuşu:5 ml
    MP460:Siyah kartuşu:16 ml Renkli Kartuşu:12 ml

ml:içersindeki mürekkeb miktarı anlamına gelmektedir.

BASKI ADETLERİNDE YAKLAŞIK 2 KATLIK FARK VAR.

SONUÇ:YAZICILARDAKİ EN ÖNEMLİ ÖZELLİK KARTUŞLARDIR BURDA CANONUN EZİCİ BİR ÜSTÜNLÜĞÜ VAR ÖNEMLİ OLAN KARTUŞ DOLUMU TABİKİDE ÇOK BASİT BİR KARTUŞ DOLUMU VAR MP 160 VE 180 MODELLERİYLE AYNI KARTUŞU KULLANIYOR DEFALARCA DOLUM YAPTIK BİR SORUN ÇIKARMADI.FORUMA BAKARSAN DOLUM HAKKINDA ANLATIMLI OLARAK YARDIMCI OLACAK TOPİCLER VAR.RESİM BASKISINDA YİNE DAMLACIK BOYUTUNUN UFAK OLMASI KALİTEYİ ORTAYA RAHATLIKLA ÇIKARIYOR.ŞİDDETLE MP460 MODELİNİ ÖNERİYORUM

Cremiastro bi cvp veren arkadaşım söylediğin modeli anladım da kafama takılan bi soru kaldı senin bu doldurma dediğin dışarda 5ytl ye yapılan dordurtma mı, yoksa şırınga gibi bi aletle kartuştaki delikten kullanıcının kendi yapabildiği doldurma mı, yada ciss gibi bi sistem mi??MP 460 hakkında aklımdaki tek soru bu...

arkadaşım 2 seçeneğin var ya dışardan 5 liraya doldurursun yada evde kendin şırınga gibi bir aletle doldurursun seçenek senin ciss yöntemi yoktur...

Benim sorduğum bu önerdiğin mp460 da şırınga ile doldurma var mı ve sağlıklı mı biraz blgi verirmisin???

• Arkadaşlar mp600 ün kartuşları doldurulabiliniyor mu? Makinayı kullanan ve bilen arkadaşlar yanıtlarlarsa sevinirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fatsalı_tamer

quote:

mp 510 modelinde ciss sistemi var ama türkiye de bu satışı yapan herhangi bir firma yok yani sonuç olarak ciss sistemini bu modelde kullanamıyorsun.
    Kartuş dolumunu anca kartuşlar bitmeden sağlayabilirsin.

C4180 modelinide kartuş dolumu olarak kullanabiliyorsun.

Benim tavsiyem sana Canon Mp 460 modeli 2li kartuş kullanıyor ve bunlar chipsiz kartuşlardır...
    Kartuş dolumundada sıkıntı yaşamadan baskı almaya devam edebilirsin...

Aralarındaki farklar şöyle:

C4180:4800x1200dpi baskı kalitesi 4 pl damlacık boyutu
    Mp460:4800x1200dpi baskı kalitesi 2 pl damlacık boyutu

BASKI KALİTELERİ AYNI AMA RESİM BASKISINDAN DAMLACIK BOYUTU ÖNEMLİDİR ÇÜNKÜ O PİKSELLERİ KAĞIDA DAMLALAR ATIYOR DAMLALAR NE KADAR UFAK OLURSA O KADAR DAHA FAZLA BASKI ALIRSIN.CANON 2 PL DAMLACIK BOYUTUYLA HEM AZ TÜKETİLEN BİR SARF MALZEMESİ HEMDE DAHA KALİTELİ RESİM VE DÖKÜMAN BASKILARI ALABİLİYORSUNUZ....

C4180:1200X2400dpi tarama kalitesi
    MP460:1200x2400dpi tarama kalitesi

MP460 modelinde z-lid kapak olduğu için kalın bir kitabın taramasınıda yada fotokopisini rahatlıkla yapabilirsiniz.C4180 modelinin kapak sistemi buna uygun değildir.

C4180:Dijital bir ekran,resim için ayrı kağıt tepsisi,hafıza kart girişleri
    MP460:Dijital ekran,Üstten besleme,Hafıza kart girişleri,Picbridge özelliği sayesinde hem telefon hem dijital fotoğraf makinasından direkt baskı,Blutooth desteği sayesinde kablosuz baskı alabilme özelliği...

BİRBİRİNE DENK DİYEBİKCEĞİMİZ ÖZELLİKLER CANON MP 460 YİNE DAHA PERFORMANSLI OLDUĞUNU GÖSTERİYOR.PİCTBRİDGE VE BLUTOOTH ÖZELLİĞİYLE

C4180:Siyah kartuşu:7ml Renkli kartuşu:5 ml
    MP460:Siyah kartuşu:16 ml Renkli Kartuşu:12 ml

ml:içersindeki mürekkeb miktarı anlamına gelmektedir.

BASKI ADETLERİNDE YAKLAŞIK 2 KATLIK FARK VAR.

SONUÇ:YAZICILARDAKİ EN ÖNEMLİ ÖZELLİK KARTUŞLARDIR BURDA CANONUN EZİCİ BİR ÜSTÜNLÜĞÜ VAR ÖNEMLİ OLAN KARTUŞ DOLUMU TABİKİDE ÇOK BASİT BİR KARTUŞ DOLUMU VAR MP 160 VE 180 MODELLERİYLE AYNI KARTUŞU KULLANIYOR DEFALARCA DOLUM YAPTIK BİR SORUN ÇIKARMADI.FORUMA BAKARSAN DOLUM HAKKINDA ANLATIMLI OLARAK YARDIMCI OLACAK TOPİCLER VAR.RESİM BASKISINDA YİNE DAMLACIK BOYUTUNUN UFAK OLMASI KALİTEYİ ORTAYA RAHATLIKLA ÇIKARIYOR.ŞİDDETLE MP460 MODELİNİ ÖNERİYORUM

Cremiastro bi cvp veren arkadaşım söylediğin modeli anladım da kafama takılan bi soru kaldı senin bu doldurma dediğin dışarda 5ytl ye yapılan dordurtma mı, yoksa şırınga gibi bi aletle kartuştaki delikten kullanıcının kendi yapabildiği doldurma mı, yada ciss gibi bi sistem mi??MP 460 hakkında aklımdaki tek soru bu...

Yani mp460 da şırınga dolumu için özel delik var mı cremiastro????Hani bazı modellerde varmış ya....

• Arkadaşlar mp600 ün kartuşları doldurulabiliniyor mu? Makinayı kullanan ve bilen arkadaşlar yanıtlarlarsa sevinirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ufuk33

Arkadaşlar mp600 ün kartuşları doldurulabiliniyor mu? Makinayı kullanan ve bilen arkadaşlar yanıtlarlarsa sevinirim.

kartuşları bitmeden dolum yapabilirsin
  • Hocam nasıl yapıldığını açıklıyabilirmisin.Biz kendimiz evde delerekve şırınga kullanarak mı yapacağız yoksa işi bilen bir dolumcuya mı vereceğiz.Öyle ise dolumcu ne şekilde dolduruyor.Çünkü bir yerden okuduğum kadarı ile onlarda kartuşun kafasını çıkartıp doldurduktan sonra kapatıyorlar mış fakat kapağın sonradan makina içinde açılma riski olmaz mı bu durumda. Bu konuda mümkünse açıklayıcı bilgi verirsen sevinirim dostum...
  • Arkadaşım bana cremiastro açıkladı. MP160 VE 180 de şırınga ile dolum yapılıyor.Boşuna para harcama oraya buraya.Ben epson karuşuma ciss sistemi kurcaktım herkes boşuna masraf dedi.Şimdi mp180 alcam elime para geçince paşalar gibi kendim doldurcam. Şırınga falan ne gerekliyse alırım doldurur doldurur kullanırım .Ama benim de aklıma takılan biz doldurdukça kalitede oynama oluyo mu ve hangi mürekkebi alcam bunlar da soru işareti???Bilen varsa sölesin...
  • Arkadaşlar bugün yazıcı almam gerekiyor.
    Evde HP deskjet 3550 var. Bıktım kartuş derdinden.
    Doldurtuyorum durduğu yerde kuruyor.
    Baskı kalitesi de düştü.

Çok fanksiyonlu bir yazıcı almak istiyorum.
    Canon almayı düşünüyorum.

MP 160 tavsiye eder misiniz?

1 saat sonra çıkacağım evden, önerilerinizi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Storm Bringer -- 4 Eylül 2013; 17:11:26 >
  • tavsiye ederim...

• mp 510

mp 160

mp 600 hangisi neden arkadaşlar sarf malzemlerinide hesap ederek önerinizi alırsam cok sevinirm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi savcix -- 26 Eylül 2007; 15:25:11 >
  • arkadaşlar 2 gün önce mp160 yazıcı aldım. tarayıcıdan scan ettiğimiz dökümanı word veya exel çevirip üzerinde nasıl değişiklik yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim.
  • @limitx arkadaşım bahsettiğin olayı ABBYYFineReader7 programıyla gerçekleştirebilirisn.

• quote:

Orjinalden alıntı: savcix

mp 510

mp 160

mp 600 hangisi neden arkadaşlar sarf malzemlerinide hesap ederek önerinizi alırsam cok sevinirm.

tekli kartuş sistemini kullanan 2 makina mp510 ve mp600

2 makina arasında farklar şöyle göze çarpıyor 5 kartuş kullanıyor ekstra gri kartuşuyla siyah tonlamaları daha iyi kalite veriyor + olarak çözünürlük ve damlacık boyutunda etkisi var.

Kartuş maliyeti bakımından mp600 daha avantajlı...aklından o kadarda profesyonel baskılara almıyacam diyebilirsin o zaman mp 510 da işini görebilirr...
  • bende ıp 1800 almayı düşünüyorum kartuşlarında çip varmı dolumda sorun çıkarırmı
  • Canon mp 180 im dün geldi printer sorunsuz ama tarayıcı şu hatayı veriyor.

" tarayıcıyla iletişim kurulamıyor.Kablo baglantısı kesilmiş veya tarayıcı kapatılmıs olabilir. Durumu kontrol edin.Tarayıcı sürücüsü kapatılacak. code:2,155,0 "

Sanırım sorun usb de Benim anakartta 4 usb 2.0 var ve bugüne kadar kamera flashdisk hiç bir alette sorun yaşamadım.

bu usb 2.0 nasıl kapatılıyor anakart gigabyte s661fx biosta öyle bi ayar yok ayrıca biosun son versiyonu yüklü.
    Bide bu kablo değiştirme olayı hangi kabloyu almalıyım marka satıldığı yer verirseniz sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.