<CANON TEAM>CANON YAZICILAR HAKKINDA
1102 Cevap206341 Görüntüleme5 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     10 11 12 13 14 15 [17] 19      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

841 Mesaj
26 Mayıs 2010; 14:23:24 

quote:

Orijinalden alıntı: xpress34

merhaba.iki tane yazıcıyı çöp haline getirdikten sonra üçüncü yazıcı tercihim olan canon ile bende bir iki gün içinde bu team'a katılıyorum.

öğrenmek istediğim konu BCI-24BK seri kartuş kullanan yeni yazıcıma mürekkep alacağım.bu siyah kartuşun orjinalde mürekkebi pigmentmi yoksa dye bazlımı olduğunu bilen varmı acaba,alacağım mürekkep ile dolum işlemini kendim yapacağım.

xpress34 Canon yazıcın hayırlı olsun.. Senin gibi bilinçli bir kullanıcının da Canon markasını tercih etmesi sevindirici bir gelişme.. Yazıcı olarak tercihin hangi model oldu?

783 Mesaj
26 Mayıs 2010; 16:26:29 

quote:

Orijinalden alıntı: kvnccelik

xpress34 Canon yazıcın hayırlı olsun.. Senin gibi bilinçli bir kullanıcının da Canon markasını tercih etmesi sevindirici bir gelişme.. Yazıcı olarak tercihin hangi model oldu?

eski bir model buldum.Canon İP-1000 .sadece yazıcı.yani çok fonksiyonlulardan değil.BCI-24 serisi kartuş kullanıyor.gittigidiyordan 50 TL ye aldım.satıcı cihazın yanında orjinal kartuşların haricinde bir takımda printpen marka muadil kartuş göndermiş.çok hoşuma gitti.yani şu an elimde iki takım kartuşum var.
bu modeli tercih etmemin ikinci nedeni orjinal siyah kartuş 15 TL.renkli ise 30 TL civarı.yani renkli yinede pahalı diyebilirim.fakat siyahın fiyatı uygun geldi bana.tercihim bu yüzden eski model yazıcı oldu.

kolay dolum kartuşuda cescesordaki fiyatı 22 TL.renkli yeni kartuş fiyatı nedeniyle yine doluma devam edeceğiz anlaşılan.

ayrıca hoşuma giden ikinci şey ise yazıcının kartuşların olduğu kapağı açtığımda kafa kısmı hiçbir alet veya takım gerekmeden yerinden çıkması oldu.sadece bir yaylı mandal var.bu mandalı el ile kaldırarak printhead yerinden çıkıyor.zaten kutuyu açtığımda printhead ayrı bir folyo ambalaj içindeydi.printhead ı kendim taktım yazıcıya.

ürün sıfır ve garantili olmasıda üçüncü neden olarak tercihim oldu.

modelin bence eksi tarafı ise daha önceki yazıcılarımla kıyasladığımda gürültü oranı biraz fazla.olsun o kadarda olacak.uzun süre kullanımda sorun çıkarmasında.

edit.imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xpress34 -- 26 Mayıs 2010; 16:28:23 >

Bir yıllık plan yapıyorsan pirinç yetiştir, on yıllık plan yapıyorsan ağaç yetiştir, yüz yıllık plan yapıyorsan İNSAN yetiştir.

841 Mesaj
26 Mayıs 2010; 23:00:15 

quote:

Orijinalden alıntı: xpress34

eski bir model buldum.Canon İP-1000 .sadece yazıcı.yani çok fonksiyonlulardan değil.BCI-24 serisi kartuş kullanıyor.gittigidiyordan 50 TL ye aldım.satıcı cihazın yanında orjinal kartuşların haricinde bir takımda printpen marka muadil kartuş göndermiş.çok hoşuma gitti.yani şu an elimde iki takım kartuşum var.
bu modeli tercih etmemin ikinci nedeni orjinal siyah kartuş 15 TL.renkli ise 30 TL civarı.yani renkli yinede pahalı diyebilirim.fakat siyahın fiyatı uygun geldi bana.tercihim bu yüzden eski model yazıcı oldu.

kolay dolum kartuşuda cescesordaki fiyatı 22 TL.renkli yeni kartuş fiyatı nedeniyle yine doluma devam edeceğiz anlaşılan.

ayrıca hoşuma giden ikinci şey ise yazıcının kartuşların olduğu kapağı açtığımda kafa kısmı hiçbir alet veya takım gerekmeden yerinden çıkması oldu.sadece bir yaylı mandal var.bu mandalı el ile kaldırarak printhead yerinden çıkıyor.zaten kutuyu açtığımda printhead ayrı bir folyo ambalaj içindeydi.printhead ı kendim taktım yazıcıya.

ürün sıfır ve garantili olmasıda üçüncü neden olarak tercihim oldu.

modelin bence eksi tarafı ise daha önceki yazıcılarımla kıyasladığımda gürültü oranı biraz fazla.olsun o kadarda olacak.uzun süre kullanımda sorun çıkarmasında.

edit.imla

hayırlı olsun dostum,

iyi denk düşürmüşsün.. dediğin gibi bende de printhead ayrı bir folyodaydı çıkarıp kendim taktım.. Bende de bildiğin gibi Pixma Mp540 modeli var ve son derece memnunum.. Görenler fotoğraflara ve çıktılara bayılıyor. Canon teknolojisinin farkı demekki buymuş.. :)

1 Mesaj
2 Haziran 2010; 9:11:03 

Arkadaşlar aranıza yeni katıldım.Yardımlarınızı rica ediyorum canon mp620 yazıcım LCD EKRANDA error 5100 yazıyor kapatıp tekrar açın diyor.ne yapmak gerek .

1 Mesaj
12 Haziran 2010; 5:53:51 

canon mp220 yazıcımı windows 7 yükledikten sonra kullanamaz oldum 32 bit intel uyumlu platforda kullanılır cevabı alıyorum kuramıyorum yardım lütfen tşk

2 Mesaj
16 Haziran 2010; 11:27:05 

herkeze merhaba

Canon mp190'ın kartuş resetleme yöntemini tam olarak anlatırmısınız

2276 Mesaj
17 Haziran 2010; 22:16:18 

Arkadaşlar ben Canon 4350d model yazıcı aldım.Faks gönderme konusunda sıkıntı yaşıyorum.Karşı tarafın faks otomatik ise gidiyor ama otomatik olmayan ve sinyal istediğim yerlere faks gönderemiyorum.Bu yüzden yazıcıyı servise yolladım.Bu sorunun nedeni ne olabilir ?

PSN : lionheart0183 [PES 2013 - OML]
Steam : lionheart_TR

54 Mesaj
21 Haziran 2010; 13:44:27 

Canon Mp250 modelini 78TL'ye buldum, almamı önerir misiniz?
Bir de şu sitede MP250'nin kullandığı kartuşların doldurma setleri var. Kullanan var mıdır? Önerir misiniz?
http://www.cescesor.com...durma-Dolumu,PR-31.html (Yüksek kapasiteli renkli kartuşu buymuş sanıyorum)
Yazıcının bunu görmemesi vs. gibi durumlar olabiliyor mu?

Ben ağırlık olarak renkli çıktı alacağım bir printer arıyorum aslında. Bilgisayarada yapılmış çizimlerin 2 boyutlu görüntülerinin çıktısını alacağım. Ofiste HP'nin dandik bir printerı var, kartuşa para dayanmıyor, sömürdü resmen bizi. Bu anlamda yardımlara tavsiyelere de açığım. teşekkürler.

7705 Mesaj
19 Temmuz 2010; 15:59:19 

arkadaşlar birşey sormak istiyorum canon pixima mp610 yazıcım var kartuş alıcaktım ama birde ne göreyim pelikan kartuşlar var canon yazıcı uyumlu onlarda da chip var fiyatları da gayet uygun onlardan kullanan var mı acaba nasıl kalitesi??

4670 Mesaj
20 Temmuz 2010; 11:08:02 

Cescesor kartus alali uzun zaman oldu ama yeni doldurdum fazla bi cikti almiyorun ama bi fark goremedim gayet iyiydi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

5622 Mesaj
22 Temmuz 2010; 15:19:28 

Şirketimde kullanmak için Canon MF4370dn aldım
NEtwork'e tanıttım, ağdaki iki bilgisayar da çıktı alabiliyor.
Fax özelliğinde bir sorun yok, bilgisayarlardan da fax gönderilebiliniyor.

AMA
Scanner özelliğini çalıştıramadım
Windows7 64bit kullanıyoruz.
MF Toolbox yükledim, scanner tanımlı değil diyor
USD'den de bağladım, "unknwon device" olarak görülüyor
Kafayı yiyeceğim

Sorunuma çare bilen var mı???

5622 Mesaj
22 Temmuz 2010; 15:30:29 

Şirketimde kullanmak için Canon MF4370dn aldım
NEtwork'e tanıttım, ağdaki iki bilgisayar da çıktı alabiliyor.
Fax özelliğinde bir sorun yok, bilgisayarlardan da fax gönderilebiliniyor.

AMA
Scanner özelliğini çalıştıramadım
Windows7 64bit kullanıyoruz.
MF Toolbox yükledim, scanner tanımlı değil diyor
USD'den de bağladım, "unknwon device" olarak görülüyor
Kafayı yiyeceğim

Sorunuma çare bilen var mı???

1 Mesaj
22 Temmuz 2010; 17:59:54 

Arkadaşlar işyerinde Canon MF4150 yazıcımız var. Eczane olduğundan dolayı sürekli reçete çıktısı almak zorundayız. Eskiden a4 yazdırıyorduk ancak bundan sonra a5 yapılacakmış. Bende yazıcının ayarlarını a5'e ayarladım, denetim masasındaki yazıcılar bölümündeki tercihleri de a5 yaptım ancak yazdırdığım zaman sağ taraftaki kırmızı ışık yanıyor ve "Doğru kağıt koyun" uyarısı çıkıyor. Halbuki zemin ve şartlar uygun kağıt ve ayarlarda görünüşde bir sorun yok.. Bu durum yazıcıyı kapatıp açıncaya kadar sürüyor, yani her sayfa kağıt için yazıcıyı açıp kapatmamız gerekiyor... Bunun sebebi nedir?

Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler

7705 Mesaj
22 Temmuz 2010; 23:13:07 

quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet©

arkadaşlar birşey sormak istiyorum canon pixima mp610 yazıcım var kartuş alıcaktım ama birde ne göreyim pelikan kartuşlar var canon yazıcı uyumlu onlarda da chip var fiyatları da gayet uygun onlardan kullanan var mı acaba nasıl kalitesi??

deneyen var mı?

9147 Mesaj
2 Ağustos 2010; 12:59:44 

bendede mp610 var oto resetli kartuş aldim ama bunlar nasil oto resetli bi türlü çözemedim ben ? mürekkep koyuyorum bitti diyor ? hiç bişey anlamadim bu karttuşlardan keşke yurt dısından resetleyiciden alsaydim daha iyiydi belkide. şuanda mürekkep ariyorum kaliteli bişey varmi tavsiyeleriniz ? normal çıktı güzel aliyorum ama foto kalitesi berbat.

Lenovo IdeaPad Y510P / Logitech Z5500 / Buffalo LinkStation 1 TB

7 Mesaj
5 Ağustos 2010; 1:48:20 

İşyerinde kullanmak için fotokopi-fax-printer özelliği olan bir lazer yazıcı almaya karar verdik ama toneri chipsiz sorunsuz dolum olabilen bir ürün arıyoruz.CANON MF 4270,Canon MF4350D ,Canon I-Sensys MF4370DN bu üç ürün arasında karar vereceğiz. Bu ürünlerin tonerleri chipli midir? Tavsiyenizi bekliyorum...

1788 Mesaj
5 Ağustos 2010; 9:49:25 

quote:

Orijinalden alıntı: plasebo

İşyerinde kullanmak için fotokopi-fax-printer özelliği olan bir lazer yazıcı almaya karar verdik ama toneri chipsiz sorunsuz dolum olabilen bir ürün arıyoruz.CANON MF 4270,Canon MF4350D ,Canon I-Sensys MF4370DN bu üç ürün arasında karar vereceğiz. Bu ürünlerin tonerleri chipli midir? Tavsiyenizi bekliyorum...

bu yazıcıların üçüde aynı toneri kullanır yani fx10 model toneri. tonerleri çipsiz dolumu sorunsuzdur, her yerde sarf malzeme toner tozu gibi ürünlerini ve muadil tonerini bulabilirsiniz.

Dünya insanların gereksinimlerini karşılayabilir ama ihtiraslarını asla.
Gülerek Kaybettiklerini Ağlayarak Kazanamazsın.
Kim Allah rızası için öğrenilmesi gereken bir ilmi dünya metaı elde etmek için öğrenirse, kıyamet gününde cennetin kokusunu bile duyamaz (Ebu Dâvut, Kitabu'l-İlm)

7705 Mesaj
5 Ağustos 2010; 14:09:12 

quote:

Orijinalden alıntı: McCarty

bendede mp610 var oto resetli kartuş aldim ama bunlar nasil oto resetli bi türlü çözemedim ben ? mürekkep koyuyorum bitti diyor ? hiç bişey anlamadim bu karttuşlardan keşke yurt dısından resetleyiciden alsaydim daha iyiydi belkide. şuanda mürekkep ariyorum kaliteli bişey varmi tavsiyeleriniz ? normal çıktı güzel aliyorum ama foto kalitesi berbat.

bende pelikan kartuş aldım ve denedim gayet güzel baskı yapıyor memnunum tavsiye ederim

56 Mesaj
7 Ağustos 2010; 1:44:35 

merhaba bende canon ip4700 var,dolan kartuş kullanıyorum,520bk mürekkebini 520pgi a kullanbilirmiyim? esasında hali hazırda kullanıyorum,duyduğuma göre pgi yazı içinmiş,ama fotoğraf baskısı alıyorum genellikle ama fotoğraf baskısında pgidanda mürekkep kullanıyor,eğer pgia dye siyah mürekkep koyarsam daha kaliteli olmazmı? veya bi dezavantajı varmıdır? deneme yanılma yönteminden kafam karıştı açıkçası,normalde...mürekkepleri hangisine uygunsa ondan kullanıyorum,bu yüzden bazı siyah tonlarındaki baskılarda kötü sonuçlar aldım. pgidan mı yoksa bkdanmı kaynaklı bir türlü çözemedim.

200 Mesaj
8 Ağustos 2010; 10:23:44 

Arkadaşlar bende Canon MP990 sipariş ettim. Sizce nasıl bir yazıcı, parasının hakkını verir mi? Teşekkürler.

56 Mesaj
8 Ağustos 2010; 15:00:26 

1)dye siyah mürekkep ile pigment siyahın renk yoğunluğunda fark varmıdır?
2)kuruma sürelerinde farklılık gösterebilirmi?
3)fotoğraf çıktılarında hafif gri tonları pgi kartuşlarımı yazıyor?

Bu konular hakkında bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim.

129 Mesaj
8 Ağustos 2010; 20:20:04 

Arkadaşlar merhaba. Elimde Canon Pixma 510 var. bildiğiniz üzere yazıcı bölümünde 4 kartuş mevcut. Eğer birisi biterse bütün fonksiyonları devre dışı kalıyor. örneğin ben sadece tarayıcı bölümünü kullanmak istiyorum fakat ekranda kartuş değiştirmem gerektiği ile ilgili bir yazı olduğu için hiç bir işlem gerçekleştiremiyorum. aletin tarayıcı bölümünü nasıl aktif edebilirim? herhangibir fikri olan var mı? windows xp üzerinden tara dediğim halde sadece beklemeye başlıyor herhangi bir faaliyet göstermiyor.

şimdiden teşekkürler...!

253 Mesaj
9 Ağustos 2010; 14:07:23 

canon mp560 almayı düşünüyorum. yazıcının orjinal kartuşları doldurulur mu dolarsa yazıcı ne der bu işe? doldurulabilen kartuşların satıldığı bi sitede görüştüğüm kişi : "doldurabilirsiniz, makine boş der ancak yazmaya devam eder" dedi bu bilgi doğru mudur?

Sorular yığılmış ancak bugün alacağım yazıcıyı.

• Southern New Hampshire University - MBA in Finance
  • Lenovo Y510P
  • Iphone 5S 32

9147 Mesaj
9 Ağustos 2010; 21:10:22 

ben zarar verdigini duydum öyle bi olayin. yazıcı kafasının tıkanmasına mi neden oluyormus. ama kolay dolum kartuş almak en güzeli ve hatta orjinal kartuşları kullanmayin öyle dursunlar.

Lenovo IdeaPad Y510P / Logitech Z5500 / Buffalo LinkStation 1 TB

253 Mesaj
11 Ağustos 2010; 22:27:10 

Mp-560 aldım. 2 sorum olacak 1.si tarayıcı bana gürültülü gibi geldi ışık geri dönerken çok ses çıkartıyor normal mi?
2.si wireless lı yazıcıyı ağ a bağladım sorunsuz ancak ağdaki her bilgisayarın bağlanmasını istemiyorum. Ortak ağım var. Bunu nasıl hallederim şimdiden teşekkürler.

200 Mesaj
12 Ağustos 2010; 20:44:25 

Canon MP990 aldım tam anlamıyla stüdyo kalitesinde foto çıktısı alıyorum. Daha önce Hp c6280 kullanmıştım ama bunun eline su dökemez kesinlikle tavsiye derim.

7705 Mesaj
12 Ağustos 2010; 23:01:30 

bende mp610 var tarama yapıyorum sürekli

0

Hatası veriyor ama bilgisayar yazıcıya bağlı nasıl çözeriz bu sorunu

7705 Mesaj
12 Ağustos 2010; 23:15:45 

quote:

bende mp610 var tarama yapıyorum sürekli

0

Hatası veriyor ama bilgisayar yazıcıya bağlı nasıl çözeriz bu sorunu

arkadaşlar sorun çözülmüştür hata kablodaymış (ürünün içinden çıkan kabloda) Eski yazıcının kablosunu taktım şuan herşey yolunda

253 Mesaj
13 Ağustos 2010; 22:31:21 

quote:

Orijinalden alıntı: reckoner

Mp-560 aldım. 2 sorum olacak 1.si tarayıcı bana gürültülü gibi geldi ışık geri dönerken çok ses çıkartıyor normal mi?
2.si wireless lı yazıcıyı ağ a bağladım sorunsuz ancak ağdaki her bilgisayarın bağlanmasını istemiyorum. Ortak ağım var. Bunu nasıl hallederim şimdiden teşekkürler.

Yok mu mp560 kullanan ?

• Southern New Hampshire University - MBA in Finance
  • Lenovo Y510P
  • Iphone 5S 32

328 Mesaj
22 Ağustos 2010; 5:52:55 

arkadaşlar canon mp610 için nasıl bir dolum önerisinde bulunursunuz, 4 senedir orjinal kartuş kullanıyorum.. kartuş dolum mürekkepleri tavsiye edecekseniz, mürekkkebi orjinal kartuşuna mı enjekte etmemi önerirseniz yoksa kolay dolum kartuşuna mı enjekte etmemi önerirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ladex -- 22 Ağustos 2010; 5:59:03 >

1056 Mesaj
22 Ağustos 2010; 20:27:28 

Merhaba arkadaşlar 2 gün önce canon mx 340 wifi li bir yazıcı aldım ancak wifi ayarlarını bir türlü beceremedim kablosuz olarak bağlanamadım, bilen bir arkadaşımız ne yapmam gerektiğini adım adım yazarsa çok sevinirim, kullanıcı kitabı pek aydınlatıcı bilgi vermemiş yardımcı olursanız minnettar kalırım.

Peugeot 206+ Urban Move 1.4 75 Hp Prins Keihin 2012

1056 Mesaj
24 Ağustos 2010; 0:23:15 

quote:

Orijinalden alıntı: skywalker06

Merhaba arkadaşlar 2 gün önce canon mx 340 wifi li bir yazıcı aldım ancak wifi ayarlarını bir türlü beceremedim kablosuz olarak bağlanamadım, bilen bir arkadaşımız ne yapmam gerektiğini adım adım yazarsa çok sevinirim, kullanıcı kitabı pek aydınlatıcı bilgi vermemiş yardımcı olursanız minnettar kalırım.

Koskoca forumda yok mu yani Wi-fi li yazıcı kullanan bi allahın kulu bir yardım istedik arkadaşlar zor gelmesin biz elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz.

3,4 tane bilgisayar var 1 tane yazıcı yazıcının wi fi özelliği var bunu nasıl ayarlayabilirim tüm bilgisayarlarda wireless adaptör de var
1 bilgisayar illa kablolu bağlantı yapması lazım mı yazıcıya ? kablosuz ağ mı oluşturmam gerek böylece

790 Mesaj
24 Ağustos 2010; 18:26:10 

Elimde canon mp 210 var 1,5 sene önce aldım sürekli dolum yapıyordum ama artık makina kartuşları kabul etmiyor ve bende yeni kartuş almak yerine yeni bir makina almak istiyorum tavsiyeniz nedir

2973 Mesaj
25 Ağustos 2010; 12:39:59 

Arkadaşlar merhaba
Dün Mx 320 modelini aldım ama fax alma durumunu bir türlü gerçekleştiremiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.Ne yapmam gerekiyor.

95 Mesaj
25 Ağustos 2010; 16:15:17 

790 Mesaj
25 Ağustos 2010; 16:27:34 

quote:

Orijinalden alıntı: DarkbattLe
Bu ürünü alabilirsin

MP250

http://www.pratikev.com...jsp?pInstanceId=1621931

Şimdi kullandigimdan biraz üst model olsun istiyorum mp560 ile mp 620 modellerine baktim bunlar arasinda fark nedir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

95 Mesaj
25 Ağustos 2010; 16:54:14 

620 ni baskı hızı mp560 göre daha iyi Bunun dışında diğer özellikleri hemen hemen aynı

fakat şu war ürünleri zor bulursun bu ürünler şu anda yok hiç bi yerde .

790 Mesaj
25 Ağustos 2010; 17:48:17 

mp 620 bir tek teknosa da var 150 lira büyük ihtimalle stokta yoktur ondan fazla ümidim yokta 560 var bir çok yerde var gözüküyor onuda mı bulamam yoksa :S

65 Mesaj
25 Ağustos 2010; 21:01:56 

foto baskısı için önereceğiniz bi model varmı günlük çıktı sayısı yüksek olacak photo glass medyaya baskı yapabilecek kartuş ömrü uzun olacak ve mümkünsü tüm renk kartşlar ayrı ayrı olacak mümkünse baskı ön izleme ve kart okuyucusu olacak fiyatlardada bilgi verebilirsen sevinirim şimdiden tşk.

ekinler dize kadar ; haydi gel bize kadar.......

95 Mesaj
26 Ağustos 2010; 9:55:12 

Mp560 larda piyasada yok.çunku canon un kendisinde yok ürün.Var diyenlere stok sormak lazım.
Aslında mx340 da alabilirsin.Bunun en büyük avantajı Fax da olması.
http://www.pratikev.com...jsp?pInstanceId=2319224

95 Mesaj
26 Ağustos 2010; 9:57:27 

quote:

Orijinalden alıntı: yasin__sari

foto baskısı için önereceğiniz bi model varmı günlük çıktı sayısı yüksek olacak photo glass medyaya baskı yapabilecek kartuş ömrü uzun olacak ve mümkünsü tüm renk kartşlar ayrı ayrı olacak mümkünse baskı ön izleme ve kart okuyucusu olacak fiyatlardada bilgi verebilirsen sevinirim şimdiden tşk.

MP560 olabilir. Sizler için.

Evo ya da mesajım olsun ozmn.Mp560 salı günü Disbe geliyor

95 Mesaj
26 Ağustos 2010; 10:08:05 

quote:

Orijinalden alıntı: skywalker06

Koskoca forumda yok mu yani Wi-fi li yazıcı kullanan bi allahın kulu bir yardım istedik arkadaşlar zor gelmesin biz elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz.

3,4 tane bilgisayar var 1 tane yazıcı yazıcının wi fi özelliği var bunu nasıl ayarlayabilirim tüm bilgisayarlarda wireless adaptör de var
1 bilgisayar illa kablolu bağlantı yapması lazım mı yazıcıya ? kablosuz ağ mı oluşturmam gerek böylece

Merhaba kardeşim

yazıcı ekle den kablosuz yazıcı ekle veya bluetooth ile yazıcı ekleme oradan ileri tıklarsınız zaten ondan sonra yazıcıyı aramaya başlar.
Burada dikkat edilmesi gereken yazıcının wi-fi nin açık olması.
Ekledikten sonra onu varsayılan olarak ta attığınız zaman her defasında tanıtmasın.

1 Mesaj
26 Ağustos 2010; 14:24:18 

benim sana tavsiyelerim sunlar bu konuda tabi eğer çok geç kalmadıysam ;)

http://www.pratikev.com...jsp?pInstanceId=1173516
CANON PIXMA MX320 Inkjet Çok Fonksiyonlu Yazıcı
KDV Dahil : 153.20 TL

http://www.pratikev.com....jsp?pInstanceId=937602
Oki ML_3321 Microline 3321, 136 kolon, 9 İğneli Nokta Vuruşlu Yazıcı
KDV Dahil : 1,231.69 TL

bende sana bu ürünleri önerebilirim. gerçekten çok güzel ürünler ben şuan ilkini kullanıyorum ama değiştirmeyi düşünüyorum ikinciyi alıcam bu yazıcıya bu fiyat cok az böyle ucuz yerlerde olmasa kaliteli mal kullanamıycaz yani..:)

161 Mesaj
28 Ağustos 2010; 14:57:32 

MP 620 kullanıyorum, fotoğraf askıları için HP premium plus fotoğraf kağıdı aldım. Bu kağıda yazdırmak için yazdırma seçeneklerinde kağıt tipini ne seçmek lazım?

seçnekler:
Düz kağıt
Photo paper plus glossy II
Photo paper pro II
Photo paper pro platinium
Photo paper plus semi gloss
Glossy Photo paper
Matte Photo paper
high esolution paper
Ink jet hagaki
hagaki
Diğer kağıt

bir de baskı kalitesini yüksek yapıyorum. renk yoğunluk 'u otomatik yapıyorum.

bu ayarlarla ilgili önerileriniz nedir?
Teşekkürler.

161 Mesaj
29 Ağustos 2010; 15:06:47 

bu konuda fikri olan kimse yok mu? en azından siz hangi ayarla basıyorsunuz, onu söyleyin...
quote:

Orijinalden alıntı: omozomoz

MP 620 kullanıyorum, fotoğraf askıları için HP premium plus fotoğraf kağıdı aldım. Bu kağıda yazdırmak için yazdırma seçeneklerinde kağıt tipini ne seçmek lazım?

seçnekler:
Düz kağıt
Photo paper plus glossy II
Photo paper pro II
Photo paper pro platinium
Photo paper plus semi gloss
Glossy Photo paper
Matte Photo paper
high esolution paper
Ink jet hagaki
hagaki
Diğer kağıt

bir de baskı kalitesini yüksek yapıyorum. renk yoğunluk 'u otomatik yapıyorum.

bu ayarlarla ilgili önerileriniz nedir?
Teşekkürler.

7571 Mesaj
29 Ağustos 2010; 22:52:48 

quote:

Orijinalden alıntı: omozomoz

bu konuda fikri olan kimse yok mu? en azından siz hangi ayarla basıyorsunuz, onu söyleyin...

ben hp premium plus parlak olanını hiç beğenmedim. canon photo paper pro ile stüdyo kalitesinde baskı alabilirken hp yüzeyi mat ve sanki üzerinde inca bir mat tabaka var gibi duruyordu. ama premium plusın mat olanı oldukça iyi.
elimde şu an 35 tane a4 hp premium plus var isteyen varsa ucuza satarım
zamanında bir kaç kağıt incelemesi yapmıştım belki faydası olur
http://forum.donanimhaber.com/m_27566138/tm.htm

46 Mesaj
1 Eylül 2010; 20:28:50 

merhaba bende yeni aldım mp560'ı. Birkaç sorum olacak kullanan arkadaşlara...cihazı akşamları kapatıyormusunuz (ya da kullanmadığınızda kapatıyormusunuz?)........birde kullanmadığım zaman gün içinde enerji tasarruf modu gibi bir moda geçiyormu acaba yoksa hep aynı enerjiyi mi harcıyor.....şimdiden tşkler.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1056 Mesaj
4 Eylül 2010; 0:43:54 

quote:

Orijinalden alıntı: DarkbattLe

Merhaba kardeşim

yazıcı ekle den kablosuz yazıcı ekle veya bluetooth ile yazıcı ekleme oradan ileri tıklarsınız zaten ondan sonra yazıcıyı aramaya başlar.
Burada dikkat edilmesi gereken yazıcının wi-fi nin açık olması.
Ekledikten sonra onu varsayılan olarak ta attığınız zaman her defasında tanıtmasın.

Kardeşim ilk öncelikle mesajın için çok teşekkür ederim yalnız ben sorunumu çok farklı bir şekilde hallettim bu söylediklerin malesef wifi özellikli yazıcı için olmuyor yada ben beceremedim çok kez bahsettiğin yöntemi denedim ama başarılı olamadı. Şimdi 4 bilgisayar kablosuz olarak rahat bağlanıyor hiç bir sıkıntı yok yardımın için teeşkkür ederim.

61 Mesaj
9 Eylül 2010; 18:49:48 

merhaba
bi sorunum var canon marka bir yazıcı almaya karar verdim toner dolumu özellikle bunda etkılı oldu burda bır bilgisayarcıya fıyat almak ıcın gırdım 4010 arıyordum fakat elinde bir tane yazıcı oldugunu fakat ıkıncı el olacagını soyledı az kullanılmıs dedı 4320 modelını cıkardı fakt kutu yok drıver yok belgelerını bılmıyorum nasıl bulur
orda denerken yazdırılan sayfa sayısını bulmaya calıstılar fakat bulamadılar bunu nasıl öğrenebiliriz bu gune kadar kac sayfa yazdırıldıgını. bu konuda bilgisi olanlardan paylasırlasa hem maddı hem manevi olarak bana yardımcı olacaklar şimdiden teşekkürler

--FUJİFİLM FİNEPİX s5700--
--SONY VAIO NS/11S--
--NOKIA 3600 SLIDE--
--2008 FİAT ALBEA SOLE 1.3 DYNAMIC--

4670 Mesaj
10 Eylül 2010; 15:53:17 

quote:

arkadaşlar sorun çözülmüştür hata kablodaymış (ürünün içinden çıkan kabloda) Eski yazıcının kablosunu taktım şuan herşey yolunda

ilginç bendede oldu kafayı yedirtti
meğerse kabloymus nasıl bir iş anlamadım ..

teşekkürler

------------- NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ------------

125 Mesaj
10 Eylül 2010; 17:54:52 

quote:

Orijinalden alıntı: nofear72

ilginç bendede oldu kafayı yedirtti
meğerse kabloymus nasıl bir iş anlamadım ..

teşekkürler

Daha önceleri "printerlerin içinden usb kablosu çıkmıyor,3 kuruştan kaçıyorlar" diyerek söylenip duruyorduk.Tevekkelli değil adamlar biliyorlarmışta koymuyorlarmış :)

7705 Mesaj
11 Eylül 2010; 10:49:06 

quote:

Orijinalden alıntı: monsermose

Daha önceleri "printerlerin içinden usb kablosu çıkmıyor,3 kuruştan kaçıyorlar" diyerek söylenip duruyorduk.Tevekkelli değil adamlar biliyorlarmışta koymuyorlarmış :)

koyduklarında da ucuzundan koyuyorlar sonrada böyle hatalar meydana geliyor. Canon un servisi bile ya bilmiyor ya da söylemiyorlar getir bakalım diyorlar akıllı olan kaz olmak istemeyen böyle arastırıp cevabını buluyor cok adaletli bir çalışma sistemi (!)

6776 Mesaj
11 Eylül 2010; 13:27:26 

Selam arkadaşlar. Eski HP marka yazıcım Win 7 de doğru düzgün çalışmadığı için yeni bir yazıcı almam gerekiyor Canon Pixma MX340 gördüm ve almayı planladığım yazıcı modellerinden biri.

Sizlere sormak istediğim Canon Pixma MX340 iyi bir seçenek mi. Kullanan arkadaşlar varsa bu ürünle ilgili olumlu ya da olumsuz düşünceleri yazarlarsa sevinirim. Yani memnum olup olmadıklarını ve artı yönleri ile eksi yönlerini

480 Mesaj
11 Eylül 2010; 13:47:41 

Arkadaşlar merhabacanon mx 340 almayı düşünüyorum tavsiye edermisiniz?

Ben şahsen beğendim genel olarak fakat kartuşların doldurulabilirliği veya cescesor veya başka bir yerden dolan kartuş bulamadım yazıcıya uygun , yani kartuşları doldurmada problem yaşarmıyım sizce ?

http://www.vatanbilgisa...details.aspx?I_ID=46802

en son olarak en uygun vatanda gördüm daha uygun bir yer biliyorsanız yardımcı olursanız sevinirim ...

119 Mesaj
12 Eylül 2010; 0:35:32 

quote:

Orijinalden alıntı: ps3z

1)dye siyah mürekkep ile pigment siyahın renk yoğunluğunda fark varmıdır?
2)kuruma sürelerinde farklılık gösterebilirmi?
3)fotoğraf çıktılarında hafif gri tonları pgi kartuşlarımı yazıyor?

Bu konular hakkında bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Merhabalar,

DYE mürekkep su bazlı mürekkep demektir.Daha çok yumuşak sünger içeren kartuşlar için kullanılır.KALİTESİZ MÜREKKEP DEMEK DEĞİLDİR.Ancak pigmentli mürekkeplerin kartuş süngerindeki tutunmaları daha fazladır.Aynı miktarlarda doldurulan dye ve pigment mürekkeplerden,pigment mürekkepli kartuşlar daha fazla baskı sağlamaktadır.

2.sorunuza istinaden,aslında bir kartuş mürekkebinin pigmentli olması tek başına yeterli değildir.Bu mürekkepler EXTRA BLACK,MULTIBRAND PİGMENT VE NANO-PİGMENT olarak değişmekte...Bunlardan ilk ikisi yoksek kuruma yüzdesine sahip mürekkeplerdir.

Maalesef bazı yerlerde pigmentli diye su bazlı mürekkepler satılmakta.KALİTESİZ MÜREKKEP DEĞİLDİR AMA buradaki sorun su bazlı boyanın pigmentli olduğunun söylenmesidir.Birçok yerde değişik testler söylenmekte ancak bilimsel bir gerçek var...

1 ml mürekkep = 1 gr ediyorsa bu mürekkep pigmentli değildir.Neden mi?

6.Sınıf FEn bilgisi kitabından da ulaşabileceğiniz gibi mürekkepler bir karışımdır ve yoğunluğu fazladır.Bu sebeple 1 ml mürekkep 1gr'dan fazla gelmek ZORUNDADIR.

3.sorunuza istinaden de,PGI kartuşları CANON kullanmaktadır.Canon'da özel foto kartuşları yoktur.HP'nin bazı yazıcılarında HP58,HP348,HP11 gibi özel renk kartuşları vardır.HP11 sadece gri mürekkepten oluşurken diğer ikisinde gri-açık mavi-açık kırmızı renkler vardır.Tabii ki gri renk elde etmek için gri kartuş almaya gerek yok.Her kartuş gri ton basar.BU DA KARTUŞUN NEREDE-NASIL - NE ŞEKİLDE DOLDURULDUĞUNA BAĞLIDIR.

Biz,gittigidiyor üzerinde kartuş dolumu,mürekkep ve malzemeleri konusunda faaliyet gösteren bir firma olarak bu durumun farkında olduğumuz için,bu kartuşlar için özel dolum setleri oluşturmakta ve farklı dolum yöntemleri de göstermekte,tavsiye etmekteyiz.

Dükkan linkimiz:

http://dukkanlar.gittigidiyor.com/NOKTA_ATISI/

Buradan CANON DOLUM SETLERİ menümüzdeki herhangi bir dolum seti ürünümüze tıklayarak,mürekekplerle ilgili,dolumla ilgili doğru-yanlış bilgilere ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz.

ALIŞVERİŞ YAPAN VEYA YAPMAYAN HERKES,GEREK BURADAN GEREKSE GİTTİGİDİYORDAKİ DÜKKANIMIZDAN BİZE MESAJ YOLUYLA ULAŞABİLİRSİNİZ.

MESAJ MERKEZİMİZ GÜNÜN BÜYÜK BİR BÖLÜMÜNDE SÜREKLİ OLARAK AÇIKTIR.

...Saygılarımızla...

...NOKTA ATIŞI...

6776 Mesaj
14 Eylül 2010; 10:51:01 

Dün sabah Canon Pixma MX340 siparişi vererek bende Canon kullananlar arasına girmiş bulunuyorum hayırlısıyla. Bu öğleden sonra ürünü satın aldığım yere giderek teslim alacam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 14 Eylül 2010; 10:52:12 >

6776 Mesaj
14 Eylül 2010; 18:07:56 

Canon Pixma MX340 yazıcıyı bu öğlen teslim aldım. Cihazı henüz kurmadım. Eski yazıcıdan daha fazla alan kapladığı için yer sıkıntısı var. Abim gelince onla duruma göre ya eski yazıcının yerine ya da PC masasının altında bir yer var oraya yazıcıyı koymamız gerekecek.

Bu ada bir konuda cihaz benden artı puan aldı. Kartuşların takılması ve çıkarılması kolay görünüyor. HP kullanan varsa bilir. Onlarda kartuşları çıkarmak için genelde kartuşların üstüne denk gelen bir aparatı çok dikkatlice yukarı kaldırmak veya çok dikkatlice sökmek gerekir. Bu Canon da ise böyle bir zorluk yok.

İlk defa Canon kullanılacak bizim evde