Şimdi Ara

<CANON TEAM>CANON YAZICILAR HAKKINDA (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.154
Cevap
5
Favori
257.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • canon mp610 aldım yakın zamanda ve bu cihazla toplam 150 foto(10*15 boyutunda) bastım ve 5 dvd üzerine baskı yaptım. ancak renkli kartuşlardan ikisi tamamen bitti. bu kadar kısa sürede bitmesi normal mi.biryerde aynı makina ile 150 tane foto bastığını ve renkli kartuşlardan sadece bir diş gittiğini söyleyen arkadaşlar gördüm. kullandığım kağıtlar orjinal canon photo paper plus II. bastığım resim kalitesi de normal kalitede bastım. bu sayı normal mi eğer normalse çok ama çok masraflı o zaman bu kartuşlar. bu arada yeni kartuş aldım ve eskisini çıkardım ve baktığımda bitti gözüken kartuş aynen aşağıdaki resimdeki gibi(makineden çıkarttığım gibi çektim resmi).sanki burada kartuş hala dolu gibi yada benmi bu dolu gibi dözüken rengi yanlış yorumluyorum.

<CANON TEAM>CANON YAZICILAR HAKKINDA

• Canon IP1500 yazıcım var. normalde hep orjinal kartuş kullanırım ama bu sefer muadil kartuş aldım. Ancak renklerden kırmızıyı basmıyor ve çizik çizik fotoğraf bastı. Kartuşta problem yok. Kafayı da söküp temizledim ama nafile. Garantili iken yamuk basıyor diye bir kez onarılmıştı ama şimdi garantisi doldu. Sanırım kafa arızalı bu durumda yeni kafa fiyatına yeni yazıcı alınır herhalde. Bilmiyorum Canon alır mıyım. Gözümden düştü bi kere.
  • arkadaslar taerayıcının calısması ıcın kartusların dolu olmasımı gerek sadece sıyah kartus taksam calısmazmı
  • malesef dostum her iki kartuşunda dolu olması lazım .yoksa çalışmaz
  • bu nasıl sacmalık doldurma yapsak kartusları zaten gormuyot sırf tarayıcıyı kullanmak ıcın 90 lıra kartuslaramı verecegım..bu dıger marklardada boylemi...sadece sıyah olsa neden calısmıyor..benım renklı kartusum bıttıgınde sıyah kartus vardı bıraz ve tarayıcıcalısıyordu..
    quote:

Orjinalden alıntı: mbparikan

malesef dostum her iki kartuşunda dolu olması lazım .yoksa çalışmaz
  • quote:

Orjinalden alıntı: hidrojenperoksit

bu nasıl sacmalık doldurma yapsak kartusları zaten gormuyot sırf tarayıcıyı kullanmak ıcın 90 lıra kartuslaramı verecegım..bu dıger marklardada boylemi...sadece sıyah olsa neden calısmıyor..benım renklı kartusum bıttıgınde sıyah kartus vardı bıraz ve tarayıcıcalısıyordu..
    quote:

yeni çıkan modeller böyle bende dx6050 ve dx8450 var ikiside lcd ekranlı kartuşlardan 1 tanesi bile bitse ekranda hemen uyarı çıkıyor yazıcı kendini kullandırmıyordu tarayıcıda dahil belki tarayıcıyı pcden kontrol edilebilir hiç emindeğilim denemedim

• quote:

bu nasıl sacmalık doldurma yapsak kartusları zaten gormuyot sırf tarayıcıyı kullanmak ıcın 90 lıra kartuslaramı verecegım..bu dıger marklardada boylemi...sadece sıyah olsa neden calısmıyor..benım renklı kartusum bıttıgınde sıyah kartus vardı bıraz ve tarayıcıcalısıyordu..
    quote:

kesinlikle katılıyorum. sırf bu nedenle bir daha asla canon tercih etmeyeceğim. eğer kullandıran bildiğiniz bir marka biliyorsanız lütfen yazınız (lexmark, epson falan böyle midir mesela?). bundan sonra sadece o markayı kullanacağım...
  • yeni çıkan tüm modellerde aynı şey sözkonusu.yani kartuş yoksa tarayıcı da yok.ya da sadece tarayıcı olarak çalışan makinelerde var onlardan alacaksınız.
  • quote:

yeni çıkan tüm modellerde aynı şey sözkonusu.yani kartuş yoksa tarayıcı da yok.ya da sadece tarayıcı olarak çalışan makinelerde var onlardan alacaksınız.

Her yeni çıkan model, kullanıcıyı rahatlatacağı yerde aksine, sıkıntıya sokuıyor. Kullanıcılar olarak tepki göstermeli.
    Kullanıcıları yolunacak kaz olarak görüyorlar.

Acaba laserli çok fonksiyonlularda da aynı dert var mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Richy

quote:

quote:

kesinlikle katılıyorum. sırf bu nedenle bir daha asla canon tercih etmeyeceğim. eğer kullandıran bildiğiniz bir marka biliyorsanız lütfen yazınız (lexmark, epson falan böyle midir mesela?). bundan sonra sadece o markayı kullanacağım...

Canonda Çift kartuş kullanan modellerde bu sorunu yaşamazsınız yapmanız gereken
    makinayı açtıktan sonra iptal tuşuna 4 5 saniye bastıktan sonra makina renkli bittiyse siyah siyah bittiyse renkli baskı almaya ve taramaya devam edersiniz....
    Lexmark,epson ve hp nin modellerinin hiçbirinde bu özellik yoktur illaki kartuş takmanız gerekiyor

• toner save modu var ümit.Bilgisayarda yazıcı ayarlarından yapıyorsun bunu. yazıları biraz soluk çıkartıyor.save modu dedikleri bu. Ama kaliteli bir makina. güle güle kullan.
  • Mürekkepçi arkadaşlar, daha önce söledik demi, bırakın şu mürekkep işini.Medeniyete kulak verin Lazere geçmeye çalışın.
  • quote:

Mürekkepçi arkadaşlar, daha önce söledik demi, bırakın şu mürekkep işini.Medeniyete kulak verin Lazere geçmeye çalışın.

peki fotoğraf basanlar napsın. var mı fotoğraf çıktısı veren lazer?
  • quote:

Orjinalden alıntı: cumhur45

Mürekkepçi arkadaşlar, daha önce söledik demi, bırakın şu mürekkep işini.Medeniyete kulak verin Lazere geçmeye çalışın.

aman çok sağol medeniyet timsali geç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K@r@K@L3M -- 25 Kasım 2008; 18:08:20 >
  • evet var ama laser yazıcıların toneri kartuş kadar çabuk bitmez.ve ayrıca kurumaz.
  • Yahu bu nasıl bir saçmalıktır yahu? Şimdi bu cihazda FAX özelliği de olsaydı ve bu cihazı fax olarak kullanıyor olsaydık, Magenta bitti diye gelen fax'ı basmayacak mıydı? Canon FAX özelliği olan modellerinde de aynen bu mantiliteyi mi uyguluyor ???
  • quote:

Orjinalden alıntı: Richy

Yahu bu nasıl bir saçmalıktır yahu? Şimdi bu cihazda FAX özelliği de olsaydı ve bu cihazı fax olarak kullanıyor olsaydık, Magenta bitti diye gelen fax'ı basmayacak mıydı? Canon FAX özelliği olan modellerinde de aynen bu mantiliteyi mi uyguluyor ???

ben bu firmaların (hp canon epson) yazıcının kafasını kurumasını engellemk olduğunu düşünüyordum misal magenta bitti sen bu rengi almassan o rengin bulunduğu bölüm kuruyor ve bazen iptal olabiliyor işte bu nokta bizi bu rengi almamızı mecbur kılan sistemi iyi niyetli olarak yorumluyordum bizim iyiliğimiz için .Ama bu yeni çıkan renkli lazerlerde de bir renk bitince yazıcı kullandırmıyordu hadi mürekkep kuruyor lazerin kullandığı tonerin tozuna ne oluyor zaten o toz daha fazla kurumaski
  • arkadaslar 100 lıraya satılan mp190 ların yada mp210 ların ıcındekı kartuşlar demomu yoksa tam dolumu..hepsıburadaya mesaj attım tam dolu dedıler..emınmısınız dıye tekrar attım emınız dedıler...sımdı bende mp170 var katrus alsam en az 80 lıra tutuyor...yazıcı almak daha mantıklı degılmı bu durumda...
  • quote:

arkadaslar 100 lıraya satılan mp190 ların yada mp210 ların ıcındekı kartuşlar demomu yoksa tam dolumu..hepsıburadaya mesaj attım tam dolu dedıler..emınmısınız dıye tekrar attım emınız dedıler...sımdı bende mp170 var katrus alsam en az 80 lıra tutuyor...yazıcı almak daha mantıklı degılmı bu durumda...

nasıl olsa yazıcıyı gözden çıkartmışsın hiç kendiniz doldurmayı denedinizmi piyasada gerçekten kaliteli mürekkepler var
  • Arkadaşlar bu aralar CANON IP4500 modeline bakıyorum. Kullanan var mı?
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.