Şimdi Ara

## Crysis ve GeForce 8700M GT İlişkisi ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
3.594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Crysis ve GeForce 8700M GT İlişkisi ##

2007 yılının en çok beklenen oyunlarının başında hiç şüphe yok ki Crysis geliyor. Tabi oyunun yapımcı firması olan Crytek'in kurucu ve sahiplerinin Türk olması da Crysis'i bizler için ayrı bir noktaya taşıyor. Bilindiği gibi Crysis'in donanım ihtiyacı konusunda şimdiye kadar sürüsüne bereket spekülasyon yapıldı ve yapılmaya da devam ediyor. Her ne kadar oyunun çok yüksek sistem gereksinimi istemeyeceği dile getirilse bile ideal fsp değerlerinde oynamak için güçlü bir sistem konfigürasyonuna sahip olunması gerektiğine kesin gözüyle bakılıyor.

Bu noktada son gelen haberler ise oldukça ilginç. Zira Crysis'in Nvidia'nın en azından şimdilik DirectX 10 destekli en güçlü mobil grafik işlemcisi olan GeForce 8700M ile oynanabileceği ifade ediliyor. GeForce 8700M hakkında konuşmak gerekirse bu gpu'yu kullanan ilk dizüstü bilgisayar Toshiba'nın Satellite WXW modeli olmuştu. DirectX 9 tarafında GeForce Go 7950GTX'den uygulamasına göre değişmek ile birlikte yaklaşık %25-30 daha performanslı. Gelin şimdi hep birlikte GeForce 8700M'in genel teknik özelliklerine bir göz atalım,

## Crysis ve GeForce 8700M GT İlişkisi ##

Açıkçası elinde DirectX 10 destekli ekran kartı bulunan pek çok kullanıcı şu an donanımlarını ciddi anlamda test edebilecek DirectX 10 temelli uygulama bulmakta sıkıntı çekiyorlar. Bu noktada Nvidia'nın şimdilik en güçlü mobil grafik işlemcisi olan GeForce 8700M'in Crysis altındaki performansını ancak oyun çıktığında gerçek anlamda görebileceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 24 Temmuz 2007; 19:26:49 >

• Hmm sanırım o zaman bizim gibi 8600GT sahipleri rahatça Crysis'i Dx10 olarak oynayabileceğiz.Zaten deli gibi overclock yaptık,yetmesi lazım kanımca.
  • ne yani ben boşuna mı aldım x1950pro'yu
    tahmin etmeliydim,daha sürücüler ve optimizasyonlar oturmadı,8600 oynatacak bu oyunları..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ABSOLUT

Hmm sanırım o zaman bizim gibi 8600GT sahipleri rahatça Crysis'i Dx10 olarak oynayabileceğiz.Zaten deli gibi overclock yaptık,yetmesi lazım kanımca.

Ne yaparsaniz yapin o kartla bence Dx10 un tüm nimelerininda faydalanamazsiniz... İllaki bir seyleri kısmak zorunda kalacaksiniz. MEsela Shadow Qualty, HDR, AA ve AF, bunları kıstıktan sonra zaten Dx10 un Dx9 dan pek bir farkı kalacagini sanmıyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: wildlove

ne yani ben boşuna mı aldım x1950pro'yu
    tahmin etmeliydim,daha sürücüler ve optimizasyonlar oturmadı,8600 oynatacak bu oyunları..

O kart ile zaten dx9 desteği ile oynayabilecektin.
  • bu demektirki ben 5920G deki 8600 GT ile Crysis'i Orta Ayarda çok rahat oynarım...
  • resmi bir açıklama yok ben inanmıyorum sahsen. Orta seviye dx10 kartların hiç biri ile dx10 oyun oynanmaz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: wildlove

ne yani ben boşuna mı aldım x1950pro'yu

X1950Pro aldigi paranin her kurusunu sonuna kadar hakeden ender kartlardandir, Birde 6600GT ler vardi onlarda öyleydi... Hicbir 8600 veya HD2600 serisi X1950Pro ile oyunlarda helede yüksek cözünürlüklerde mücadele edemez... O yüzden icin rahat olsun

• quote:

Orjinalden alıntı: Kurt_78

quote:

Hmm sanırım o zaman bizim gibi 8600GT sahipleri rahatça Crysis'i Dx10 olarak oynayabileceğiz.Zaten deli gibi overclock yaptık,yetmesi lazım kanımca.

Ne yaparsaniz yapin o kartla bence Dx10 un tüm nimelerininda faydalanamazsiniz... İllaki bir seyleri kısmak zorunda kalacaksiniz. MEsela Shadow Qualty, HDR, AA ve AF, bunları kıstıktan sonra zaten Dx10 un Dx9 dan pek bir farkı kalacagini sanmıyorum

Alakası dahi yok.2x AA 4x AF gayet yeterli shadow da mediuma alındıktan sonra iş tamamdır

Orta seviye oyunculuk diye birşey var bu da mainstream kartı olduğuna göre... Kısacağın detaylarda gözünün anlayacağı değişim çok az olacaktır yerine göre değişmekle beraber zaten insan gözü 4x AA ile 16X AA arasındaki farkı falan anlayamaz 16X AF falan da gayet gereksiz

2xAA 4X AF yeterlidir shadow quality mediuma alınır oyun rahat oynanır herşeyi maximum yapacağız diye ego tatminkarı bir fikre sahip olmak açıkçası doğru gelmiyor ve bu şekilde dahi olsa emin ol görüntü kalitesi DX9 un çok önünde olacaktır

Şu son dediklerim mesela yani gibisinden şeyler gerçeği oyun çıkınca göreceğiz x1950pro 8600GT polemiklerine çok girdim daha fazla girmeyeceğim ama kartı kötülemeden önce en azından bir inceleyin diyorum size

• @reason666

insan görzü nasıl 4xaa ile 16xaa arasındaki farkı anlayamaz asıl ben bunu anlamadım yada 16xaf nasıl gereksiz??
    Bunlar resim kalitesini bariz arttıran filitreler ve hepside sonderece etkili yoluyor.Herşeyi max yapmak imkanın varsa yaparsın bunun ego ile alakası nedir?

Nicin yorumlar genelde farazi şeyler üstüne yapılıyor anlayamıyorum.
  • 2. nesil dx10 ekran kartlarını beklemek daha akıllıca
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kurt_78

quote:

Yani bu söylediklerin ile sanki Dx10'un Dx9'dan tek farkının AA,AF ve Hdr olduğunu iddia ediyorsun gibi görünüyor.Ne alaka?Ne kadar kullandınız ki bu kartı,kaç tane DX10 oyununda(sonradan patchlenen değil,temeldenDX10) oyunda denediniz?1600*1200 bilmemne çözünürlükte oynamıyacağız tabi high end bir kart değil 210 liralık bir kart sanki 8800GTX'e kafa mı tutacak da hiçbirşey kısmadan tüm DX10 ları açacak.Crysis'te bu kart medium ayarlarda AA ve AF ile rahat 1280*1024 de çalışacak gibi gözüküyor.Yeni sürücülerle çoğu problemler ortadan kaldırıldı.Merak etmeyin göreceksiniz.Ayrica 8600Gtlerin çok büyük oc potansiyeli var,ve voltmodu da oldukça seviyorlar gayet güzel bir kart,bakınız imza...

quote:

@reason666

insan görzü nasıl 4xaa ile 16xaa arasındaki farkı anlayamaz asıl ben bunu anlamadım yada 16xaf nasıl gereksiz??
    Bunlar resim kalitesini bariz arttıran filitreler ve hepside sonderece etkili yoluyor.Herşeyi max yapmak imkanın varsa yaparsın bunun ego ile alakası nedir?

Nicin yorumlar genelde farazi şeyler üstüne yapılıyor anlayamıyorum.

'Herşeyi max yapma imkanın varsa yaparsın'

Evet bu imkan 'para' ile oluyor.Alırsın bir 8800GTX bakarsın keyfine.Biz mainstream bir karttan,210 liralık bir karttan bahsediyoruz.Eğer mainstream bir kart en son çıkan oyuları full detayda açabilseydi High-end diye bir piyasa olmazdı.Herkes alırdı 200 liraya bir kart bakardı keyfine.
    16xAA açamak yerine 4xAA açar yanına medium ayarlarda 1280*1024'te HDR açarım daha iyi.HDR mi daha çok farkediliyor 4AA-16AA arası mı?Elbette HDR...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ABSOLUT -- 24 Temmuz 2007; 20:50:48 >

• ne zaman çıkacak crysis ?
  • Sonbahar aylarında çıkacak gibi görünüyor(kanımca ekim-kasım)
  • Sanki crysis gelene kadar bütün oyunları full detay oynamıyorduk ta crysis gelince oynayacağız gibi bir izlenim var. Ben 64 bitlik kartla 1024x768 çözünürlkte detayları kısarak ama makul düzeyde gayet akıcı bir biçimde Carbon oynadım.

Ne kadar para o kadar ekmek. Yorumları kesemize göre değilde mantıklı bir şekilde yapsak daha uygun olur kanımca...

Bu arada çok rahatlatıcı bir haber olmuş FX57
  • quote:

Orjinalden alıntı: fatihogmen

2. nesil dx10 ekran kartlarını beklemek daha akıllıca

tamamen katılıyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: Matruşka

Sanki crysis gelene kadar bütün oyunları full detay oynamıyorduk ta crysis gelince oynayacağız gibi bir izlenim var. Ben 64 bitlik kartla 1024x768 çözünürlkte detayları kısarak ama makul düzeyde gayet akıcı bir biçimde Carbon oynadım.

Ne kadar para o kadar ekmek. Yorumları kesemize göre değilde mantıklı bir şekilde yapsak daha uygun olur kanımca...

Bu arada çok rahatlatıcı bir haber olmuş FX57

Adamlar diyor ki Geforce 8600GT'de bazı ayarları kısman gerek.Eee herhalde,orta seviye bir kart bir iki ayar kısacaksın tabi.Byle deyip kartın sanki kötü bir kart olduğu ima etmeye çalışıyorlar,hatırlatayım 210 liralık bir kart bu...GTX falan değil.
    Zaten 8700m gibi mobil bir işlemci( performansı Geforce 8500GT-8600GT arası olur) 8600GT de Crysis doğru ayarlarda gayet güzel DX10 efektleriyle oynanır.
    Ona bakarsanız benim de bütçem el verse gider 8800GTS alırdım,ne işim olurdu 8600 ile...

• Rahatça oynayacağını sanmıyorum ..Yada 1024*768 AA AF kapalı medium ayarlarda oynamak istiyorum dersen ok..Ama o şekilde bir oyunda o ayarlarda hiç oynama daha iyi git far cry al o zaman..8600 ve 8500 serisi ekran kartlıların bu oyunu oynayacağını (en azından adam gibi) hiç sanmıyorum...
    quote:

• E3 2007 de neden Crysis in en iyi grafik ve en iyi fps klasmanında 1.ci seçilemediğini bilen var mı ??? ......

....... Çünki ,

Crysis i tam anlamıyla ( full DX10 özellkler ) oynatıcak sistemin en yüksek pc bileşenlerini içeren bir PC olduğu bilindiği için... Call of Duty 4 herkesi tahtından etmiş durumda ayrıca. Crysis e rakip olarak :) Colin Mcrea DIRT ü bi düşünün arkadaşlar. Nasıl bir sistrem istediğini... Bir de Crysis canavarını :( Mars'ta tanıdığı olan varmı?
  • hala 128 bit benlen gonuşma nvidia
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.