Şimdi Ara

Philips DVD yazıcınızı kurtarın ve Firmware Update ile 16X yapın!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
2.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Philips DVD-RW sahibi olanlar , memnun olmalarına rağmen bir süre sonra durup dururken aletlerinin körleşmesi ile karşı karşıya kalıyorlar.

Bugün bende de aynı şey oldu.

Bendeki model PBDV1640P , yani şu an size göstereceğim model bu.

Hem DVD-RW mizi hayata döndüreceğiz , hemde 8x olan bu yazıcımıza 16x yetisi kazandıracağız.

Çözüm:

Öncelikle yazıcının içini nazikçe açıyoruz

Lensi görüyoruz :

Ve sonra gözlük temizleyicisine az bir miktar kolonya dökerek orayı nazikçe , okşayaraktan temizliyoruz.Örneğin ben böyle bi şey kullandım:

Çakının , tırnak törpüsününe gözlük temizleyiciyi sardım , üzerine çok az kolonya döktüm ve temizledim.

Sonra aletimizi takıyoruz(Kesinlikle CD takmayın!)

Şuradan aletimiz için philips tarafından çıkarılmış en son firmwaresini indiriyoruz.Bu hem 16x hemde lensi daha performanslı ve stabil kullanabilmesi için gerekli.

Not: Bu DVD-RW si olan herkes bu firmware işlemini yapabilir. Böylece yazıcınızı daha verimli kullanabilirsiniz

http://www.storageupdates.philips.com/files/dvdrw/Philips_PBDV1601P_PBDV1640P_Upgrade_to_B3.7.zip

içindeki bütün dosyaları bi klasöre çıkartıp ; EXE'yi açıyoruz.

Çıkan takılı aygıtlar listesinden yazıcımızı seçip upgrade dioruz.

DİKKAT : Upgrade sırasına hiçbirşeye dokunmayın. Mümkünse başka uygulama olmasın. Upgrade bitene kadar birşeye ellemeyin. Bitince zaten finished diyecek.

Finished dedikten sonra size yeniden başlatılmasını soracak , yeniden başlattıktan sonra medyanızı takacaksınız ve tadaaa 16x yazma yetisi kazanmış sapasağlam bir PBDV1640P niz oldu.

Diğer philips dvd-rw modellerin en son çıkan firmwareleri için:http://www.storageupdates.philips.com/en/dvdrw.html

Yapılanlardan mesuliyet kabul edilmez. Tamamen kendi özgür iradenize kalmıştır , gerçi bozuk alet çalışmazsa gene bozuktur bunun mesuliyeti yok ama ben gene de diyim.

yaparken bana yardımcı olan @ fuducuk'a teşekkürlerimi iletiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exit to DOS -- 25 Temmuz 2007; 10:47:31 >

• teğmenim teşekkür ederim sayende upgradestesini buldumrwmin 1 yıl a yakın zamandır arıyodumve bulamadım inanılır gibi deil biliyorum =)

teşekkür ediyorum
    yalnız çakı ile ve kolonya ile pek hoş gelmedi temizlik durumu lens in =)
  • quote:

Orjinalden alıntı: ERRAINNO

teğmenim teşekkür ederim sayende upgradestesini buldumrwmin 1 yıl a yakın zamandır arıyodumve bulamadım inanılır gibi deil biliyorum =)

teşekkür ediyorum

Önemli değil,

Çakının tırnak törpüsüne , gözlük bezi sararak nazikçe temizledim ben.

Eskisinden daha sağlam yazıyo , yeni DVD-RW lere taş çıkartacak durumda şu an.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exit to DOS -- 25 Temmuz 2007; 10:46:40 >
  • Öncelikle paylaşım ve emek için teşekkür ederim. Peki LIGHTSCRIBE özelliğini de firmware ile kazandırmak mümkün mü?
  • Bilemiyorum.

Birkaç forumda PBDV1640 'a Benq 1620 nin firmwaresini yüklemekten bahsediyorlar , ama tam olarak anlayabilmiş değilim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Illu~

quote:

Orjinalden alıntı: ERRAINNO

teğmenim teşekkür ederim sayende upgradestesini buldumrwmin 1 yıl a yakın zamandır arıyodumve bulamadım inanılır gibi deil biliyorum =)

teşekkür ediyorum

Önemli değil,

Çakının tırnak törpüsüne , gözlük bezi sararak nazikçe temizledim ben.

Eskisinden daha sağlam yazıyo , yeni DVD-RW lere taş çıkartacak durumda şu an.

açıkcası bende frimware i kurdum ve hala deniyemedim dvd r alamadığımdan
    amameraklabekliorum o an ı zatan yazıyim paylaşıcam hemen test souclarını

tekrar teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ERRAINNO -- 31 Temmuz 2007; 14:38:54 >

• konuyu hayata döndüreyim aynı dvd yazıcısı bende var şimdi firmware uptade yaptım gayet güzel oldu daha hızlı okuyor ve yazıyor teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.