Şimdi Ara

## OCZ'den 4GB ve 8GB'lık Yeni DDR-2 Bellek Kitleri ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## OCZ'den 4GB ve 8GB'lık Yeni DDR-2 Bellek Kitleri ##

Kaliteli ve yüksek performanslı bellekleri ile tanınan ve geçtiğimiz aylarda ülkemize resmi giriş yapması ile birlikte Türkiye'de de ciddi anlamda kullanıcı kitlesi edinen OCZ yeni belleklerini duyurdu. Firmanın yeni bellek kitleri 4 ve 8GB'lık kapasitelere sahip. Özellikle Microsoft'un yeni nesil işletim sistemi Windows Vista ile birlikte artan bellek ihtiyacına yönelik olarak hazırlanan yeni bellekleri gelin yakından tanıyalım.

Son olarak hazırladığı 1800MHz'de çalışan DDR-3 bellekleri ile ses getirmeyi başaran OCZ, DDR-2 tarafında da iddialı modeller ile kullanıcıları şaşırtmaya devam ediyor. Firmanın hazırladığı ve Titanium serisinden çıkan yeni bellekler özellikle AMD kullanıcılarını hedef alıyor. Zira bu bellekler AMD'nin soket AM2 formu için özel olarak geliştirilmiş durumda. Hazırlanan belleklerden özellikle 8GB'lık Quad kit oldukça dikkat çekici. 2GB'lık 4 adet bellek modülünden oluşan kit yüksek kapasitesi ile masaüstü kullanıcılarına umduklarından daha fazlasını verebilecek gibi görünüyor.

8GB'lık kit ile birlikte hazırlanan 4GB'lık kit ise 2GB'lık iki adet bellek modülünden oluşuyor. Kapasite dışında iki kitin teknik özellikleri de aynı gibi. Zira bellekler 667MHz'de çalışıyor 5-5-5-15 gibi zamanlamalara sahipler. Titanium XTC adı verilen OCZ'ye özgü soğutma teknolojisini kullanan bellekler JEDEC'in belirlediği standartlar çerçevesinde 1.8v'lik gerilim ile çalışıyorlar. Ömür boyu garanti ile sunulan bellekler ayrıca OCZ'nin EVP teknolojisi çerçevesinde 2.1v'ye kadar çalışma garantisi sunabiliyor. Tabi bu nitelik özellikle overclock severleri mutlu edecek gibi gelişme. Bu arada 4GB ve 8GB'lık bellek kitlerinden tam verim alabilmek için 64-bit işletim sistemi kullanmak gerektiğini de unutmamak gerek.

OCZ'nin yeni bellek kitlerinin fiyatları hakkında ise şu an için net bir bilgi bulunmuyor.

• quote:

OCZ'nin yeni bellek kitlerinin fiyatları hakkında ise şu an için net bir bilgi bulunmuyor.

biz tahmin edebiliyoruz
  • 64 bit işletim sistemleri için düşünülmüşler sanırım 32 bit ler kullanamaz bunları 4 gb memory yi göremez nerede kaldı 8..
  • 667 yerine 800 ve üzeri olması daha dikkat çekerdi tahminimce
  • quote:

Orjinalden alıntı: sewger

667 yerine 800 ve üzeri olması daha dikkat çekerdi tahminimce

ewet ama onlarda aşırı derecede pahalı olurdu düşünseniz 8 gb bellek 1066+ mhz ve cl4 ve cl3 gibi değerler
  • quote:

Orjinalden alıntı: TRQX

quote:

biz tahmin edebiliyoruz

4GB 250 dolar ve 8GB 400 dolardan aşagı olmaz bence
  • aynen katılıyorum birde 8gb tasarım yapanlar ve aynı anda bir sürü program çalıştıranlar dışında pek bir getirisi olamaz ama 4 gb kit iyi gibi duruyor hızı 800 olsaydı çok daha iyi olacaktı gerçi 2.1v ile kesin 1066~1200mhz arasını görürse çok iyi olur

eline sağlık FX57
  • Ben 2 X 2GB Kingston Hyper-X DDR2 800MHz i 350$ aldım.
  • 32xp için pek uygun değiller
  • Oyunlar için son derece gereksiz ama çizim programı kullananlara birşey diyemem. Niye bu aralar ram bu kadar gelişiyor da diğerleri durgun onu anlamadım ben
  • 8 GB çok abartılı
  • insanlar ddr3 beklerken o kadar parayı bu ram lere pek vermezler gibi geliyor bana.
  • adamlar ellerindeki ram fazlalarını kit haline getirip uygun fiyattan satmak ve stoklarını bir an önce bitirmek istiyorlar ki ddr-3 üretimine ve satışına ağırlık verebilsinler...tabii burada anahtar kelime uygun fiyat
  • quote:

Orjinalden alıntı: powersystemultimated

quote:

quote:

biz tahmin edebiliyoruz

azıcık daha çıkman gerekecek.

penta stoklarında sınırlı sayıda mevcut.
    4 GB DDR2 800 MHz KIT (2x2GB) VISTA UPG.-XTC (OCZ) : 358$+kdv....

edit; imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uGürkan. -- 25 Temmuz 2007; 0:10:48 >

• quote:

Orjinalden alıntı: powersystemultimated

quote:

quote:

biz tahmin edebiliyoruz

8GB 750$ dan aşağı olursa Sennhheiser marka yenikulaklığımı kırarım..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.