Şimdi Ara

<<<....HYUNDAI i30 KULÜBÜ(112 üye)....>>> (499. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.955
Cevap
54
Favori
1.144.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 497498499500501
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 yıl sonra arabamın garantisi de bitince . Param pulum da olursa 2 yıllık temiz bir i30 alabilirim :) (doğmamış çocuğa don biçmek gibi oldu)
  • quote:

Orijinalden alıntı: xuye

Bu yıl için 6000 adet satış hedefliyorlarmış. Ama bence bu fiyatlarla bir hayal. Bence ilk hedefleri olan 3000 i gerçekleştirirlerse çok iyi olur. Ancak mutlaka 6000 satma hedefleri varsa kanımca çeşitli kampanyalar yapma ihtimalleri var.

şu anda bayilerdeki araçların nerdeyse tamamı tükendi denilebilir, hatta bazı bayiler test araçlarını bile satacak durumdalar
  • Sanki bayilerde 10'ar tane vardı da... Çoğu bayide 2 adet vardı zaten birini test arabası yaptılar diğeri teşhirde idi.
  • Çok net hatırlıyorum bizim i30'lar da ilk çıktığında (2007-2008) biraz pahalı idi, sonra fiyatı bir miktar aşağı çektilerdi...
  • arkadaşlar direksiyonu sağa sola çeviriken olduğu yerde, tıkır tıkır garç gurç ediyor neden bilen var mı? Kışın biraz karlı ve çaburlu yollarda kullandım.. ama altını felan iyi bi yıkadım her yerini temizledim... özellikle ön teker başlarından geliyor sanki ses...sanki yağsız kalmış da iki demir birbirine sürtünürken çıkan sese benziyor.... servise götüreceğim bakalım neden oluyor.. canımı sıktı yaa .. araba daha 23 binde...
  • quote:

Orijinalden alıntı: xuye

Sanki bayilerde 10'ar tane vardı da... Çoğu bayide 2 adet vardı zaten birini test arabası yaptılar diğeri teşhirde idi.

Hocam bizim burdaki bayi siyah teshir aracini satmis. Cumartesi ordaydim 4 adet daha satilmis. Pazar ise o siyah olani satmislar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bugün yeni Hyundai i30'u inceleme fırsatı buldum.Ben sizlere yok VW'den üstün Opel ve Ford'dan üstün demicem.Onlarda güzel araçlar.Ben yalnız ve yalnız şu söyleyecem Hyundai çıtayı çok ama çok yükseltmiş.İsim vermek istemiyorum bu çok markayı resmen ezmiş geçmiş.Adamlar açıkçası derslerine çok iyi çalışmışlar.Evet bu sefer hakikaten gerçek bir araba yapmışlar.Hyundai yi ve bu aracı ortaya çıkaran ekibi tebrik ediyorum.
  • Valla yakın arkadaşımın eşi orada müşteri hizmetleri sorumlusu. Belkide tanırsın görsen.

Kendisi bizzat söyledi, ki devamlı görüştüğüm kişidir.
    Ayrıca Hasan Abininde dediği buydu.

Doğrudur ki, aracı alanlardan biriside bizim Çağatay. Bilirsin RF 330 Gri

Beyaz Elite 1.6 dizel Otomatik aldı. i30'u perte çıkarttı, Elantra almıştı en dolusundan sanırım 57.000 TL vermişti. 6 ay felan kullandı 4.500 KM'de idi. Onu verdi üstüne farkını verdi aldı.
    15-20 gün içinde teslim alıcak.

Diğer içerdeki Style Benzinli siyahı alanda uzaktan bir arkadaşımızın abisi

Yani i30 cıvıltısı olmayabilir gerçi i30 cıvıltısı nedir onuda anlamadım da adamlar satmışlar yani sonuç olarak

Askerliğim olmasa Cumartesi günü bende alıyordum Kırmızı Elite Dizel Manuel.

Neyse ben aracı çok beğendim, fiyatıda bence gayet uygun donanım-motor a bakarak özellikle diğer markalar yanında.

• arkadaşlar ben de aranıza katılmayı dusunuyorum.punto 1.3 mjet aracım var, 2006 model. (eski kasa puntolardan grande öncesi) aracımdan çok ama çok memnunum. sadece küçüklüğünden sıkıldım artık. boyum 1.90 üstünde 2 senedır kullanıyorum artık daral gelmeye başladı. bu raraçta daha rahat edecegımı dusunuyorum.bütçe olarak 25 civarı ayırdım. bu fiyat 2008-2009 hafif dolu bir 1.6 dizel i30 bulunur mu dersiniz? (yani baz model olmasın da)bir de depo kaç LT? puntocugumun 45 LT si var istanbul içinde her 800 km yapınca ışık yanıyor. ben de fulluyorum, hep boyle kullandım aldıgımdan beri. Ekran 4.3 - 4.6 arası gıdıp gelıyor kullanımıma bağlı.sizce 1.6 dizel yakıt olarak benı cok uzer mı? bir depoyla ortalama kaç KM yapıyorsunuz? benı en cok yakıt dusunduruyor da...
  • dizel değil de benzinli baz bulursun o fiyatlara ama temiz km si dusuk istersen dizel bulman cok zor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALİHANZO

arkadaşlar direksiyonu sağa sola çeviriken olduğu yerde, tıkır tıkır garç gurç ediyor neden bilen var mı? Kışın biraz karlı ve çaburlu yollarda kullandım.. ama altını felan iyi bi yıkadım her yerini temizledim... özellikle ön teker başlarından geliyor sanki ses...sanki yağsız kalmış da iki demir birbirine sürtünürken çıkan sese benziyor.... servise götüreceğim bakalım neden oluyor.. canımı sıktı yaa .. araba daha 23 binde...

benzer sorun benim araçta da (26.000 km de) var. garç gurç şeklinde ciddi bir ses çıkmıyor ama dediğin gibi demir demire sürtüyormuş hissi yaratan hafif bir ses geliyor.

ayrıca arabanın frenlerinde de daha önce olmayan bir sıkıntı var. frene hafif, yani normal şekilde basınca bile ayağın altında titreme yapıyor, sanki abs devreye giriyor gibi... servis bakımı 30 binde yapılacak, ama frenlerdeki bu sorun can sıkıcı ve 30 bini beklemeden götürsem mi acaba diye düşünüyorum?

• hyundai yan sanayi parçada yanınızdayız..tugay 0532 420 36 29
  • quote:

Orijinalden alıntı: tropter

Arkadaşlar bugün yeni Hyundai i30'u inceleme fırsatı buldum.Ben sizlere yok VW'den üstün Opel ve Ford'dan üstün demicem.Onlarda güzel araçlar.Ben yalnız ve yalnız şu söyleyecem Hyundai çıtayı çok ama çok yükseltmiş.İsim vermek istemiyorum bu çok markayı resmen ezmiş geçmiş.Adamlar açıkçası derslerine çok iyi çalışmışlar.Evet bu sefer hakikaten gerçek bir araba yapmışlar.Hyundai yi ve bu aracı ortaya çıkaran ekibi tebrik ediyorum.

marka fanatiği arkadaşlar, ki genelde vw takımı oluyor bu ülkemizde, güney kore nin gümbür gümbür geldiğini, bir türlü kabullenemiyor. Ağızlarında şu tekerleme eksik olmuyor, sakız çiğner gibi, ALMAN KALİTESİ BİR BAŞKA OLUYOR...
    Kia ve hyundai araçları uzaktan süzmeye devam etsin bu arkadaşlar, ne yapalım, biz buradan uyarıyoruz...Avrupa, bu yüksek iş gücü maaliyetinin altından kalkamayacak, zor günleri yakındır. Ve güney kore bu sefer AFFETMEYECEK...Şimdi bazı hiper adamlar diyecek, biz de avrupa'da değil miyiz? Ha öyle, aynı işi bizim buradaki sülüman dayı 1000TL ye yaparken, micheal 10.000 euro ya yaparken mi avrupa'dayız?

Marka fanatizmi, ülkemiz insanlarını hyundai ve kia'nın aslında daha iyisini daha ucuza sattığını görmelerini engelliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: yasimboo

dizel değil de benzinli baz bulursun o fiyatlara ama temiz km si dusuk istersen dizel bulman cok zor

anladım hocam dediğim koşullarda dizel almak ıcın ne gıbı butce kazım tahmınen ne dersın?
  • 30000 yaklaşırsan hem seçeneğin artar hem de daha temiz araç bulabilirsin
    sahibinden.com da i30 1.6crdi team veya mode a bakarsan aklında bir fikir olusur
  • sahibinden vb. gıbı fıyatlara pek tamah etmıyorum acıkcası... cogu satıcı zaten 3-4 bın uzerıne koyuyor, bir enayi bulursa 2 bın ındırım yapıyor sozde esas pıyasasından 2 bıne kakalamaya çalışıyor.
    çogu kısının de satmaya nıyetı yok, olur da yıne 1-2 bın "kar" yaparsam satarım mantıgında.
    misal eskıden gazete ılanı en guvenılır yerdı, adamlar paralı ılan verdıgı ıcın oylesıne, keyfekeder, spor olsun dıye, ya tutarsa, kar yapayım vb. amaclarda ılan vermıyordu. ınternette ucretsız arac ılanlarında bu yukarda saydıgım durumlar cokca mevut.

30 bıne cıkacaksam sanırım d segmentıne gecerım, 1.5 ay once bu fıyata 2009 laguna dızel aldık. yanı kısacası 30 bın dıyınce secenekler degısır.

ben ınternettekı sısırme fıyatları degıl de gercek pıyasayı sormustum. yıne de cevap ııcn tesekkurler
  • quote:

Orijinalden alıntı: asaltek

marka fanatiği arkadaşlar, ki genelde vw takımı oluyor bu ülkemizde,

Honda'yı da unutmayın hatta Honda fanatikliği VW'i bile geçiyor...
  • Yeni GDI otomatik aracı deneyen oldu mu acaba? Performans ile ilgili bilgi verebilecek olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nerevar

quote:

Orijinalden alıntı: ALİHANZO

arkadaşlar direksiyonu sağa sola çeviriken olduğu yerde, tıkır tıkır garç gurç ediyor neden bilen var mı? Kışın biraz karlı ve çaburlu yollarda kullandım.. ama altını felan iyi bi yıkadım her yerini temizledim... özellikle ön teker başlarından geliyor sanki ses...sanki yağsız kalmış da iki demir birbirine sürtünürken çıkan sese benziyor.... servise götüreceğim bakalım neden oluyor.. canımı sıktı yaa .. araba daha 23 binde...

benzer sorun benim araçta da (26.000 km de) var. garç gurç şeklinde ciddi bir ses çıkmıyor ama dediğin gibi demir demire sürtüyormuş hissi yaratan hafif bir ses geliyor.

ayrıca arabanın frenlerinde de daha önce olmayan bir sıkıntı var. frene hafif, yani normal şekilde basınca bile ayağın altında titreme yapıyor, sanki abs devreye giriyor gibi... servis bakımı 30 binde yapılacak, ama frenlerdeki bu sorun can sıkıcı ve 30 bini beklemeden götürsem mi acaba diye düşünüyorum?

Merhaba... aracı bu gün servise bıraktım cuma akşamı alacağım nasip olursa.... nerevar kardeş, bende de çok aşırı ses yok ama aynen işte sanki yağsız parça zoraki sürtünüyor gibi cızırtılar garç gurçlart çıkıyordu... SERVİSİN DEDİĞİ ŞU; çok karlı yolarda kullanmışsın ön amartisör başlarına kar suyu kaçmış ve ordaki yağ akmış ? nasıl oluyor bu ... amartisör sökülecek yağlanacak dedi bakalım ne olacak...daha önce böyle bişey oldu mu dedim, tucson da olmuştu dedi... boyun büktük mecburen..abi başka bişe olmasın dedim, hafif kaşlarını çatar tarzda ve ciddiyeti artırarak 2 YILDIR BU İŞİ YAPIYORUM DEDİ... ( DAHA ÖNCEDEN BİR ARA 15 YILDIR BU İŞLE UĞRAŞIYORUM DEMİŞTİ) her neyse bekleyecez bakalım....
    ayrıca aracınızı hemen götürün servise derim ben, frenler çok önemli, belki balata bitiyor, belki kampanada yamulma var, belki balataların vidası gevşedi... kazaya sebebiyet verir ALLAH KORUSUN! Araba bu ... bu olaydan sonra arabalara fazla güvenmiyorum...nerde arıza vereceği belli olmuyor...

Adamın biri yazmıştı nette bi ara 90 bin tl vermiş o zamanda PASSAT FULL almış, 3.vitesle giderken araba trafiğin ortasında stop etmiş... adam resmen çıldırmıştı yaa .. nasıl olur diye.. o kadar parayı boşuna mı verdim ben diye.. yani yaptı mı hepsi yapıyor .. mekanik sonuçta...
    ASLINA BAKARSANIZ AĞIR KIŞ ŞARTLARINDAN SONRA HER ARABAYI ÇEKAPA SOKMAK LAZIM..

• Dün yeni i30 u test ettim, crdi 128ps otomatik... pek öyle şaşırtıcı şekilde oha felan demedim.... sunroof güzel olmuş... aracın iç mekanı güzel olmuş ve bayağı hissedilir derecede genişlemiş... dış ön kaputu beğenmedim.. çok oynamışlar eskisi daha bi sade daha bi asil duruyordu.. ayrıca şişen farları da sevmiyorum.. her neyse.. deri kumaş koltuk karışımı hoş duruyor, yumuşak deri amaaaa:: araç bass bass bağırıyor deri koltuk ve navigasyon istiyorum diye, ayrıca virajlarda dönen farlar da yok malesef + dikkatimi bişey çekti; benim araç mode 2011 115 ps olmasına rağmen makyaj lambaları otomatik aynayı açınca ufak lambalar yanıyor.. bu araçta manuel ve düğmeli...dikiz aynalarını otomatiğe alınca aracı kapatınca kendi de kapanıyor, keşke bunu camlarda, açık olan sunroof u da kapatan şekilde ayarlansaydı... bu araç makul alınabilir.. sizi üzmez ama beni üzer....orjinal navi ve deri koltuk gelmediği sürece daha hyundai almıyacağım... sen al piyasadan navi takalım 0 km araca diyorlar + 2200 dele de para vereceğim, orjinal de olmayacak, çıkan teyip ne olacak dedim...cevap: hiiiççç SAKLARSIN!

ama otomatikte vites geçişleri çok güzel ve hiç hissetmiyorsunuz, göstergeler de hoş olmuş...

• 
Sayfa: önceki 497498499500501
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.