Şimdi Ara

## AMD'den Athlon64 X2 6400+ Geliyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
3.282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• 4x4 platformu için hazırlanan FX-70 serisi işlemcileri saymazsak AMD'nin masaüstü için hazırladığı en performanslı işlemci en azından şu an için 3GHz'de çalışan Athlon64 X2 6000+. Fakat bu durum değişecek gibi gözüküyor. Yeni nesil işlemcileri üzerindeki çalışmalarını devam ettiren AMD, Intel'in 1333MHz fsb'lik yeni işlemcileri ile ki özellikle Core 2 Duo E6850 modeli ile mücadele edebilmek adına X2 6400+ işlemcisini hazırladığına dair haberler gün yüzüne çıkmaya başladı.

Anakart üreticilerinden gelen bilgilere göre, AMD'nin yeni modeli Athlon64 X2 6400+ 3.2GHz hızında çalışıyor ve 2MB seviye 2 ön belleğe sahip. 220-248$ aralığında olması beklenen fiyat ile kullanıcılara sunulması belenen yeni işlemcinin örneklerinin BIOS hazırlıkları için anakart üreticilerine gönderildiği de ifade ediliyor. Kısa süre içerisinde pazara sunulması beklenen işlemcinin ilk gelen yorumlara göre, performasının Intel'in 1333MHz fsb'ye sahip Core 2 Duo E6850 işlemcisinden %10-15 daha düşük olduğu ifade edilirken overclock yeteneğinin de sınırlı olabileceği belirtiliyor.

• ole bir seriye yeni işlemci.
  • güzel bence.e6850ıle arasında baya fıyat farkı var cunku.ıı olucakj bence.
  • güzel olabiir inşallah iyi olur fiyatı güzel
  • DH'de bu işlemcinin ilk haberi 1 Nisan'da verilmişti, demek ki şaka değilmiş.
  • bu işlemci 65 nm mi yoksa 90 nm mi acaba?
  • işlemcinin fiyatı iyi görünüyor.ama amd bu belli olmaz belki son anda iptal olur işlemci
  • o/c yapmayacaklar için çok güzel bir amd işlemci olur. gerçi bende voltajla yapmıyorum. ben yaptımmı suyla yaparım.
  • x2 6000 DE O/C PERFORMANSI DÜŞÜK DİYE BİLİYORDUM İNŞALLAH BU İŞLEMCİ ÖYLE DEĞİLDİR

STANDART SAAT HIZI YÜKSEK OLAN AMD İŞLEMCİLER OWERCLOCK TA PEK İİ PERFORMANS VVERMİYOR
  • yeni seriler değilde eskiyi sürmesi saçma
  • süper işlemci olur bu
  • hele bi cıksında gorelım gercekten o kadar mı fark var
  • bu işlemci su soutma yada iyi bir fanla 3.4ghz su ile 3.6ghz gormesi olagan
    benim dikkatimi şu çekti

2MB seviye 2 ön belleğe sahip.
    2x2mb mı yani?
    ozmn amd nin en cok l2 kullandıgı cpulardan biri olur ve performans farkı olabilir
  • boşuna çıkartılan bir işlemci
  • çıkan her ürün son tüketicinin lehine bir gelişmedir unutmayın.. boşuna diye bir şey yok...
  • X2 6000 alan arkadaşların işlemcileri demode oldu!!!!
  • AMD paso ghz yükseltmeye başladı.Mimari aynı olduktan sonra
  • Bu adamlar hala p4ler ile mücadele ediyor..
  • amd onu alsın.......
    noktaları hayal gücünüze bırakıyorum
  • yol haritasında X2 6000 89 watt lığıda gözüküyordu belki o da çıkar
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.