- x
HANKOOK MARKA LASTİKLER NASILDIR?
131 Cevap93093 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

664 Mesaj
22 Temmuz 2007; 21:43:50 

selam arkadaşlar
bu hankook marka lastikler nasıldır bilen varmı?

[ Today Tomorrow TOYOTA ]
Toyota Avensis 1.6 Elegant Extra

98 Mesaj
22 Temmuz 2007; 21:51:59 

1 dostum arabasından nefretle söküp attığını erken sertleştiğini söyledi...ama ben hiç kullanmadım...

2000 model 8v vega ile 215; sizce imkansız mı ?

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
22 Temmuz 2007; 23:05:38 

yanılmıyorsam kore malı,tavsiye etmem,ist oturuyorsan vatan caddesini bi gez derim

207 Mesaj
23 Temmuz 2007; 14:37:28 

kar lastikleri fena değil ama yaz lastiği tırıltı yapıyor biraz..
quote:

Orjinalden alıntı: rdursun01

selam arkadaşlar

133 Mesaj
23 Temmuz 2007; 22:16:12 

bence can taşıyor o lastikler yol tutuş hamuru illaki farklıdır. ucuz etin işkenesi olmaz demişler....

vw golf 4

664 Mesaj
24 Temmuz 2007; 23:45:06 

bende kış lastiği almayı düşünüyorum zaten. fiyatlarıda cazip olunca sormak istedim. hiç kullanan arkadaş yokmu? veya hangi marka kış lastiği tavsiye edersiniz? ilk kez kış lastiği alacam ve bulunduğum yerde buzlanma çok oluyor. bunun yanında sabah giderken sürekli yokuş aşağı iniyorum akşam dönerken rampa yukarı çıkıyorum ve virajı çok olan bir yolda kullanıyorum arabayı. bu yüzden kaymayacak sağlam bir lastik istiyorum. bu arada arabam 99 model Toyota Corolla, belki araca göre lastik performansıda değişiyordur. bu bilgilere dayanarak bana iyi bir kış lastiği tavsiyesinde bulunursanız sevinirim.
teşekkürler.

quote:

Orjinalden alıntı: mrt10

kar lastikleri fena değil ama yaz lastiği tırıltı yapıyor biraz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rdursun01 -- 24 Temmuz 2007; 23:46:48 >

[ Today Tomorrow TOYOTA ]
Toyota Avensis 1.6 Elegant Extra

382 Mesaj
26 Temmuz 2007; 19:59:44 

quote:

Orjinalden alıntı: rdursun01

selam arkadaşlar

ben sıfır araç alırken inşallah hankook lastik çıkmaz dedim ama
malesef hankooktu lastiklerim ama arkadaşım bence gayet iyi bi lastik diğer lastiklerle aynı kuru zeminde çok iyi sesi biraz az eski kore mallarına nazaran millet alışmış ünlü yada reklamı bol olan firmalara bence iyi
bu bence sınıf meselesi küçük ebatlarla büyük ebatlar arasında karşılaştıma yapıp ön yargıya varıyorlar bence takma kafana al ucuza bak rahatına boşunada iki katı fazla para verip lastik alma haa bu arada çin lastiklerindede uzak dur kore malları çinden çok daha kaliteli ne yani şimdi koreliler bizden dahada azmı kıymetlilerki kendi lastiklerini kötü yapsınlar o zaman bizde ucuz olsun diye lassayı kötü yapalım olmaz öyle şey sen kafana takılmasın al tak arabana yanılmıyorsam volkswagenlerdede hankook görmeye başladım bide şehirler arası otobüsler bile kullanıyor fark bence yada kalite oranı ebatla ilgili

hyundai accent admira buz gri 2005 model 1.6 16v laptop acer 5611 aspire lcd tv toshiba 32c3500p regza sinema system sony str 790 dvd sony spekar trident

590 Mesaj
27 Temmuz 2007; 17:33:00 

benım arabadada bu lanet olası lastıklerden var hıc bır lastıkte olmayan asınmalar oldu genelde vırajlara sert gırdıgımde en dıstakı dişlerin en dısı yanı yanagın ustu ıle taban yuzeyı arası asınıyo ve yer yer lastık parcaları kopuyor cok sert lastık ancak 110hp lık ve 1100kg lık getz de bıle bole ıse araba agırlastıkca ve vıraj kabılıyetı arttıkca bu lastıkler parçalanır dıorum ben BRIDGESTON POTENZA ADRENALIN RE001 benım lastıgımdır..... gerısı hikayee

249 Mesaj
11 Aralık 2007; 8:23:34 

Sen o dediğin lastiği senin aabana takda bakalım bi frenleme yaptığında nasıl oluor. Benim toyota corollam var 1.6 1100 kg ağırlığında frene basılca lastik tutunamıyor kayıyor. O potenzalar ağılık isteyen performanl lastikleridir. Bol keseden sallama. Kışlık 4 adet hankook kullanıyorum. Bridgestonenin kaydığı yerlerde banamısın bile demiyor. Karda kütür kütür valla. Bence alışmışız biz pahalı mallarda kazık yemeye bence hiç gerek yok. Ben yazlıklarımıda değiştiricem. Potenzaları söküp atcam yerine bulardan alacam.

AMD Athlon64 X2 5000BE AM2|:| MSI - K9A2 PLATINUM AMD 790FX - QUAD CF |:| A-data DDR2800 2x1024 Dual Channel Soğutuculu|:| Sapphire 512Mb. HD 3870 DDR4 |:| Crative Inspire 4+1 |:| Samsung 80Gb SATAII 8MB HDD |:| Silver Power 400w PSU |:| Asus Ta-250 White Case |:| Philips 17" CRT 107E6 |:| Asus F3Sc Series T7300 2.0 Ghz 2048Gb 667 Mhz 128Mb Geforge 8400M Samsung 5400Rpm 160Gb Hdd Notebook

427 Mesaj
11 Aralık 2007; 8:42:54 

Ben de aldım Kumho ve Hankook çok iyi boşuna marka lastiklere para verme dediler. Yeni aldım bir yamuğunu görmedim. Gerçi fren balatasında titreme yapmaya başladı ama o da fren diskindenmiş lastikle alakası yok.

Trabzonluyuz biz
İstemez para puL
Her zaman her yerde ANTİ-İSTANBUL

84 Mesaj
22 Aralık 2007; 15:14:22 

böyle bir lastiği kullanmayın derim ben..

Otomobiller İkiye Ayrılır Mercedes ve Diğerleri.

2400 Mesaj
22 Aralık 2007; 15:30:31 

ben bayisine sordum...iyi iyi süper dedi bana tabiiki...

kullanan bir arkadaşıma göre lastikler "normal"

kötü diyenler neye göre kötü olduğunu söylemiş zaten...iyi mal daha pahalıya oluyor genelde...

bu fiyata bu kadar...lastikler berbat yada çok adi değil...kullanılabilir...H serisi performans lastiği alırsanız sorun yaşıyacağınızı sanmıyorum...ama şunu da unutmamak lazım...her lastik kayar...asıl önemli konu buzda sürüş tekniğidir...

kolay gelsin...

Fikrin kadar varsın!

4694 Mesaj
25 Aralık 2007; 6:00:34 

kışlık vakumlu lastiklerini kullandım, çok iyiydi.

D.H. NEDEN BİR OTOMOBİL MARKAMIZ YOK? GRUBU

765 Mesaj
26 Aralık 2007; 12:10:21 

ben geçen kış iki adet kar tipi aldım ve ön lastiklerimde kullanıyorum gayet te memnunum aracın 99 accent 1,5 gls fabrikası zaten hankook ile çıkartıyor bu aracı.
ben bazı arkadaşları anlayamıyorum hankook işe yaramaz demek hyundai işe yaramaz demek gibidir her araba mercedes bmw gibi olamayacağına göre her lastik te bridgestone michellin gibi değildir. hyundai araç nasıl insanın araç ihtiyacını karşılayabiliyorsa hankook da lastik ihtiyacını karşılar.

1207 Mesaj
26 Aralık 2007; 21:54:21 

quote:

Orjinalden alıntı: @levent@

ben geçen kış iki adet kar tipi aldım ve ön lastiklerimde kullanıyorum gayet te memnunum aracın 99 accent 1,5 gls fabrikası zaten hankook ile çıkartıyor bu aracı.
ben bazı arkadaşları anlayamıyorum hankook işe yaramaz demek hyundai işe yaramaz demek gibidir her araba mercedes bmw gibi olamayacağına göre her lastik te bridgestone michellin gibi değildir. hyundai araç nasıl insanın araç ihtiyacını karşılayabiliyorsa hankook da lastik ihtiyacını karşılar.

Hankook lastik nasıldır hiçmi hiç bilmem... ama araçlardan yola çıkarak yürüttüğünüz mantık pekte doğru değil... evet hyundai bi araç olarak ihtiyacınızı karşılar, fakat en büyük gerçek aracın 4 teker üstünde gittiğidir. Benim bi arkadaşım adını hatırlamadığım ucuz lastiklerden almıştı, ve bu yeni lastikler yolda patladı ve şarampole uçtular, ölümden döndü araçtakiler... Kazada başrol adi lastik ti... aracın motoru bozulursa yolda durur kalırsın fakat yolda hareket halindeyken lastik patlarsa durum çok daha farklı

msi 6728 865pe neo-2 pls, P4 3.2(prescott), Palit 7600gt, samsung 80 gb 7200 rpm + seagate 320gb, 2x1024 mb ddr 400, LG Dvd writer-asus 52x24x52 cdwriter, cnet adsl modem, samsung 15" 551v monitör. hp 3500c tarayıcı., apache awc550 webcam. Inca (bt878) tv kartı. fsp 500w bluestorm psu---msi vr330x dizüstü

765 Mesaj
31 Aralık 2007; 15:10:35 

mülkiyeli kardeş goodyear lastiğin de yolda giderken yarılmama garantisi yok mercedes arabanında yolda giderken devrilmeme garantisi yok. Başrolü sadece lastiğe yüklemek yanlış sürücüde de iş bitiyor.Örnek veriyorum sırf ucuz diye yüke uygun lastik alıp bu lastiği de performanslı bir araca takıp 180-200 km hız yaparsak o lastik elbette patlar çünkü lastik yük içindir...Bu örneği genelleştirebilirsiniz.
Yanlış anlaşılmasın ben burada ucuz lastikleri savunmuyorum ama hankook gibi yıllardır bilinen bir markanın da kötü olmadığını bu lastiği kullanmamış arkadaşların tuu kaka gibi değerlendirmelerinin yanlış olduğunu ifade etmek istemiştim.
quote:

Orjinalden alıntı: mulkiyeli

Hankook lastik nasıldır hiçmi hiç bilmem... ama araçlardan yola çıkarak yürüttüğünüz mantık pekte doğru değil... evet hyundai bi araç olarak ihtiyacınızı karşılar, fakat en büyük gerçek aracın 4 teker üstünde gittiğidir. Benim bi arkadaşım adını hatırlamadığım ucuz lastiklerden almıştı, ve bu yeni lastikler yolda patladı ve şarampole uçtular, ölümden döndü araçtakiler... Kazada başrol adi lastik ti... aracın motoru bozulursa yolda durur kalırsın fakat yolda hareket halindeyken lastik patlarsa durum çok daha farklı

1595 Mesaj
29 Ocak 2008; 23:25:24 

aralık ayında bayram yolculuğundan önce hava şartları bozulduğu için apar topar kış lastiği almak zorunda kaldım çünkü güzergahımın karlı olduğu bilgisini aldım seyahat acentalarından. bu, son anda ortaya çıkan bir durum olduğu için çok bütçe ayıramadım ve ucuza kaçarak tanesi 70ytl'den önlere hankook icebear adlı kış lastiği aldım. kar ve buz üstünde gittim bir süre, herhangi bir kaymaya veya yoldan çıkmaya rastlamadım zira istem dışı olsa gerek, birçok otomobili geçtiğimi farkettim kaymadan. karsız buzsuz yollarda da gayet yumuşak ve konforlu önlerden çıkardığım lastiklere kıyasla. 160-170 gibi yüksek hızlarda da herhangi bir sorun yaşamadım.

hankook icebear marka lastiklerin 2200km'lik uzun yol ve 2000km'lik şehir içi kullanımı sonucunda işini iyi yaptığını düşünüyorum. uzun vadede ne derece dayanıklı olur bir fikrim yok. açıkçası bana bu kışı geçirtsin yeter.

2013 salcano astro 241sv :)
2005 daihatsu sirion 1.3 touring at
2008 renault clio3 hb extreme 1.2 16v BVR
2001 renault clio2 hb rxt 1.4 16v BVA (2007-2011)
1988 renault 11 GTS (2001-2008)

uzaylı

50 Mesaj
4 Şubat 2008; 0:41:00 

arkadaşım ben 2 arabamada honkok lastik aldım gayete iyibi lastik ben 2sinide 1 sene kulandım yani 2 arabamıda hiç bi sorunu çıkmadı boşyere para verme öle markalara bu gayet ii orta kalite bi lastik mesela maxsıs de var oda pırelinin yan üretimi zanedersem bunlardan alablirsin 2 siede iikumhoyu blimiyom ama tercih senin k.i.b

2269 Mesaj
4 Şubat 2008; 17:59:44 

genel olarak marka kalitelimidir demeyin nasıl nasıl bağzı markaların bağzı modelleri başarılı bağzıları başarısızsa lastik markalarıda öyledir hankook un k 104 ventus pime modeli oldukça başarılıdır .

merhaba

2 Mesaj
4 Haziran 2008; 20:20:18 

slm arkadaşlar lütfen kulaktan dolma bilgilerle konuşmayalım ben oto lastikçisiyim hankook lastikleri su anda mıchelınle ortak uretimi olup lastik testlerinde (fren viraj kızaklama ses v.s.)tanınmış olan mıchelın goodyear brıdgestone dunlop continental gibi markalardan daha ustun cıkmıştır .ve su andada volkswagen ford renault cıtroen kıa hundai opelin uzerinde orjinal ekipman olarak var.isterseniz inceleyin.www.hankookkaplan.com www.hankooktire.com/tur...t/corporate_hankook.asp bu adreslere bi goz atın

424 Mesaj
5 Haziran 2008; 14:46:25 

arkadaş heralde lastik almıştır arabasına. Kullananlarda iyi dediğine göre fazla para bayılmanın anlamı yok bence de. Yarış yapmadığımıza göre

3 Mesaj
5 Temmuz 2008; 11:00:32 

ARABAM FORDTRANSİT JOURNEY ÖNDEN ÇEKER ALTINDA 4 ADET FABRİKANIN TAKMIŞ OLDUĞU HANKOOK VAR ARABA DAHA 20 BİDE AMA LASTİKLER KABAĞA ÇIKDI. ÇOK SERT LASTİK VE AŞINMAYA KARŞI DİRENCİ ÇOK DÜŞÜK.

5715 Mesaj
31 Temmuz 2008; 15:41:29 

ALINTIDIR

Auto Motor Sport Nisan sayısında yayınlanan test sonucu herkesi şaşırtmış. Sebebi Hankook Ventus Prime ın diğer tüm markaları ezerek birinci olması. Benim gözümden en önemli disiplinler:
1. Islak zeminde frende Hankook Michelinden 6 metre önce duruyor
2. Kuru zemin frende 2.5 metre önce duruyor.
3. Islak zeminde ilk hızlanmada 0-60km/h hıza Hankook 6.2 saniyede ulaşıyor, Michelin 8.25 saniyede

Mercedes S serisi 235/55/17
Yalnız bu lastik ülkemizde satılmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erhaninho_cArsi -- 31 Temmuz 2008; 15:41:54 >

Siyah-beyaz devam.

521 Mesaj
12 Ağustos 2008; 23:57:03 

ben yaklaşık 2 senedir GOLF 3 kasa arabamda 195.65.15 ebatlarında HANKOOK dört mevsim kullanıyorum. lastikler çok kaliteli ve sessiz. yaklaşık 20.000 km yaptım gayet iyi durumdalar HANKOOK'larla ilgili internette bir test görmüştüm, orada lastiklerin oldukça sessiz ve yumuşak olduklarını, ıslak zeminlerde yol tutuşlarının başarılı olduğu belirtiliyordu, 15 marka arasında

34 Mesaj
3 Eylül 2008; 9:49:49 

kullandığım albea aracımda 175 / 65 14 h702 ekonomik seri hankooklar takılı ayda 5000 km yol yapıyorum ve albea gibi yol tutusu ve direksiyon tepkileri zayıf olan bir aracta gayet basarılı lastikler. lastik yol yapar üzerinde gidebiliriz ancak belki hayatımız boyunca bir kere lazım olur ve orda basarısız olursa nelere mal olur düşünmek gerekir. aracın yerle sadece yumruğumuz kadar kısmı ile temasını sağlayan tek şey lastikler...

etopcu
99 ACCORD 2.0 EX OV
SAMSUNG RV511

700 Mesaj
4 Eylül 2008; 0:15:27 

ben kendi görüşümü belirtiyorum. kendi aracımın üzerinde fabrikanın taktığı dunlop marka lastikler vardı ve resmen kütük tü! onları çıkartıp yerine bridgestone turanza er300 taktırdım ve muhteşem keyif almaya başladım aractan.. yol sesi yok, küt küt vurma yok + konfor= tane fiyatı 137 YTL (idi) ama gerçekten lastik

471 Mesaj
7 Eylül 2008; 12:46:46 

nisandan beri kullanıyorum bi sorun gormedim

3684 Mesaj
7 Eylül 2008; 14:48:02 

Yalaşık 10.000 kilometredir 195/65/R15 91H Kumho KH15 kullanıyorum. Herhangi bir sorun yaşamdım.

2005 Ford Focus C-MAX 1.6 TDCİ Ghia - AYTOZU GRİ

640 Mesaj
29 Eylül 2008; 19:39:30 

son 20 000 km den beri 4 mevsim m+s ozellikte Hankook H720 Centum serisi lastikleri kullaniyorum. Kar, yagmur, buz, kum, camur gibi her turlu zemin kosulunda bu lastiklerle yol kat etmek zorunda kaldim ve simdiye kadar hic zor durumda birakmadi. Lastikler kaliteli cikti, bu kadar iyi olacagini beklemiyordum. Ancak, Hankook'daki her model lastik bu kadar iyi cikmayabilir. Sadece yukarida bahsettigim seriyi dikkate aliniz lutfen.

[font="Tahoma"]Türk demek Türkçe demektir. Ne mutlu Türküm diyene! (Mustafa Kemal)
FIAT GP Active 1.3 MJ / RENAULT Mégane II HB 1.5 dci

298 Mesaj
15 Ekim 2008; 19:16:12 

ilginç

adalet için...

81 Mesaj
10 Kasım 2008; 21:13:46 

arkadaşlar bende uzun araştırmalardan sonra hankook ta karar kıldım.2008 doblom var 4 adet kış lastiği alacağım.istanbulda olupta hesaplı alabileceğim tanıdığı olan veya tavsiye edeceği lastik satıcısı bilen arkadaşlar lütfen yardımcı olsun ... şimdiden teşekkürler...

<---DoBLo TeAm--->

2008 1.3Multijet Combi active Granit gri(ESKİŞEHİR)

228 Mesaj
11 Kasım 2008; 23:52:42 

Arkadaşlar;
Yeni ortalama bir lastik her halukarda eski ve markalı lastikten iyidir.Ayrıca kış şartlarında en ucuz kış lastiği en pahalı yaz lastiğinden daha güvenlidir.Şu ana kadar kullandığım kış lastikleri:
1-Goodyear UG 7
2-Brigestone
3-Kumho KW 17 (Şu anda da kullanıyorum)
Bana göre en iyisi UG 7'ydi.Ancak kumho ilede hiç sıkıntı çekmedim.UG 7 ile aralarındaki fiyat farkı düşünüldüğünde (%50) çok rahat tercih edilir.Brigestone ile bir kez yoldan çıktım fakat genelde iyiydi.Tabi yoldan çıktığım gün araçlar zincirle zor hareket ediyordu.Kışın kış lastiği kullanmak her şartta size konfor ve güven verir.

2010 VOLKSWAGEN PASSAT 1.4 TSI 122 HP 7-DSG TRENDLİNE GÜMÜŞ BEJ

208 Mesaj
27 Aralık 2008; 18:39:30 

Ben Yeni Ford Fiyesta Kullanıyorum bunda 195 45 16 R preli prezero nero var buna en ugun ölçüde snow sport modeli kışlık lastiği mevcut prellinin fakat ben Hankook 195 50 16 R ebatlarındaki kışlık modelini aldım 170 ytl tanesi satıcı tavsiyesi üzerine bu konuyu ford club e taşıdım. Siz ne dersiniz deneme fırsatım haftaya olacak. İyi günler...

Yeşil Borlu hiç bir zaman unutulmamak için burada
Özgürlük için LINUX
Samsung Galaxy Young
Ford Fiesta Titanium Fırtına Gri 1.4 TCDI

143 Mesaj
27 Aralık 2008; 22:36:46 

benim sattığım tipoya almıştım
çabuk sertleşiyor hamuru demekkı iyi değil kanısına vardım
bırdaha almam buda bi gerçek
tat almanız imkansız
tabı benım şahsi fikrim

143 Mesaj
27 Aralık 2008; 22:41:20 

özür dilerim ama bu sitenın yönetimine nasıl ulaşabilirim
konumuzla alakası yok ama yeni bılgı edinmem gereken konular var ama konu açamıyorum
yardımcı olabilirsenız sevinırım
konuyu merak edersenız ses sistemi ile alakalı

74 Mesaj
28 Aralık 2008; 17:28:24 

Islak zeminde iyi.Gürültü orta düzey.

208 Mesaj
29 Aralık 2008; 9:45:20 

quote:

Orjinalden alıntı: centum

slm arkadaşlar lütfen kulaktan dolma bilgilerle konuşmayalım ben oto lastikçisiyim hankook lastikleri su anda mıchelınle ortak uretimi olup lastik testlerinde (fren viraj kızaklama ses v.s.)tanınmış olan mıchelın goodyear brıdgestone dunlop continental gibi markalardan daha ustun cıkmıştır .ve su andada volkswagen ford renault cıtroen kıa hundai opelin uzerinde orjinal ekipman olarak var.isterseniz inceleyin.www.hankookkaplan.com www.hankooktire.com/tur...t/corporate_hankook.asp bu adreslere bi goz atın

Arkadaşım Ben de bu lastikleri Sivas merkezden aldım yaşadığım ilçe merkeze 181 km uzaklıkta Divriği ilçesi altımda yeni ford fiyesta var onda yaz lastiği mevcut prelli pire zero nero marka 195 45 16R 84V hız yük indeksi. Buan prelinin snow sport marka kış lastiğini buldum bir tek aynı ölçüde. Diğer markalarda 195 50 16R var bende bu ölçüde en uygun Hankook marka kış lastiği aldım bana bayi asimetrik desenli olduğunu ve memnun kalacağımı söyledi. Divriği engebeli bir şehir. Ve ulaşım merkeze 3-2 saat arasında değişir. Keskin virajlar çoktur. Ayrıca şehir içi kilitli parke döşeli olduğundan yollar çok kaygan. Alacağım lastik beni şehirde gezdire bilmeli bu işten pek anlamam ama nette bayağı takip ettim Hankook un sitesine girip inceledim. Bu hafta içi lastikler elimde. Deneyip göreceğim Fiyestam karda gidemez oldu eve park etmek bir sorun oldu eşim hastalandı 1 km uzaktaki hastaneye gidemedik. Arabanın bir anlamı kalmadı eğer lastikler takılırsa burada görüşlerimi yazacağım resim video bile atacağım.Eğer memnun kalmaz isem ödeğim 680 ytl heba olacak artı 2009 model araç yıpranacak.

Özgürlük için LINUX
Samsung Galaxy Young

208 Mesaj
30 Aralık 2008; 17:03:01 

195 50 16 R http://www.hankooktire-...re_wt_detail.asp?pid=10 linkindeki Hankook İCEBEAR V300 marka dört lastiği bugün taktırdım. Yol tutuş mükemmel 30derecenin üzerideki yerlere tırmanıp indim.

http://www.hizliresim.com/2009/1/17/1334.jpg
Alttaki aracın eski prelli lastiği üstteki ,yeni takılacak lastik alttakidir. İkisi arasındaki boyut farkı resimde görülüyor.

http://www.hizliresim.com/2009/1/17/1338.jpg

Aracın Kışlık Lastiklerle kullanım şartları.

Memun kaldım.
Tavsiye ederim yeni Fiyesta için..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yborlu -- 19 Ocak 2009; 9:08:27 >

Özgürlük için LINUX
Samsung Galaxy Young

9 Mesaj
16 Ocak 2009; 20:15:38 

Merhaba,

185/55 R15 ölçülerinde hankook k110 desenli lastiği bugün aldım. Tek lastik 110 TL tuttu ve kredi kartına 3 taksit yapıldı. Hankook lastik almamım sebebi adac ve diğer test sonuçları ve en önemlisi fiyatının diğer lastiklere göre yarı yarıya ucuz olması. Uzun yola yarın çıkıyorum. Lastikleri deneyip görüşümü daha ayrıntılı yazacağım ancak 5 km gibi bir yolda yağmurlu havada kullandım. Pek bir sorun yok gibi gözüktü.

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saltinbas -- 16 Ocak 2009; 20:13:17 >

208 Mesaj
17 Ocak 2009; 8:45:50 

resimleri şimdi güncelledim.
Hayırlı yolculuklar.

Özgürlük için LINUX
Samsung Galaxy Young

9 Mesaj
17 Ocak 2009; 10:22:25 

Merhaba,

225 km yol yaptım ve ilk izlenimlerin olumlu. Kaydırm gibi bir sorun karşılaşmadım.Ses yapma konusunda bir şey söyliyemiyorum çünkü yol yağmurlu idi. Aşarı bir ses duymadım ama diğer lastiklere göre daha sessiz diyemem. Bence fiyat ve yarattığı değer açısından pahalı lastiklere göre çok verimli.

Saygılar

9 Mesaj
18 Ocak 2009; 20:39:19 

Merhaba,

Dönüş yolunda 225 km daha kuru havada yol yaptım. Frenlere ani basınca çok güzel durma gerçekleşti. İçeri ses alma olarak kuru havada iyi.

Saygılar

208 Mesaj
19 Ocak 2009; 9:22:55 

http://video.google.com...67716385417063281&hl=tr
Lİnki Ve yol koşulları. Lastik tercihimdir.

Özgürlük için LINUX
Samsung Galaxy Young

514 Mesaj
19 Ocak 2009; 10:37:18 

HİÇ FENA LASTİKLER DEĞİLLER. BEN AURORO HANKOOK MODELLERINI SATIYORUM VE HİÇ GERİ DÖNÜŞ OLMADI MÜŞTERİLERİM MEMNUN HATTA SUAN BIR CIFT TAKIYORDUM KI BU KONUYU GÖRDÜM FİYATA GÖRE GÜZEL LASTİKLER. SÜPER OLMASADA TİCARİ ARACLARDA BEN SATISDAN MEMNUNUM

csm mersan otel buklet malzemeleri

149 Mesaj
20 Ocak 2009; 1:41:41 

Videonu izledik,ortam çok güzel.Güneş,kar,sessizlik
ama sanırım bir şey unuttun.
Göstergelerde ışık yanıp sönüyordu.
KEMER İKAZ IŞIĞI.
Hankooklar iyi olabilir ama sen yinede emniyet kemerini tak.
Aracınız hayırlı olsun,kazasız belasın günlerde kullanın.

TT

208 Mesaj
20 Ocak 2009; 9:04:32 

O kemer ikaz ışığı değil buzlanma uyarı ışığıdır. Kemerlerim takılıydı. Teşekkür ederim duyarlılığın için. Gittiğim yol ısız bir yoldur gece gitmek de akıl karı değildir. Divriği ilçesinin güneyindeki dağların çevresinden dolanan ve fazla keskin viraj olmayan ve yerleşim yerinin az olduğu bir yol. Birde bu dağların üzerinden gecen en yüksek noktanın 1950m olduğu yol da vardır çok sayıda keskin viraj vardır hele bir tanesinde birinci viteste 180 derce dönüş yaparsınız.Yolda işaretlendirmeler zayıftır. Bu yol çok tercih edilir diğerine göre açık kalır. Çevresinde yerleşim yeri vardır. Gece gidilebilir. Buralarda Çok kurt bulunur. Aç olan hayvanlar çok gezerler. Yüksek yoldan gidince Sivas yönüne doğru araç yükselti çıkacaktır. 600m den 1600 m ye kadar yol çıkarsınız depo ful olsa yarım depo yakarsınız. Bu iki yol Kangal ilçesine ve Çetinkaya beldesine varmadan birleşir.
Buralara yolunuz düşerse aklınızda olsun Türkiye de Girişi Ve çıkışı tek ilçedir burası.
Size Sivas Divriği den Selam.
Kazasız günler dileklerimle.

Bu da Araçlarda yapılan bir test videosu.
http://video.google.com...98454614&q=AUDI+ALLROAD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yborlu -- 20 Ocak 2009; 9:44:14 >

Özgürlük için LINUX
Samsung Galaxy Young

41 Mesaj
29 Ocak 2009; 18:59:41 

lütfen yardım
Arkadaşlar ben 1998 opel vectra aracıma 195/65/15 ebatlarında hankook kış lastiği aldım.lastik karda buzda çok iyi.Yanlız çözemediğim bir problem var sizlerle paylaşmak istedim. Araç asvalta 120 den sonra aracı gezdiriyor.2 defa rot ayarı yaptırmama rağmen.özellikle virajlara hızlı giremiyorum.çevremde o lastikten kullanan da yok.acaba vakkumlu olmasından mı kaynaklanıyor.ya da başka bir problem mi var.yardımcı olursanız.teşekkürler.Bir de unutmadan bana hangi yazlık lastiği önerirsiniz.

208 Mesaj
30 Ocak 2009; 22:11:07 

valla ben yeni fiesta kullanıyorum eşim sürerken geziyor diyor bana. sen 90 geçme bence hız indeksi kaç

Özgürlük için LINUX
Samsung Galaxy Young

41 Mesaj
30 Ocak 2009; 23:55:22 

geziyor derken asvalta mı karda mı?benim araç asvalta kuru zeminde virajlarda yapıyor.düz yolda gezmiyor.

41 Mesaj
13 Şubat 2009; 23:38:15 

selam arkadaşlar lütfen acil cevap bekliyorum önümüz yaz.kışı bitirecez.Opel vectra aracıma yazlık lastik alacam hangi lastiği tavsiye edersiniz.mıchelin mi briston mu veya ne?her kafadan bir ses çıkıyor kimi briston sert lastik süspansiyonu sert olan opele gelmez diyor kimi mıchelin olmaz çukurlarda balonlama yapıyor diyor.biz ne alacaz o zaman ikisinin ortası var mı?

2269 Mesaj
14 Şubat 2009; 0:01:55 

Hankook k 105 ventus prime al hem performansı hem konforu hemde fiyatı iyidir.

merhaba

353 Mesaj
15 Şubat 2009; 11:30:11 

deniz bey, lastik konusunda çok hassasım. araban ne olursa olsun lastiğin en iyi olmak zorunda. vectra gibi d sınıfı bir arabaya biniyorsun. ucuz olanına kaçma. michelin i önermem ülkemiz şartlarına uygun değil. kore malı lastikler aslında ucuz değil. lastiği alırken ödediğiniz fiyata değil, kullanım maliyetine bakın. önereceğim markalar continental ve yokohama. örnek verecek olursam nissan aracıma 175/65-15 H yokohama yı 110 tl aldım. çok menmunum. forumda çoğu kişi nokian lastiği tavsiye ediyor. kullanmadığım için bir şey diyemeyeceğim. bridgestone dışında tüm japon marka lastikleri ve avrupa markalardan continentali tavsiye ederim.

827 Mesaj
17 Şubat 2009; 16:51:39 

arabamız tourneo connect ve alalı bir seneyi geçti fabrikanın taktıgı orjinal lastigini kullanıyorum sert ama aşınma veya çatlama gibi sorunumuz yok maşallah

_E_M_R_E_

672 Mesaj
17 Şubat 2009; 22:20:07 

Arkadaşlar lassa ile bridgestone aynı fabrikada türkiye de üretiliyor. Ama biri pahalı biri daha ucuz.
Lastik ebat, ağırlık ve hız kategorilerine göre fiyatlanır. İnce yanaklı performans lastikleri ise göze hoş gelmekle beraber yol tutuşa da katkısı vardır ama ülkemiz yollarına gelmez, süspansiyona zararlıdır, çukurları, tümsekleri çok hissettirir. 2 yıl continental, 2 yılda bridgestone kullandım. Babamın arabasında hankook var. Babam daha önce adını ilk defa duyduğum lastiklerden de aldı. Hankooklar sıfır arabanın üzerinde geldi. Babam dandik lastikleri kullandı ama bir kere olsun patlamadı bile. Lastikler eğer merdiven altı değilse(ki babamınkiler hiç duyulmamış bir markaydı. hala daha görmedim) belirli standartlarda yapılıyor. Ve bunlar lastik üzerine işleniyor. Taşıyacağı ağırlık ve çıkabileceği sürat. Sen gidip hiç 140-150 yapmıyorsan yüksek sürat lastiği almayacaksın paran cebinde kalacak.
Lastik tabii ki çok önemli ama mühim olan amaca uygun ve diş derinliği yeterli lastik kullanmak. Marka çok önemli değil; reklama para vermeyin. Ralli pilotu değilsen gerisi hikaye.
Ayrıca kış lastikleri karlı ve yağışlı havalar ile 7 derece altında etkilidir. Ve çok etkilidir. Ama buzda her lastik kayar!!! Kaymaz diyen beri gelsin.

173 Mesaj
17 Şubat 2009; 22:22:59 

Çok kaliteli olduğunu düşünmüyorum..Parasına göre kalitesi vardır.

2004 Ford Focus C Max Trend 1.6 TDCI Gri

646 Mesaj
19 Şubat 2009; 9:39:30 

MICHELIN ve GOODYEAR başka lastik tanımam.

macera aramayın.

2011 Megane III HB. Privilege 1.5 dci. 105hp. Premium Paket + Elektrikli Açılır Tavan + Navigasyon Sistemi

2003 SUBARU FORESTER 2.0 TURBO AWD A/T

14 Mesaj
13 Ekim 2009; 20:46:53 

235x60x16 icebear hankook kış lastiklerimi sarıkamışta chery tiggomda kullanıyorum. çok araştırıp aldım, lastikler buzda şahane..

.

347 Mesaj
25 Ocak 2010; 13:41:54 

En fazla ileriye giden ok, en çok geriye çekilmiş yaydan çıkar.

4464 Mesaj
19 Haziran 2010; 9:57:44 

Dün HANKOOK VENTUS V12 EV0 185-55-r15 aldım 100 liraya.. umarım memnun kalırım

• Asrock N68C-GS FX AMD DDR2 DDR3 1066MHz Soket AM3 AM2 AM2, Amd FX-4100 X4 3.6 Ghz Soket AM3, MSI N9600 GT, 320 GB WD Harddisk, 2x2 Gb 1333 Mhz DDR3 Kingston Ram, LG Dvd-RW, Everest 460W Kasa
  • 13" MacBook 2.4 GHz Retina 2.4 GHz çift çekirdekli Intel Core i5 2.9 GHz'e kadar Turbo Boost 8 GB 1600 MHz bellek 256 GB PCIe tabanlı flash depolama Intel Iris Graphics 9 saat pil

2535 Mesaj
20 Haziran 2010; 13:02:26