Şimdi Ara

## Microsoft'dan SLI ve CF İçin Windows Vista Güncellemesi ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
5.013
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Microsoft'dan SLI ve CF İçin Windows Vista Güncellemesi ##

Microsoft'un yaklaşık 7 aydır piyasada olan yeni nesil işletim sistemi Windows Vista beraberinde bazı sorunları da getirmişti. Özellikle ekran kartı tarafında Nvidia, Windows Vista altında SLI teknolojisini sorunsuz ve stabil kullanabilmek adına Forceware sürücü timine fazla mesai yaptırdığını da biliyoruz.

Benzer şekilde AMD-ATi tarafında da yeni nesil ekran kartlarının Windows Vista altındaki performanslarına yönelik olarak beklentilerin gerçekleşemediği ve umulan performans değerlerine ulaşılamadığına yönelik söylentiler kulaktan kulağa yayılmakta. Bu konuda özellikle sektör içinde yer alan bazı uzamanlar Windows Vista altında kullanılan 2. grafik işlemcinin pek verimli kullanılamadığını işaret ediyorlardı.

Gelen bu şikayetler üzerinde Microsoft, Nvidia'nın SLI ve AMD-ATi'nin Crossfire teknolojisine yönelik olarak kodu KB936710 olan yeni bir yama yayınlamış durumda. Bu yama ile sorunların aşılması yönünde ciddi bir adım atıldığı da söyleniyor ama pek tabi deneyerek tecrübe etmek gerek. Bu güncellemenin yanı sıra Windows Vista'ya yönelik olarak hazırlanan ve merakla beklenen servis paketi ile de önemli adımlar atılacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Yeni güncellemeyi indirmek isteyenler için,

- 32-Bit Download: Windows6.0-KB936710-x86.msu
    - 64-Bit Download: Windows6.0-KB936710-x64.msu

Microsoft,
    http://support.microsoft.com/kb/936710

Desteklenen işletim sistemleri;

• Windows Vista Home Basic 64-bit Edition
    • Windows Vista Home Premium 64-bit Edition
    • Windows Vista Business 64-bit Edition
    • Windows Vista Enterprise 64-bit Edition
    • Windows Vista Ultimate 64-bit Edition
    • Windows Vista Starter
    • Windows Vista Home Basic
    • Windows Vista Home Premium
    • Windows Vista Business
    • Windows Vista Enterprise
    • Windows Vista Ultimate

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 22 Temmuz 2007; 15:04:07 >

• Sli Ve Crossfire ın herzaman gereksiz olduğunu düşündüm.

Fakat sorunun çözülmesi güzel.

BU kadar teknoloji geliştireceklerine bizi şu Ağır Harddisklerden kurtarsalar.
  • Ya gözünü sevdiğim microsoft u sen önce directx 10 u bitir %30 unu bitirebildik ancak diye açıklama yaptın bunu ilerlet june distributable ların güzel iş yapıyordu yenileri çıkart ondan sonra iş SLI a crossfire a kalsın
  • quote:

Orjinalden alıntı: safakhan

Sli Ve Crossfire ın herzaman gereksiz olduğunu düşündüm.

• quote:

Orjinalden alıntı: spiritc85

quote:

• quote:

Orjinalden alıntı: UFO görn masum köylü

quote:

quote:

• quote:

Orjinalden alıntı: lonewarrior

quote:

Orjinalden alıntı: UFO görn masum köylü

quote:

quote:

Kurtulmak istiyorsan hafiflemek istiyorsan Solid disk al

Solid disklerin kendisi hafif fiyatı ağır

• FX 57 ye Microsoft a teşekkürler.
  • bence geç bile kalındı (vistada 8800 GTXle SLI yapamayan arkadaşların bu haberi gördüklerinde uçacakları kesin ) bahsettiğim arkadaşlar gibi bir kısım kullanıcı hariç Türkiye'de bunu kullanacak kişi azdır...ama yurt dışında daha satın alınabilir olduğundan SLI ve CROSSFIRE yapanlar çoktur... ondan gene de güzel bir ilerleme oldu...
  • crosfire'a gelene kadar gereksiz daha önemli birşey var o da vista... iyice oturmalı bence ..birkaç ay kullandıktan sonra XP ye dönüş yaptım adeta XP yi yeniden keşfettim.. tam anlamıyla oturduktan sonra XP yetersiz kalana dek XP'ye devam..daha oturmuş başka bir işletim sistemi daha yok.. zaten çoğu oyuncunun bilgisayarında XP var.. sadece DX10 destekli ekran kartına sahip olanlar lost planet i denemek için kurmuşlardır.. benim zaten diğer partition ımda Vista var ne zaman crysis'i alırım o zaman açarım bir daha
  • bencede şu an vista gereksiz
  • quote:

ewet herşeyi en iyisi yapsak bile hddler çok yavaş buna bir sorun düşünülmeli ucuz olarak tabi yoksa sony nin yeni çıkarttıgı diskler çok hızlı çünki üzerilerinde disk değil chip taşıyorlar ozaman adlarıda değişir bu meret lerin harddisk değilde hardchip olur

• Ya baktım da bu kadar fazla işletim sistemi versiyonu mu olur?

Vista sabah soldan kalkanlar için edition
    Vista çakmağıyla bira açabilenler için edition.

Microsoft, işletim sistemi mevzusunun içine edition, haberin ola.
  • 3 aydır zevkle vista kullanıyorum. xpdeki hiç bir şeyi aramıyorum an itibari ile. işletim sistemi içine entegre edilmiş arama motoru ise harikalar yaratıyor.

siz içinde binlerce mp3ünüz olan bir klasöre girip sağ tıklayıp stack files as artist deyip, neredeyse anında albüm albüm dizilmiş bir sıralama yapamıyorsunuz elbette xp ile. bu ve nicesi. 2 gb ram olan bir sistemi kesinlikle yavaşlatmıyor vista. aero da gayet göze dokunur. xp ye geri dönme isteği ve gereği henüz duymuş değilim ve bunu neredeyse xp çıkar çıkmaz kullanmaya başlamış ve bir çok ince detayını bilen ve kullanan biri olarak söylüyorum. mavi ekran hiç görmedim vistada. gerçi xpde de görmüyordum. hiç driver sıkıntısı yaşamadım.

Gelelim sli'ya, kesinlikle ve kesinlikle saçmalığın daniskası olan bu gereksizlik abidesi üzerine niye halen çalışma yapılır bilemiyorum. Aslında biliyorum: normal bir müşteriden 2 kat para kazanmanın çok güzel bir yöntemi olduğu için. 30 dolar fazlaya tamamen aynı özelliklere sahip anakart satabilmek olduğu için.
    An itibari ile 8800gts nin tatmin edemeyeceği bilgisayar oyuncusu olduğunu da sanmıyorum. Ki 8800gtx nere 8800gts nere. %25 fazla fsp almak için ise 2 kat ses 2 kat enerji tüketimi ve 2 kat ısıya kim evet der onu da açıkçası pek anlayabilmiş değilim.

Firmalar her yaptıkları yenilikle emin olan tamamen müşteriyi asla ve asla düşünmezler. Zira onların da ekmek götürmeleri gereken evleri, benzin almaları gereken arabaları, yatları var. Bunu asla ve asla aklımızdan çıkarmamamız gerek.

Boschun ünlü reklam sözünü hatırlayalım. "İnsanların Güvenini Kaybetmektense, Para Kaybetmeyi Tercih Ederim", burada asıl demek istediği, "Anlık olarak para kaybetmemektense, güvenilir bir firma kurarak uzun vadede daha çok para kazanmayı tercih ederim" dir. Microsoftun nvidianın amdnin atinin onun bunu yaptıkları hep budur. Zaten uzun vadede para kazanabilmeyi hedefleyen başarabilen firmalar ayakta kalır. Eh bu arada bize de iyi hizmet sunarlar, zira sunmak zorundadırlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sendorm -- 22 Temmuz 2007; 22:42:41 >

• Bu Crossfire ve SLI kullanan kaç kullanıcı var gereksiz o kadar para verion zaten tek ekran kartına :P Gereksiz harcamalardan 2 tanesi bizim için gereksiz extreme kullanıcılar açısından ise durum farklı herşey en iyi teknoloji için... Ben Türkiye'de SLI ve Crossfire bağlantısı kullanabilecek (2x2900xt & 2x8800GTX) ben vermem verenide sevmem:P:P::P:P:P:P
  • Beyler bu arada vista home premium kullanıyorum . Xp yi tercih ederim.
    vista boşta iken remin 450 MB ını yiyor ayriyeten oyunlarda uyuşmuyor ve bazı programları çalıştırmıyor. mesela e-posta gönderirken fotoğraf yükleme özelliği sırasında donuyor . bunu araştırdım kullananlarda böyle imiş .
    ayriyeten işlemciye o.c yapacaklar iyi düşünün . xp yi 3.0 ghz de açarken -vistada 2.8 de ancak açıyor . 2.81 i kaldırmıyor. bu arada masaüstümü koyayım dedim . sadece göze hitap etsin diye yapmışlar adamlar bunu . hee birde virüs falan girmiyor buna . işte benim masaüstü .

• haber için çok teşekkürler.
    Ben de bölye bişey gerekli diye hep düşünüyordum.
    Ama daha güncellenecek çok şey var.

MODIFIYE XP YI TERCIH EDERIM
  • quote:

Orjinalden alıntı: murders

Bu Crossfire ve SLI kullanan kaç kullanıcı var gereksiz o kadar para verion zaten tek ekran kartına :P Gereksiz harcamalardan 2 tanesi bizim için gereksiz extreme kullanıcılar açısından ise durum farklı herşey en iyi teknoloji için... Ben Türkiye'de SLI ve Crossfire bağlantısı kullanabilecek (2x2900xt & 2x8800GTX) ben vermem verenide sevmem:P:P::P:P:P:P

Ne yani beni sevmiyormusun yani ! Leadtek 2x6600GTX Extrm var bende. 1600x1200'de AntiAlias'a bile ihtiyaç duymadan gerçek tadında grafikler. Büyük ekranı olan arkadaşlara tavsiye ederim.

Ama 2x8800 GTX gereksiz ! Şu an için .
  • quote:

Orjinalden alıntı: yimmasabi

quote:

Orjinalden alıntı: murders

Bu Crossfire ve SLI kullanan kaç kullanıcı var gereksiz o kadar para verion zaten tek ekran kartına :P Gereksiz harcamalardan 2 tanesi bizim için gereksiz extreme kullanıcılar açısından ise durum farklı herşey en iyi teknoloji için... Ben Türkiye'de SLI ve Crossfire bağlantısı kullanabilecek (2x2900xt & 2x8800GTX) ben vermem verenide sevmem:P:P::P:P:P:P

Ne yani beni sevmiyormusun yani ! Leadtek 2x6600GTX Extrm var bende. 1600x1200'de AntiAlias'a bile ihtiyaç duymadan gerçek tadında grafikler. Büyük ekranı olan arkadaşlara tavsiye ederim.

Ama 2x8800 GTX gereksiz ! Şu an için .

Şimdi sana 2x8800GTX li bi arkadaş cevap verir

• quote:

Orjinalden alıntı: powersystemultimated

Beyler bu arada vista home premium kullanıyorum . Xp yi tercih ederim.
    vista boşta iken remin 450 MB ını yiyor ayriyeten oyunlarda uyuşmuyor ve bazı programları çalıştırmıyor. mesela e-posta gönderirken fotoğraf yükleme özelliği sırasında donuyor . bunu araştırdım kullananlarda böyle imiş .
    ayriyeten işlemciye o.c yapacaklar iyi düşünün . xp yi 3.0 ghz de açarken -vistada 2.8 de ancak açıyor . 2.81 i kaldırmıyor. bu arada masaüstümü koyayım dedim . sadece göze hitap etsin diye yapmışlar adamlar bunu . hee birde virüs falan girmiyor buna . işte benim masaüstü .

Bende böyle bir durum söz konusu değil. Kullandığım donanım aşağıda imzamda mevcut.

Ayrıca bu CF ve SLI olayı tamamen satış stratejisinden abartılan bir durum. İnsanların doymak bilmeyen "En iyisi bende olması" egosunu ayrıca tatmin etmek için yapılmış tamamen duygusal amaçlı bir teknoloji.

O kadar para verilip elde edilen verilere baktığınızda özyle aman aman bir sonuç görmüyorsunuz. Bununla birlikte Görüntülerde 2 kat bir değişimde yok. Mesele FPS olayı ise zaten 35 fps üstünü insan gözü görmüyor. daha fazlası için kim hangi gözle bakıyor bilmiyorum Uzun lafın kısası olasada olur olmasada olur...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.