KLİMA ÖNEREBİLİR MİSİNİZ?-Hangi marka alsam?
71 Cevap24876 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1066 Mesaj
21 Temmuz 2007; 3:44:49 

[font="Arial Black"]
En fazla 1.100 - 1.200 YTL'lik bütçeye 12.000 btu'luk klima önerebilir misiniz?

Bir süre önce klima almaya karar verdik, öncelikle 9000 btu'nun yeteceğini düşünmüştüm, ama buralarda okuduğum kadarıyla 20 metrekre'den biraz büyük salonumuza 12.000 btu'nun yeteceğini düşünüyorum artık.

Önceleri 700 YTL civarında olan bütçeyle Vestel, Beko, Arçelik gibi markalar üzerinde yoğunlaşmıştım, ancak pek tavsiye edilmiyor sanırım. Bütçeyi en fazla 1.200 YTL olabilecek şekilde planladık.

Kısa kısa bilgiler ve beklentilerimi de yazayım, olabilecek en uygun klimayı tavsiyeleriniz yardımıyla artık almayı düşünüyorum. Bunlara göre hangi marka ve hangi model almalıyım sizce? Şimdiden teşekkürler.

En fazla 1.100 veya 1.200 YTL

12.000 btu

Öncelikli amaç soğutma ama kışın çok soğuk olmamasına karşın ısıtma özelliğini de kullanacağız.

Enerji tüketimi fazla olmazsa çok iyi olur (A sınıfı olma ihtimali yok mu acaba bu fiyat aralığına?) Günde tahmini 8 - 10 saat kullanacağız.

Servis sıkıntısı da olmazsa iyi olur - kötü servis sayesinde klimadan soğumayalım

Aslında bu istediğim özelliklerle bu fiyata klima olmayabileceğini biliyorum ama işte en yakınını almak isterim.

Bir de soğutma sistemleriyle ilgili yeni bölüm hayırlı olsun diyeyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TripleSix -- 21 Temmuz 2007; 3:46:20 >

Smile! Tomorrow's gonna be worse

1 Aralık'ta askerim

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
21 Temmuz 2007; 8:46:17 

izmir dışı oldugu yazmışsınız ara katmı çatımı, izalasyonu nasıl bunlarıda sorduktan sonra eger kışında ısınmayı düşünüyorsanız 12000 btu klima ile biraz zor,kışın sorun çıkarır s,ze 14000-16000 btu klima lazım,12000 btu yazın bol bol işinizi görür ama kışın olmaz

bu fiyata gerçek A sınıfı zor ve 10 saat kullanacaksanız ayda en az 45 ytl fatura ödersiniz sadece klima için tedaşa,eger bütçeyi 1550 ytl çıkarabilse idiniz izmir şirinyerde orjin klimada harika bir kampanya var fujitsu 12000 btu ınverter elektrik sorununuzda olmazdı ama gerçeten bütçeniz bu ise size genel olarak;

sharp,
sanyo,
elektra,
aırwell,
hitachi,
haier,
dıamond, vs klimaları önerebiliriz

PM

383 Mesaj
21 Temmuz 2007; 16:48:05 

VESTEL "İNVERTERLİ R410 LA ÇALIŞAN KLİMA TERCİ EDİN HEM ELEKTRİK SARFİYATI AZ HEMDE -15 DERCE KADAR RAHAT ISITIYOR"

Doğru sendeler eğilse bile yıkılmazlar.

1688 Mesaj
21 Temmuz 2007; 17:14:42 

quote:

Orjinalden alıntı: eribo

VESTEL "İNVERTERLİ R410 LA ÇALIŞAN KLİMA TERCİ EDİN HEM ELEKTRİK SARFİYATI AZ HEMDE -15 DERCE KADAR RAHAT ISITIYOR"

http://www.sikayetvar.com/index.php?loc=categories&tree=339,487&level=3&id=487&fno=27
Almadan önce bir kez daha düşünmekte yarar var

443 Mesaj
21 Temmuz 2007; 18:06:06 

tek seçenek SHARP

2008 gümüş Civic Premium otomatik vites

799 Mesaj
21 Temmuz 2007; 18:28:30 

quote:

Orjinalden alıntı: afacan!

quote:

http://www.sikayetvar.com/index.php?loc=categories&tree=339,487&level=3&id=487&fno=27

güzel çalışma olmuş orda ballkon ışığı yanıkken çalışıyo var bi tane gördünmü afacan adamlar duydan almış elektiriği

HeRKeS OyuNcu OLaBiLiR
Ama YöNeTMeN BeNiM.
İsTeDiĞiMe RoL VeRiRim,
İsTeDiĞiMe YoL VeRiRim..!!!

1688 Mesaj
21 Temmuz 2007; 18:31:07 

quote:

Orjinalden alıntı: LejyoneRr

quote:

quote:

güzel çalışma olmuş orda ballkon ışığı yanıkken çalışıyo var bi tane gördünmü afacan adamlar duydan almış elektiriği

Siz onu bırakın servis 15 metrekare yere 9000 btu klima tavsiye etmiş

Uzaklaştırılmış
21 Temmuz 2007; 18:46:17 

quote:

Orjinalden alıntı: LejyoneRr

quote:

quote:

bunun degişik versiyonuda bana oldu digitürk baglattmı çok bilgili servis elektirigi apartmanın otomatından almışlar otomata basınca digitürk çalışıyor otomat söndümü sinyal zayıf

1066 Mesaj
22 Temmuz 2007; 0:10:02 

[font="Arial Black"]
Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. Şu Digiturk olayı hakkaten çok komikmiş.

Şimdi klima olayına gelince eğer Fujitsu için bütçeyi denkleştirebilirsek en uygunu sanırım o oluyor, çünkü inverter özelliği var. Inverter'da - yanılıyorsam düzeltin lütfen - hem enerji tüketimi daha az oluyor hem de ısıtma fonksiyonu daha belirgin galiba. 12.000 btu olması ile soğutmasını kurtarsak inverter olması nedeniyle de ısıtmasının yeterli olduğunu söyleyebiliriz sanırım.

Bir de aklıma gelmişken sorayım, inverterda yaklaşık günde 10 saatlik çalıştırmayla aylık elektrik faturasına 45 YTL'den daha mı az ek gelir acaba? O şekildeyse cidden az tüketim diye düşünüyorum.

Fujitsu için haftasonu olması nedeniyle aramadım ancak sitelerinden kampanya ile ilgili mesaj gönderdim, yanıt gelince göreceğiz.

Ama o klima olmazsa önerebileceğiniz başka 1.200 YTL'lik klima ve modelleri var mıdır? 12.000 veya biraz üstü de olabilir, 12.000 yetmeyebilir denmiş çünkü.

Marka olarak Hitachi, Toshiba, Sharp, Sanyo vs ürünlerden hangisini ve hangi modeli en uygun tavsiye edebilirseniz sevinirim, çünkü çoğu yerde fiyatlara ulaşmak zor oluyor.

[/font]

1 Aralık'ta askerim

Uzaklaştırılmış
22 Temmuz 2007; 0:24:39 

quote:

Orjinalden alıntı: TripleSix

[font="Arial Black"]
Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. Şu Digiturk olayı hakkaten çok komikmiş.

Şimdi klima olayına gelince eğer Fujitsu için bütçeyi denkleştirebilirsek en uygunu sanırım o oluyor, çünkü inverter özelliği var. Inverter'da - yanılıyorsam düzeltin lütfen - hem enerji tüketimi daha az oluyor hem de ısıtma fonksiyonu daha belirgin galiba. 12.000 btu olması ile soğutmasını kurtarsak inverter olması nedeniyle de ısıtmasının yeterli olduğunu söyleyebiliriz sanırım.

Bir de aklıma gelmişken sorayım, inverterda yaklaşık günde 10 saatlik çalıştırmayla aylık elektrik faturasına 45 YTL'den daha mı az ek gelir acaba? O şekildeyse cidden az tüketim diye düşünüyorum.

Fujitsu için haftasonu olması nedeniyle aramadım ancak sitelerinden kampanya ile ilgili mesaj gönderdim, yanıt gelince göreceğiz.

Ama o klima olmazsa önerebileceğiniz başka 1.200 YTL'lik klima ve modelleri var mıdır? 12.000 veya biraz üstü de olabilir, 12.000 yetmeyebilir denmiş çünkü.

Marka olarak Hitachi, Toshiba, Sharp, Sanyo vs ürünlerden hangisini ve hangi modeli en uygun tavsiye edebilirseniz sevinirim, çünkü çoğu yerde fiyatlara ulaşmak zor oluyor.

[/font]

kullanım kulavuzuna uyarak ve gerekli bakım temizlikleri yaparsanız o fiyat bile gelmez bende iki klima biri devamlı ve herşey ocak hariç herşey elektrikli 70 ytl geliyor,herşey dahil

birde elektra var 12000 ınverter serhat klimada bornova onunda fiyatı 1600 ytl civarı onunda içeri temiz hava verme özelligi var ilginizi çekerse onraıda arayın sorun olursa bana dönün beraber gidelim,

denilenler gibi mutlaka keşif yaptırın serhat klima memnun olmazsanız alma garantili ürünü veriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teks- -- 22 Temmuz 2007; 0:27:39 >

1066 Mesaj
22 Temmuz 2007; 0:50:37 

[font="Arial Black"]
Bakımları yaparız herhalde, nasılolsa takılırken anlatırlar, biz de becerebiliriz

Elektra'yı da düşüneyim o halde Fujitsuyla birlikte. Ama netten biraz baktım ve Fujitsu'nun fiyatları 2.000 YTL'nin üstünde, dediğiniz kampanya dahilinde ucuzlamış. Bu ikisi arasından sanırım Fujitsu daha değerli bir klima oluyor diye sanmaktayım. Önceliği ona vereyim değil mi?
[/font]

1 Aralık'ta askerim

Uzaklaştırılmış
22 Temmuz 2007; 1:04:42 

quote:

[font="Arial Black"]
Bakımları yaparız herhalde, nasılolsa takılırken anlatırlar, biz de becerebiliriz

Elektra'yı da düşüneyim o halde Fujitsuyla birlikte. Ama netten biraz baktım ve Fujitsu'nun fiyatları 2.000 YTL'nin üstünde, dediğiniz kampanya dahilinde ucuzlamış. Bu ikisi arasından sanırım Fujitsu daha değerli bir klima oluyor diye sanmaktayım. Önceliği ona vereyim değil mi?
[/font]

eger size verdigim teli hemen aramazsanız bu kampayada bitebilir hemen ,evet ilk önce fujitsuyu düşünün,

orjin klima şirinyer ,bucaya giderken sag tarafda

1282 Mesaj
22 Temmuz 2007; 2:08:55 

daiken klimada oldukça iyi bir seçenektir.

877 Mesaj
22 Temmuz 2007; 3:12:22 

quote:

quote:

Bencede almadan önce en az 5 kez daha düşünmelisin

4431 Mesaj
22 Temmuz 2007; 15:58:51 

BABAM ELECTROLUX KULLANIYOR MEMNUN , GÜZEL MAKİNE AMA BEN SHARP DİYORUM.

09.2003 STILO DYNAMIC JTD - ELEKTRİKLİ ISITMALI HAFIZALI DERİ KOLTUK - EASY GO - ELİT PAKET - GÜVENLİK PAKETİ - ESP - FABRİKASYON XENON ve ALARM - FAR YIKAMA - SES PAKETİ - KONFOR PAKETİ -GERİ GÖRÜŞ EKRANLI OTOMATİK KARARAN İÇ DİKİZ AYNASI -
8'' ORJİNAL NAVİGASYON- SKYWINDOW - HAFIZALI & KATLANIR DIŞ DİKİZ AYNASI

Uzaklaştırılmış
22 Temmuz 2007; 16:18:06 

quote:

Orjinalden alıntı: ROBINHOOD

BABAM ELECTROLUX KULLANIYOR MEMNUN , GÜZEL MAKİNE AMA BEN SHARP DİYORUM.

elektrolux kendi klima üretmez aynı bosch-siemens ve bunun gibi yüzlerce örnegi gibi fason ürettirir ve fazla bir şey beklemeyin

485 Mesaj
22 Temmuz 2007; 18:21:45 

Sayın Teks- Bende Triplesix gibi 1.000 - 1300 YTL aralığında 12.000 BTU klima almayı düşünüyorum. Odam 13.5 m2
bende uzun süredir araştırıyorum fakat inverter alacak bütçem yok.

Satın alma konusunda kararsız kaldığım klimalar Samsung Premium - White Westinghause - General Elecktric - Daikın Siesta

İzmir'de oturuyorum, Y.satıcı WW'nin A sınıfı olduğunu 32dbs ses seviyesi olduğunu -7 +43 aralığında
çalıştığını, COP oranının 3.23 olduğunu ve R410 gaz kullandığını belirtti. Fiyatları ise;

Samsung 1169
W.Westinghause 1120
General Electric 1350
Daikın Siesta 1300

Bu arada benim önemli olan kışın ısıtmada problem yaşamamak ve sessiz çalışması..

Yardımcı olursanız sevinirim.
Şimdiden Teşekkürler.

İNSAN DIŞIYLA AĞIRLANIR
İÇİYLE UĞURLANIR

Uzaklaştırılmış
22 Temmuz 2007; 18:38:02 

quote:

Orjinalden alıntı: manas35

Sayın Teks- Bende Triplesix gibi 1.000 - 1300 YTL aralığında 12.000 BTU klima almayı düşünüyorum. Odam 13.5 m2
bende uzun süredir araştırıyorum fakat inverter alacak bütçem yok.

Satın alma konusunda kararsız kaldığım klimalar Samsung Premium - White Westinghause - General Elecktric - Daikın Siesta

İzmir'de oturuyorum, Y.satıcı WW'nin A sınıfı olduğunu 32dbs ses seviyesi olduğunu -7 +43 aralığında
çalıştığını, COP oranının 3.23 olduğunu ve R410 gaz kullandığını belirtti. Fiyatları ise;

Samsung 1169
W.Westinghause 1120
General Electric 1350
Daikın Siesta 1300

Bu arada benim önemli olan kışın ısıtmada problem yaşamamak ve sessiz çalışması..

Yardımcı olursanız sevinirim.
Şimdiden Teşekkürler.

sordugunuz klimalardan daha iyileri var,WW. klima yok oda mideaya yaptırıyor ben tavsiye etmiyorum,daıkın siesta R22 gazlı eskiye dönüş yapmayalım,general elektrik ise bu sene nereye ürettiriyor bilemem eski klimaları LG,samsung idi sanırım şu an ya samsung yada midea

eviniz ara katmı, çatı katımı, yalıtım nasıl, şehir içimi, şehir dışımı bunlarıda yanıtlarsanız iyi olur,

ben ortalama size şunları yazayım eger yalıtım iyi ise 13,5 metre kare yere 12000 btu çok fazla 9000 btu yeterli olur siz tam bilgileri verdikten sonra tam btu ortaya çıkar,

eger 1350 ytl klimaya vermeyi düşünüyorsanız iyi bir klima alabilirsiniz

piyasada çok klima var ve bunların arasında sizin işinize yarayacak olanları seçmek lazım ve yaygın olarak çok markaya yapanlarıda ,marka çok olsada bunların çogu aynı yerden 1,,,,5.kalite olarak çıkıyor bunları piasada incelersek şu markaları dikkate alın

sharp,
sanyo,
fujitsu,
fuji,
toshiba,
mitsubishi elektrik,
haier; ısıtması mükemmel
elektra,
dıamond; hualing fabrika çıkışlı olanlar,vs bunların klasik olanlarını güvenerek alabilirsiniz siz kara verin size yer adres vereyim,sizde bir koldan araştırın,en ucuza kim verirse pazarlık edin keşif yaptırın,aldıktan sonrada baglantı yerleri ve montaj bilgilerini size veririm

iyi günler

485 Mesaj
22 Temmuz 2007; 19:05:39 

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim sayın Teks-

Evim 8 katlı bir apartmanın ikinci katında dairem kuzeye bakıyor. İzmir içi Karabağlar semtindeyim.

1350 YTL lik önerebileceğiniz / adres verebileceğiniz yer varsa sevinirim. Dediğim gibi invertır modeller bütçemi aşıyor. Samsung hakkında bir bilginiz var mı ? Bu arada Sadece General isimli bir marka duydunuz mu?
Fujitsu fabrikasında üretiliyor diye duydum.

Şimdiden teşekkürler.
Saygılar,

İNSAN DIŞIYLA AĞIRLANIR
İÇİYLE UĞURLANIR

485 Mesaj
22 Temmuz 2007; 19:09:17 

Bu arada Bina yeni olduğu için yalıtım konusunda sorun yok.

İNSAN DIŞIYLA AĞIRLANIR
İÇİYLE UĞURLANIR

Uzaklaştırılmış
22 Temmuz 2007; 19:15:48 

Sayın manas35

general-fujitsu-fuji aynı klimalardır,ve iyi klimalardır,

eviniz kendinizse 9000 btu klima size yeter eger kiracı iseniz ilerde oda farklılıkları olabiliride düşünerek 12000 btu olabilir,

PM

485 Mesaj
22 Temmuz 2007; 19:18:20 

Teşekkür ederim Sayın Teks- beni bu konuda aydınlattınız. neredeyse White Westinghouse alacaktım.

şimdi kafamdaki seçenekler iyice netleşti.

İyi Günler.

İNSAN DIŞIYLA AĞIRLANIR
İÇİYLE UĞURLANIR

Uzaklaştırılmış
22 Temmuz 2007; 19:31:04 

quote:

Teşekkür ederim Sayın Teks- beni bu konuda aydınlattınız. neredeyse White Westinghouse alacaktım.

şimdi kafamdaki seçenekler iyice netleşti.

İyi Günler.

http://www.orjinklima.com/index.html

büyük isimlere kanmayın meslela WW. gibi frigidaire gibi bosch-siemens gibi general elektrik gibi bunlar klimaları dason ürettiren markalarıdır,

siz verdigim yerlerle bizzat görüşün takıldıgınız noktada beni arayın bende görüşürüm bizzat

iyi günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teks- -- 22 Temmuz 2007; 19:31:58 >

2396 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
El-Diablo
22 Temmuz 2007; 22:40:26 

ŞU AN DÜNYA ÜZERİNDE 1 NUMARA OLAN JAPON MALI MİTSUBİSHİ KLİMALARI ŞİDDETLE TAVSİYE EDERİM

BÜYÜKLERİMİZ ALDINMI BİR KERE ALACAKSIN DERLER

7734 Mesaj
22 Temmuz 2007; 23:15:17 

Airfel 12.000 btu kullanıyorum.Fiyatı 700-800 arasında değişiyor.Bilen bilir kalitesiz çin mallarından değildir. 17 m2lik odamı rahatlıkla soğutuyor .4 aydır kullanıyorum. Yaşadığım aşırı sıcak olmasına karşın, klima yeterince soğutabiliyor. Tavsiye ederim.

Uzaklaştırılmış
22 Temmuz 2007; 23:24:19 

quote:

Orjinalden alıntı: AppendiX

Airfel 12.000 btu kullanıyorum.Fiyatı 700-800 arasında değişiyor.Bilen bilir kalitesiz çin mallarından değildir. 17 m2lik odamı rahatlıkla soğutuyor .4 aydır kullanıyorum. Yaşadığım aşırı sıcak olmasına karşın, klima yeterince soğutabiliyor. Tavsiye ederim.

4 ay önce almışsınız hayırlı olsunda en kötü klima bile o ebatta odayı sogutur hele bir kış gelsin o zaman bize performansını yazarsanız seviniriz

877 Mesaj
23 Temmuz 2007; 1:50:36 

quote:

Orjinalden alıntı: ugura75

ŞU AN DÜNYA ÜZERİNDE 1 NUMARA OLAN JAPON MALI MİTSUBİSHİ KLİMALARI ŞİDDETLE TAVSİYE EDERİM

BÜYÜKLERİMİZ ALDINMI BİR KERE ALACAKSIN DERLER

145 Mesaj
23 Temmuz 2007; 15:14:20 

kardeş sen en iyisi bütün kataloglar al kendin bak

Football Manager 2012 Kulübü

7881 Mesaj
23 Temmuz 2007; 22:39:14 

15 m2 dükkana 9000 btu sharp aldım bir sürüde spot ışık var hiç kimsin demiyo iki dakikada buz gibi yapıyo iklimsada 1200 ytl ben tanıdık buldum 950 ytl ye aldım peşin çok güzel memnunum 3günde taktılar okadar para yı gözden çıkarmışsın madem direk sharp al kullandığı gaz r410 şu yeni olandan gereksiz yere fazla btu lu almayın yakacağı elektrik çoğalıyor
bendeki 850 watt çekiyor çok memnunum dükkanın kapısı açık olduğu için sürekli çalışıyor zaten kapıyı kapatınca en geç 5 dakikada morg gibi oluyor

birinci sayfa, ilk mesaj günceldir :)http://forum.donanimhaber.com/m_46528250/tm.htm email:ferhatde@hotmail.com

10 Mesaj
24 Temmuz 2007; 12:53:01 

Arkadaşım bu işin ehli olan da yazmış hiç bilmeyende yazmış...Sen bütçeni oraya yazmışsın.O parayla gidip bi tane Arçelik veya BEKO alabilirsin.Neden bana bunu öneriyorsun???Çünkü ileride bi sorun çıktığı zaman parçası çok rahat bulunabiliyor.Ve Yurtdışı malı olmadığı içinde sana masraf açmaz.Serviside çok yaygın bir marka.Alo dediğin zaman kapında bitiyolar.Diğer servislerde randevu veriyorsun ne zaman geleceğini bekleyip duruyorsun...

Bunlara ilaveten teknoloji bakımından da gayet güzel.A sınıfı olmakla beraber çektiği elektrik miktarını diğerleriyle kıyaslarsan göreceksin.Taktıracağın odayı keşifçilere ölçtürdükten sonra ölçtükleri BTü den 1 büyük klimayı taktırırsan da rahat edersin...Neden ???Çünkü klima ısıtma performansı soğutmadaki kadar etkili değil.Eğer ısıtma çok önemli değil dersen keşifçilerin metrekareyi ölçüp tastiklediği BTÜ yü taktır...

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

485 Mesaj
24 Temmuz 2007; 19:00:34 

Sayın Teks-

Orjin klima ile görüştüm, hatta oradaki bir arkadaş tanıdık çıktı. 12000 btu fujitsu alma konusunda
hemen hemen kararım kesinleşti. Fakat yanılmıyorsam 12000 ınverter modeli için kampanya var demiştiniz.

Sanırım bir yanılma var 9000 btu inverter model için kampanya olduğunu söylediler.

Acaba 13.5 m2 oda için 12000 btu klasik yerine 9000 btu inverter alsam daha mı hesaplı olur.

Bina yeni, yalıtım problemi yok, çift cam var, oda kuzeybatıya bakıyor.. Özellikle kışın ısınabilirmiyim.

Saygılar,

İNSAN DIŞIYLA AĞIRLANIR
İÇİYLE UĞURLANIR

7881 Mesaj
24 Temmuz 2007; 21:18:46 

bendeki klimayı takan servisteki arkadaş önce arçelikte çalışmış abi elektirk bir gidiyo geliyo hop kontrol kartı yanmış 350 ytl dedi adam biraz ucuz ama o parayı senden çıkarırlar hiç merak etme dedi sakın bulaşma arçelik beko felan dedi
birde bir satıcı 5-7 sene kullanırsın sonra hayır bekleme dedi yerliler için benim nacizane fikrim arçelik beko vestel uzak durmak lazım

birinci sayfa, ilk mesaj günceldir :)http://forum.donanimhaber.com/m_46528250/tm.htm email:ferhatde@hotmail.com

Uzaklaştırılmış
24 Temmuz 2007; 22:23:09 

quote:

Sayın Teks-

Orjin klima ile görüştüm, hatta oradaki bir arkadaş tanıdık çıktı. 12000 btu fujitsu alma konusunda
hemen hemen kararım kesinleşti. Fakat yanılmıyorsam 12000 ınverter modeli için kampanya var demiştiniz.

Sanırım bir yanılma var 9000 btu inverter model için kampanya olduğunu söylediler.

Acaba 13.5 m2 oda için 12000 btu klasik yerine 9000 btu inverter alsam daha mı hesaplı olur.

Bina yeni, yalıtım problemi yok, çift cam var, oda kuzeybatıya bakıyor.. Özellikle kışın ısınabilirmiyim.

Saygılar,

sayın arkadaşım bir anlaşmazlık var ama Allah hayırlara çıkarsın,dün yine kendileri ile görüştüm telefon ile ve sizlerin arayacagını ve bu forumdan isim verilirse yardımcı olmalarını ve 12000 btu ınverter klimadaki kampanya devam ediyormu dedim tabii abi devam ediyor dediler,ben gene ararım onları yarın,

13,5 metre kare yere ev kendinizinse alın ama ilerde ben kiracıyım odam 20 metre kare olur derseniz olmaz, ama 15-16 metre kare yerde bende 9000 btu ınverter kullanıyorum yaz kış çok memnunum ve benim odamda aynı şekilde yere bakıyor hemen hemen,

ınverter her zaman hesaplıdır 10 saatten fazla kullancaksanız gözünüz ikide bir elektrik sayacında korkarak kullanmazsınız

iyi geceler

Uzaklaştırılmış
24 Temmuz 2007; 22:26:10 

quote:

Orjinalden alıntı: hunter06

bendeki klimayı takan servisteki arkadaş önce arçelikte çalışmış abi elektirk bir gidiyo geliyo hop kontrol kartı yanmış 350 ytl dedi adam biraz ucuz ama o parayı senden çıkarırlar hiç merak etme dedi sakın bulaşma arçelik beko felan dedi
birde bir satıcı 5-7 sene kullanırsın sonra hayır bekleme dedi yerliler için benim nacizane fikrim arçelik beko vestel uzak durmak lazım

olay budur,bu işi biliyorum diyen ben bile bazı arkadaşlarıma engel olamadım arçelik vestel aldılar kafalarını şu an taşlara vuruyorlar, bendeki klimalarla mukayese etmeye ve çalıştırma saattlermizle bakarak gelen tedaş faturalarına bakarak adamlar ağlıyorlar ,

en basiti ithal LG ile LG bekoyu mukayese edin eger bu işden anlıyorsanız aradaki kalite farkını çok iyi anlayacaksınız,

klima klimacıdan alınır

485 Mesaj
25 Temmuz 2007; 0:11:50 

Sn. Teks-
İlginiz için teşekkürler. Yarın mesai çıkışı orjin klimaya uğruyacağım. Eğer gerçekten 12000 btu 1.650 YTL dolaylarındaysa kesinlikle almayı düşünüyorum, yok eğer kampanya dahilinde olan 9000 btu olan ise 12000 btu klasik modeli almayı düşünüyorum.

Bu arada ev kendimin. dediğim gibi benim için öncelikli olan ısınma..

Sharp 12000 btu ile Fujitsu 12000 btu arasında kalmıştım fakat tüm özelliklerini inceledim aralarında pek bir fark bulamadım. siz benim yerimde olsanız hangisini alırdınız.

İyi geceler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manas35 -- 25 Temmuz 2007; 0:13:54 >

İNSAN DIŞIYLA AĞIRLANIR
İÇİYLE UĞURLANIR

485 Mesaj
25 Temmuz 2007; 13:09:27 

Sayın Yönetici..

Teks- arkadaşımız niçin uzaklaştırma aldı bir anlam veremiyorum..

kendileri bizim gibi bu konularda deneyimsiz olan forum üyelerine, yardımcı olmaya çalışıyordu..

ben şahsen yazılarından uzaklaştırılacak yorumlar, sataşmalar v.s okumadım hiç.

İNSAN DIŞIYLA AĞIRLANIR
İÇİYLE UĞURLANIR

1052 Mesaj
25 Temmuz 2007; 14:27:32 

quote:

Orjinalden alıntı: cevikism

tek seçenek SHARP

11 Mesaj
25 Temmuz 2007; 17:28:09 

Arkadaslar Merhaba
Donanımhaber sitesi sayesinde sizlerle beraber olmak gerçekten bir ayrıcalık
MADE İN JAPAN ZİBRO markalı klimaların konsept satış mağazası sahibiyim
S-15 serisi ve S-20 serisi klimalarımızın bazı özelliklerini sizlerle paylasmak istiyorum izninizle
S-20 serimizdeki klimalar yüksek performanslı A sınıfı inverter sistem klimalardır 9000 btu luk serimiz 18000 btu ısıtma kapasitesine 12000 btu serimiz 20700 btu ısıtma kapasitesine ve 18000 btu luk serimiz 33400 btu ısıtma kapasitesine erişmektedirler.
S-15 serimizde bulunan comfort seri klimalarımız enerji tasarrufulu ve iç ünite uzunluğu 799 mm olarak dizayn edilmiştir.
ses db değerleri oldukça düşük 25 db ile model farklılığına göre 38 db arasında değişmektedir.R410a gaz sistemi ile çalışma prensibi olan cihazlarımız kışın -15 derecede yazın +46 derece asla termik yapmadan tam verim ile çalışmaktadır.En önemi özelliklerimizden bir taneside kışın cihaz defroz yapma anında soğuk hava üflememektedir sıcak hava vermeye devam etmektedir.Küften koruyucu hava filtresi hava temizleyici filtre ve negatif iyon üretme özelliğine sahiptir.
Bize ulasmak isteyen arkadaslarımız olursa msn adresimiz ve mail adresimiz cancaniklimlendirme@hotmail.com

4341 Mesaj
25 Temmuz 2007; 18:09:05 

Arçelik klimam var çok memnunum vallahi. 7000 BTU 11-12 metrekarelik yer için oldukça yeterli, ayda 8-9 YTL faturaya ekleniyor sadece

1066 Mesaj
27 Temmuz 2007; 18:37:31 

[font="Arial Black"]Biraz uzun oldu gerçi ama yarın gidip bu klimayı almayı düşünüyorum, Sharp'ın Plasmacluster Inverter 12.000 btu'luk kliması. Klima da bu http://www.iklimsa.com/TR.asp?iklimsa=klima&sub=KlimaDetay&Uid=22

Fujitsu'da 12.000'lik modellerde fiyat 2.100YTL olduğu için onu 2. plana ittim. Ayrıca ucuz bir klima daha bakıyoruz, onun için de Sharp'ı alacağım yerde Samui adlı bir marka önerdiler, 9000btu'luk, yaklaşık 590 YTL, başka bir şey mi alsam ikinci klima olarak diye düşünüyorum.

Yarın alacağım ama, bu 2 sorum hakkında fikri olan varsa ve paylaşabilirse sevinirim. Teşekkürler...[/font]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TripleSix -- 27 Temmuz 2007; 18:39:18 >

1 Aralık'ta askerim

485 Mesaj
27 Temmuz 2007; 18:57:57 

Öneriler için teşekkürler (Ayrıca Sayın Teks-'e özel teşekkür)

9000 btu Fujitsu inverter modelini aldım. Isıtma aralığı 1700-20800 btu
iç ünite 21-38 dsb cop: 4.23 umarım 13,5 m2 ye yeter.

kullandıktan sonra yine bu forumda bilgiler veririm..

Saygılar,

İNSAN DIŞIYLA AĞIRLANIR
İÇİYLE UĞURLANIR

1066 Mesaj
27 Temmuz 2007; 19:02:35 

quote:

Saygılar,

[font="Arial Black"]Orjin klima'dan aldınız sanırım siz, 12.000'lik klimalardaki kampanya bitmiş mi? Ben sorduğumda fiyatları 2000YTL'nin üzerindeydi de...

Bu arada teks- arkadaşa ben de teşekkür edeyim, keşke banlanmasaydı, çok yardımcı oluyor çünkü.
[/font]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TripleSix -- 27 Temmuz 2007; 19:02:58 >

1 Aralık'ta askerim

485 Mesaj
30 Temmuz 2007; 16:28:47 

quote:

quote:

Saygılar,

[font="Arial Black"]Orjin klima'dan aldınız sanırım siz, 12.000'lik klimalardaki kampanya bitmiş mi? Ben sorduğumda fiyatları 2000YTL'nin üzerindeydi de...

Bu arada teks- arkadaşa ben de teşekkür edeyim, keşke banlanmasaydı, çok yardımcı oluyor çünkü.
[/font]

Sanırım bir yanlış anlaşılma var. 12000 btu inverter klimalarda kampanya yokmuş. ben 12000 btu normal klima için gittim fakat 9000 btu inverter klimanın özelliklerini görünce almaya karar verdim. Ayrıca Teks- arkadaşımızda inverter önermişti. dediğim gibi ısatma aralığı 1700-20800 btu olması almamdaki en önemli etkendi. En azından makinayı sürekli açık bırakabileceğim. Eğer izmirdeysen sen de orjin klimaya bir uğra.

Saygılar.

İNSAN DIŞIYLA AĞIRLANIR
İÇİYLE UĞURLANIR

5 Mesaj
31 Temmuz 2007; 23:58:55 

YA ARKADSLAR COP VE EER ORANLARI HAKKINDA BILGI VERIRMISINIZ LUTFEN..NASIL HESAPLANIR NEYE DIKKAT ETMEMIZ GEREKLI:(:(
VALLA KARISTI KAFAM BU ORANLARIN HESABI KONUSUNDA

the always very strong

418 Mesaj
2 Ağustos 2007; 16:05:41 

quote:

[font="Arial Black"]Biraz uzun oldu gerçi ama yarın gidip bu klimayı almayı düşünüyorum, Sharp'ın Plasmacluster Inverter 12.000 btu'luk kliması. Klima da bu http://www.iklimsa.com/TR.asp?iklimsa=klima&sub=KlimaDetay&Uid=22

Fujitsu'da 12.000'lik modellerde fiyat 2.100YTL olduğu için onu 2. plana ittim. Ayrıca ucuz bir klima daha bakıyoruz, onun için de Sharp'ı alacağım yerde Samui adlı bir marka önerdiler, 9000btu'luk, yaklaşık 590 YTL, başka bir şey mi alsam ikinci klima olarak diye düşünüyorum.

Yarın alacağım ama, bu 2 sorum hakkında fikri olan varsa ve paylaşabilirse sevinirim. Teşekkürler...[/font]

27 temmuzda iklimsadan 21.000 btu lük samui klima aldım, montaj dahil 1140 ytl ye, 30m2 lik kapısı devamlı açılıp kapanan odada afedersiniz ***** donuyor fiyatına göre çoook başarılı bir klima. Almışken büyük almak lazım. Saygılar.

366 Mesaj
12 Ağustos 2007; 22:51:18 

Migrostan 730YTL'ye satılan Demirdökümün Çindeki fabrikasında üretilen 18000BTU'luk Coolline marka klimayı tavsiye ederim. Gayet iyi çalışıyor. Hakkını veriyor. Bütçesini zorlamak istemeyenler için iyi bir fırsat. Sanırım kredi kartına taksitte yapıyorlar.

Uzaklaştırılmış
12 Ağustos 2007; 23:00:39 

quote:

Orjinalden alıntı: BJKKKKK

Arçelik klimam var çok memnunum vallahi. 7000 BTU 11-12 metrekarelik yer için oldukça yeterli, ayda 8-9 YTL faturaya ekleniyor sadece

günde ortalama 3-4 saat kullanımla bu kadar geliyor sanırım yaz kışda ısınıyorsunuzdur

Uzaklaştırılmış
12 Ağustos 2007; 23:09:32 

quote:

Orjinalden alıntı: master90

Migrostan 730YTL'ye satılan Demirdökümün Çindeki fabrikasında üretilen 18000BTU'luk Coolline marka klimayı tavsiye ederim. Gayet iyi çalışıyor. Hakkını veriyor. Bütçesini zorlamak istemeyenler için iyi bir fırsat. Sanırım kredi kartına taksitte yapıyorlar.

kışın ısınmada kullanmayacaksanız iyidir,şöyleki bütün servisleri derki +5 derecenin altına düştümü bu klimadan hayır bekleme hatta sitesinde bile yazar kışın mümkünde 20-22 derecenin üstüne ayarlamayın yoksa randımanlı çalışmaz buyrun 15.maddeyi okuyun belki yalan söylüyorumdur,

http://www.demirdokum.com.tr/upload/SSS_Klima.pdf

hiç bir kliması pasific line,blue line,cool line,alaska,duro A sınıfı degildir hatta bazıları B sınıfı bile degildir

1066 Mesaj
13 Ağustos 2007; 14:12:00 

[font="Arial Black"]Bu arada klimalarımızı aldık, Samui 9000 btu ve Sharp inverter 12.000 btu, daha önce görüş yazacaktım ama havalar bir anda serinlediği için hiç klimaya gerek kalmadı. Ama sıcak olduğu günlerde kullandık.

Sharp salona gayet yeterli geliyor. Tam güçle çalıştırmasak bile hemen soğutuyor.

Samui ise daha çok üflediği yeri soğutuyor, odanın sıcaklığını kırıyor. Çok uzun çalıştıramadım çünkü genelde oturduğum yer klimaya bakıyor, soğuk hava geldiği için üşüyorum. İki klima arasındaki kalite farkı çok belirgin ama zaten fiyatlar da öyle.

Kısacası Samui'nin yerine başka bir şey alsa mıydım acaba diye düşünüyorum, gerçi sıkıntıya da sokmadı hakkını yemeyeyim. Ama Sharp'tan alabildiğine memnunuz.
[/font]

1 Aralık'ta askerim

366 Mesaj
16 Ağustos 2007; 9:21:59 

quote:

kışın ısınmada kullanmayacaksanız iyidir,şöyleki bütün servisleri derki +5 derecenin altına düştümü bu klimadan hayır bekleme hatta sitesinde bile yazar kışın mümkünde 20-22 derecenin üstüne ayarlamayın yoksa randımanlı çalışmaz buyrun 15.maddeyi okuyun belki yalan söylüyorumdur,

hiç bir kliması pasific line,blue line,cool line,alaska,duro A sınıfı degildir hatta bazıları B sınıfı bile degildir

1. Demirdökümün sitesinde yazılanlar Demirdökümün sattığı hatta, piyasadaki tüm klimalar için geçerlidir. Yanıltıcı bilgi vermeyelim.
2. Çok yoğun kullanılmayacaksa, cebinizden çıkan para dışında, A sınıfı ile B sınıfı arasında çok ciddi bir fark olmayacaktır. Üstelik A sınıfı klimaların yedek parçaları daha pahalıdır.

Uzaklaştırılmış
16 Ağustos 2007; 9:57:46 

quote:

quote:

1. Demirdökümün sitesinde yazılanlar Demirdökümün sattığı hatta, piyasadaki tüm klimalar için geçerlidir. Yanıltıcı bilgi vermeyelim.
2. Çok yoğun kullanılmayacaksa, cebinizden çıkan para dışında, A sınıfı ile B sınıfı arasında çok ciddi bir fark olmayacaktır. Üstelik A sınıfı klimaların yedek parçaları daha pahalıdır.

Ne tür yanıltıcı bilgi var acaba o yazıda arkadaş gerçekleri yazmış önce araştırın sonra yazı yazın,demirdöküm gibi klimaların kalitesi daıkın ve mitsubishi ile aynı degildir,o klima +5 derecenin altına düştümü performans kaybeder ama daıkın gibi klimalar -10 derecede bile aynı performansda çalışır bilmeden fikir beyan etmeyin,pahalı klimaların arıza oranları çok düşüktür bunuda unutmayın

366 Mesaj
16 Ağustos 2007; 10:13:23 

quote:

Ne tür yanıltıcı bilgi var acaba o yazıda arkadaş gerçekleri yazmış önce araştırın sonra yazı yazın,demirdöküm gibi klimaların kalitesi daıkın ve mitsubishi ile aynı degildir,o klima +5 derecenin altına düştümü performans kaybeder ama daıkın gibi klimalar -10 derecede bile aynı performansda çalışır bilmeden fikir beyan etmeyin,pahalı klimaların arıza oranları çok düşüktür bunuda unutmayın

Bizlere Daikin gibi klimaların ve diğer kalitesiz klimaların arıza oranlarını açıklarsanız çok memnun oluruz. Sözlerle konuşmak yerine rakamlarla konuşmak doğruları daha iyi görmemizi sağlar. Lütfen sizin güvendiğiniz Daikin yada benzeri bir klimanın üreticisinin beyan ettiği bu değerleri yazarmısınız. Ben bu bilgilere ulaşamadım. Böylece farkı bilimsel olarak görürüz. Saygılar.

Uzaklaştırılmış
16 Ağustos 2007; 10:23:45 

quote:

quote:

Bizlere Daikin gibi klimaların ve diğer kalitesiz klimaların arıza oranlarını açıklarsanız çok memnun oluruz. Sözlerle konuşmak yerine rakamlarla konuşmak doğruları daha iyi görmemizi sağlar. Lütfen sizin güvendiğiniz Daikin yada benzeri bir klimanın üreticisinin beyan ettiği bu değerleri yazarmısınız. Ben bu bilgilere ulaşamadım. Böylece farkı bilimsel olarak görürüz. Saygılar.

Hazırcılıgınız bıkkınlık verdi elinizin altında bilgisayar ve internet vede google var daıkın ısısan yazın bakın ,ben 20 yıldır arıza yapan daıkın görmedim ama takılır takılmaz çalışmayan arçelik vesteli çok gördüm konunun uzmanı olanlara saygı ,ama

daıkın -20 derecede çalışan klima ama demirdöküm +5

http://www.isisan.com/d...RXH&product_type_id=127
http://www.isisan.com/d...9.5&product_type_id=127

mitsubishi eletrik

http://www.klimaplus.co...y.asp?urunid=18&Katid=2
ürün teknik özelliklerini tıklayın orada -15 dereceyi görürsünüz

daha onlarca örnek var ama zamanım degerli sonra bak ispatlayamadı dememeniz için ,çevreniz yalancı dolu gelibaki insanların sözlerine inanmıyorsunuz

366 Mesaj
16 Ağustos 2007; 10:58:02 

quote:

daha onlarca örnek var ama zamanım degerli sonra bak ispatlayamadı dememeniz için ,çevreniz yalancı dolu gelibaki insanların sözlerine inanmıyorsunuz

Verdiğiniz bilgilere teşekkür ederim. Demirdöküm klimalarda -10 derecelerde çalışabiliyormuş. Ancak verim alabilmek için +5 derecenin üstünü öneriyorlar. Sizin gönderdiğiniz linkteki Mitsubishi klimanın tablo değerlerinde, ısıtma için dış ortam sıcaklığı +7 ve +6 derece verilmiş. -10 derece için ısıtma kapasitesi ve güç tüketim değerleri yok. Bu durumda karşılaştırma yapabilmek için, tüm ürünlerin dış sıcaklığa bağlı verim grafiklerini incelemek gerekiyor.

Herkesin zamanı kıymetli. Bunu iddia ediyorsam burada bunları yazmak yerine, işimin başında olurdum. Bıkkınlık veren kişilere lütfen mesaj atmayın. Burada doğruyu arıyor ve birbirimize yardımcı oluyoruz. Ben burada, sözlere değil, üreticilerin gerçek beyanlarına inanan bir kişiyim. Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi master90 -- 16 Ağustos 2007; 11:05:41 >

Uzaklaştırılmış
16 Ağustos 2007; 11:12:29 

quote:

quote:

Verdiğiniz bilgilere teşekkür ederim. Demirdöküm klimalarda -10 derecelerde çalışabiliyormuş. Ancak verim alabilmek için +5 derecenin üstünü öneriyorlar. Sizin gönderdiğiniz linkteki Mitsubishi klimanın tablo değerlerinde, ısıtma için dış ortam sıcaklığı +7 ve +6 derece verilmiş. -10 derece için ısıtma kapasitesi ve güç tüketim değerleri yok. Bu durumda karşılaştırma yapabilmek için, tüm ürünlerin dış sıcaklığa bağlı verim grafiklerini incelemek gerekiyor.

Herkesin zamanı kıymetli. Bunu iddia ediyorsam burada bunları yazmak yerine, işimin başında olurdum. Bıkkınlık veren kişilere lütfen mesaj atmayın. Burada doğruyu arıyor ve birbirimize yardımcı oluyoruz. Ben sözlere değil, üreticilerin gerçek beyanlarına inanan bir kişiyim. Saygılar.

Sözlere ülkemizde bakmamakta haklısınız herkes yalancı dolandırıcı olmuş haklısınız,ben kimimki bana inanasanız ben direk size degil günde bin defa yazmaktan bıktım ,biraz araştırma yapılsa internette hatta bu sitede bile aynı konu yüzlerce kez yazılmıştır,araştırılsa bulunur,üstünüze alınmanıza sebeb oldugum için özür dilerim.

Demirdöküm klimalar degil her klima eksi derecelerde çalışır ama performans kayberederek 12000 btu klima sık sık defrosa girerek 9000-5000 btu şeklinde çalışırki buda harcadıgı elektrige degmez

sayın arkadaşım mitsubishi eleltrik sitesindeki ürün teknik özelliklerini tekrar tıklarsanız ve çalışma aralıgı karşılıgına bakarsanız orada göreceksiniz ben ne önerdigimi biliyorum

soğutma -10/+46
ısıtma -15/+24 iyice bakın

iyi günler

69 Mesaj
18 Ağustos 2007; 17:40:38 

Ayırdığınız bütçeye göre klima tavsiye etmem çok zor. Ancak odanızın 20 m2 olduğunu ve günde 10 saat kullanacağınızı söylemişsiniz. Öncelikle ısıtmada problem yaşamamanız için 18000 btu/h luk bir klima tercih etmelisiniz. Başta maliyeti yüksek gibi görünse de inverter teknolojisine sahip bir klima ile elektrik faturanızı daha az ödeyerek bu maliyeti 1-2 yıl içinde amorte edersiniz. Inverter klimalarda tavsiye edeceğim marka toshiba RAS13 (2090 YTL) modelidir. 7 filtrelidir ve sigara dumanını da diğer klimalara göre daha iyi elimine etmektedir. Ortama hoş bir koku yayarak içerdeki havanın kalitesini arttırır. Isıtmada ve soğutmada kesinlikle problem yaşamazsınız. Piyasada inverter diye geçinen bir çok marka var. Hız kontrol eden bir kompresor koyup D sınıfı bir klima çıkarmışlar SIGMA diye... Markayı kötülemek istemiyorum ancak değerlerine baktığımda, bizim sattığımız ALARKO - Flair modelinden bile daha fazla elektirk harcayan ve hemen hemen aynı kapasitede bir ürün. ALARKO-Flair modelinin 18000 btu luk olanını da tavsiye ederim (1316 YTL) Piyasadaki birçok klimadan daha verimli ve sorunsuz çalışıyor. Elektrik tüketimi de daha az. Üstelik 3 filtresi var, tozları tutan ve virüsleri yok eden gümüş iyon filtresi de tabiki ortamdaki havanın kalitesini arttırıyor. Toshiba da Flair da kaliteli ürünlerdir. Sitesini incelerseniz kredi kartına bol taksit seçenekleri mevcut.Kesinlikle ucuz mal alacak kadar zengin değiliz ve bazı firmaların bizleri kandırmasına izin vermeyelim.

2 Mesaj
18 Ağustos 2007; 19:21:32 

sayın insecta verdiğiniz doyurucu ancak eksik veya bilgi eksikliğinizden oluşan hatalı bilgilerinizi düzeltme ihtiyacı duydum
konu hakkında fazla bilgisi olmayanların yanlış yonlendirilmemesi açısından :)))
sigma urunle alakalı markayı kotulemeden yazdıklarınız ben bu iş dalında 22 senesini tamamlamuış birisi olarak pek de inandırıcı gibi gelmedi bana

flair ile ilgili verdiğiniz bilgileri kontrol etmeniz için http://www.alarko-carri...j/Flair_duvar_tveri.pdf
sayfasında sizin soylediğiniz gibi A SINIFINDAN bahsedilmiyor. sanıyorum yanlışlıkla boyle bir yorum yaptınız

keza toshiba ile klimacihazı içinde yanılıyormuyum bilmiyorum c sınıfı cop değerleride okunabiliyor
enerji sınıflamasının verimlilik ile ilgili bir durum oldugunuda gozden kacırmamanız gerekir diye dusunuyorum
toshiba yada bakmak isterseniz http://www.alarko-carri...oshibaRAS_SKV_tveri.pdf

marka kötülemek yerine gerçekleri ve rakiplerinde üstün özelliklerinide belirterek daha bilinçli bir tüketici oluşmasında katkı sağlamamız gerekir diye düşünüyorum meslekden olmanız nedeniyle boyle bir bilgiyi paylaşmak istedim eğer bizler bu karma karışık piyasada satış kaygısı ile tüketicileri ne olursa olsun satalımda mantığında yaklaştığımızda ülkemiz kaybeder milli servetimiz çar çur olur evet birileri kazanır ancak tümümüz kaybederiz.
umarım kırılmamışsınızdır
saygılarımla.

69 Mesaj
18 Ağustos 2007; 20:08:18 

quote:

Orjinalden alıntı: iklimsa buca

sayın insecta verdiğiniz doyurucu ancak eksik veya bilgi eksikliğinizden oluşan hatalı bilgilerinizi düzeltme ihtiyacı duydum
konu hakkında fazla bilgisi olmayanların yanlış yonlendirilmemesi açısından :)))
sigma urunle alakalı markayı kotulemeden yazdıklarınız ben bu iş dalında 22 senesini tamamlamuış birisi olarak pek de inandırıcı gibi gelmedi bana

flair ile ilgili verdiğiniz bilgileri kontrol etmeniz için http://www.alarko-carri...j/Flair_duvar_tveri.pdf
sayfasında sizin soylediğiniz gibi A SINIFINDAN bahsedilmiyor. sanıyorum yanlışlıkla boyle bir yorum yaptınız

keza toshiba ile klimacihazı içinde yanılıyormuyum bilmiyorum c sınıfı cop değerleride okunabiliyor
enerji sınıflamasının verimlilik ile ilgili bir durum oldugunuda gozden kacırmamanız gerekir diye dusunuyorum
toshiba yada bakmak isterseniz http://www.alarko-carri...oshibaRAS_SKV_tveri.pdf

marka kötülemek yerine gerçekleri ve rakiplerinde üstün özelliklerinide belirterek daha bilinçli bir tüketici oluşmasında katkı sağlamamız gerekir diye düşünüyorum meslekden olmanız nedeniyle boyle bir bilgiyi paylaşmak istedim eğer bizler bu karma karışık piyasada satış kaygısı ile tüketicileri ne olursa olsun satalımda mantığında yaklaştığımızda ülkemiz kaybeder milli servetimiz çar çur olur evet birileri kazanır ancak tümümüz kaybederiz.
umarım kırılmamışsınızdır
saygılarımla.

sayın iklimsa buca, tabiki kırılmadım. Ancak flair ile ilgili "A sınıfıdır" diye bir ibare kullanmamışım dikkat ederseniz. COP değerlerini ve çektiği toplam güç (kw) değerlerini incelemişseniz Sigma ile hemen hemen aynı olduğunu görmüşsünüzdür.
Toshiba ile ilgili olarak, siz daha iyi bilirsiniz ki kapasitenin yükselmesi, cihazın daha fazla elektrik çekmesi demektir, elektrik sarfiyatını arttırır. COP değeri de, toplam enerji ile ters orantılıdır. Yani Toshibanın RAS16 modeli C sınıfıdır. Doğrudur. Kapasitesi 27000 btu/h civarına çıkabilmektedir. Ama daha düşük kapasitedeki modelleri A sınıfıdır. Bir de Toshiba Daiseikai Süper Inverter vardır ki onu hiç anlatmıyım.
Amacım Toshiba vs satmak değil, burası bir forum ve Türkiye'nin heryerine yetişemem takdir edersiniz. Sadece, Sigmayı inceledim ve yeterli bulmadım, bunu da tüketiciyi bilinçlendirmek amacı ile paylaşmak istedim. Tüm markaların üstün özelliklerini gerektiğinde bildiğim kadarı ile zaten belirtiyorum. Tüketiciyi kandırmak isteyen bir zihniyeti hazmedemiyorum o yüzden böyle bir karşılaştırma yapmak istedim. Bu karşılaştırmada da en çok tanıdığım Flairi tercih ettim, Arçelikle falan da karşılaştırabilirdim. Bu karşılaştırmalar, tüketiciyi daha bilinçli kılar ve ne istediğine daha iyi karar vermesini sağlar. Umarım milli servet sigma yerine flair alanlar yüzünden bir zarar görmez.
saygılar

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
1 gün 23 sa. 51 dk. kadarı kaldı.
18 Ağustos 2007; 21:11:26 

Sn.Insekta,SIGMA da değerler derken nesi kötü yada eksik,veya Flair ile neden mukayese edildi,değerlerde
eksik olan nedir v.s????
Yani Toshiba ilede elbette bir olamaz!!!!!!!!!2 katı fazla para ile satılan!hatta 3 katı para ile neredeyse!

Bu işin artık bir teknoloji değilde,finans ve maddi olanaklar yani kısaca maliyet olduğunu herkes çok iyi bilir!!
Kimse Amerika yı yeniden keşfetmiyor gayrı!!!!!!!!!
Hemen hemen bütün üreticiler artık her tip klimayı yapabilecek güçtedir,sadece bu bir maliyet meselesidir,yoksa
bilmem ne marka klima "çok farklı" bir şey asla değildir,sadece parasına göre mal vardır!!!!!

Birde bu işte mal değil MARKA satar!!!!!!!!!marka elbette kendisini kalitesiyle elde etmiştir ama bu klima işinde
markanın çok bütük yeri vardır,size daha öncede yazdım,dünya parazına bir klima çıkarın A değilde
AAA olsun ve hepsinede her değerde ve her yerde bassın ama "satamaz" bu malını şak diye!!!

Bu arada ben bir tane SIGMA(Inverter model) alacağım mal gelince!!!!!!!
nasılsa "klimalar ile kumar oynamaya alıştım"!!!!
----------------------------------------------------------------------
Bu arada NE-sin in bir lafına takıldım;.........takılır takılmaz arızalı/bozuk çıkan v.s demiş......

Evet bendeki 3 tane 9000 lik ten bir tanesi takılır takılmaz bozuk çıktı!!!!!!!!!
Bir kaç gün sonra farkettim(daha eve taşınmamıştık henüz) yaw bu ne iş dedim,acaip bir fan sesi,
arada takılmalar v.s,neyse Servisi aradım geldiler ve baktım söküyorlar(önce açtı baktı belki yaparım diye!!)
...........abi bunu servise götüreceğim tamir için dedi...... demesiyle bende şafak attı!!!
Yaw daha bunu 3 gün önce taktın ve görüyorsun evde oturmuyoruz bile,hiç çalışmadı bu meret,neyin tamiri
deyip bağırınca,yetkili yeri aradı ve neyse sonuçta söktüler komple(İç+Dış üniteler) sonra yenisini
getirdiler!!!

Vestelzede oldum velhasıl!!!
Amannn uzak durun bu markadan+Arçelik/Beko/Demirdöküm v.s gibi "güya yerli geçinen"!!!amma ÇİN hasosu olan(aslında dandiği olan!) mallardan
Ayrıca dikkat ediyorum piyasada en çok dökülen mallarda bunlar,yani bu yukarıda yazdığım hani o bizim en dev TÜRK firmalarının malları!!!!!!!yani Çin den getirip montajladıkları mallar!
Yaw markette satılan,hatta pazarlarda satılan Çin malları bile çok daha kaliteli bunlardan!!!
--------------
Saygılar

Uzaklaştırılmış
18 Ağustos 2007; 22:02:37