Şimdi Ara

IE7 Pro v0.9.20 (IE7 Eklentisi) Resimli Anlatım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • IE7 Pro, internet explorer 7'yi Firefox gibi gelişmiş tarayıcılara yaklaştırmayı amaçlayan küçük bir eklentidir. IE7'ye gelişmiş özellikler katar. Ayrıca Türkçe dil desteği de var eklentinin..

Eklentiyi kurduktan sonra, pencerenin sağ-alt köşesine mavi bir "e" harfi yerleşecek.Orayı tıklayarak eklentimizin menüsünü açabiliriz.

Peki bu eklenti ne gibi özellikler katacak tarayıcımıza?

Pencere Boyutlandırma:

Penceremizi otomatik olarak boyutlandırır. Web tasarımcıların işine yarayan bi özellik bu genelde. Sayfanın hangi boyutlarda nasıl görüneceğini önizleme yapabilirler. Yada normalden çok büyük boyutlandırılmış bir sayfa ile karşılaştığınıza, buradan normal bir boyuta çekebilirsiniz..

Sekmeyi otomatik kaydır:

Pek fazla kullanışlı bi özellik olmasa da, sayfayı otomatik olarak kaydırmaya yarar. İnternetten uzun metinler okurken ideal

Sekmeyi yenile:

Açık olan sayfayı, belirlediğiniz aralıklarla otomatik olarak yeniler

Sekmeyi resim olarak kaydet:

Bence çok kullanışlı bir özellik. O anki sayfayı boyutları ne olursa olsun tek parça olarak ve PNG formatında kaydeder.yani ayrı bir capture programı kullanmanıza gerek yok...

Sayfa bilgisini görüntüle:

Açık olan sayfanın geniş bir şekilde bilgilerini listeler (resimler, CSS ve Kaynak)

Reklam filtrelemeyi aç:

Sayfalardaki bazı istenmeyen grafik reklamları filtreler

Sekme geçmişi:

Düşünün ki, açık olan sayfaları yanlışlıkla kapattınız. Yada daha önceki oturumlarınızda açtığınız sayfaları görmek istiyosunuz. İşte tamda bunun için kullanışlı bir yol

Vekil sunucu seçenekleri:

IE'nin her sekme yada oturum için kullanacağı, bir sunucu listesi (proxy list) tanıtabilirsiniz. Yada sunucu adresleri elle de girebilirsiniz. IP değişikliği yapmanıza gerek kalmaz böylece

Fare hareketleri:

Seçenekler'den Fare hareketlerine gelin. Bu menü, farenize kısayollar atamanızı sağlar.Örneğin, farenin sağtuşu basılı olacak şekilde, sayfanızın herhangi bir yerinde "yukarı-aşağı" hareketini yapın. sayfanız yenilenecektir

IE7Pro v0.9.20 (1.28 mb)

NOT: Alıntıdır... (Daha önce benzer bir başlık açılmış fakat resimli anlatım faydalı olabilir diye ekledim.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozleran -- 20 Temmuz 2007; 14:32:37 >

• paylaşım için sağol
  • Selamlar ;

Paylaşımınız ve emeğiniz için teşekkür ederim.

Saygılarımla.
  • Ben kullanıyorum son derece memnunum süper bir eklenti
  • Paylaşım için teşekkürler.
  • teşekkürler
  • bende yeni kurdum. Yavaş yavaş çözdüm. Herhangi bi kasılmada meydana getirmiyor. Reklan önleyici olarak ad muncher kadar etkili olmasa bile en azından onun gibi start upda çalışmıyor.

Kısacası denendi ve bence internet explorerdan vazgeçmek istemeyenler için mükemmel bir eklenti...
  • Resimli anlartımını gördüm daha iyi oldu sagol
  • anlatımın için sağol
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.