ARABA CAM FİLMİ
52 Cevap46075 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2 Mesaj
20 Temmuz 2007; 0:28:44 

Arkadaşlar, arabama(ASTRA) güvenlikli ve güneş ışınını süzen cam filmi taktırmaya karar verdim. Ancak hem markada hem fiyatlarda kafam çok karıştı. Ziebart ve Lumar 500 ytl civarı fiyat veriyorlar. Sabancının olduğu söylenen 400 ytl civarı. Bir yer ise 3M markaya 300 ytl fiyat verdi. Diğer markasını duymadığım 250 ile 350 arası fiyat veriyorlar. Bunlarda marka veya garanti süresi çok önemlimi?? Güvenlikli ve güvenliksiz çok farkediyormu kullanımda. Servislerde 600 ytl civarı yapıyorlar. Bana en çok LUMAR güven verdi çeşitli açıklamalarıyla, 5 yıl garanti verdi. Bu konuda bilgisi olan paylaşırsa sevinirim, teşekkürler..

1126 Mesaj
20 Temmuz 2007; 10:10:14 

evet hocam lumar en kalitelisi ama diğer baktıklarında ondan arda kalır değildir yani..
sonucta cam filmi..

ben olsam o 500-600 ytl para vermem filme

709 Mesaj
20 Temmuz 2007; 12:05:17 

80 YTl'ye yaptırdım. Taiwan malı. Diğerlerinden hiç farkı yok. Bilen biri taksın o kadar. O kadar para verme.

1350 Mesaj
20 Temmuz 2007; 12:14:16 

500 - 600 ytl çok fazla

bizim burda 80 taş çatlasın 100 ytl yapıolar

567 Mesaj
20 Temmuz 2007; 12:56:53 

bildiğim kadarıyla ziebart ve sonax aynı marka filmi kullanıyorlar.

pazarlıkla 350 400e yaparlar diye düşünüyorum ve bu firmalar omur boyu garantili diyorlar.

L E O N

9 Mesaj
30 Temmuz 2007; 10:44:55 

Arkadaşlar merhaba 2007 civic sedan aracıma güvenlikli cam filmi uygulaması yaptırdım. Filmin bazı yerlerinde küçüklü büyüklü hava ve su birikintileri var , Uygulamayı yapan arkadaşlar bunların 3 yada 4 gün içinde geçeceğini söylediler. Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar konunun doğruluğuyla ilgili bilgi verebilirlerse çok memnun olurum.Şimdiden teşekkürler.

HONDA CIVIC SEDAN DREAM PLUS OTM. 2007 GALAXI GRİ

4054 Mesaj
30 Temmuz 2007; 12:48:47 

quote:

Orjinalden alıntı: bucalı35

Arkadaşlar merhaba 2007 civic sedan aracıma güvenlikli cam filmi uygulaması yaptırdım. Filmin bazı yerlerinde küçüklü büyüklü hava ve su birikintileri var , Uygulamayı yapan arkadaşlar bunların 3 yada 4 gün içinde geçeceğini söylediler. Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar konunun doğruluğuyla ilgili bilgi verebilirlerse çok memnun olurum.Şimdiden teşekkürler.

onun olması normal bana plastik birşey verdiler bunları bastırmak için bazıları oldu bazıları olmadı olmayanlara yeniden flim çekti

9 Mesaj
30 Temmuz 2007; 13:50:04 

Bana öyle birşey vermediler bakalım birkaç gün bekleyip göreceğiz yoksa tekrar yaptıracağım. Cevabın için teşekkürler.

HONDA CIVIC SEDAN DREAM PLUS OTM. 2007 GALAXI GRİ

4054 Mesaj
30 Temmuz 2007; 15:21:40 

quote:

Orjinalden alıntı: dincher

bildiğim kadarıyla ziebart ve sonax aynı marka filmi kullanıyorlar.

pazarlıkla 350 400e yaparlar diye düşünüyorum ve bu firmalar omur boyu garantili diyorlar.

ya hiç bir filme o kadar para verilmez polis çevirse bir çizik atsa bitti o zaman

3892 Mesaj
30 Temmuz 2007; 16:01:02 

Sonax ziebart ın filan kullandığı filmin UV filtreleme özelliği var diyolar. Markasızlar da sanmam ki öyle bir özellik olsun. Ben şahsen yazın, sıcağı biraz kesen bir cam filmi istiyorum. Havalı görünmesi yeterli değil benim için

2697 Mesaj
30 Temmuz 2007; 16:11:13 

Arkadaşlar napıyorsunuz siz yahu!! cam filmi yasak!
Çevirmede Kesin sorun yaşarsınız.. Ben 180ytl yaptırdım 3.gün polis çevirdi Caddenin ortasında Söktürdü bana ama ceza yazmadı..

Düşünün 600ytl versem çok koyardı ama 180tl vermiştim.. Allah'dan ceza yemedik 108ytl cezası var

3892 Mesaj
30 Temmuz 2007; 16:42:17 

quote:

Orjinalden alıntı: BluuBZeR0

Arkadaşlar napıyorsunuz siz yahu!! cam filmi yasak!
Çevirmede Kesin sorun yaşarsınız.. Ben 180ytl yaptırdım 3.gün polis çevirdi Caddenin ortasında Söktürdü bana ama ceza yazmadı..

Düşünün 600ytl versem çok koyardı ama 180tl vermiştim.. Allah'dan ceza yemedik 108ytl cezası var

en açık renginden yaptırsak sorun olur mu acaba? Tabi yan camlara sadece. Pek belli olmuyor en açık tonu

4054 Mesaj
30 Temmuz 2007; 17:02:43 

quote:

Orjinalden alıntı: niko_jr

en açık renginden yaptırsak sorun olur mu acaba? Tabi yan camlara sadece. Pek belli olmuyor en açık tonu

açık renk yaptırınca çevirmiyorlar benimki açık renkti hiç çevirmediler

5 Mesaj
2 Ağustos 2007; 23:08:10 

cevap:arkadaşlar ben bir cam filmi yapan arkadaşınız olarak tecrübelerimden sizede bilgi vermek istiyorum. şimdi siz sanıonuzmuki tüm amerikan filmleri amerikanın malı olduğu hayır işte onlar taywan ve kore malı filmlerdir sadece kore ve taywan bunları amerikanlara satıolar bizimkilerde amerikaya gidip getiriolar işte nese ben kendim koreden film getirdim ve çok güsel tek parça film yapıorum her araca hiç farketmio ben 200 250 arası yapıorum filmleri aracın işçiliğine göre değişior. ben 2 yıl garanti solmaya kalkmaya karşı veriyorum. ve bi tane daha araç geri gelmedi film bozuldu die valla günde 2 3 arabayı anca yapıorum neden bu kadar az derseniz işçilik farkı bu başka bi şey değil.cam filmi yaptırmak isteyenler bana mail bırakabilirler veya mesaj atabilirler.

es

1039 Mesaj
3 Ağustos 2007; 12:36:59 

arkadaşım bence direk git sonaxa... Ziebart ile aynı işçiliği ve kalitesi var filmlerin... Zaten aynı filmleri kullanıyorlar ve aynı şekilde kapıları sökmeden yapıyorlar + ömür boyu garantisi var... Ben geçen gün gittim 7 cam için 400 ytl fiyat verdiler... aracınız 5 cam ise 350 ye çok rahat yaptırrısınız...
En yakın sonax a gidip bi konuşma yapın bana hak vereceksiniz... O kadar fazla para vermenin alemi yok aynı kalite çok daha ucuza...

!...TEK RAKİBİM THY...!

48 Mesaj
4 Ağustos 2007; 3:14:04 

Peki arka camda rezistant olan arabalarda filim nasıl oluyor. Rezistant açınca filim erir mi?

2009 Fiat Linea 1.3 Multijet

2697 Mesaj
4 Ağustos 2007; 4:43:04 

quote:

Orjinalden alıntı: AyazOnline

Peki arka camda rezistant olan arabalarda filim nasıl oluyor. Rezistant açınca filim erir mi?

benım araçta var..sadece arkada.. komple yapıştırıp sonra rezistant olan yerleri kestiler..

2 Mesaj
4 Ağustos 2007; 18:50:18 

Ne tür marka kullanıyorsunuz, onu yazmamışsınız. Hem piyasada da aynı fiyata yapıyorlar. En son ne kadar yaparsanız. Bir de çoğu yer ömür boyu garanti veriyor, siz niçin 2 yıl merak ettim. Güvenlikli filmler için de aynı şeyler geçerli, mi?

409 Mesaj
6 Ağustos 2007; 21:58:39 

foruma polis olayını hiç karıstırmayın hıkaye durdurmuolar ıstreyuen yapsın on cam harıc

constructors campıon renault

5623 Mesaj
7 Ağustos 2007; 12:06:52 

Cam filmleri konusunda biraz bilgi vereyim.
Piyasada birkaç çeşit ve kalitede filmler bulunmaktadır.

1. grup aksesuarcılarda vs satılan kutusu birkaç milyon olan filmler
2. grup aksesuarcılarda uygulaması yapılan çizilmez olduğu iddia edilen taiwan malı filmler, bunların metrekaresi 5-6 ytl'dir. Ömrü birkaç yıldır, sonrasında güneş ışınlarından pembe-mora döner, köşelerden kalkma yapar, cam inip kalkmalarından çizik çizik olur, değiştirilmesi gerekir. UV koruması %6-7 civarlarındadır, test ettiğimden biliyorum. Isı yansıtma özelliği %3-5 'lerde gezer.

3. grup SolarGard, 3M, Llumar gibi markalı filmler. Ziebart'ta kullanılan filmler de Solargard markadır. Amerika'da imal edilmektedir ve profesyonel uygulayıcılar tarafından uygulanır. %99.9 UV korumasına sahiptirler. Isı yansıtma özelliği rengin koyuluğuna ve çeşidine göre %40-80 arasındadır. Çoğunluğu ömür boyu solma, kabarma, kalkmaya karşı garantilidir. Ön ucuz serileri 10 yıl garantilidir. Metrekare fiyatları 10 USD ile 20USD+KDV arasında değişir.

Bir otomobilin cam filmi kaplanması için 3,5-4 metrekare kadar film gerekmektedir.

Güvenlik filmleri konusuna gelince.

Piyasada kullanılan cam filmleri 1 mil (25 mikron) kalınlığındadır.
Kaliteli metal tabakalı cam filmleri 2 mil (50 mikron) kalınlığındadır. Metal tabakası filmin yırtılmasını zorlaştırır ve bir miktar güvenlik sağlar.
Şeffaf ve Renkli güvenlik filmleri genellikle 4 mil (100 mikron) kalınlığındadır.

5623 Mesaj
7 Ağustos 2007; 12:09:57 

quote:

Aracınıza uygulanan gerçekten güvenlik cam filmi ise, yaklaşık 100 mikron kalınlığında, içinde metal tabakası da bulunan bir filmdir.

Arada kalan birikintiler hava ise kesinlikle gitmezler, ama ben bunların hava olduğunu sanmıyorum.

Arada kalan birikintiler çook büyük ihtimalle solüsyon birikintileridir ve bir kaç gün olmasa da bir hafta içinde gidecektir. Otomobilini güneşe parketmeye çalışırsanız daha kısa sürede aradaki solüsyon gidecek ve film cama tam olarak yapışacaktır. Bu süre zarfında o solüsyon birikintileri ile kesinlikle oynamayın ve zorlamayın, filme zarar verirsiniz ve izler kalabilir. Bırakın kendi kendine gitsinler.

5623 Mesaj
7 Ağustos 2007; 12:15:25 

quote:

Orjinalden alıntı: BluuBZeR0

benım araçta var..sadece arkada.. komple yapıştırıp sonra rezistant olan yerleri kestiler..

Kaliteli uygulayıcılarda arka camlar tek parça veya aracına göre (Renault clio vs.) maksimum 2 parça halinde uygulanır.
Önce cam filmi camın dışına yerleştirilir, potları ısıtıcı ve el emeği ile alınır, sonra camın içine yapıştırılır.

Kaliteli bir cam filminde rezistans açınca zarar gelmez, ama uygulama sonrasında ilk birkaç gün rezistans açılmazsa filmi için daha uygun olur. Bu sayede arada kalan solüsyonun hızlı kuruyup iz bırakması önelnmiş olur.

Arka cam komple yapıştırılıp rezistans olan yerlerin kesilmesi uygulaması çok basit ve acemice bir uygulamadır. Pot almak ile uğraşılmak istenmediği ve kullandıkları filmin kalitesinin buna uygun olmaması yüzünden bu yola gidilir. Her rezistansta üst üste binmeler olabilir. Birkaç yıl sonra film solunca, ki mutlaka solacaktır, bu izler daha belirgin hale gelecektir. Ayrıca böyle bir uygulama yapılan filmin sökülüp temizlenmesi de çok daha zor olacaktır.

1254 Mesaj
20 Ağustos 2007; 1:19:53 

100 mılyona iyi fiyat ,ne malı olursa olsun.aracı 25 sene kulanacak halım yok ya..

43 Mesaj
7 Eylül 2007; 0:50:18 

işin garip tarafı avrupa ve abd de film serbestmiş araçlara faydalarından ötürü uv filitresi, kazalarda camların patlamasının önüne geçilmesi ve araçlardan yapılan kapkaç gibi birçok hırsızlığın önlenmesi açısından tabi yanlış biliyor olabilirim ancak bir ara türkiyede de garantili film olursa ruhsata işletiliyor gibi bir durumdan bahsedilmişti.
neden makul filmlerle bizdede serbest kılınmasın ki

bu arada brodwayın renkli camlarının kaç para tuttuğunu bileniniz varsa lutfen yazsın film olmazsa en azından renkli cam düşünebilirmiyiz

5623 Mesaj
7 Eylül 2007; 1:18:12 

quote:

Orjinalden alıntı: broadway28

işin garip tarafı avrupa ve abd de film serbestmiş araçlara faydalarından ötürü uv filitresi, kazalarda camların patlamasının önüne geçilmesi ve araçlardan yapılan kapkaç gibi birçok hırsızlığın önlenmesi açısından tabi yanlış biliyor olabilirim ancak bir ara türkiyede de garantili film olursa ruhsata işletiliyor gibi bir durumdan bahsedilmişti.
neden makul filmlerle bizdede serbest kılınmasın ki

bu arada brodwayın renkli camlarının kaç para tuttuğunu bileniniz varsa lutfen yazsın film olmazsa en azından renkli cam düşünebilirmiyiz

Amerika'da durum eyaletine göre değişiyor
Sıcak eyaletlerin çoğunda ön kapı camlarında belli bir koyuluğa izin veriliyor, arka kapı camları ve arka cam serbest
bazı eyaletlerde bütün camlarda sadece belli bir koyuluğa kadar izin veriliyor.
bazı eyaletlerde ön kapı camlarına film uygulamak yasak, diğer camlara belli bir koyuluğa izin veriliyor.

bunun amacı da yolda giden sürücülerin birbirleri ile göz teması kurarak anlaşabilmeleri.

43 Mesaj
7 Eylül 2007; 1:28:26 

ancak bir konuda yanıt vermemişsiniz renkli camların fiyatları konusunda

5623 Mesaj
7 Eylül 2007; 9:26:42 

quote:

Orjinalden alıntı: broadway28

ancak bir konuda yanıt vermemişsiniz renkli camların fiyatları konusunda

Bu konuda bir bilgim yok da ondan...
sadece bildiğim konularda yazarım

ne camcıyım, ne de boradway'im var, 1995 yılında 1995 model spring almış ve 4 yıl kadar kullanmıştım. Ama 1999'dan beri renault 9 serisi kullanmadım, renault 9 için parça aramadım. Bu yüzden fiyat bilmemem de normal.

43 Mesaj
10 Eylül 2007; 23:23:40 

quote:

Orjinalden alıntı: bal974

Bu konuda bir bilgim yok da ondan...
sadece bildiğim konularda yazarım

ne camcıyım, ne de boradway'im var, 1995 yılında 1995 model spring almış ve 4 yıl kadar kullanmıştım. Ama 1999'dan beri renault 9 serisi kullanmadım, renault 9 için parça aramadım. Bu yüzden fiyat bilmemem de normal.

sadece ufak bi espri yapmıştım umarım yanlış anlamadın. verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.

2697 Mesaj
11 Eylül 2007; 1:05:56 

Renkli camlar baya bir pahalı galiba.. biz laguna için ön camı 750 milyona almıştık.. renkli camda sanırım daha pahalıdır

yoksa niye 500ytlye film çektirsin ki millet gider renkli cam alır diye düşünüyorum yanılıyorda olabilirim

70 Mesaj
11 Eylül 2007; 19:44:33 

Türkiye şartlarında cam filminin bir ihtiyaç olduğunu düşünüyorum bu sebeple 2 yıl önce Ziebart'a yaptırdım. Yazın ısı konusunda ciddi bir çözüm. Güneş vursa da yakmıyor, klima daha kolay soğutuyor veya tasarruf sağlıyor, trafikte veya park haline araç içinin net görünmesini engelleyip hırsızlığa karşı caydırıcılık sağlıyor, ayrıca çocuklular için (benim gibi) UV ışınlarından koruyor. Çok koyu olmamakla beraber arka camları çocuklar için orta koyulukta yaptırdım, önler ise çok az koyulukta, dolayısı ile polis ile bir sıkıntı da yaşamadım bugüne kadar. Abartı koyuluk için ben de doğru bulmuyorum. Ön cam atermik olduğu için yaptırmadım, zaten yapanlar da gerek yok dediler. Profesyonel olarak yapan yerlere gitmekte fayda var, zira ömür boyu garanti aldım. Üstelik araç kullanıcısı değişse de garanti sürüyor. Çizik olursa da ücretsiz değiştiriyorlar.

30 Mesaj
20 Mayıs 2010; 8:46:50 

merhaba, benim focus II titanium dizel aracim var..
3M cam filmi yaptirdim acik renk.
ancak arka cam; bu filmleri yaptirdiktan sonra aksamlari dikiz aynasindan arkadaki arabalara baktigimda, arkadan gelen arabalarin far isiklari cizik cizik gozukuyor.. bu sorun sizde oldu mu?

Hayat bitmiş, biz yaşıyor taklidi yapıyoruz..

2186 Mesaj
22 Mayıs 2010; 6:27:50 

arka cam rezistanslarina zarar vermeden bu filmerli sokmek mumkunmu. ben arka camimi cok gerekmedikce silmiyorum bile. cam filmi sokerken neler olur bilmiyorum.

NOT: daha onceki aracimda dikkatli de olsa silerken arka rezistanslar zarar gormustu.

117 Mesaj
7 Kasım 2010; 17:01:08 

Arkadaşlar 1 hafta önce reno kangonun satışını noterden aldım ve bana 1 ay zaman zarfında ruhsatı almam gerekıyordu ve 1 ay geçti emniyet ruhsatı gondermedı bana ve bende emniyete gittim benim ruhsatım gelmedi diye bana memurun söylediği şu SENİN RUHSATIN ÇIKMADI ARACINDA FİLM var diye muayene yeni olmuş araç ve bana emniyet GİT YENİDEN MUAYENE ye sok dedi aracı ve boşuna bana masraf çıkarttı muayenesı aracın 1 ay olmus ama bana sıfırdan MUAYENE istesi haliyle 128 tl yenıden ücret ödiyeceğim anlıyacagınız EMNİYET FİLM OLAN ARAÇLARA RUHSAT VERMİYOR satış süresi 1 ayıda geçtiği için ruhsat çıkmadıgından sanırım bir ceza da oradan yiyeceğim bakalım ne olacak sonuç ?

MUAYENE BELGESINDE HAFİF KUSURLU olarak görünüyor FİLM LER ama emniyet RUHSAT BELGESİNİ vermiyor Bilginize......!

sizce bu uygula doğrumu ? emnıyetın boyle bır uygulaması varmı ?

983 Mesaj
7 Kasım 2010; 20:35:10 

quote:

Orijinalden alıntı: gala76

Arkadaşlar 1 hafta önce reno kangonun satışını noterden aldım ve bana 1 ay zaman zarfında ruhsatı almam gerekıyordu ve 1 ay geçti emniyet ruhsatı gondermedı bana ve bende emniyete gittim benim ruhsatım gelmedi diye bana memurun söylediği şu SENİN RUHSATIN ÇIKMADI ARACINDA FİLM var diye muayene yeni olmuş araç ve bana emniyet GİT YENİDEN MUAYENE ye sok dedi aracı ve boşuna bana masraf çıkarttı muayenesı aracın 1 ay olmus ama bana sıfırdan MUAYENE istesi haliyle 128 tl yenıden ücret ödiyeceğim anlıyacagınız EMNİYET FİLM OLAN ARAÇLARA RUHSAT VERMİYOR satış süresi 1 ayıda geçtiği için ruhsat çıkmadıgından sanırım bir ceza da oradan yiyeceğim bakalım ne olacak sonuç ?

MUAYENE BELGESINDE HAFİF KUSURLU olarak görünüyor FİLM LER ama emniyet RUHSAT BELGESİNİ vermiyor Bilginize......!

sizce bu uygula doğrumu ? emnıyetın boyle bır uygulaması varmı ?

benim de yaklasık 3 hafta önce aldıgım aracımın ön cam hariç tüm camları filmli bayağı koyu renk hemde. muayene kagıdına baktım hafif kusurlu gorunuyor. ancak bende boyle bır problem olmadı. sabah notere gıtmiştik aldıgım ksııyle 10 dakkada benm uzerıme gecırmıstık. ordan da trafiğe gidip noterden aldıgım gecici trafık belgesını verdım 1-2 dakkada ruhsatı cıkardılar verdıler. arac filmlerle muayeneden gectıyse trafık ruhsatı vermek zorunda sonucta muayeneyı gecmıs filmlide olsa

2628 Mesaj
17 Eylül 2011; 23:34:06 

quote:

Orijinalden alıntı: bal974

Aracınıza uygulanan gerçekten güvenlik cam filmi ise, yaklaşık 100 mikron kalınlığında, içinde metal tabakası da bulunan bir filmdir.

Arada kalan birikintiler hava ise kesinlikle gitmezler, ama ben bunların hava olduğunu sanmıyorum.

Arada kalan birikintiler çook büyük ihtimalle solüsyon birikintileridir ve bir kaç gün olmasa da bir hafta içinde gidecektir. Otomobilini güneşe parketmeye çalışırsanız daha kısa sürede aradaki solüsyon gidecek ve film cama tam olarak yapışacaktır. Bu süre zarfında o solüsyon birikintileri ile kesinlikle oynamayın ve zorlamayın, filme zarar verirsiniz ve izler kalabilir. Bırakın kendi kendine gitsinler.

Bu güvenlik filmleri ne kadardur bu bahsettiklerin bilen var mı ?

16 Mesaj
5 Şubat 2014; 15:12:08 

şu anda yapılsa tamamen maliyeti ne kadardır?

73 Mesaj
6 Şubat 2014; 12:50:01 

Bende geçen hafta İkitelli'de yaptırdım cam filmi.
Önler 1 arkalar 2 numara
Ömür boyu garantili 3M cam filmi
250 tl verdim

Audi 1.6 TDI 2013 Ambition + Metalik Kırmızı +Advanced Paket + İç-Dış Led Aydınlatma + Xenon + Cam Tavan + R8 Spor Direksiyon

260 Mesaj
10 Şubat 2014; 14:50:56 

quote:

Orijinalden alıntı: Gastonya

Bende geçen hafta İkitelli'de yaptırdım cam filmi.
Önler 1 arkalar 2 numara
Ömür boyu garantili 3M cam filmi
250 tl verdim

250tl 3M ?
nerde yaptırdın? ben de gidip yaptırayım.
o fiyata belki ekonomik seri olan fx yapmışlardır

Görünmeyen En İyi Koruma

1420 Mesaj
10 Şubat 2014; 15:30:37 

quote:

Orijinalden alıntı: bariskaratas

250tl 3M ?
nerde yaptırdın? ben de gidip yaptırayım.
o fiyata belki ekonomik seri olan fx yapmışlardır

3m i 200 TL ye yapıyorlar maliyeti çok düşük ürün bunlar fiyat genelde işçilikten dolayı pahalı

260 Mesaj
11 Şubat 2014; 15:37:32 

quote:

Orijinalden alıntı: rbcntechnic

3m i 200 TL ye yapıyorlar maliyeti çok düşük ürün bunlar fiyat genelde işçilikten dolayı pahalı

maliyeti ucuz ürünler uzakdoğu ürünü, sahte taklit ürünler olabilir.
ama 3m cs serisinin hiç de düşük maliyeti yok.
20 yılını cam ve kaput filmi sektöründe geçirmiş biri olarak bırak da bileyim.
200 tl ye ancak 3m in logosuz ekonomik serisini, fx serisini, yaptırabilirsiniz.

Görünmeyen En İyi Koruma

2176 Mesaj
14 Şubat 2014; 11:01:46 

1 ay önce 3M fx 35 serisi cam filmi yaptırdım aracıma 3 yıl garantili 200 tl,önler 2,arkalar 3 numara olmak üzere,şuanlık memnunum.

Trafik polisiyle sohbet ede ede yaptırdım zaten,önler iyi ama keşke arkalarıda aynı tonda yaptırsaydın dedi.Bu durumda çevirmelerde ceza yazılır mı diye sorduğumda sen düzgün konuşmasını biliyorsan,karşıdaki memurda sıkıntılı biri değilse kolay kolay sorun olacağını sanmıyorum,bana sorarsan ben yazmam dedi.

2 kere çevirmeye denk geldim,2'sindede bir sıkıntı çıkmadı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

MUSTAFA KEMAL'İN ASKERLERİYİZ !

iPhone 3GS 8GB Black- iPhone 4 16GB Black-iPhone 4S 16GB Black-iPhone 5 32GB White-
Lenovo IdeaPad Y500 [GT750M] SLI
-iPad Mini 32GB White-

14 Mesaj
20 Nisan 2014; 14:08:25 

merhaba bende aracıma yapdırmak ıstıyorum..

araba yan cam kırıldı degıstırmek ıcın gıttıgım yerde arkadasla konusdum 250 tl avrupa cam fılım yaparım dedı

ıkıteldıe yaptıran arkadas nerede yapdırdın acaba

303 Mesaj
21 Nisan 2014; 9:53:15 

Nerede yaptırmıştınız acaba?

2176 Mesaj
21 Nisan 2014; 12:31:45 

quote:

Orijinalden alıntı: Eng.

Nerede yaptırmıştınız acaba?

Adana Beyazevler tarafı 3M car care bayisinde.

iPhone 3GS 8GB Black- iPhone 4 16GB Black-iPhone 4S 16GB Black-iPhone 5 32GB White-
-iPad Mini 32GB White-

303 Mesaj
21 Nisan 2014; 13:11:48 

Kapı kartonu vs sökmüşler miydi?

Cr serisi var mıdır acaba?

2176 Mesaj
21 Nisan 2014; 13:34:50 

quote:

Kapı kartonu vs sökmüşler miydi?

Cr serisi var mıdır acaba?

Hayır sökülmedi,tabi farklı araçlarda ne yapıyorlar bilmiyorum.

Tüm seriler var,giderseniz pazarlığınızı iyi edin.

-iPad Mini 32GB White-

303 Mesaj
21 Nisan 2014; 13:44:57 

önler 2, arkalar 3 demiştiniz. Yani Önler FX35, arkalar FX30 mu oluyor? Akşamüstü dışarıdan içerisi görünmüyor muhtemelen aracınızın diye tahmin ediyorum. Resmi varsa memnun olurum.

Benim için öncelik ısı yalıtımı ve polislerle problem yaşamamak. Ayrıca görüşün azalmasını da tercih etmiyorum.

İngilterede ön yanlarda minimum %70 geçirgenlik istiyorlar. Renkli camların sadece arkada olamsı da bundan kaynaklı galiba. Ben de önler %70 (0 numara), arkalar %50 (1 numara) düşünüyorum.

303 Mesaj
21 Nisan 2014; 14:02:30 

Film konusunda bilginiz teorik mi yoksa pratik mi?

Yazdıklarınız bayağı detaylı, teşekkürler

2176 Mesaj
21 Nisan 2014; 14:11:27 

quote:

önler 2, arkalar 3 demiştiniz. Yani Önler FX35, arkalar FX30 mu oluyor? Akşamüstü dışarıdan içerisi görünmüyor muhtemelen aracınızın diye tahmin ediyorum. Resmi varsa memnun olurum.

Benim için öncelik ısı yalıtımı ve polislerle problem yaşamamak. Ayrıca görüşün azalmasını da tercih etmiyorum.

İngilterede ön yanlarda minimum %70 geçirgenlik istiyorlar. Renkli camların sadece arkada olamsı da bundan kaynaklı galiba. Ben de önler %70 (0 numara), arkalar %50 (1 numara) düşünüyorum.

Fx 20-35 benimkisi.Ön cam 2 numara olduğu için görünüyor fakat arka cam görünmüyor.
Resim çekemedim malesef.

Isı yalıtımı istiyorsanız en koyusundan taktıracaksınız.Polisler öyle böyle ceza yazar.1 numarada olsa yazar 3 numarada.Ama ön camdan görünüyorsanız,sizi görüyor ve araç içi ışığı veya camları açtıysanız kolay kolay polislerden yana sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum.

Görüş 90-95 civarına düşüyor,bence bir problem yok.
Ön cam zaten %70-75 tir orijinalinde.Bence ön camlarada taktırın öyle sadece arkalarda olması hoş bir görüntü sağlamaz.Siz kullanırken kendinizide düşünmelisiniz.

-iPad Mini 32GB White-

5623 Mesaj
21 Nisan 2014; 14:24:17 

quote:

Film konusunda bilginiz teorik mi yoksa pratik mi?

Yazdıklarınız bayağı detaylı, teşekkürler

Rica ederim.

Hem teorik, hem pratik.
Mesajı yazdığım yıllarda profesyonel olarak bu işle ilgilenmiştim.

303 Mesaj
21 Nisan 2014; 14:35:03 

Neden bıraktınız acaba? Öğrenebilir miyim?

5623 Mesaj
21 Nisan 2014; 14:48:28 

quote:

Neden bıraktınız acaba? Öğrenebilir miyim?

1 sene kadar yaptım.
Sanayide 50 tl'ye bu işi yapanlarla rekabet etmek hoşuma gitmemeye başladı.
Bir de insanlarla uğraşmak zordu.

303 Mesaj
21 Nisan 2014; 14:52:49 

quote:

Orijinalden alıntı: bal974

1 sene kadar yaptım.
Sanayide 50 tl'ye bu işi yapanlarla rekabet etmek hoşuma gitmemeye başladı.
Bir de insanlarla uğraşmak zordu.

Kaliteli ile kalitesiz arasındaki farkı anlamak güç. Biraz da ihtiyaçtan ziyade heves için yapılan birşey genelde. Isı yalıtımından çok camlar kararsın diye yaptıran çok. Gördüğüm kadarıyla, ilk soru içi görünür mü oluyor.

Görünmedikten sonra ne olduğu mühim değil galiba

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006