Şimdi Ara

## Colorful'dan Doğal HDMI Desteğine Sahip GeForce 8600GT ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Colorful'dan Doğal HDMI Desteğine Sahip GeForce 8600GT ##

Geleceğin standardı olarak görünlen ve yüksek tanımlı ses ile görüntünün tek kablo üzerinden aktarılmasını sağlayan HDMI teknolojisi giderek yaygınlaşıyor. Özellikle çoklu ortam odaklı yeni nesil donanımve aygıtların birçoğunda HDMI ve paralelinde HDCP desteğini görebilmek mümkün. Ekran kartı tarafında ise olay biraz daha farklı işliyor. Bazı üreticiler maliyetler dolayısı ile HDMI desteğini kutu içeriğine dahil ettikleri ayrı bir aparat ile sağlarken kimi üreticiler HDMI desteğini doğal olarak sunmakta. Çin merkezli ekran kartı üreticilerinden biri olan Colorful'da hazırladığı GeForce 8600GT temelli yeni ekran kartında HDMI desteğini doğal olarak sunmayı tercih etmiş.

## Colorful'dan Doğal HDMI Desteğine Sahip GeForce 8600GT ##

GeForce 8600GT'yi çok fazla anlatamaya gerek yok herhalde. Nvidia'nın DirectX 10 destekli orta segment ürün gamının iki numaralı üyesi olan kart 128-bit bellek veri yolu ile geliyor. Colorful'un hazırladığı kart üzerinde referans soğutmadan farklı bir fan kullanımı terchi edilmiş. 6 katmanlı PCB'ye sahip olan ekran kartı üzerinde 256MB GDDR3 bellek bulunuyor. Kartın GPU hızı 540MHz, bellek hızı ise 1.4GHz olarak belirlenmiş durumda. Doğal olarak HDMI ve HDCP desteği sunan ekran kartı üzerinde ayrıca DVI ve HDTV destekli TV çıkışları da yer alıyor. Özellikle HTCP'ler için ideal görünen kartın fiyatı hakkında şu an için net bir bilgi bulunmuyor.

• Diğer kartlardan tek farkı sanırım HDMI üzerinde olması. Eh buda bir artı sayılır.
  • ama fanı çok dandik olmuş
  • palit daha hos duruyor be buna gore..
  • quote:

Orjinalden alıntı: COrleone[TUR]

ama fanı çok dandik olmuş

dandikte lafmı
  • İki slot. Cürmüne göre fazla yer kaplıyor.
  • Boş yere kasanın arkasında slot actırıo görende 8800 yada 2900XT zannedecek Allahın kıçı kırık firması ya... Sanki bir o slotların birini çıkartıp kasanın arkasından hava almasını bilmioruz artı bide bos yere fanı kaplayan plastik parca yok ha açmıssın ha acmamıssın kasa içi havalandırma iyi olmayınca ne edim ben o ekran karını 8600GT'lerin yüz karası
  • +1907
    quote:

Orjinalden alıntı: FuChS.18

Boş yere kasanın arkasında slot actırıo görende 8800 yada 2900XT zannedecek Allahın kıçı kırık firması ya... Sanki bir o slotların birini çıkartıp kasanın arkasından hava almasını bilmioruz artı bide bos yere fanı kaplayan plastik parca yok ha açmıssın ha acmamıssın kasa içi havalandırma iyi olmayınca ne edim ben o ekran karını 8600GT'lerin yüz karası

• daha kötü 8600gt fanı varmı ya, şuraya bak xfx bunlara nasıl çekici kart yapılır diye ders vermeli bence
  • quote:

Orjinalden alıntı: iremmurat

daha kötü 8600gt fanı varmı ya, şuraya bak xfx bunlara nasıl çekici kart yapılır diye ders vermeli bence

• 2 slot ya nedir bu alınmaz sanki 8800gts fln alıoz
  • daha iyi bir fan takılsaydı kaplayacağı 2 slot işe yarardı belki....
  • Doğal HDMI iyi düşünülmüş ama kart o kadar güzel değil
  • resimlerdenmi bilmem ama kart cok rezil bisey gibi duruyor dogustan ezik...
  • o fan ne öyle ya berbat gözüküo :D
  • anlamıyorum kartın görünüşünü ne yapacaksınız arkadaşlar
    Benim için karttın görünüşü önemli değil kartın oyunlarda vediği görüntü önemli.Bir kartın soğutması ne kadar dandik ise ordan anlayacağınız tek şey o kartın az ısındığıdır.Ne kadar az ısı o kadar iyi
  • bi kere o sogutucunun yapraklari ne kadar kalin goruyomusun???....o yapraklarla bit bile sogutamassin birak GPU yu ..sonra kullandigi pcb de cok kalitesiz duruyor..eminim 8600gt lerin icinde en performanssiz olani bu karttir...emin ol bunlarin hepsi oyunlardaki goruntuye etkisi olacaktir dolayli yoldan
  • quote:

Orjinalden alıntı: ENIGMA

bi kere o sogutucunun yapraklari ne kadar kalin goruyomusun???....o yapraklarla bit bile sogutamassin birak GPU yu ..

• Çin malı olduğu bu kadar mı belli olur arkadaş ya!
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.