Şimdi Ara

SKYSTAR 3 ve SERVİSLE ANTEN MONTAJI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
5.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Bimeksten 110 ytl ye Skystar 3 aldım, bu arada normalde opsiyonel verilmesine rağmen oradakinin paketinden uzaktan kumandada çıktı.

Her neyse sorum şu, şimdi ben kartın montajını sorunsuzca yaptım + sorunsuzca tanıttım.

Şimdi sıra geldi anten ve diğer parçaları almaya, Vestel e gidicemde, diyelim bu adamlar geldi, taktılar anteni falan, deneme yapmak istediler, ben nasıl deneyebilirim çalışıp çalışmadığını?

Yani uyduyu görüp görmediğini nerden ve nasıl anlarım?

Not: Cd içinden çıkan ProgDVB yide kurdum, Hazır ProgDVB vardı, onu ayarladım şimdilik öyle duruyor.

• Bilen biri yanıtlasa da bizde öğrensek...
  • inşallah soruyu yanlış anlamamışımdır :)

uydu montajını yapacak olan elemanlar ellerinde ufak bi tv ve reciever ile gelip (normalde tv uzaksa) çanakları monte ediyor ve yanlarında getirdikleri tv ve reciever ile kuruyorlar daha sonra ordan senin ss3 üne bağlanacak şekilde kabloyu cekiyorlar .sanırım digiturk yanlarında (çatı gibi yerler için ) tv ve reciver getirmiyorlar gelişmiş bir cihaz ile sinyali yakalıyorlar
  • Eğer işinin ehli bir servis çağırırsanız onlar güzelce ayarlarlar çanağı
    hatta yanlarında bir receiver getirmelerini de isteyebilirsiniz, ellerinde kesin vardır.
  • anladım, Vestel'in servisini çağırmayı düşünüyorum, başkada bilmiyorum zaten neresi yapar bu işi.

Bu arada Skystar 3 aldım, cd nin içeriğinde

LNB konusunda verilen markalar şöyle SMW, Cambridge, California, Maximum, Sharp, Philips, MTI ve INVACOM

DİSEqC olarakta Spaun, Hipon, Emitor, SwitchMaster, Elcon, Fuba, Philips.

Bu markalar hariç kesinlikle almayın falan diyor.

DİSEqC olarak bunu

http://www.hepsidijital.com/shop/default.asp?gb=urun&id=763&ortak=

LNB olarakta olarakta bunu alıcam

http://www.hepsidijital.com/shop/default.asp?gb=urun&id=262&ortak=

ama gelgelelim çanak anten konusunda en ufak bilgim yok, kaç cm lik almalıyım? Tek 120 lik mi? Yoksa 2 90 lık mı? Marka farkeder mi çanak antenlerde?

Gerçekten kullananlar varsa lütfen aydınlatsın..

• arkadasım ben bu isle ugrasıyorum ve skystar3 de sattım halada satıyorum keske 3 alacagına 2 alsaydın cunku 3 cakma cıktı ve sadece Türkiyede war ayrıyetten 2 nin ureticisi technisat ken 3 un ureticisi sigma bunuda bil gelelim sıkıntına montaj yapacak kisiler zaten gerekli alet ve edavatıyla gelirler sen canını sıkma onlar gusel bir sekilde ayarlarlar ve sana teslim ederler hangi marka dersen next&nextstardan sasma derim bos yerede ole para harcama dedigim gibi next yeterde artar bile ve turksat icin 90cm lik canak yeter ikinci bir uydu dusunuyorsan hotbird icinde 90 lık yeter astra icin 150 hispasat 120 sirusede 90 lık yeter kendi ihtiyacına gore gene canagın lnb in ve diseq in next olsun ayrıten o kurdugun progdvb nin sifre cozme olayı var bu son zamanlardada kart paylasım olayı cıktı istedigin butun yabancı uydu kanalını sifresiz izleyebilirsin farkındaysan yabancı diyorum digiturk ve d smartı izleyemessin yardımcı olabildiysem sevinirim
  • skystar3, skystar adının TR deki firma olan Sigma'nın patentini almasıyla kurulmuş bir firma, ben kartı almadan çok araştırdım, Skystar 2 hiç iyi bir kart değil en azından 3 ile kıyaslandığında öyle değil. En başta Sharp Tuner var + kısa devre korumasıda eklenmiş, ben bu kartı kullanıpta kötü diyen bir tek kullanıcı görmedim.

Dolayısıyla ismi aynı olup farklı firma ürünü olsa dahi bu benim için önemli değil, benim amacım en iyi görüntüyü, en problemsiz şekilde almak.

Tavsiyelerinizi okudum ancak Skystar 3 ün Next ürünleriyle uyumsuzluk yaptığını duydum ve okudum (Next Multiswichler dediğim model) Next&Next Starla aynı değiller sanıyorum ki.

Kafam karıştı, bilerek konu açtım, servis geldiğinde en kötü kalite LNB yi yada DİSEqC i takmasınlar diye.

Çanak anten tavsiyenize uyucam, 2 90 lık bana yeter, Turksat ve Hotbird yeterli.

• SKYSTAR 3 ü kurmayı az önce bitirdim progdvd programıyla şuanda kanalları izleyebiliyorum ama kanal geçişleri çok yavaş geldi bana herkesinkiğmi böyle acaba? bide uzakdan kumandanın aparatını nere takacamki takınca onuda programlamak gerekiyomu?bide kanal sıralaması nasıl olacak favorite diye biyer açıp oraya koyabilirmiyiz acaba?
  • cd nin içinde kumandanın nasıl takılacağı ile ilgili bilgi var. Bana kumandanın kablosu çok kısa geldi bu arada
  • bizim next star risıvırda 170 e yakın kanal var ss3 de 70 civarı kanal çıkdı nerde yanlış yapdım acaba?
  • doğru yapmışssın, bilgisayara takılan her kart hassastır, dijital tv kartları dahada hassastır, antenin şu anki duruş pozisyonunda recieverın 170 kanal çekerken, skystar 70 kanal çekiyor , anteni biraz daha oynatmak gerekebilir, antenin uyduya bakışı, bağlantısı 4*4 lük olmalı, pci kartın herşeyi eksiksiz yapabilmesi için
  • quote:

Orjinalden alıntı: sky__walker

doğru yapmışssın, bilgisayara takılan her kart hassastır, dijital tv kartları dahada hassastır, antenin şu anki duruş pozisyonunda recieverın 170 kanal çekerken, skystar 70 kanal çekiyor , anteni biraz daha oynatmak gerekebilir, antenin uyduya bakışı, bağlantısı 4*4 lük olmalı, pci kartın herşeyi eksiksiz yapabilmesi için

yanlışlık olsa diğeri neden 170 kanal çeksinki ama? sky__walker
    sendede kanal değişme yavaşmı?
  • bende zaten yanlışlık yok diyorum, reciever la pci kartın güçleri bu şekilde, elbette onun çektiği kadar çekemeyecektir ancak daha önce başka bi yerde bu konuyla ilgili bir mesaj okumuştum, antenleri tam olarak ayarlamak gerekiyormuş yani reciever belki o şekildede çekiyor ama pci kart için böyle bir durum söz konusu imiş.
  • bu arada diğer soruna gelince, kanal geçişi hakkında en ufak bi fikrim yok çünkü henüz çanak antenler bağlanmadı.

Senin bu kurduğun sistem kaça patladı (kart hariç), kaç çanak aldın? hangi marka? kaç cm? lnb ne marka? switch?

Not: Zaten recieverın yani uydu sistemin varmış onu görmeden mesaj attım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sky__walker -- 19 Temmuz 2007; 3:48:26 >
  • ben ss2 ile 90 lık canak kullanıyorum benim tavsiyem eğer hem yabancı hem türk kanalları için alacaksan yabancı 120 lik , türk 90 lık olsa yeterlidir
  • quote:

Orjinalden alıntı: sky__walker

bu arada diğer soruna gelince, kanal geçişi hakkında en ufak bi fikrim yok çünkü henüz çanak antenler bağlanmadı.

Senin bu kurduğun sistem kaça patladı (kart hariç), kaç çanak aldın? hangi marka? kaç cm? lnb ne marka? switch?

Not: Zaten recieverın yani uydu sistemin varmış onu görmeden mesaj attım..

bizde vardı zaten çanak çok eskiden takılmışdı onlara masraf yapmadım .

ama bende birçok kanal çıkmadı anlamadım sebebini belkide bu progdvb 4,56 yı kurdum bunun 7,5 i felan çıkmış en son galiba onumu kursam?onda çıkarmı acaba?
  • Arkadaşlar Analog kartada ihtiyacım oldu, o nedenle bugün gidip Skystar3 ü Avermedia Hybrid Digital + Analog + FM le değiştirdim.

Kablolu tv ye bağladım ancak bazı kanallar çok berrak çıkarken bazılarında ciddi bir kalite düşüklüğü var, çizgi çizgi, bol noise lu yada net değil.

Nedeni nedir acaba?
  • @eskdarbe

türkiye'de tek çakma kart varsa o da technisat'ın pazarladığı skystar2'dir. bir defa alman malı diye çinde üretilen kartları getirip millete yutturuyorlar. ülkeye nasıl girdiği kaç paradan girdiği ne şekilde faturalandığı da meçhul bir ürün fiyatı bir düşüyor bir yükseliyor bu ne biçim iş anlamadım, ben skystar3'ü iki seneden daha uzun süredir kullanıyorum o zamanki ismi digital tv'yken satın almıştım bugüne kadar en küçük bir sorunla da karşılaşmadım, bütün türksat kanallarını buluyorum, sitesinden güncelleştirmeleri indiriyorum, program desteğiyse o da var, bilgisayarı kasmaması, bozulmaması en büyük artıları. bütün forumlar skystar2 arızaları ile dolup taşarken, hala skystar2 konusunda bu kadar ısrarcı olmayı ve bu kadar çok tavsiye edilmesini bir türlü anlamıyorum. bir zamanlar başka seçenek yoktu tamam ama artık öyle değil, skystar2 bozuluyor, bilgisayarı yavaşlatıyor, ısınıyor bunun nesi iyi çözemedim, bu arada astra uydusu 90 lık antenle bile rahatça izleniyor 150 liğe gerek yok, yerinde olsam uydu konusunda bilgilerimi sürekli güncellerim.

• quote:

Orjinalden alıntı: sgerrard

@eskdarbe

türkiye'de tek çakma kart varsa o da technisat'ın pazarladığı skystar2'dir. bir defa alman malı diye çinde üretilen kartları getirip millete yutturuyorlar. ülkeye nasıl girdiği kaç paradan girdiği ne şekilde faturalandığı da meçhul bir ürün fiyatı bir düşüyor bir yükseliyor bu ne biçim iş anlamadım, ben skystar3'ü iki seneden daha uzun süredir kullanıyorum o zamanki ismi digital tv'yken satın almıştım bugüne kadar en küçük bir sorunla da karşılaşmadım, bütün türksat kanallarını buluyorum, sitesinden güncelleştirmeleri indiriyorum, program desteğiyse o da var, bilgisayarı kasmaması, bozulmaması en büyük artıları. bütün forumlar skystar2 arızaları ile dolup taşarken, hala skystar2 konusunda bu kadar ısrarcı olmayı ve bu kadar çok tavsiye edilmesini bir türlü anlamıyorum. bir zamanlar başka seçenek yoktu tamam ama artık öyle değil, skystar2 bozuluyor, bilgisayarı yavaşlatıyor, ısınıyor bunun nesi iyi çözemedim, bu arada astra uydusu 90 lık antenle bile rahatça izleniyor 150 liğe gerek yok, yerinde olsam uydu konusunda bilgilerimi sürekli güncellerim.

eline sağlık arkadaş

galiba ss2 ellerinde kaldı böyle karalamaya başladılar

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.