- x
Yurtdışına(Bulgaristana) türk plakalı araçla çıkış?
16 Cevap5691 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

241 Mesaj
18 Temmuz 2007; 13:22:34 

Yurtdışına(Bulgaristana) türk plakalı araçla çıkış için neler gerekli? ilk olarak ne yapmam gerekiyor?

2006 Skoda Octavia RS

1555 Mesaj
19 Temmuz 2007; 17:32:05 

bulgaristan ı bilmiyorum ama ben yunanistana çıkış yaptım yeşil sigorta (15 günlük ten başlayarak yükseliyor(fiyatta yükseliyor )) tripting 1 yıllık ve ehliyetini çevirttirmen gerekiyor o da 1 yıllık ben bunları ipsala gümrüğünde yaptırdım bilmiyorum belki bulgareistan başka şetler de isteyebilir veya bağzısını istemeyebilir

ya kendine gel yada bize gidelim

247 Mesaj
19 Temmuz 2007; 20:33:57 

kardeş Ben Bulgaristan Filibe (Plovdiv) kentinde yaşıyorum. Aracınız yeni ise dikkatli olun. Çok fazla hırsızlık oluyor. Ana caddede çekici ile alıp götürüyorlar. Bu gibi riskleride düşün kaskoda yaptır.

Vatan toprağı Kutsaldır Kadarine Terk edilemez. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

BEYAZ HONDA CIVIC ELAGANCE

241 Mesaj
21 Temmuz 2007; 14:00:51 

quote:

Orjinalden alıntı: cobra41

bulgaristan ı bilmiyorum ama ben yunanistana çıkış yaptım yeşil sigorta (15 günlük ten başlayarak yükseliyor(fiyatta yükseliyor )) tripting 1 yıllık ve ehliyetini çevirttirmen gerekiyor o da 1 yıllık ben bunları ipsala gümrüğünde yaptırdım bilmiyorum belki bulgareistan başka şetler de isteyebilir veya bağzısını istemeyebilir

tripting olayi ne oluyor?

2006 Skoda Octavia RS

241 Mesaj
21 Temmuz 2007; 14:04:12 

quote:

Orjinalden alıntı: sonfilika

kardeş Ben Bulgaristan Filibe (Plovdiv) kentinde yaşıyorum. Aracınız yeni ise dikkatli olun. Çok fazla hırsızlık oluyor. Ana caddede çekici ile alıp götürüyorlar. Bu gibi riskleride düşün kaskoda yaptır.

6 senedir otobusle gidip geliyorum canima tak etti.arac sadece oraya gidip gelmek icin kullanilacak,orada kapali bi garajda duracak.

dedigin gibi mevzular bende duydum ama baskent sofia da cok sayida yabanci plakali araba var son gunlerde.yinede garajda korumak en iyisi oradayken.

2006 Skoda Octavia RS

2399 Mesaj
21 Temmuz 2007; 16:06:14 

avrupa birliğine girdi ve halen ekonomiden kaynaklanan hırsızlıklarmı,yoksa eski düzenden gelen alışkanlıklarmı.yani bende duymuştum yaşayan birisi olarak sendende duydum tam inandım.orada insanların gelir düzeyi arttımı yoksa hiçmi fark etmedi.?yani avrupa birliği fosmu şu an için.
quote:

247 Mesaj
21 Temmuz 2007; 18:04:06 

Bu ulkede her şeyin sahtesini bulabilirsiniz. Yolları çok kötü her yerde çukurlar var. Otoban yaygın değil. Yol kenarlarında hala at arabalarını görebilirsiniz. Çöplükten ekmek toplayan insanlar az da değil. Ancak öbür tarafdan çok lüks otomobiller var. Asgari ücretin 160 Leva Polis aylığının 400 leva olan bir ülkede nasıl alıyorlar anlamış değilim. Ülke ile bazı fiyatlar vereyim

Benzin: 2,00
dİZEL : 1,80
gAZ: 0,90

5 Yıldızlı otelde bir kapiçino: 1,70 leva
Normal yerde 0,50 ile 1,50 arasında değişiyor
Ekmek: 0,50
Otobüs: 0,60

Bütün 0 otomobiller türkiye ye göre %50 daha uzuz.

İkinci ellerde öyle: ÖRnek: 2001 model 320 D BMW 21.000 Leva

Vatan toprağı Kutsaldır Kadarine Terk edilemez. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

BEYAZ HONDA CIVIC ELAGANCE

3719 Mesaj
21 Temmuz 2007; 18:13:43 

quote:

Bu ulkede her şeyin sahtesini bulabilirsiniz. Yolları çok kötü her yerde çukurlar var. Otoban yaygın değil. Yol kenarlarında hala at arabalarını görebilirsiniz. Çöplükten ekmek toplayan insanlar az da değil. Ancak öbür tarafdan çok lüks otomobiller var. Asgari ücretin 160 Leva Polis aylığının 400 leva olan bir ülkede nasıl alıyorlar anlamış değilim. Ülke ile bazı fiyatlar vereyim

1 leva $ olarak neye denk geliyor? ya da YTL ye göre?

Mobil imza versek?

1182 Mesaj
21 Temmuz 2007; 19:17:36 

quote:

Orjinalden alıntı: ccaparli

1 leva $ olarak neye denk geliyor? ya da YTL ye göre?

1 Bulgar Levası = 0.89 Yeni Türk Lirası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihhk -- 21 Temmuz 2007; 19:17:53 >

2399 Mesaj
22 Temmuz 2007; 10:14:21 

eyvallah dostum.
quote:

87 Mesaj
22 Temmuz 2007; 10:23:59 

hırsızlıklara karşı çok dikkatli oldu. Geçenlerde omsan nın bi tırı çalınmış. Kimsenin ruhu duymamış yani arabayı çalmaları ohoo. Bide yankecilik var. Türkiye'den gelme olduğunuzu anlayan bazı tipler kardeşim toprağım ayağına cüzdanı telefonu araklayabilir.

241 Mesaj
22 Temmuz 2007; 11:06:11 

quote:

Orjinalden alıntı: gt-40

avrupa birliğine girdi ve halen ekonomiden kaynaklanan hırsızlıklarmı,yoksa eski düzenden gelen alışkanlıklarmı.yani bende duymuştum yaşayan birisi olarak sendende duydum tam inandım.orada insanların gelir düzeyi arttımı yoksa hiçmi fark etmedi.?yani avrupa birliği fosmu şu an için.

bence aliskanlik,bashka sehirleri bilmemde,ilk gittigim 2001 senesinde poset bile parayllaydi marketlerde.su an bence cok iyi durumdalar.....yolda yok ole lada gibi eski arabalar en azindan sofia da oyle...

2006 Skoda Octavia RS

10269 Mesaj
22 Temmuz 2007; 16:45:42 

triptikler artık 6 aylık yapılabiliyo. sigortayıda bulgar sınırına girince ilk gişeden sonra sağ kısımda freeshopların yanında sigorta büroları var orda en ucuz şekilde yapılıyo. ayrıca kırmızı pasaporta sahip bile olsan türk plaka araçla çıkış yaptığın için türk pasaportu çıkarman gerekli.(bu en saçma kanun) çalma etme olayları eskisi gibi değil artık.polislerden yana çok sorun olmuyo eskilerde çok kötüydü her göçrdüklerinde durduruyorlardı ama artık o günler geçti aradaki uyum yasalarında pek fazla dokunmuyolar. şu anlık bunlar gerekli

241 Mesaj
23 Temmuz 2007; 2:14:33 

quote:

Orjinalden alıntı: desiya

triptikler artık 6 aylık yapılabiliyo. sigortayıda bulgar sınırına girince ilk gişeden sonra sağ kısımda freeshopların yanında sigorta büroları var orda en ucuz şekilde yapılıyo. ayrıca kırmızı pasaporta sahip bile olsan türk plaka araçla çıkış yaptığın için türk pasaportu çıkarman gerekli.(bu en saçma kanun) çalma etme olayları eskisi gibi değil artık.polislerden yana çok sorun olmuyo eskilerde çok kötüydü her göçrdüklerinde durduruyorlardı ama artık o günler geçti aradaki uyum yasalarında pek fazla dokunmuyolar. şu anlık bunlar gerekli

cok tesekkurler,ama su triptik dedikleri olay ne oluyor?fiyatlari nasil?

2006 Skoda Octavia RS

10269 Mesaj
23 Temmuz 2007; 10:33:59 

triptik dedikleri olay araç tuhsatının yurt dışında tanınması için yapılan bir olaydır. eğer olduda seni polis durdurdu onu ister senden.orda ingilizcesi vede gerekli çeviriler vardır. vede sen çıkarken nasıl pasaportuna peçat vuruluyosa araç içinde triptiğe vurulur mühür..türkiye turing ve otomoıbil kurumu tarafından yapılıyo sanırsam istanbuldada yerleri var nette aratırsan bunları bulabilirsin istanbuldada yapabilirsin. pasaport olayını unutma türk pasaportu çıkarman gerekli.ama vize vs alman gerekmiyo sen çıkarken yine kırmızı pasaportuna bakacaklar sadece araç ruhsatındaki bilgilerle senin türk kimliğin uyuşması için istiyolar. vede aracınla çıkarken ehliyet çevirisi gerekebilir yada yeni kanunlarla türk ehliyeti ile belirlli bir süre durabiliyosun ama ondan tam emin değilim önceden çeviri gerekliydi

quote:

Orjinalden alıntı: hayabusaaa

cok tesekkurler,ama su triptik dedikleri olay ne oluyor?fiyatlari nasil?

9703 Mesaj
23 Temmuz 2007; 10:46:36 

Bu fiyatlar acaba avrupa birliğine girdikten sonra yükseldi mi ,

Küçük bir hesap ile türkiyedeki yakıtlar ile bulgaristandaki yakıtların yüzdesel karşılaştırmasını yaptım en bariz fark LPG fiyatında şöyle ki,

LPG: 0,90 leva x 0,89 ytl/leva= 0,80 ytl

türkiyede ortalama 1.50 ytl olan fiyata bakınca fark 0.70 ytl gibi az görünmesine rağmen yüzdesel olarak fark korkunç %46.66 daha ucuz veya başka bir değişle %87.5 oranında türkiyede pahalıdır.Bu şu anlama gelmektedir cebinizdeki parayla bulgaristanda %87.5 daha fazla yol alabilirsiniz.Gerçekten büyük bir fark darısı yeni hükümetin ötv vergisini düşürerek biraz kullanıcılara nefes aldırmasında.

quote:

10269 Mesaj
23 Temmuz 2007; 12:18:05 

evet benzin dizel lpg bulgaristanda ucuzdur. bizde genelde giderken araca edirneye yetecek benzin alırız sonra sınırda ucuz şekilde koyarız benzini gelirkende aynı şekilde sınırda doldururuz depoyu bu ülkede kaçak önlenmeli artık hükümet göz yummasın bu işe yeter vanda adam 70-80 kuruşa benzin alıyo onun kaçağını biz ödüyoruz devletin artık gerçekten el atması gerekli

quote:

Orjinalden alıntı: vezir

Bu fiyatlar acaba avrupa birliğine girdikten sonra yükseldi mi ,

Küçük bir hesap ile türkiyedeki yakıtlar ile bulgaristandaki yakıtların yüzdesel karşılaştırmasını yaptım en bariz fark LPG fiyatında şöyle ki,

LPG: 0,90 leva x 0,89 ytl/leva= 0,80 ytl

türkiyede ortalama 1.50 ytl olan fiyata bakınca fark 0.70 ytl gibi az görünmesine rağmen yüzdesel olarak fark korkunç %46.66 daha ucuz veya başka bir değişle %87.5 oranında türkiyede pahalıdır.Bu şu anlama gelmektedir cebinizdeki parayla bulgaristanda %87.5 daha fazla yol alabilirsiniz.Gerçekten büyük bir fark darısı yeni hükümetin ötv vergisini düşürerek biraz kullanıcılara nefes aldırmasında.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Genel » Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel » Yurtdışına(Bulgaristana) türk plakalı araçla çıkış?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.344