Şimdi Ara

.:: KME Sıralı Otogaz Sistemleri Hakkında.:: (40. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
814
Cevap
4
Favori
157.786
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • KME OTOGAZ SİSTEMELERİ HAKKINDAKİ PAYLAŞIMLARA ARTIK BU ;http://forum.donanimhaber.com/m_64233779/mpage_1/f_/key_//tm.htm#64233779 BAŞLIKTAN DEVAM EDİCEM
  • Selamlar. 2001 model clio aracımda KME marka lpg sistemi var. Yakıttan memnunum. Yalnız benzin pompası bozulmuş. Araç çalışmıyor. Acaba KME lerde direk lpg ile çalıştırma özelliği var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CandleLight

Selamlar. 2001 model clio aracımda KME marka lpg sistemi var. Yakıttan memnunum. Yalnız benzin pompası bozulmuş. Araç çalışmıyor. Acaba KME lerde direk lpg ile çalıştırma özelliği var mı?

sorunuza kendi başlığımdan cvp verdim .artık kendi başlığımdan yardımcı oluyorum

PRİNS,KİTMTM,TARTARİNİ,ROMANO,AKL,GASİTALY,KME VE ALDESA OTOGAZ SİSTEMLERİ HAKKINDA..
  • Kme otogaz bakım,filtre değişimi vs tahmini fiyat nedir acaba?
  • öncelikle şunu söyliyim tekirdağ merkezde kme bayi yok.ben ufak bi sorun da olsa çorluya gitmek zorunda kalıyorum.birde şunu sormak istiyorum.sabah ilk çalıştırdığımde 4-5 km gaza geçmiyor.sıcaklık seviyesi 20 ye ayarlı.zaten vamış oluyorum benzinle gideceğim yere.içeriden gaz düğmesine basılı tutup marşa basınca direk lpgye çalışıyor diyorlar. bu doğrumu.ayrıca böyle bişey yaparsam ayarları sıfırlanırmı.yani gaza geçme sıcaklığı 20 bu değişirmi.kısada olsa bi cevap verirseniz sevinirim.teşekkürler.
  • merhabalar arac 2004 1.2 palıo Ecu KME Regülatör MIMGAS, Enjektörler AKL. Şimdilik sadece regülatör suya gaz veriyor bu yüzden boru paylatmış o en kalın su borusunu. şimdi regülatörü değiştirene kadar LPG de kullanmıyorum yine mimgas mı takayım yoksa farklı bir markamı. Acaba bu suya gaz verme olayı baska sorunlarda yapmışmıdır. aracın gidişinde bir problem yok tekleme yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: KME

Arkadaşlar Merhabalar;
    KME Sp. zo.o firması hakkında geniş bilgiye sahip olamadığınızı gördüm. KME markası Polonya'da Varşova'ya 150 km uzaklıkta bulunan Lodz kentinde bulunmaktadır. Elektronik tasarımı konusunda çok başarılı bir firmadır.KME kendi sistemini geliştirmiş olup Avrupa'nın otogaz sektöründe en prestijli ödüllerinden birisi olan AVRUPA KRİSTAL MEŞE YAPRAĞI ÖDÜLÜ*** ile en iyi ve en çevreci otogaz sistemi ödülünü almıştır.
    Türkiye Tek Distribütörü Akel Dış Ticaret'tir.

KME ile ilgili bütün sorularınızı Donanım Haber platformunda seve seve cevaplayacağımı bilmenizi isterim.

Saygılarımla

***http://www.akel.com.tr/tara0028.jpg

arkadaşlar kme markasını önermiyorum neden mi?
    --ELEKTRONİK PARÇALARA GARANTİ VERMİYOLARMIŞ(başka hangi parçası kaldıysa )
    ---yeterli yetkili servis yok ayrıca yetkili servislerinde parça yok tam bi komedi..
  • Merhaba KME LPG Nissan MURANO araçta olur mu? Nasıldır? Acil cevap lütfen.
  • konu hortlatayım dedim. arkadaşlar trakyada lpgde iyi bir usta önerecek varmı kit lovato obd2 düşünüyorum bilgilendiren olursa sevinirim
  • +1
  • Mitsubishi Carisma aracımda 5 yıldır KME kullanıyorum malesef maddi imkanım olmadığı için yeni bir sistem montajı yaptıramadım.5 Yıldır araba düzen tutmadı kendim ayar yapsam dahi yok abi yok bir türlü istediğim performansı sağlayamadım.İlk başlarda debriyaja basınca stop etme problemi sebebiyle eski 15E ecu takılmıştı. problemin regülatörden kaynaklandığı ortaya çıktıktan sonra ilk takılan 30 serisinden ecu istedim onuda vermediler. 15 E ecuda bi cacık yok zaten basit basit ayarlar araçla tam uygun çalışmıyor.Takılan enjektörler desek rail türü yüksek devirlerde tamamen açık kalıyor araca yetmiyor.Mitsubishi marka aracı olanlar lütfen bu kitten uzak dursunlar. Saygılar
  • tekirdağ merkez (süleymanpaşa ilçesi) de kme bayiniz varmı.çorluda var ve çok ciddiyetsiz ve herzaman çorluya gidemiyorum.
  • KME K kullanıcısına yanıt
    Merhaba 2000 Passat 1.8 T aracım var ve km de ortalama şehiriçi 50 Kuruş şehirlerarası mesafede 30 Kuruş kadar yakıyor ve çevremdekilerle kıyasladığımda oldukça yüksek olduğnu öğrendim . Sorunun Map sensör arızası veya kirliği olabileceği arızalı ise zaten değişmesi gerektiği ama kirlenmeyi balata temizleyici ile temizlenebileceğini öğrendim. Kendimce temizlemek için demene yaptım ancak ya bozdum yada düzeldi ama ayrı çok değişti. Araç rölentide duracak kadar sarsılarak çalışmaya ve yolda seyir halinde ise gaza sonuna kadar basmama rağmen gaz yamiyor . Map sensörü bozuk ise araç çalışır mı, kirli sensör temizlenmiş ise ayarsızlıktan bu kadar sorunlu çalışır mı.

Temizlemek için çıkarıp gaz giriş borusundan spreyi sıktığımda gaz çıkışından en ufak bir şey gelmedi, tersini yaptım yine olmadı. Buradan bir hava geçişi olduğunu tahmn ederek ya tıkalı olduğunu düşünüyorum ya da bozuk ve çalışmıyor.

Bunun için ankara da bana yardımcı olacak bir servis adresi verebilirmisiniz. Bakımları Dag Cey de yaptırmıştım ama sizin tavsiye edebileceğiniz bir servisi kullanmak iste
  • merhaba
    8 sene Audi A4 2.6 V6 aracımda kme sorunsuz kullandım. çok memnun kalmıştım.
    yeni aracım 2006 Volvo S60. KME tam olarak sorunsuz uygun mudur bu araca. bilen varsa yardım lütfen?
  • sönmez usta-yıldız otogaz kullanıcısına yanıt
    MERHABALAR

98 MODEL MODEO ARACIMDA KME MARKA SIRALI LPG SISTEMIM VAR .ARABAM GAZ YEMİYOR PIR PIR PIR GAZA BASTIGINIZDA TEKLEME YAPIYOR KAYSERİDE BİR USTA TAVSİYE EDEBİLİRMİSİNİZ .

VEDE ARACIMDA BUJI BUJI KABLOSU DİNAMOYA KADAR DEGISTIRILDI .ISININCA ARACIM AYNI SORUNLAR DEVAM EDIYO .

USTALARDAN COK KAZIM YEDIM

YARDIMLARINIZI RİCA EDERİM

İYİ ÇALIŞMALAR
    @sönmez usta-yıldız otogaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhan_gozutok

MERHABALAR

98 MODEL MODEO ARACIMDA KME MARKA SIRALI LPG SISTEMIM VAR .ARABAM GAZ YEMİYOR PIR PIR PIR GAZA BASTIGINIZDA TEKLEME YAPIYOR KAYSERİDE BİR USTA TAVSİYE EDEBİLİRMİSİNİZ .

VEDE ARACIMDA BUJI BUJI KABLOSU DİNAMOYA KADAR DEGISTIRILDI .ISININCA ARACIM AYNI SORUNLAR DEVAM EDIYO .

USTALARDAN COK KAZIM YEDIM

YARDIMLARINIZI RİCA EDERİM

İYİ ÇALIŞMALAR
    @sönmez usta-yıldız otogaz

aracınızın lpg enjektörleri ve ayarları titizlikle kontrol edilecek olursa sorununuz çözülecektir .eğer işinin ehli bir usta ise zaten çok kısa sürede problemin kaynağaını tespit edecektir . kayseride ivedi olarak kme ustası tanımadığım için şuna yada buna gidin demek gerçeketen zor .:(
  • merhabalar

aracım 406 benden önceki kullanıcısı kme diego lpg taktırmış, sorunum şu araç seyir halindeyken otomatik olarak benzine geçiyor bu herzaman olmamakla birlikte ara sıra, bazen sık sık yapıyor. nedeni aldığım gazdan olabilir mi? birde şamandıra göstergesi sanırsam hatalı bunu nasıl öçzebiliriz? çanakkale'de oturuyorum bu iş için tavsiye edebileğiniz bir yer var mı teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ospontos35

merhabalar

aracım 406 benden önceki kullanıcısı kme diego lpg taktırmış, sorunum şu araç seyir halindeyken otomatik olarak benzine geçiyor bu herzaman olmamakla birlikte ara sıra, bazen sık sık yapıyor. nedeni aldığım gazdan olabilir mi? birde şamandıra göstergesi sanırsam hatalı bunu nasıl öçzebiliriz? çanakkale'de oturuyorum bu iş için tavsiye edebileğiniz bir yer var mı teşekkürler

aynı sorun bendede var 2 snedir çözemiyorum .tekirdğda oturoyorum en yakın kme bayii çorluda. bikaç kez gösterdim arıza gözükmüyor diyor.yapamıyor yani.bir daha kme markasının yanına yaklaşmam.
  • sönmez usta-yıldız otogaz kullanıcısına yanıt
    Son bir haftadir hergun olmasa da aracta lpg olmasina ragmen lpg bitmis gibi uyari veriyor ve benzine geciyor kapatip acinca duzeliyor kme e ye bakan servise gittim bilgisayara bagladi ve dusuk isi hatasi oldugunu soyledi pc de lpg isisi 58-62 arasinda idi.
    Isi sensorunu degistireli biryil oldu usta sensor dogru calisiyo ama ecu bozuk yanlis algiliyo dedi 180-250 arasinda 3 cesit akl ecu var degistirelim dedi...
    Pek doyurucu bi cvp olmadigini dusundugum icin kalsin dedim cunku her arizada beyine suc atmak kolay is sizce dedigi gibi ecu mu yoksa yine sensor bozulmus olabilir mi .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: babapars

Son bir haftadir hergun olmasa da aracta lpg olmasina ragmen lpg bitmis gibi uyari veriyor ve benzine geciyor kapatip acinca duzeliyor kme e ye bakan servise gittim bilgisayara bagladi ve dusuk isi hatasi oldugunu soyledi pc de lpg isisi 58-62 arasinda idi.
    Isi sensorunu degistireli biryil oldu usta sensor dogru calisiyo ama ecu bozuk yanlis algiliyo dedi 180-250 arasinda 3 cesit akl ecu var degistirelim dedi...
    Pek doyurucu bi cvp olmadigini dusundugum icin kalsin dedim cunku her arizada beyine suc atmak kolay is sizce dedigi gibi ecu mu yoksa yine sensor bozulmus olabilir mi .

beyinde herhangi bir sorun yok sadece ısı sensörünüz arızalı .
  • 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.