Şimdi Ara

Arçelik çamaşır makinası POROBLEM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
22.958
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • selam arkadaşlar, bugün çamaşır makinamız arıza verdi, çamaşır makinasının markası modeli """Arçelik Automat 2200""" çamarşırmakinasına sabah çamaşırları koydum sonrada programı ayarlayıp makinayı açtım. Makina su almaya başladı fakat bir türlü su alması durmadı ve makinanın içi tıka basa (camından göründüğü kadaryıyla tamamı) suyla doldu hatta basıçtan dolayı dışarı sular akmaya başlayınca fark ettik...

Yanlız bir önceki gün makinanın alt kısmındaki kapağının altında bulunan duışarı su tahliyede özellikle görevli körüklü lastik borunun bir yerinde delik vardı ve onu çıkarıp silikonla içten ve dıştan deliği yamadım sonrada çıkarmadan önceki haline döndürdüm...

fakat resimdede görünen beyaz plastik kısımın ucunu (resimde yukardan inen siyah plastik kısma tutturmamıştım) açıkta bırakmıştım, yukarıdan neye yaradığını bilmediğim siyah bir hortum geliyordu ve onunda ucunu açıkta bırakmıştım... acaba bu gelen hortumun makinanın su seviyesi ile ilgisi var mı? Su akmasından soonra acaba bu beyaz plastik ile siyah hortumu birleştirsem işe yararmı diye düşündüm ve ikisini ağızlaştırdım ama yine makina belli bir su seviyesinde durmadı...
    Konuyla ilgili bilgisi yorumu olan varsa çok iyi olur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi memet -- 17 Temmuz 2007; 16:40:11 >

• 
Sayfa: 1 sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.