Şimdi Ara

## Toshiba'dan Cep Telefonları İçin Yeni ARM 3D Motoru ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Toshiba'dan Cep Telefonları İçin Yeni ARM 3D Motoru ##

Lider donanım firmalarından biri olan Toshiba, cep telefonlarının çehresini değiştirebilecek yeni bir 3D motorunu duyurdu. Firmanın hazırladığı ve TC35711XBG olarak isimlendirdiği yeni ARM 3D motoru özellikle yüksek performansı ile göz dolduruyor. Zira gelen bilgilere göre TC35711XBG, saniyede 100 milyon poligon ve 800 mega piksel yapabiliyor. Bu rakamlar yine üretici firma Toshiba'nın iddiasına göre bir önceki çip'den yaklaşık 38 kat daha hızlı olduğu gösteriyor.

Proglamlanabilir shader ünitesi ve Toshiba'nın Media Embedded Processor teknolojisine sahip olan yeni çip ayrıca WVGA LCD kontrolcülerine de sahip. Yine Toshiba'ya göre, firmanın yeni çipi TC35711XBG, geniş ekran oyun tecürebesi için gerekli alt yapıyı sağlayabiliyor. İlk örneklerinin Ekim ayında hazır olacağı belirtilen ve hacimli üretim için gelecek yılın 2. çeyreği hedeflenen yeni çipin maliyetinin ise 48 avro olacağı ifade ediliyor. Ayrıca çipin ilk etapta Japonya pazarına sunulacak cep telefonlarında kullanılacağı da söylenmekte.

• cep telefonlarında kullanılacak da peki bunun harcayacağı enerji miktarı ne olur acep bi de bunu düşünmek lazım
  • cep telefonu alcaktım 1-2 sene daha ertelerim ben şimdi
  • Toshiba bir zahmet ekran kartıda çıkarsın.
  • toshiba bari gpu da üretsin nvidia ve atiye bir rakip daha gelir
  • bu gidişle masa üstünden laptoplara kayan oyun platformları ilerde laptoplardan cep telefonlarına geçerse hiç şaşırmam şaka bir yana bu gelişme cep telefonları için güzel bişi olmuş...
  • quote:

Orjinalden alıntı: fatihogmen

toshiba bari gpu da üretsin nvidia ve atiye bir rakip daha gelir

yok daha neler iyiki bi 3dmotoru çıkarmış hemen gpu üretmek çok zor öyle kolay olsaa..
    bu 3d motoru tüm tellerde kullanılırsa güzel olur n gage de war sadece grafik islemcisi adam gibi
  • acaba yoksa yakında toplama cep telefonuda mı alabilicez?
    ekran kartı şu marka olsun, rami bu kadar işlemcisi şu?
  • Arm adlı çipin önceki modelleri Nintendo DS ve Nokia'nın oyun konsollarında kullanılıyor. DS hala önemli bir portatif oyun konsolu. Eğer bu çip ondan 48 kat hızlı olursa mobil aletler coştu demektir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: WarSaw

cep telefonu alcaktım 1-2 sene daha ertelerim ben şimdi

İnan bana o kadar beklememize bile gerek kalmayacak. Bu gerçekten sağlam bir gelişme ve pekçok ürüne dahil olacağı kesin.
  • çok güzel bir haber
  • quote:

Orjinalden alıntı: WarSaw

cep telefonu alcaktım 1-2 sene daha ertelerim ben şimdi

bu işin sonu yok ki. 2 sene sonra burada yeni bir haber daha okursun, 2 yıl daha beklemek istersin
  • rüya gibi, yani bu hızla bir kaç yıl sonra cepte full hd görüntüler bile izleyebileceğiz. bu yazdığıma şaka diyemiyorum sayın fx57 haber için teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesutismail -- 17 Temmuz 2007; 21:45:34 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.