Şimdi Ara

## AMD Ekonomik Olarak Zor Durumda ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
139
Cevap
0
Favori
4.170
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İşlemci dünyasının iki dev isminden biri olan AMD'nin ekonomik olarak ciddi bir sıkıntı içerisinde olduğu bildiriliyor. Bilindiği üzere geçtiğimiz yıl bugünlerde firma yaklaşık 5.5 milyar Amerikan Doları karşılığında grafik dünyasının iki dev isminden biri olan ATi'yi satın almıştı. Bir ara ATi'yi satın alabilmek için değerinden fazla bir meblağa ödemek zorunda kaldığı hatta Nvidia'yı almak isterken oluşan şartlar doğrultusunda ATi'yi satın aldığı da tartışılan AMD para ve paralelinde güç kaybetmeye devam ediyor.

Yapılan hissedarlar toplantısında yaşanan hava da açıkçası pek olumlu değil. Firmanı sektörün en durgun periyotlarından birinde bile satışlarını arttırmasınra rağmen yine de para kaybetmeye devam ettiği bilidiliyor. Elimize ulaşan bilgilere göre, firma finansal raporları hazırlanan son çeyrekte tahminin üzerinde yaklaşık 600 milyon Dolarlık bir kayıp ile karşılacak gibi görünüyor. Açıkçası finansal posizyonu hiçte olumlu gözükmeyen AMD için SOS sinyallerinin çalmaya başladığı ve firmanın en kısa sürede sıcak para bulması gerektiği ifade ediliyor. Hatta bu doğrultuda AMD'nin elindeki bazı varklıkarı da satışa çıkarması gibi bazı ihtimallerin de gözden geçrildiğine dair haberler ortalıkta dolaşıyor.

AMD'nin işi gerçekten zor. Firmanın kayıplarınıın özellikle işlemci satışlarından kaynaklandığı da konuşulanlar arasında yer alıyor. Açıkçası AMD'nin finansal pozisyonunu nasıl güçlendireceği merak konusu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 16 Temmuz 2007; 19:09:46 >

• ilk yorum benden

amdyi kaybetmek istemeyiz, zira intel sektörde tekel olur, rekabet olmazsa vay halimize
  • Para bulur bulmaz ben yardım edicem
  • amd geliyor dediler,patlayacak dediler,f/p ürünü satıyor dediler,amd kolay kolay batmaz dediler...

amd batarsa beraberinde atiyide götürürse işte o gün tamamız biz
  • valla amd gidici olursa çok kötü olur piyasanın bi anlamaı kalmaz...böle gidersede amd yi kimse kurtaramaz..umarım eski amd yeniden aramızda olur.
  • bişeyi 40 kere dersen olurmuşya "aha amd battı aha batıyo" diye diye sonunda batıracaz heralde. allah göstermesin çok kötü olur. bian önce hesap numarası felan versinler gönlümüzden ne koparsa yollayalım :)
  • AMD ATI'yi almakla hata yaptı, ne işlemci, ne de ekran kartı tarafında rakiplerini yakalayamadı.
    ;Umarım bir an önce düzelir, yoksa Intel son kullanıcıyı inim inim inletir.
  • Amdye birşey olursa İntel indirimleri geri aldım diyormuş
    Artık 10 yılda bir pc değiştitiriz
  • amd batarsa ayvayı yedik demektir rekabet olmazsa fiyatlar hep uçuk olur olan bize olur
  • bu arada benim bi fikim var. eğer şu x2 5xxx ve x2 6000 serisini soket 939 a piyasaya sürseydi çoğu kişi intele geçmezdi. sadece işlemci deişerek yola devam ederdi. amd de gene iy satardı. am2 yede darbe olmazdı bu çünkü yeni sistem alanlar zaten intel alıyor genelde..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multeci -- 16 Temmuz 2007; 19:16:45 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: multeci

bu arada benim bi fikim var. eğer şu x2 5xxx ve x2 6000 serisini soket 939 a piyasaya sürseydi çoğu kişi intele geçmezdi. sadece işlemci deişerek yola devam ederdi. amd de gene iy satardı. am2 yede darbe olmazdı bu çünkü yeni sistem alanlar zaten intel alıyor genelde..

Çok doğru bir tespit. Socket AM2 ye geçmek de pek yaramadı Amd ye...
  • bencede üzücü bir haber umarım durumunu düzeltir ve büyük bir sabırsızlıkla beklediğim K10 la K8 çıkışını tekrarlar

AMD+ATi= new AMD Go Go Go
  • ATI 'yi satın alarak hayatının hatasını yaptı ve o andan itibaren söylediğim herşey birer birer oluyor AMD belki batmaz ama bir daha belini zor doğrultur. El değiştirir ortak sayısı artar vs... batmaz yani korkmayın sürünecek birazcık hepsi o kadar
  • Merak etmeyin AMDye bişi olmaz.
  • ölme amd sen olmazsan intel fiyat düşürmeyi keser hatta işlemci bile çıkarmaz hızlarla oynayıp durur .
  • Amd daha öncede zor günler geçirdi eminim bunu da atlatır.
  • AMD ye yardım kampanyası başlatalım
  • Batmaz merak etmeyin hiç olmadı haberde geçtiği gibi bazı alanlarda satışa giderler olmadı hisseleri satar gene düzelirler. Amd finansal olarak çökse bile birileri firmayı satın alır.
  • kasımda çıksın hemen alacas söz
  • AMD cortladı.Intelde ki herkes saf,intelde herkes uyuyor sandı ve yılların tilkisi intel darbeyi indirdi.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.