Şimdi Ara

3RSYSTEM İCEAGE Video İnceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
3.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaz aylarıyla beraber artan hava sıcaklıkları bir çok elektronik aleti olumsuz etkilemekte. Elbette bu listenin başında kişisel bilgisayarlar yer almakta. Günümüzde, işlemcilerin içerdiği çekirdek sayıları katlanırken, harcadıkları enerji ve açığa çıkardıkları ısı miktarları da oldukça fazlalaşmış durumda. Bütün bunların üstüne birde hızaşırtmanın bilgisayar dünyasının her yerine yayılması sonucunda, soğutucu firmaları değişik çözümlere yönelmek durumunda kaldı.

Bu videomuzda 3RSYSTEM firmasının İCEAGE isimli işlemci soğutucusunu inceliyor, ve performansını 4 çekirdekli QX6700 ile ölçüp Noctua U12 ile karşılaştırıyoruz.

İCEAGE Patentli DTH(Direct Touch Heatpipe) yani direk ısıborusu teması yöntemiyle testlerimizde oldukça iyi performans gösteriyor.

• Boyutlar : 126(L) x 75(W) x 150(H)
    • Ağırlık: 590g
    • Fan tipi : Hydraumatic
    • Fan hızı : 1,000 ~ 2,200 RPM ¡¾10% (Fan kontrolcü ile)
    • Bağlantı : 3pin (Fan controllor)
    • Hava Akışı : 53.3 ~ 78.5 CFM
    • Ses : 19 ~ 32 dBA ¡¾10%
    • Ömür : 30,000 hrs
    • Thermal resistans : 0.100 ¡É/W MAX
    • Uyumluluk
      - INTEL : Core 2 Duo, Dual Core Pentium D, Pentium 4, Celeron D
      - AMD : Athlon 64 FX, Athlon 64 X 2, Athlon 64, Opteron, Sempron

Sayfanın Linki : http://www.pcargestore.com/

• soğutucu böyle olmalı işini basitçe ama etkili bir şekilde görmeli o kadar heybetli dehşet cengiz bir soğutucu olan noctua yı geçmiş bize maliyeti ne olur acaba
  • şimdilik ihtiyacım yok ama çok iiyi bi soğutucu. Parayı buliim ilk işim bi işlemci ve buna benzer bi soputucu almak olucak.
  • Güzel bir soğutucuya benziyor.Ama 32 dba biraz gürültü sanki.Ağırlığıda iyi sayılır.Fan kontrolcüsünün olmasıda güzel.
  • Ürünü Türkiyeye kim getirtiyor ve fiyatı nedir?
  • Tam bir bilgi veremiyorum şu anda ama, fiyat olarak %99 noctua'dan ucuz olacak.
  • güzel ve büyük
  • 43$ fiyatıyla mükemmel olmuş gayet güzel inceleme için teşşekküler enderc
  • sesli ise fanını değiştirsek olurmu bide termal macun bi faydası olurmu
  • bu arada pcarge 3r systemsin Türkiye distrübütörü. Kasa ve su soğutma gibi ürünlerinide getirmişler.
  • keşke arkasınada fan takabilsek güzel olurdu ama o fanı kullanmazdım :D
  • arkadaşlar bu sogutucuyu fansız olarak overclock yapmadan kullanabilirmiyim
    sıcaklık kaça kadar cıkar acaba

eğer fazla ısınmayan bir işlemciniz, ve kasa içerisinde düzgün bir hava akışınız var ise, fansız kullanmak mümkün
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • çok saolun inceleme için. Q6600 e bunu almaya karar verdim. Gel artık 22 temmuz!!!
  • rezalet yaratmasilar... sen git boyle bir sogutucu yarat..
    sorunlar:
    yeterli hava alamadigi icin ilk once power supply mi? kuzey koprusu mu? yoksa islemci mi sorun cikartir belli degil..?

hadi aparat izin versin kasanin kendi fanlarini kullanarak icerideki havayi disari atarken islemciyi sogutalim... bu sefer power ve kuzey koprusu sirkulasyondan yararlanamiyor. hadi power supply'in fani islemciye donuk degil diyelim.. o zaman sicak havayi kasanin icinde dondur dondur dur...

direkt boyle kasasiz calistirirsin iste.. kasa icinde de hava ile kose kapmaca oyna dur...

Intel'in butun sistemleri boyle bir rezalet.. kendi orjinal fani ile kullanmiyorsan hic bir anlami yok.. havayi kasa arkasindan disari atarsan kuzey koprusunu ve power supply'i havasiz birakiyorsun; kuzey koprusune yonlendirirsen sadece power supply'i bozuyorsun ama icerde sicak havayi dondurmeye basliyorsun; power supply'a yonlendirirsen ekran kartina hava birakmiyorsun. kaos..

• "Q6600 aldım , standart sogutucusu ustunde geldı elıme. Bu sogutucuyu da spariş verdim, bugün elime geçti" diyelim :) ...

Kendi başıma takabilirmiyim, şimdiye kadar hiç takmadım cpu ya sogutucu vs. nasıl yapıldıgına da şahit olmadım. Videoda da tam anlayamadım açıkcası hemen nasıl takıldıgını. neler yapmam lazım böyle bi durumda? standart sogutucuyu nasıl sökerim? cpu zarar verirmi? link varmı forumda göremedim bu konuyla ilgili bi yazı. bileniniz varsa buraya yazarsa sevinirim. teşekkürler
  • şimdi aslında bir iki ufan sorunu olmasa gerçekten de güzel olacaktı...en büyük ve almamı negelleyecek tek ciddi sorun soğutucu bloğunun işlemci üzerindeki konumu...bilmiyorum belki değişebilir ama açıkçası işlemciden uzaklaştırılan 70 küsur derecelik ısının PSU fanı tarafından soğutulması gereken PSUnun içinde çekilmesi bence güzel birşey değil...fanın kasa içindeki hava koridoruna uygun şekilde doksan derecelik yatay konumunda (standart fanların duruş yönünde) olması gerektiğini düşünbüyorum bu şekilde kasanın arkasındaki fan ısıyı çok daha rahat dışarı atabilir...başka bir detayda işlemciye temas eden yüzeyin tamamının aynı materyalden (bakırdan) yapılmış olmasını yeğlerdim...farklı materyallerin birim zamandaki ısı emilimi farklı olacağından işlemci üzerinden ısı aynı oranda uzaklaştırılamama ihtimali söz konusu...bunların dışında bir küçük detay da aslında o kadar da küçük olmayan bloğun büyüklüğü...ciddi bir derinlik durumu söz konusu ki bu kasa için nerden bakılsa 17-18 cmlik kasa gereksinimi (artık çokğunda böyle olduğu için bu durumu göz ardı ediyorum...)montaj kolaylığı ve fan kontrol sistemindeki fan durma uyarı sinyali gerçekten de güzel özellikler ama dediğim gibi eğer doksan derecelik bir dönüşle montajı mümkün değilse (bunu kendim incelemeden söylemem güç) bu fanı almak çok da mantıklı değil...

• Fanı iki şekilde de takabilirsiniz, videoda o şekilde takmamın sebebi, msi'in anakart soğutma sistemiyle çakışması idi. Aslında sabitleme klipsi pense vs ile eğilerek montaj yapılabilirdi ama yapmadım.
  • enderc gerçekten mükemmel bi inceleme olmuş ellerine sağlık...ayrıca süper bi ürün overclock ile uğraşanlar kesinlikle almalı...
  • quote:

Orjinalden alıntı: enderc

Fanı iki şekilde de takabilirsiniz, videoda o şekilde takmamın sebebi, msi'in anakart soğutma sistemiyle çakışması idi. Aslında sabitleme klipsi pense vs ile eğilerek montaj yapılabilirdi ama yapmadım.

ordaki fan PSu yonune mi yoksa kuzey koprusu yonune mi calisiyor...?

eger psu yonune ise kasa arkasindaki fanlarin cokta yeterli bir islemi yok ve sicak hava yeterli bir bicimde PSU fani ile psu icine alinamazsa sicak hava iceride 2. tur'u atacak..
    eger fan havayi kuzey koprusune dogru itiyorsa, psu'nun fani havayi psu'nun icine cekmeye calisirken arada kalan havasiz bolge, hem islemcinin, hem kuzey koprusunun yetersiz sogutulmasina veya sogutulamamasina neden olacak. cekilemeyen havayi zaten ekran kartina itüyoruz..(ki orası düz bir yuzey) kasa icersinde spiral olarak donen bir hava akimimiz var demek oluyor.

iste ben bu yuzden kuzey koprusunu hic sevmiyorum..

kasanin arkasina dogru cevirirseniz ve kasa cikisina yonlendirilmis bir islemci faniniz varsa bu sefer psu'yu unutun veya one 2. 120mmlik fani takmaya hazirlanin..

son nokta kasanizin yan kapaginda bir fan yoksa hic almayin denilesi bir cpu sogutucusu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Towarscke -- 17 Temmuz 2007; 12:08:37 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.