Şimdi Ara

## LG'den 6X Yazabilen Blu Ray Sürücüsü ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
2.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## LG'den 6X Yazabilen Blu Ray Sürücüsü ##

Donanım dünyasının lider firmalarından biri olan LG, 6x yazabilen yeni Blu Ray sürücüsünü duyurdu. Bilindiği gibi özellikle HD DVD ve Blu Ray arasında ciddi bir format düellosu yaşanıyor. Ortaya atılan son rakamlara göre ise, en azından Avrupa için HD DVD'nin rakibi Blu Ray'e göre daha önde olduğu belirtiliyor.

LG'nin hazırladığı yeni Blu Ray sürücüsü özellikle 6X yazabilme yeteneği ile sektörün öncü modellerinden biri olacak gibi görünüyor. LG'nin şu an satılmakta olan GGW-H10N modelinin yerini alması beklenen yeni model GGW-H20N tabi firmanın geliştirdiği Super-multi serisinin bir getirisi olarak HD DVD desteğine de sahip. Zira cihazın spesfikasyonlarına baktığımızda, 6x BD-R, 16x DVD+/-R, 40x CD-R yazma hızlarının yanı sıra HD-DVD ROM medyaları da 3x hızında okuyabiliyor.

Açıklanan diğer rakamlara bir göz attığımızda LG'nin yeni sürücüsü GGW-H20N'nin BD-R DL (50GB) disklere 4x hızında yazabildiği ifade ediliyor ki 46GB verisinin 50 dakikadan çok daha kısa bir süre içeriside diske yazıldığı ifade ediliyor. Elimize uaşan son bilgilere göre, LG'nin yeni Blu Ray sürücüsünün içinde bulunduğumuz çeyrek dilimde pazara sunulması bekleniyor. Fiyat konusunda ise şimdilik bir bilgi bulunmuyor.

• Ben daha Blu Ray cd sine elimi süremedim adamlar ne yapıyor
  • Sanırım aynı zamanda hd dvd de yazıyor kapağında var da
  • güzel gelişme haber için teşekkürler bakalım blu ray lerde kaça kadar çıkacaklar , hdd ler nasıl yetişecek acaba okuyup yazma hızına
  • quote:

Orjinalden alıntı: forious

Sanırım aynı zamanda hd dvd de yazıyor kapağında var da

Hayır HD DVD'leri sadece okuyabiliyor
  • 50 dk ya kim öle kim kala elektrik 50 kere gitmrzse yzabilirsin :P bunu alınca yanında bide kgk almak lazım
  • combo olarak gerçekten de güzel ama keşke tam anlamıyla olsa (sadece okumak yerine ikisini birden de yazabilse) çok daha güzel olurdu...
  • 1000$ etiket yapıştırırlar şimdi buna ama 2 yıl sonra takarız pclerimize çok daha iyisini 70 dolar civarı bedel ödeyerek.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fotifoti

50 dk ya kim öle kim kala elektrik 50 kere gitmrzse yzabilirsin :P bunu alınca yanında bide kgk almak lazım

2008 sonlarına doğra sen onu 10 dk olarak hesap et bu teknolojinin hızına yetişilmiyor ama nimetleri gittikçe artıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bahrikutlu

1000$ etiket yapıştırırlar şimdi buna ama 2 yıl sonra takarız pclerimize çok daha iyisini 70 dolar civarı bedel ödeyerek.

999$'a satarlar 1000e değil
    200$'a düşsün alırım, fazlası çıkmaz
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

quote:

Orjinalden alıntı: forious

Sanırım aynı zamanda hd dvd de yazıyor kapağında var da

Hayır HD DVD'leri sadece okuyabiliyor

Evet ve maalesef. Umarım fiyatları alınabilir seviyeye gelene kadar yazanıda çıkacaktır. Tahminimce bu Blu-Ray HD savaşının sonu artı - eksi formatında olduğu gibi biter. BetaMAX VHS kabusunu birdaha görmeyiz yani. Sonuçta medyalar fiziksel olarak aynı. Şu andaki durum gösteriyorki okuma yazma lensleride birbirine uyum gösterebilecek kadar benzer. Bunu tahmin ediyordum fakat belki lensleri çok farklı ise böyle ortak bir cihaz olmayabilir diyordum ancak bu haber umduğumu biraz daha güçlendirdi.

• Bu firmalar standartlar geliştirirken neden ayrı telden çalarlar?
  • yarış farklı bi boyut kazancak bu anlaşıldı combolar devreye giriyo bile cok pahalı ve hala cok yeni teknolojiler bunlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: someone74

quote:

50 dk ya kim öle kim kala elektrik 50 kere gitmrzse yzabilirsin :P bunu alınca yanında bide kgk almak lazım

2008 sonlarına doğra sen onu 10 dk olarak hesap et bu teknolojinin hızına yetişilmiyor ama nimetleri gittikçe artıyor.

10 dk demek tek katman için saniyede 42mb demek nasıl yetişecek hdd ben onu merak ediyom

• quote:

Orjinalden alıntı: metinalhan

quote:

Orjinalden alıntı: someone74

quote:

10 dk demek tek katman için saniyede 42mb demek nasıl yetişecek hdd ben onu merak ediyom

Sata2 lerle olmayacağı kesin ama sistemde en yavaş HD ler şu anda Bu sorunu da aşacaklarına inanıyorum.

• bunları biraz beklemek gerek şuanda çok lazım değil.
  • 2 sene sonra bakkalda bile 30$ a satarlar
  • bence 1 sene sonra 100$ olur
  • 500 kusur euro galiba..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.