Şimdi Ara

İlk kez arabam olucak ama karar veremedim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öğrenciyim kıbrısta okuyorum 6-10 milyar arası bi araba bakıoyurum az yakması ve sportif görünümlü olması önemli benim için.. Ne önerirsiniz tavsiyeleriniz varmı ?

araba alırken neye dikkat etmem lazım..

şu 2 araba nasıl sizce

http://www.araba.com/435971.html

http://www.araba.com/549033.html

• arabaları kıbrıstan baksan daha iyi olmazmı
  • bilmemki abi onuda çok düşündüm ama burdan atlayıp gidiyim diyorum orda ya istediğim gibi bulamazsam sen kıbrısa gittin galiba tecrüben varsa ne dersin bu konuda ??
  • bu arabalarla kiz zor kibrista

biras butceni zorlayip bunu alman lazim

saka bir yana kibrista piyasa daha ucuz

burdan goturmek bence gereksiz cunku burdan gotururken yaklasik 400-500 masrafin oluyor sadece oraya arabayi sokmak icin benzin hesabini yapmiyorum...

eger cebine 6-7 milyar koyarsan ikinci el cok gusel bir japon alirsin cunku kibrista japon arabalari oldukcak uygun mesela ornek vereyim;

Toyata Corsa alabilirsin hemde tek kapi sportif ayni zmanda az yakar isini gorur

dersenki dizelde severim ford fiestayi ayni fiyata cektinmi altina 10 milyon benzinle kibrisi dolasirsin

cunku bu arabalar kibrista deger kaybetmiyor 3 sene temiz bakarsin en kotu aldigin fiyatin 1 -1,5 milyar altina satarsin bindiginde yanina kar kalir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aytunkıy -- 15 Temmuz 2007; 1:26:14 >

• Bence sen mazda ya alıştır kendini.Hem araba şeklinde yontulmuş bir kaya kadar sağlam hemde zamanının ne kadar rakibi varsa bozuk para gibi harcar yolda.
  • http://www.araba.com/448219.html (Mazda 323 HB)
    http://www.araba.com/683449.html (Honda CRX 1.6)

Japonlardan şaşma bence iki arabada yılan gibi
  • tigra veya megane coupe olabilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: we[AGRA]

http://www.araba.com/448219.html (Mazda 323 HB)
    http://www.araba.com/683449.html (Honda CRX 1.6)

Japonlardan şaşma bence iki arabada yılan gibi

Kusura bakmayın, sizce bu arkadaşlar ne yapar?

• @Ömer

O fotoğrafı ben de şimdi gördüm, pit stop ekibine benzer bir tavırları var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi we[AGRA] -- 15 Temmuz 2007; 12:00:49 >
  • herkese çok teşekkürler yorumları için ama kıbrısta araba pazarı yok bişey yok denk gelmem lazım bide istediğim arabaya o yüzden soğuk bakmıkmıştım aslında ama olabilri tabi. bide kız için istemiyorum arabayı :9 gerçekten ulaşım çok büyük bi dert kıbrısta bulunanlar bilir ulaşım aracı olarak taksi dışında hiçbişey yok..

neyse önerileriniz güzle gerçekten weagra arkadaşın verdiği Honda CRX 1.6 çoı güzel görüntü olarak ama 1600 motor ve Motor gücü: 136 BG (100 KW) çok fazla değilmi ?? bu araç benzini içmezmi ?

http://www.araba.com/435971.html
    en hoşuma giden bu şuan sizce nasıldır bu ??

bide arça alırken motor gücümü silindir hacmimi önemli etken benzin tüketiminde gerçi kıbrısta benzin ucuz ama lpg gaz yok

• kim dedi birsey yok diye sen neresinde okuyorsun kibrisin...hersene japonyadan 3 yasin uzerindeki arabalar geliyor ve bu artik bir sektor haline geldi dedigin gibi otobus yok kibrista ulasim ya araban olacak yada taksiyle gidecekisn araba sart onun icin piyasa ucuz sen bakma bu gosterdigin arablar tr gencleri tarafindan hor kullanilmis arabalra ama kibrista bilmiyorum araba kullandinmi duz yolda 70 gecmezler cok sakin araba kullnirlar. hiz tutkunlarida 10-15 milyarlik arabaya binmez 25-100 arasindaki celica rx-8 gibi arabalara mod yapar binerler onun icin aile arabalari sakin kullanilmis temiz arablardir sadece parcalari biras pahali olur ama sana masraf cikartmazlar...
  • valla ben magosadayım 2.5 yıldır sokaklarda araçların üzerinde gördün bitek satılık ilanlarını lefkoşada vardır araba pazarı doğru ama gitmiyorum oralara pek..

dier dediğine hiç kıatılmıyorum kıbrıslı gençler şımarık oldukları için hiç bi arabayı düzgün kullnamzlar hız yapmak motoru bağırttırmak onlar için en büyük eğlencedir kıbrısta yaşadıysan yada yaşıyosan bilmen lazım bu adamlar arabayı ihtiyaçtan değil tamamaen hava atmak için alırlar..

neyse konumuz onlar değil bana önerebilceğin araba varmı buralarda acaba ?

mesela buu nasıl

http://www.araconline.com/i/detay.asp?id=068017054051551

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BèRuTTì -- 15 Temmuz 2007; 16:22:39 >

• quote:

hiz tutkunlarida 10-15 milyarlik arabaya binmez 25-100 arasindaki celica rx-8 gibi arabalara mod yapar binerler onun icin aile arabalari sakin kullanilmis temiz arablardir sadece parcalari biras pahali olur ama sana masraf cikartmazlar...

evet dedigi gibi arabalarin uzerinde var ilanlar ve genellikle elden satilir

magosada ama lefkosada galeriler var oralarda gayet temiz arablar

bulabilirsin...

tanimazmiyim tabiki kibrisli gencler hava atmak icin hiz yapmak icin

kullaniyorlar arabalarini ama benin sana tavsiye ettim 7-10 milyarlik

arabalarla degil 25-30 hatta 50-75 milyarlik toyota celica ve

Honda type-r
    larla yapiyorlar onu anladin sanirim 7-20 milyarlik

kucuk motorlu arabalarla ise senin gibi isine evine okuluna gitmek icin

islerini gormek icin kullaniyorlar ve bu arabalar sonucta sakin

kullanildiklari icin temiz oluyorlar... bence burdan goturmene ve masraf

yapmana gerek yok...he dersenki ben ugrasamam arkadas fazla para

veririm kafam rahat olsun gidiside onla yaparim ok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aytunkıy -- 16 Temmuz 2007; 2:21:39 >

• aynen dediğin gibi bildiğin belli bu işleri :)

aslında ordan almak daha mantıklı bende biliyorumda burdan alıp stressiz stressiz gitmek istiyorum 400 ytl masraf olucak ama 150 zaten uçak..

Bakalım artık burdan denk getirisem alırım olmadı ordan bakcaz lefkoşa falan çok zor olucak ama...

Peki burdan lpg li alsam kıbrısta valla hiç dikkat etmedim varmıydı lpg li araçlar için doldurma yeri benzincilerde bi arkadaş yok dedide sanmıyorum bende ama..

Ayrıca kıbrıstan aldıgım aracı yazın falan türkiyeye sorunsuz getirebilirmiyim her girişte para ödermiyim ?

Son olarak araç alırken motor gücümü silindir hacmimi önemli etken benzin tüketiminde ? mazdaların motor gücü yüksek olur geneldede..
  • he burdan alirim dersen masrafina razi olman lazim
    (450 den fazlaya mal olur onu belirteyeyim sadece 350-450 vizeye ve diger masraflara gider + benzin,oda en az 150 falan yakarki oda 1300 motor)

lpg li araci kibrisa sokamazsin orada lpg yasak haliyle doldurma yeride yok

kibristan aldigin araci getirebilirsin tr ye fakat yine biras birseyler birakman gerekecek 6 aylik vize icin ama senin icin tek sorun sagdan direksiyon alidiginda olur, trde zor olur kullanmasi

silindir hacmi onemlidir yakit tuketiminde diye biliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aytunkıy -- 16 Temmuz 2007; 23:57:28 >
  • eyvallah abi çok sağolasın.. lpg li araç sokulmadıgını bilmiyodum çok iyi oldu bunu öğrendiğim.. alacağım araçta lpgyi kullanmasamda araçta olması yasak galiba yani ben benzini kullanıcam dersem olmaz dimi ?

giriş 350 ytl bütün vergiler öğrendim onu benzinde dediğin gibi 150 olur evet. 500 e patladı..
  • buradan araba götürmen pek iyi olmaz çünkü orada sağdan direksiyonlu,kıbrısta alsan türkiyede zorlanırsın birde acaba sağdan direksiyoluya türk plakası alırlarmı bunu öğren,çünkü bende türkiye te gelirken arabamı getiremedim gerekte görmedim çünkü hindistan ile türkiye arası nereden baksan 7000 km sürüyor belkide daha fazladır
  • kardeşim sen kafayımı yedin diye sorcam yanlış anlama ama kıbrısta okuyorum diyosun aracı orda kullancam diyosun peki ne b.k aramaya aracı ısrarla burdan alıyosun...

kıbrıstan almanı şiddetle öneriyorum..
  • teşekkürler arkadaşlar bakıcam dediğiniz gibi olucak herhalde eğer burdan pederin arabayı götürmezsem 2006 opel corsa 1.2 otomatik :)

orta seviyeyi ordan almak daha iyi gibi evet..
  • 2000 model peugeot 106 bulabilirsin
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.