Şimdi Ara

megane coupe hakkında yorum

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
44.113
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar merhaba bu aralar araba alma planlarım var ve 98-99-00-01 model megane coupeleri çok begeniyorum.bu araç ile ilgili düşüncelerinizi paylaşırmısınız.mesela yakıt tüketimi,kronik arıza,parça fiyatları, vb hakkında.ve arka koltuk diz mesafesi nasıl.

bu arada 99 model ile 00 model arasında kaput, panjur,ön far ve gösterge saatinde değişiklik gördüm.bunlar haricinde motorları aynı mı yoksa onda da değişiklikler varmı

yardımcı olursanız sevinirim simdiden teşekkür ederim

• arkadaşım bu arabaların yakıt muhabbeti şehir içi 270 civarı (benzin) zaten 1.6 motor aracın 2000 modeli 13-14 milyar arası buda full olanı hemen hemen yani fikir arıyorsan temiz bir tane bulursan al yedek parca fiyatları hakkında fazla bir bilgim yok kardeş
  • megane-1 1998-2000 arası 8v dir. makyajlı 2001-2003 16v dir.

çok az yakar, çok seri ve sorunsuzdur.

quote:

Orjinalden alıntı: 06MRT06

arkadaşlar merhaba bu aralar araba alma planlarım var ve 98-99-00-01 model megane coupeleri çok begeniyorum.bu araç ile ilgili düşüncelerinizi paylaşırmısınız.mesela yakıt tüketimi,kronik arıza,parça fiyatları, vb hakkında.ve arka koltuk diz mesafesi nasıl.

bu arada 99 model ile 00 model arasında kaput, panjur,ön far ve gösterge saatinde değişiklik gördüm.bunlar haricinde motorları aynı mı yoksa onda da değişiklikler varmı

yardımcı olursanız sevinirim simdiden teşekkür ederim
  • bu arabaları merak ediyorum. Pederle geçen konuşurken üstü açılan arabalar benim hep hayalimdi dedi bana. Sen misin bunu diyen hemen internetten 14 bin'e bi megane cabrio ilanı buldum. peder biraz yan çizdi ama kandırmak lazım bence.

Bilen varsa bu aracın özellikleri artısı eksisiyle yazabilirmi? Şimdiden saygılar.
  • arkası cocuklar ıcın araba super az yakar cok kacar masrafsız al derım
  • arkası süper dar, benimki 1.6 16v, az falan yakmıyor, benzini seven bir motoru var :)
  • 2001 16 v var bende 10 numara bır arac az yakıyor 250 cıvarı ama cok delı gıdıyor emın ol sol serıt senındır
  • phase 1 ve phase 2 arasındaki değişiklikler :

1-Phase 1 in motoru 8v dir phase 2 de 16 v olarak değiştirilmiştir. ( IDE harlç )
    2-phase 1 in 1.6 motoru 90 bg , phase 2 ninki 110 bg güç üretir
    3-phase 1 in erken 2.0 motoru 115 bg, daha sonraları çıkarılan IDE motoru 150bg üretirken Phase 2nin 2.0 motoru 140 bg güç üretmektedir.
    4- Phase 2 nin gösterge paneli beyazdır
    5- Phase 2 2000 yılı sonlarında tekrar makyajdan geçerek deri koltuklar cd changer ve sunroof standart olmuştur. phase 2 nin yan aynaları ayrıca gövde rengindedir. ayrıca 4 hava yastığı ve abs standart olmuştur.
    6- ön ve arka farlar değişmiştir. phase 2 de polikarbon far kullanılmıştır.
    7-arka camlar phase 2 de açılabilme özelliği kazanmıştır hem de elektrikli :)
    8-phase 2 de yol bilgisayarı vardır.
    9-phase 2 nin ön konsolundaki orta havalandırmaların şekilleri ve teyp değişiktir.
    ayrıca phase 2 de gösterişli olması bakımından lastik ebatları da değiştirilmiştir.
    10-erken phase 1 modellerde arka spoiler bile opsiyoneldi :)
    ilk aklıma gelenler bunlar.

• quote:

Orjinalden alıntı: blackcoupe

phase 1 ve phase 2 arasındaki değişiklikler :

1-Phase 1 in motoru 8v dir phase 2 de 16 v olarak değiştirilmiştir. ( IDE harlç )
    2-phase 1 in 1.6 motoru 90 bg , phase 2 ninki 110 bg güç üretir
    3-phase 1 in erken 2.0 motoru 115 bg, daha sonraları çıkarılan IDE motoru 150bg üretirken Phase 2nin 2.0 motoru 140 bg güç üretmektedir.
    4- Phase 2 nin gösterge paneli beyazdır
    5- Phase 2 2000 yılı sonlarında tekrar makyajdan geçerek deri koltuklar cd changer ve sunroof standart olmuştur. phase 2 nin yan aynaları ayrıca gövde rengindedir. ayrıca 4 hava yastığı ve abs standart olmuştur.
    6- ön ve arka farlar değişmiştir. phase 2 de polikarbon far kullanılmıştır.
    7-arka camlar phase 2 de açılabilme özelliği kazanmıştır hem de elektrikli :)
    8-phase 2 de yol bilgisayarı vardır.
    9-phase 2 nin ön konsolundaki orta havalandırmaların şekilleri ve teyp değişiktir.
    ayrıca phase 2 de gösterişli olması bakımından lastik ebatları da değiştirilmiştir.
    10-erken phase 1 modellerde arka spoiler bile opsiyoneldi :)
    ilk aklıma gelenler bunlar.

BIR DUZELTME YAPIYIM IZNINIZLE

FAZ 1 DEKI IKI LITRELIK MOTOR F7R MOTOR OLUP IDE DEGILDIR 150 PS GUC URETIR
    FAZ 2 DEKI MOTOR IDE OLUP (DIREKT BENZIN ENJEKSIYONLU) 140 PS GUC URETIR

PERFORMANSLARI ASAGI YUKARI AYNI OLUP IDE MOTOR DAHA AZ YAKAR

• 2001 model lacivert megane 1cabriolet arabam var.. aracım çok temiz km 100.ooo de fakat bi kaç parça almam lazım. bir adet katlanabilir sağ koltuk veya ön iki koltuk .... sağ kapı orta direğinin üstte bulunan kare şeklinde fitil ve arka bagaj iç kaplaması olan varsa acil bana bilgi versin.. önemle rica olunur...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.