Şimdi Ara

## Samsung'dan Yeni LCD Monitörler: 245BW ve 226CW ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
11.790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Samsung'dan Yeni LCD Monitörler: 245BW ve 226CW ##

Dünyanın en büyük monitör üreticilerinden biri olan Samsung iki yeni LCD monitörü ile tekrar karşımızda. Zira firma hazırladığı 22 ve 24-inç'lik yeni LCD monitörleri 245BW ve 226CW'yu duyurdu. Geniş format ekrana sahip olan LCD monitörlerin detaylarına gelin şimdi birlikte bakalım.

Firmanın hazırladığı 24-inç'lik LCD monitörü Samsung 245BW 1920x1200 çözünürlüğü desteklemekte. 5ms tepki süresi olan 245BW, 1000:1 kontrast oranına ve 400cd/m² parlaklık değerine sahip. Duyurusu yapılan bir diğer model olan 22-inç'lik 226CW modeliyse 1680x1050 çözünürlüğünü desteklemekte. 2ms tepki süresi olan monitör 1000:1 kontrast ve 300cd/m² parlaklık değerine sahip.

Samsung'un hazırladığı iki yeni LCD montörün fiyatları konusunda elimize ulaşan bilgilere göre, yurt dışı için Samsung 245BW'nun $549, Samsung 226CW'nun ise $379'lık fiyat etiketine sahip olacğaı ifade ediliyor.

• harika
    hangisi iyi oyun agirlikli olacak?
    birde ben 2 monitoru bir baglamak istiyorum onun icin ozel goruntu karti almam lazim?
    bilgi icin tesekkurler
  • İnşallah bunlardada A panel S panel muhabbeti olmaz
  • O kadar şikayetten sonra Samsung dersini almıştır herhalde. Bir daha aynı hataya düşmezler inşallah.
  • süper
  • bu geniş ekranları widescreenleri pek tutmuyorum.
  • 226 cw oyuncuların yeni gözdesi olabilir.
  • 245BW full hd mi....
  • quote:

Orjinalden alıntı: STRIPES

245BW full hd mi....

Full full fusfull 1920x1200
  • 226 cw yi hemen alın yoksa kafanız karışır A-C-S-F-G-M her an çıkabilir

245bw TN panel yurtdışında satılıyo zaten avrupada 550 euro gib bizde ne olur kim bilir ....

24"lere extra vergi var %10 gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0924579C4 -- 15 Temmuz 2007; 0:32:45 >
  • gerçek 1000:1 mi gerkeç 2ms mi gerçek panelmi? bu monitör gerçekmi

sözkonusu samsung olunca sorgulamak gerekiyor ..
  • arkadaşlar ben 226BW kullanıyorum ve çok memnunum. bilgisayar analogdan bağlı ve ps3'te dijitalden bağlı. 720p'de ps3'ü kullanıyorum. ve aynı anda hem PC'yi hem PS3'ü açıp monitördeki tek bir tuşla aralarında geçiş yapabiliyorsunuz. tabi monitörlerin doğasi gereği 22"lerin 1680*1050 optimum çözünürlüğünü 720p çalıştırınca bir görüntü kaybı oluyor (ben yine de dehşet memnunum PS3 performansından). Ama eğer bu yeni 24 inçlik versiyonu alırsanız bence konsollar açısından en ucuz ve güzel ekranı almış olursunuz ve görüntü kaybı da olmaz. ben kesinlikle tavsiye ederim. hatta bu haberi okuyunca acayip içim sızladı. keşke bekleyip 24 alsaydım diye...
    Malum bir de benq'un var 1200$'a 24". ama bu samsung FX'in de dediği üzere 500 küsür dolar. Bence alabiliyorsanız alın ve monitörün PC oyunlarındaki performansını hiç dert etmeyin. Ben 226'da 800*600 çöazünürlükte diablo 2 bile oynadım. inanın bir sıkıntısı yok.

• bu monitorlerle ilgili hdmi baglantilarla ilgili bilgi varmi
  • Arkadaşlar bu monitörde HDMI girişi olduğunu hiç sanmıyorum. Çünkü monitör 226 modelinin 24"e ve çözünürlük olarak ta 1900X1200'e çıkarılmış versiyonu. Zaten HDMI girişli olanlar (ki bildiğim bir tek benq FP241VW var) 1000$'ı aşıyor.
  • e ne yapıcam şimdi ben 226bw düşünüyodum bu çıktı buda biraz tuzlu...
  • quote:

Orjinalden alıntı: MaGeSuKo

İnşallah bunlardada A panel S panel muhabbeti olmaz

Olsa ne olacakki, Türkiye'ye gelen modeller belli. Ayrıca iki panel arasında öyle gözle bakıldığında seçilen bir fark yok. Ayrıca bu s ve a panel durumu bir bardak suda fırtına çıkartmaktan farksız oldu ben A panel kullanıyorum. Oldukça memnunum ayrıca bir Allahın kulundan da memnun değilim diyen olmadı boşuna polemiğe gerek yok bence sonuçta oldukça tatmin edici bir görüntü kalitesine sahip. Her Alacak olanlara şimdiden hayırlı olsun.

• Bunlar L panel olacakmış ama Ü panel ya da Ş paneli beklerseniz, elinizdek K panel notebookla beraber Y panel alınabiliyormuş. Eğer K panel notebook u vermem diyosanız X panelli veiyorlarmış...Aman ha paneller çok çok çok önemli sakın atlamayın!
  • 226 CW nin BW den fazla bir özelliği yok zannedersem..O yüzden 226 BW düşünen arkadaşlar alsınlar bir tane..Ama 24 inç modeli full HD de olduğu göz önüne alınırsa harika bir seçenek..
  • a c ve s panel konusunda teknik olarak farklar olduğu belli iken kullanıcı bunu bir sorun olarak görmüyorsa söylenecek fazla bir söz yok. ama kullanıcı s panel kullanmak istiyorken üretici firma ürün etiketlerinde tüketiciyi "şaşırtacak" değişiklikler yapıyorsa bu tartışılacak bir meseledir. ha bu yeni modeller Türkiye'ye gelir mi ayrı mesele. maalesef forumlarda ki son okuduklarım ışığında bende bıraktığı intiba; bir c a s panel gibi bir kurnazlığı bulduğu takdirde vitrinlerde yer alacağı yönünde. tabii bu konuda samsung u tek başına suçlayamayız. yaptıkları diğer firmaların bizi nasıl gördüklerine üzücü bir örnek.
  • samsungun moniteörleri güzel fiyatlarda fena deyil ama yinede fena yaw ama çok süper görünüyo
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.