Şimdi Ara

Toyota Corona Tavsiye edermisiniz?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
4
Favori
123.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 10.000 YTL bütçe ile bir aile otomobili almak istiyorum.
    (bu parayıda kredi ile tamamlıyorum.daha yukarı çıkamam)

2-3 haftadır araştırıyorum.

Toyota CORONA GLİ var 2.0 motorlu

birçok kişi alma diyor ama bütçem bu kadar.
    8.000 YTL verecek adam ustaya da göster diyor.
    2 sahibiymiş. Bütün aksamlar çalışıyor.
    birde sıralı tüp olayına girersen..

vergi dezavantıjına rağmen alınır mı?
    Alırken dikkat etmem gereken yerler neresi?
    Siz tavsiye edermsisin?
    Artıları eksileri nelerdir?

Şimdiden Çok teşekkürler.

• Arkadaşım yunus2003 arkadaşın dediği gibi 92-93 vectra al. Sonra da gör Toyota'nın ne kadar sağlam araba olduğunu. Eğer masrafı bir kere yapıp uzun zaman bineceksen kesinlikle Toyota. Yok ben devamlı masraf yapmak istiyorum, ustalarla ahbap olmak istiyorum dersen tercihini Vectra'dan yana kullan. Şimdiden hayırlı olsun...
  • Gerçekten çok sevdiğim arabalardan biridir Corona... Düşük modeline rağmen donanım namına baya dolu bir araba. Oturaklı, geniş... Tüketimi de 2.0 için gayet makul,bildiğim kadarıyla sağlam ve sorunsuz da... Performansı şu anki 2.0 ların çoğunda yok,vergi içinde eski olacağı için zaten zorluk çıkartmaz diye düşünüyorum... Bence temiz,kazasızsa al derim...
  • Aslında satılmaması veya elimde kalması önemli değil nedenmi. Bu aracı 8000 ytl alsam ve 2-3 yıl sonra 7.000 YTL satsam bence zarar değildir. ve satılırda. Bindiğime sayarım sadece.

Tek korktuğum parça ve usta bulabilirmiyim korkusu.

birde bu aracın 1994 ve 1995 yıllarında çıkmış. ikinci el veya hurdacılarda da parçaları olmayabilir.
    tek düşüncem budur.
  • kardeş yedek parça sorunu yaşarsın! toyota corona kullanmadım ama gerek corona gerek carina gerekse kedi gözü corollalar 2 yıl seri üretime girip sonradan üretimleri sonlandırılan araçlardır! ben sizin yerinizde temiz 2000 motor 92-93 model opel vectra alırdım!
  • Arkadaşım yunus2003 arkadaşın dediği gibi 92-93 vectra al. Sonra da gör Toyota'nın ne kadar sağlam araba olduğunu. Eğer masrafı bir kere yapıp uzun zaman bineceksen kesinlikle Toyota. Yok ben devamlı masraf yapmak istiyorum, ustalarla ahbap olmak istiyorum dersen tercihini Vectra'dan yana kullan. Şimdiden hayırlı olsun...

• quote:

Orjinalden alıntı: demir_mert

Arkadaşım yunus2003 arkadaşın dediği gibi 92-93 vectra al. Sonra da gör Toyota'nın ne kadar sağlam araba olduğunu. Eğer masrafı bir kere yapıp uzun zaman bineceksen kesinlikle Toyota. Yok ben devamlı masraf yapmak istiyorum, ustalarla ahbap olmak istiyorum dersen tercihini Vectra'dan yana kullan. Şimdiden hayırlı olsun...

katılıyorum
  • Peki ustatlar.

Corona ve Carinanın parçaları yada ilaveten Avensis parçaları birbirine uyarmı nede olsa serinin devamı niteliğinde.
  • tabiiki toyotanın sağlamlığı ve konforunu başka araçlarla kıyaslamak atla eşegi birbiriyle kıyaslamak gibi olur! arkadaş yedek parça açısından sıkıntı yaşayabilir düşüncesindeyi yoksa halen kullandığım ve memnun olduğum toyotayı karalamak gibi kastım olamaz!
    quote:

Orjinalden alıntı: demir_mert

Arkadaşım yunus2003 arkadaşın dediği gibi 92-93 vectra al. Sonra da gör Toyota'nın ne kadar sağlam araba olduğunu. Eğer masrafı bir kere yapıp uzun zaman bineceksen kesinlikle Toyota. Yok ben devamlı masraf yapmak istiyorum, ustalarla ahbap olmak istiyorum dersen tercihini Vectra'dan yana kullan. Şimdiden hayırlı olsun...
  • Teknik özelliklerini bilen var mı?
  • walla bende aradım ama bulamadım.

biryerlerde coronanın 136 beygir carinanın 126 beygir olduğunu okumuştum.
    Corona japon Carina Avrupa üretimiymiş.

Teknik özelliklerini bilen varsa gönderebilirmi?
    ebatları-bagaj hacmi-motoru-BG bilmek isteriz..
  • Bulabildiğim bilgi bu; bende araştırıyorum.. hala
    aracı alıp almamakta kararsızım dertsiz başıma dert almak istemiyorum.

Toyota'nın Carina ve Corona üretimleri taban olarak aynı otomobiller. Tek farkları Corona'nın Japon asıllı Carina'nın ise Avrupa üretimi olması. Hatta Carina E'deki "E" harfi "Europe" yani "Avrupa" anlamındadır. Bu araçları 1995 ve 1998 yılları itibarı ile incelersek emisyon kurallarının gerekleri olarak motor güçlerinde yeni modellerde güç kaybına şahit oluruz. Bunun dışında genel olarak incelendiğinde aynı olan bu iki aracın bazı makyaj farklılıkları dışında bir farkları yok. Bazı yayın organlarında gücü 133 HP olarak da yayınlanan 1996 öncesi Corona GLI üretimlerinin gücü Japon JIS normunda yayınlandığı için daha güçlü gözükse de JIS ile ECE farklılıkları eşitlendiğinde aynı motor oldukları meydana çıkar.

• Onno ustaya sormuşlar

1994 model Toyota Corona, 1998 model Toyota Carina, 2000 model Toyota Avensis. Bu otomobilleri karşılaştırırsanız çok mutlu olurum.

Onno usta demişki

Toyota bilindiği üzere dünyanın en önemli otomobil firmalarından biri. Özellikle mekanik olarak sorunsuzluğuyla tanınan Toyota'nın 1994 model Corona, 1998 model Carina ve 2000 model Avensis tipleri hakkında bir yorumda bulunmak gereğini görmüyorum çünkü hepsi de birbirlerinden kaliteli ve özel üretimler.
  • 94 civarı modellerdeki 2 litrelik motorun 126 beygir olduğunu biliyorum. Tüketim değeri de fabrika verisi 5.8/8.5(şehirdışı/şehiriçi) gibi bişeydi yanlış hatırlamıyorsam. 0-100 hızlanması 9 sn civarı, 180-190 rahat görüyor sürat olarak da 160 dan sonra iliginç bir titreme beliriyordu ama bu benim kullandığım araca özgü olabilir,modele bok atmak istemem...
  • acaba teknik verileri bu mudur??
    113 HP gösteriyor burda..

http://www.motorsporlari.net/car/tech_spec.asp?specID=13904&make=Toyota
  • Bunlar cılız diye tabir edilen bir önceki kasanın verileri... 91-92 civarı olanlar...
  • corona alınır ya..

• quote:

Orjinalden alıntı: mvasik

corona alınır ya..

bencede...

İsmi bile anlamlı
  • benim dediğim model alt resimdeki..

birde benim sormuştum ama,

Corona ve Carinanın parçaları yada ilaveten Avensis
    parçaları birbirine uyarmı nede olsa serinin devamı niteliğinde.

Nihayetinde hepside 2000 Motor.
  • alt resimdeki 126hp ben ikisini de denedim zaten alttaki her yönüyle daha iyi sonuçta daha da yeni model nasıl olsa. parça konusunda ben neden olmasın diyorum sonuçta seri üretim maliyet düşürmek için çoğu parça ortak kullanılır...
  • Corona, tasarımı hâlâ demode olmamış nadir araçlardandır. Donanım seviyesi de döneminin çok üstündedir. Carina'nın ise biraz yüksek olması nedeniyle virajlarda pek başarılı olmadığını biliyorum.
    Ama daha eski olmasına rağmen Corona, o fiyata alınır.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.