Şimdi Ara

## Windows Vista İçin ForceWare 162.22 Beta Sürücleri Hazır ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Windows Vista İçin ForceWare 162.22 Beta Sürücleri Hazır ##

Nvidia'nın Windows Vista'ya yönelik olarak hazırladığı Forceware 162.22 sürüm numaralı BETA sürücüleri ortaya çıktı. GeForce 6, 7 ve 8 serisi ile uyumlu olan yeni sürücü ile gelen bazı yenilik ve iyileştirmeler şu şekilde,

- DirectX 9, DirectX 10, ve OpenGL'e yönelik olarak tek kart ve SLI desteği
    - Los Planet'a yönelik arttırılan uyumluluk
    - Yeni eklenen "Resize the HDTV desktop" opsiyonu
    - Farklı oyunlara yönelik çeşitli iyileştirme ve geliştirmeler

Not: Eğer sisteminizde Nvidia'nın nTune yazılımı yüklü ise sürücleri kurmadan önce kaldırmanız ve sürücüleri kurduktan sonra tekrar yüklemeniz öneriliyor.

Nvidia'nın Forceware 162.22 Beta sürücülerini indirmek için,

- ForceWare 162.22 32-bit

- ForceWare 162.22 64-bit

• edit : dl linkini bidaha vermişim teşekkür ediyim bu sefer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ManitoN -- 12 Temmuz 2007; 2:47:52 >
  • Ya kanka sen uyumuyormusun. Gecenin bu saatinde haber giriyorsun.

Allah gözlerine derman versin , seni başımızdan eksik etmesin inşallah.

Emeğine sağlık.
  • sabah 5 te konu açtığı olmuştur hocamızın. emeğine sonsuz teşekkürler.
  • FX57 senden ilk defa hızlıyım çünkü 163.11 beta sürücüleri de hazır

Vista 32-bit 163.11 BETA RELEASE

Vista 64-bit 163.11 BETA RELEASE

FX57 bu driver ları da yayımlasana haberlerinde belki bir ihtiyacı olan vardır 163.11 çıktı işte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reason666 -- 12 Temmuz 2007; 15:00:01 >

• bısey sormak ıstıyorum.herkes bı anakart onderdıgı zaman hep asus gıgabyte abıt falan onerıyor.bu ıntelın kendı anakarttları nasıl.nede osla aynı fırma cpu uretıyor.sızce daha ıı olmazmı ıntel ıslemcı alan bır ınsan ıntel anakart alsa daha performanslı olmaz mı.kıme sorsam ıntel anakartları o kadar ıı degıl dıyorlar.

bıraz bılgısı olan varsa benımle paylassın lütüfen
  • walla ne diyim bu saatte yayın sağol fx-57
  • Bu arda 162.22 nin release note larını okuyorum COh un DX10 modunu optimize edebilmiş en sonunda NVIDIA ççünkü bu optimizasyon eksikliği onu ATI karşısında yapay bir zayıflıkta gösteriyordu bakalım sürücüler durumu ne yapmış...

8800GTX ile LOST PLANET in crash i bitirilmiş.

LOST PLANET için driver performans optimizasyonları güçlendirilmiş.162 serisiyle NVIDIA nın LOST PLANET da ciddi bir performans artışı yakaladığını da belirtmek isterim kendim 162.15 i(o sorunlu olduğu söylenen sürücüyü) kullanıyorum ve 158 sürücüsüne göre 3-5 FPS lik bir artış ve min FPS de yükseliş gözlemledim

Bu performans artışı daha da ileriye götürülmüş ve COH da yapılması gerkeen optimizasyon en sonunda yapılmış umarım bu iyi bir cevap olur NVIDIA nın DX10 performansını test edenlere ancak onalr bu beta sürücüleir kullanmayacaklardır halbuki NVIDIA beta sürüclerle DX10 performansını %20 kadar artırmış durumda WHQL çıkınca daha iyi anlaşılır sanırım.

Yani sözün özü

Bu driver LOST PLANET ve COH DX10 da performans artışını garantilemiş tabi nasıl bir artış bilinmez ancak 162 serisiyle ilk gelen artışlar hep güzel yüz güldürücü cinstendi...

Kendi yorumumdur herkese saygı duyarım ve yorumuma da saygı duyulmasını beklerim.

• İntel anakartlara iyi denmemesinin sebebi biosunun 2 sayfadan oluşması

Şaka bir yana intel anakartlar kaya gibi sağlam ve stabildir.Ömürlüktür.Buraya kadar kimsenin itirazı olacağını zannetmiyorum..

Ama forumdaki arkadaşlarımın ben de dahil olmak üzere büyük çoğunluğu anakartta farklı özellikler arıyoruz...

Örneğin OC yeteneği ! Ki intel bunu anakartlarına koymuyor ! Ayrıca diğerlerine oranla çok daha fazla ısınıyor intel anakartlar...

ama sen hafta sonları halim,hafta içleri selim bir vatandaşsan ve bilgisayarı sadece işim görülsün,başıma sıkıntı yaratmasın diye kullanan bir arkadaşsan,git kendine intel anakart al,ölene kadar kullan derler

• fx57 ya sen kaç para maaş alıyosun yaa bu saate bu haberleri giriyosun valla merak ettim hakkını veriyolarmı bari
  • quote:

Orjinalden alıntı: Lazm_Track

İntel anakartlara iyi denmemesinin sebebi biosunun 2 sayfadan oluşması

Şaka bir yana intel anakartlar kaya gibi sağlam ve stabildir.Ömürlüktür.Buraya kadar kimsenin itirazı olacağını zannetmiyorum..

Ama forumdaki arkadaşlarımın ben de dahil olmak üzere büyük çoğunluğu anakartta farklı özellikler arıyoruz...

Örneğin OC yeteneği ! Ki intel bunu anakartlarına koymuyor ! Ayrıca diğerlerine oranla çok daha fazla ısınıyor intel anakartlar...

ama sen hafta sonları halim,hafta içleri selim bir vatandaşsan ve bilgisayarı sadece işim görülsün,başıma sıkıntı yaratmasın diye kullanan bir arkadaşsan,git kendine intel anakart al,ölene kadar kullan derler

Hocam buyur intel anakart derken?

Yanlış bölümde miyiz acaba donanımhaber labirentinde kayıp mı olduk

• quote:

Orjinalden alıntı: reason666

Bu arda 162.22 nin release note larını okuyorum COh un DX10 modunu optimize edebilmiş en sonunda NVIDIA ççünkü bu optimizasyon eksikliği onu ATI karşısında yapay bir zayıflıkta gösteriyordu bakalım sürücüler durumu ne yapmış...

LOST PLANET için driver performans optimizasyonları güçlendirilmiş.162 serisiyle NVIDIA nın LOST PLANET da ciddi bir performans artışı yakaladığını da belirtmek isterim kendim 162.15 i(o sorunlu olduğu söylenen sürücüyü) kullanıyorum ve 158 sürücüsüne göre 3-5 FPS lik bir artış ve min FPS de yükseliş gözlemledim

Bu performans artışı daha da ileriye götürülmüş ve COH da yapılması gerkeen optimizasyon en sonunda yapılmış umarım bu iyi bir cevap olur NVIDIA nın DX10 performansını test edenlere ancak onalr bu beta sürücüleir kullanmayacaklardır halbuki NVIDIA beta sürüclerle DX10 performansını %20 kadar artırmış durumda WHQL çıkınca daha iyi anlaşılır sanırım.

Yani sözün özü

Bu driver LOST PLANET ve COH DX10 da performans artışını garantilemiş tabi nasıl bir artış bilinmez ancak 162 serisiyle ilk gelen artışlar hep güzel yüz güldürücü cinstendi...

Kendi yorumumdur herkese saygı duyarım ve yorumuma da saygı duyulmasını beklerim.

Kardeş birşey soracağım ama yanlış anlama.Kötü bir amacım yok...Nvidia fanatikliği var mı ?Sadece soruyorum...Çünkü ortaya güzel testler koyuyorsun forumda,işe yarar,son kullanıcı testleri...

yukarıda bir arkadaş intel anakart için sormuştu da ona yanıt vermek amacı ile Cengiz_1983 arkadaşa idi yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EmirogluBilal -- 12 Temmuz 2007; 4:20:52 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Lazm_Track

quote:

Orjinalden alıntı: reason666

Bu arda 162.22 nin release note larını okuyorum COh un DX10 modunu optimize edebilmiş en sonunda NVIDIA ççünkü bu optimizasyon eksikliği onu ATI karşısında yapay bir zayıflıkta gösteriyordu bakalım sürücüler durumu ne yapmış...

Yani sözün özü

Kardeş birşey soracağım ama yanlış anlama.Kötü bir amacım yok...Nvidia fanatikliği var mı ?Sadece soruyorum...Çünkü ortaya güzel testler koyuyorsun forumda,işe yarar,son kullanıcı testleri...

yukarıda bir arkadaş intel anakart için sormuştu da ona yanıt vermek amacı ile Cengiz_1983 arkadaşa idi yani.

Dedim ya NVIDIA fanatikliği yok ama NVIDIA nın da ATI nin de bence üstün olduğu taraflar var ve şu anda NVIDIA DX10 un eziği DX9 un kralı gibi gösteriliyor ama DX10 da ezik değildir DX9 da da kral değildir bunu demeye çalışıyorum yani NVIDIA 158.45 den sonra WHQL driver çıkartmadı ve çıkardığı betalar da DX10 da çok ciddi performans artışı getirdi ve getirmeye devam ediyor ama testlerde beta olmalarından dolayı kullanılmıyor ve ATı tarafından sanki tokat manyağıymış gibi gösteriliyor ve ben buna katlanamıyorum.

DX9 da hep ati yi sevmiş sayısız kartını kullanmışımdır.X300 ündne tutun da X1300pro suna X1600pro sundan XT sinden tutun X1900GT sine kadar birçok DX9 kartını kullanmış ve DX9 da ATI yi tek geçmişimdir anak DX10 da NVIDIA nın son kullanıcıya yaptığı hizmeti kimse yapmadı hele ki sürücülerle adamlar kendilerini aştılar ancak piyasada COJ un ce COh un ATI optimizasyonlu olduğu bilinmesine rağmen görmezden gelinip sanki NVIDIA kartlar DX10 da buruk bir tablo çizermiş gibi gösteriliyor ve buna dayanamıyorum.Testlerimi beğendiysen ne mutlu bana.

Testlerimde özellikle 162.15 sürücüsünü kullanıp LOST PLANEt da 1152x864 çözünürlüğünde inanılmaz akıcı bir oyun oynuyorum DX10 modunda ve NVIDIA sürücülerle kendini en az %30 geliştirdi şimdiden diyorum(en azından mainstream kısmında durum böyle high veay low end leri bilmiyorum ama) beta sürücüler ciddi katkılar getirdi deneyen bilir WHQL sürücülerinin üstünden bir kamyon sürücü geçti ve bu betaların performans getirileri çok büyük düzeyde ancak bu görmezden geliniyor aman ezik nvidia aman beter nvidia ati forever gibisinden yorumlar yapılıyor ve bu yorumları acımasız buluyorum nvidia tabiri caizse bir tarafını yırtıyor innaılmnaz sürücüler geliştiriyor bakın obliviondan beri ben bu kadar başarılı sürücüler görmedim ati de sadece chuck patch vardı başka hiç hatırlamıyorum böyle büyük atılım sayılabilecek birşey ama nvidia beta sürücülerle o kadar derindne geliyor ki yani şu anda kendi sistemimle yaptığım beta sürücülü testler sonuç olarak çoğu sitede extreme sistemlerle yapılan test sonuçlarının önünde yer alıyor

ATI nin de NVIDIA nın da fanatikliği yok bende hayır.Ama şu da bir gerçek ki ATI bunca zaman yaydı yaydı iki kart çıkardı diye kral olmadı.Çıkardığı kartlar adaletsiz testlere sokuluyor ve NVIDIA yı geçiyormuş gibi gösteriyor ancak elimizde şu anda DX10 ile ilgili NVIDIA nın başarılı olduğu LOST PLANET oyunu da dahil olmak üzere hiçbir veri hiçbir test yok denilebilir.

Ancak şu da bir gerçek ki bu 163 serisi muhtemelen 165 olarak WHQL çıkar ve çıktığı zaman da ortalık kasıp kavrulacaktır.

Bakınız NVIDIA 162.22 ile COH için de optimizasyon yapmış sonuçları çok merak ediyorum şahsen ne gelecek diye düşünmeden edemiyorum...

• tarafsızlığına saygı
  • arkadaşlar başka bir site yokmu driverları indirmek için buraya üyelik gerekiyor

edit buldum arkadaşlar çekmek isteyenler:
    http://us.download.nvidia.com/Windows/162.22/162.22_forceware_winvista_32bit_international.exe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NoDRaC -- 12 Temmuz 2007; 12:04:41 >
  • Ben NVIDIA Fanatiğiyim.NVIDIA dan AYRILMAM!!!ATI nin HD 2900XT sini geçen bir 8800 GTS var yani 2900 XT alacağına Sparkle Calibre 8800 GTS al KARLI ÇIK!!!!!!8800 Ultra'ya da gerek yok çünkü 8800 GTS nin 8800 Ultra'yı geçen 2 kat hızlı (1800Mhz) Versionu var!!!Ben 8800 GTS Calibrenin kesinlikle yeteceğini düşünüyorum.
  • "Yeni eklenen "Resize the HDTV desktop" opsiyonu" denilen geliştirme acaba daha önce açtığım başlıkta belirttiğim sorunuma çare olabilirmi?

http://forum.donanimhaber.com/m_15749421/tm.htm
  • quote:

Orjinalden alıntı: Sajuuk

Ben NVIDIA Fanatiğiyim.NVIDIA dan AYRILMAM!!!ATI nin HD 2900XT sini geçen bir 8800 GTS var yani 2900 XT alacağına Sparkle Calibre 8800 GTS al KARLI ÇIK!!!!!!8800 Ultra'ya da gerek yok çünkü 8800 GTS nin 8800 Ultra'yı geçen 2 kat hızlı (1800Mhz) Versionu var!!!Ben 8800 GTS Calibrenin kesinlikle yeteceğini düşünüyorum.

8800GTS nin default veya OC lu olarka fabrikaca üretilmiş bir hali ultrayı geçemez dostum yanlışın var hçbir fabrika kartına voltmod yapıp bellek voltajını da artırıp standart soğutucudan başka birşey takamadığı kartına bu eziyeti edip çok yüksek RMA dönüşü riskini göze alamaz...

• 162.18 sürücüleriyle dün lost planet denedim biraz, normalde gölgeyi full e aldığım zamna çıkan ilk eşşek kadar olan yaratıkta ayarlar oynanabilir seviyede değil falan diyordu ama bu sürücülerle 2 bölüm geçtim 16 ya falan düştü frame ama hiç o hatayı vermedi ama hala high shadow mantıksız... çünkü cidden hiç birşey değişmiyor..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Leopar

162.18 sürücüleriyle dün lost planet denedim biraz, normalde gölgeyi full e aldığım zamna çıkan ilk eşşek kadar olan yaratıkta ayarlar oynanabilir seviyede değil falan diyordu ama bu sürücülerle 2 bölüm geçtim 16 ya falan düştü frame ama hiç o hatayı vermedi ama hala high shadow mantıksız... çünkü cidden hiç birşey değişmiyor..

Yani...

NVIDIA nın yaptıkları hala yok sayılıyor driver lar ile şu anki atinin en son beta driver larıyla test ederken nvidianın 1.5 ay önce çıkardığı 158x22 ile testler yapılıyor sonra ortada bir sorun varmış gibi görünüyor yanlış bunlar...

DX10 un şu arifesinde herşeyin son versiyonu ile test yapılmalı...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.