- x
KAPORTA DA GÖÇÜK
22 Cevap3741 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

153 Mesaj
11 Temmuz 2007; 23:30:19 

arkadaşlar bu gün bahçede top oynayan çocuklar arabaya top çarptırmış top sol arka kapının tam kol hizasındaki kıvrım çizgisinden hafif göçmüş direk bakınca belli olmuyo ama ışık altında ve yandan belli oluyo bu göçüğü servis yapabilirmi benim servisim akdemir çınarlı arabanın garantisi devam ediyo kasko hiç delinmedi sizce ne yapmalıyım ..foto koyacaktım koyamıyorum bununda nedenini bilmiyorum....teşekkürler

2006 Toyota Corolla Sedan 1.6

127 Mesaj
11 Temmuz 2007; 23:32:31 

geçmiş olsun...
servis halleder merak etme, ama garanti kapsamaz..
ya kaskondan yaptırıcan ya da cebinden...
tekrar geçmiş olsun...

153 Mesaj
11 Temmuz 2007; 23:33:46 

eyvallah kardeşim

348 Mesaj
12 Temmuz 2007; 9:04:09 

quote:

Orjinalden alıntı: murattanhu

geçmiş olsun...
servis halleder merak etme, ama garanti kapsamaz..
ya kaskondan yaptırıcan ya da cebinden...
tekrar geçmiş olsun...

yani...! başka bir seçenek yok.

2009 Citroen C5 III 1.6 16V

432 Mesaj
12 Temmuz 2007; 9:33:52 

eger kaskonun mini hasar diye bir olayı varsa ve göcük yer fazla büyük değilse kaskonun anlaşmalı yerinede yaptırabilirsin hemde kaskon delinmeden yapıyorlar bu işi. Mini hasar olup olmadıgını poliçende yazıyorlar benimki başak sigortaydı onda böyle bir şey vardı.

2034 Mesaj
12 Temmuz 2007; 12:52:08 

İzmir'de Autoking var mı bilmiyorum. Eğer varsa aracını oraya götürmeni tavsiye ederim. Ufacık bir göçük için komple parça boyatmana ve kaskonu deldirmene hiç gerek yok...

277 Mesaj
12 Temmuz 2007; 15:23:01 

quote:

Orjinalden alıntı: demir_mert

İzmir'de Autoking var mı bilmiyorum. Eğer varsa aracını oraya götürmeni tavsiye ederim. Ufacık bir göçük için komple parça boyatmana ve kaskonu deldirmene hiç gerek yok...

var dostum alsancakta , bu işleride çok iyi yapıyorlar MIŞ !!! mış diyorum zira öyle bir fiyat söylüyorlar ki koşa koşa servise gidiyorsun :(

3199 Mesaj
12 Temmuz 2007; 15:26:39 

vakumla düzeltiliyor çok fazla tutacağını sanmıyorum.

Çıkarım Senle Her Yola Toyota...

Toyota
Gitti, Mercedes Geldi...

>>TIKLA<<

218 Mesaj
12 Temmuz 2007; 20:56:45 

kakoyu hiç bozma wakumla yaparlar herhalde bizim clio nun da kapısını çökertmişti herifin biri koşarak çarptı arabaya wakumla halletmiştik ama yine de küçük bir damar kalıyor
sakın içerden fln düzelttirme bozarlar

400 Mesaj
12 Temmuz 2007; 21:01:26 

babam kaporta boya ustası,biz de bile var vakum cihazından
hiç sorun olmaz,boya moya istemez.

2001 scenic rxt otomatik
atiker lpg-144000 km

432 Mesaj
13 Temmuz 2007; 0:06:45 

quote:

Orjinalden alıntı: synax1234

var dostum alsancakta , bu işleride çok iyi yapıyorlar MIŞ !!! mış diyorum zira öyle bir fiyat söylüyorlar ki koşa koşa servise gidiyorsun :(

evet alsancakta var arkadaşımın kaskosunda mini hasar indirimi diye belirtiyordu benimkindede var ben kullanmadım ama arkadaşım gitti poliçede yazdıgından dolayı ücret vermedi eger poliçede yazıyorsa çok güzel bir imkan yoksa pahalı oldugunu oda soyledi...

153 Mesaj
13 Temmuz 2007; 18:26:19 

arkadaşlar teşekkür ederim hepinize .. bu gün servisi aradım görmeden bişey söylemek mümkün deyil diyorlar fakat kapı sacının arkasında besleme sacı varmış ayrıyeten döşeme sökülür ve büyük ihtimalle kapı boyanır diyorlar ....bu alsancakta bahsettiyiniz yerin iletişim adresi telefonu veya adresini bilen varsa yazarsa sevinirim orayla bi görüşeyim olmazsa..

153 Mesaj
13 Temmuz 2007; 18:28:33 

kasko akdemirde yaptığım kasko aksigorta mini hasar diye bişey yok .

1078 Mesaj
13 Temmuz 2007; 21:56:28 

dortum bende de ona benzer bir sorun vardı.150 ytl tutan boya masrafını
kaskodan karşıladık.Hasarsızlık bozulmaz dediler.Ama kasko bittiğine
hasarsızlığın bozulmuş olduğunu gördüm ve tekrar indirimsiz kasko yaptılar
ve boya parasından fazla bir paraya mal oldu.Eğer az bir para tutacak ise
cebinden yaptır bence.Sonra benim gibi kasko bitiminde süprizlerle karşılaşabilirsin

LG G2,Sony 40HX850 Samsung 32C650,Atlanta Hd Box,Samsung , F200 EXR,HP Pavilion,Yamaha Recevier,Yamaha Or300tr Klavye,Sony Sound Sistem

4075 Mesaj
13 Temmuz 2007; 22:48:59 

bu gibi durumlarda hasarın durumunu görmeden yapılacak her türlü yorum yanlış olacaktır..eğer ilgili bölümün fotoğrafını(yandan çekilmiş bir foto olsun..cepheden çekilen fotolar yanıltıcı olur..)verebilirseniz kesin bir yorum yapılabilir..kaportada vakuma müsait yer vardır müsait olmayan yer vardır..bahsettiğiniz yer anladığım kadarıyla kaportanın kıvrım yaptığı bir yer..bu noktalarda vakum işlemi boya çatlamasına yol açabilir..

Her zaman doğruyu söyle; ne dediğini hatırlamak zorunda kalmazsın...

190 Mesaj
14 Temmuz 2007; 1:44:18 

Merhabalar aynı durum bende de söz konusu.. ütü izi gibi olan kapı üstü çizgisinin hemen üstünde ufak bir göçük var. servise gittim vakum ve içerden düzeltme kesinlikle olmuyor( ütü izinden dolayı) Türbülansın dediği gibi o kısım burkulma bölgesi olduğundan dolayı vakuma uygun değilmiş detaylı kaporta boya işlemi gerekiyor. bu da orjinallği bozacak haliyle. bu yüzden bence en iyi çözüm nazar boncuğu deyip elletmeden binmeye devam...

153 Mesaj
15 Temmuz 2007; 0:01:10 

arkadaşlar bu gün aliağada aynı sorunu olan biriyle tanıştım adam autoking te yaptırmış alsancakta hiç belli olmuyo aynı orjinal dedi arabayı görmedim küçük göçüklerde kesin çözüm diyo ben kararımı verdim autokinge gideceğim ama bu aralar hiç boş vaktim yok birde araya tatil falan girecek ekim gibi yaptırırsam buraya sonucu mutlaka yazarım ....fotoya gelince foto konulmuyo bunun nedenini bilmiyorum tekrar deneyeceğim koyabilirsem mutlaka koyarım

153 Mesaj
15 Temmuz 2007; 0:07:07 

evet tam bhsettiyiniz yerde ütü çizgisinin üzerinde orası vakum olmazsa arkadan masaj yaparak düzeltiriz dedi autoking .servis kapıyı boyamak lazım falan dedi ama serviste görmedi daha ..foto koymaya çalışıyorum

local://upfiles/312103/BCD92078C6A94B29AAD7E582B853B695.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 35cakrep35 -- 15 Temmuz 2007; 0:48:29 >

3199 Mesaj
17 Temmuz 2007; 2:15:40 

quote:

Orjinalden alıntı: 35cakrep35

evet tam bhsettiyiniz yerde ütü çizgisinin üzerinde orası vakum olmazsa arkadan masaj yaparak düzeltiriz dedi autoking .servis kapıyı boyamak lazım falan dedi ama serviste görmedi daha ..foto koymaya çalışıyorum

local://upfiles/312103/BCD92078C6A94B29AAD7E582B853B695.jpg

Aslında göz ardı edilebilecek bir göçük. Ben daha ciddi birşeyler bekliyordum.

eğer orjinali bozmadan düzeltilebiliyorsa düzelttirin ama onun dışında boya falan diyerek şukadarcık göçük için orjinali bozdurmayın bence.

Toyota
Gitti, Mercedes Geldi...

>>TIKLA<<

126 Mesaj
17 Temmuz 2007; 10:15:21 

Autoking aynı göçüğü benim arabamı kaporta boya yaparak halletti.

Eğer vakum kullanacaklarsa yaptırın baştan konuşun. Çünkü teslim almaya gittiğinizde kaporta boya işlemine maruz kalmış bir araba ile karşılaşmak hoş olmuyor.

quote:

Orjinalden alıntı: 35cakrep35

arkadaşlar bu gün aliağada aynı sorunu olan biriyle tanıştım adam autoking te yaptırmış alsancakta hiç belli olmuyo aynı orjinal dedi arabayı görmedim küçük göçüklerde kesin çözüm diyo ben kararımı verdim autokinge gideceğim ama bu aralar hiç boş vaktim yok birde araya tatil falan girecek ekim gibi yaptırırsam buraya sonucu mutlaka yazarım ....fotoya gelince foto konulmuyo bunun nedenini bilmiyorum tekrar deneyeceğim koyabilirsem mutlaka koyarım

99 Corolla Terra-1,3 EFI

313 Mesaj
18 Temmuz 2007; 1:29:48 

kasko delinmesi ne oluyo yaa

3199 Mesaj
18 Temmuz 2007; 1:34:37 

quote:

Orjinalden alıntı: dogancan67

kasko delinmesi ne oluyo yaa

kasko siz kaza yapmadıkça yani kaskoyu kullanmadıkça yeryıl belli bir yüzde üzerinden indirim yapar.

bazı kaskolar kıllık yapıp butür olaylarda bu indirimini geri alabiliyor.

hasarsızlık indiriminin iptal olması da diyebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silverstar68 -- 18 Temmuz 2007; 1:35:05 >

Toyota
Gitti, Mercedes Geldi...

>>TIKLA<<

3362 Mesaj
18 Temmuz 2007; 1:51:17 

Bu göçük olayı benim cliomun bagaj kapağında da var.Tam dirsek olan yerde hemde.Alttaki boyada görünüyor maalesef.Acaba vakumla düzelir mi?Hem düzelse bile alttaki boya da göründü napcam bilmiyorum.Yatın fotosunu çekip atıcam.

Logitech Z-5500-PS3 1TB-PHİLİPS 47PFL6877-PHİLİPS 720SA DVD PLAYER
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.250