Şimdi Ara

Fraps 2.9.0 Yayınlandı - Windows Vista ve DirectX 10 Desteği Geldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
3.210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Donanım severlerin en sevdiği programlardan biri de hiç şüphe yoktur ki Fraps olsa gerek. Özellikle oyunlarda FSP takibi yapmak için kullanılan uygulama ayrıca yine oyunlardan ekran görüntüsü almak ve oyun içi video kaydı yapabilmek maksadıyla da kullanılmakta.

Bir süredir Windows Vista ve dolayısyla DirectX 10 destekli versiyonun ne zaman çıkacağı tartışılan Fraps'ın sonunda bu destekleri sağlayan yeni versiyonu 2.9.0 da yayınlandı. Tabi yeni versiyon ile birlikte gelen desteklerin yanı sıra çok sayıda iyileştirme ve düzeltmeleri de içeriyor program. Yeni özelliklerinden biri olarak program Windows Vista'nın Aeor ara yüzünün DirectX desteği sayesinde Vista masüatünden görüntü ve video alabiliyor. Bunun yanı sıra Windows Vista'nın gelişmiş ses yetenekleri sayesinde donanımsal desteğe gerek kalmadan Fraps kaynağından yani direk ses kaydı yapabiliyor.

Belirttiğimiz gibi, Fraps'ın yeni versiyonu 2.9.0 başta DirectX 10 ve Windows Vista desteği olmak üzere birçok yenilik ve iyileştirö ile geliyor. Donanım ile ilgili tüm bilgisayar kullanıcılarının arşivinde bulundurması gereken ufacık boyutlu Fraps'ı indirmek için,

http://www.fraps.com/setup.exe

Not: Fraps, Microsoft Windows'un 2000, XP, 2003, Vista ve x64 (64-bit) versiyonlarında çalışabilmekte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 11 Temmuz 2007; 22:17:16 >

• haber için teşekkürler
    en son 2.8.2 kullanmıştım bakalım performansı nasıl
  • teşekkürler hemen indirmeye başladım.Birde ücretsiz oslydı ne güzel olurdu
  • haber için teşekkürler
  • Teşekkürler fx57
  • hemen aramaya başlamalı "iyi" versiyonunu
  • hiç kulanmadım bakalım nasıl
  • Teşekkürler...
  • aynı konu yazılım genel dede vardı
    http://forum.donanimhaber.com/m_15759575/tm.htm

bilgi için sağol
  • FX-57 sound device olarak bende vista yazısı çıkıyo sen creative çıkmış..Onu nasıl değiştirecez..Haberdeki screen xp de mi çekildi vista da mı..?
  • haber için teşekkürler fx dx10 yavaş yavaş yaygınlaşmaya başlıyor
  • canim FX57'im...

"Özellikle oyunlarda FSP takibi yapmak için kullanılan uygulama ayrıca yine oyunlardan ekran görüntüsü almak ve oyun içi video kaydı yapabilmek maksadıyla da kullanılmakta." oyunlarda "frame second per" diye bisey yok... o "frame per second" olmasin... hergun bize haber yetistiriyorsun sagdan soldan. tabi yoruluyorsun..

bu gidisle en iyi teknoloji haberi dalinda bir "Altin Orumcek" almak icin imla hatalarina dikkat etmek lazimdir..

Saygilar Sevgiler
  • quote:

Orjinalden alıntı: fatihogmen

haber için teşekkürler fx dx10 yavaş yavaş yaygınlaşmaya başlıyor

+1903
  • teşekkürler bilgi için
  • Bu çok iyi oldu. Lost Planet'da dx10 modunda Fraps çalışmıyor diye deli olmuştum.
  • Teşekkürler...
  • bende diyorum Dx10 da neden FPS göremiyorum akşam ilk işim indirmek olacak :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kckfrk

bende diyorum Dx10 da neden FPS göremiyorum akşam ilk işim indirmek olacak :)

kardeş konunun tarihine bir bak 2007 burada bahsedilen sürümün üzerine bir sürü sürüm çıktı sen kaç sene önceki frapsı kullanıyorsun
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.