Şimdi Ara

## Palit'den Radeon HD 2400XT Sonic ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
2.952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Palit'den Radeon HD 2400XT Sonic ##

Özellikle hazırladığı GeForce 7600GS Sonic modeli ile adeta efsane olan ve ülkemizde de ciddi satış rakamlarına ulaşmayı başaran Palit, Sonic ailesini yeni modeller ile genişletiyor. Palit, Nvidia tabanlı ekran kartlarından sonra AMD-ATi tabanlı ekran kartlarının da "Sonic" versiyonlarını çıkarmaya başladı.

Daha önce haberini verdiğimiz Palit Radeon HD 2600 Pro Sonic modelinden sonra AMD-ATi'nin giriş seviyesinde yer alan DirectX 10 destekli ürün gamının en iddialı modeli olan Radeon HD 2400XT modeli üzerine kurguladığı Radeon HD 2400XT Sonic modeli de ortaya çıktı.

Palit'in özelleştirilmiş kart yapma konusunda ki uzmanlığı su götürmez bir gerçek. Firmanın hazırladığı Radeon HD 2400XT Sonic modelinde kartın grafik işlemci hızı 525MHz'den 700MHz'e çıkarılmış durumda. Palit tabi bu kadar ile yetinmemiş. Radeon HD 2400 serisi 64-bit bellek veri yoluna sahip olmasına rağmen firma Radeon HD 2400XT Sonic modeli üzerine 256MB GDDR3 bellek koymayı ihmal etmemiş. Ek olarak kart üzerinde kullanılan belleklerin 1.5GHz'de çalıştığını da ifade edelim. Palit'in Radeon HD 2400XT Sonic modeli en azından şimdilik segmentinde en hızlı ATi tabanlı ekran kartı olacka gibi görünüyor.

Tabi 65nm üretim teknoloji ile üretilen GPU'nun da yaptığı katkı ile küçük bir PCB'ye sahip olan ekran kartı üzerinde fanlı soğutma tercih edilmiş. Kartın ek özellikleri arasında Dual DVI, TV-out HDTV ve HDCP desteği de bulunuyor. Palit Radeon HD 2400XT Sonic modelinin fiyatı ise 74$.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 11 Temmuz 2007; 21:05:35 >

• ALIN ARKADAŞLAR SİZE BENDEN YURT İÇİ FİATI.

http://www.gigatek.com.tr/urun.php?id=2091

AYRICA PALİT 2400PRO SONİC VEDE PALİT 2600PRO SONİCTE STOKLARDA.SAPPHİRE MARKADA VAR GİGATEKTE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi endülüs_faruki -- 11 Temmuz 2007; 21:06:49 >
  • Tam bir tasarim faciası yapıyorsunuz bari guzel gorseli olan birsey yapın bune böyle toplama çöpten alınmıs parcalarla sogutma yapar gibi
  • sonic ve 64bit pek uyuşmuyo ama

palit bence bu kartta "sonic" ismini kullanmakla hata etmiş.
    yani 7600gs direk 7600gt olabiliyo hatta geçebiliyodu, 8500gt gddr3 bellekllerle geliyo ve iyi oc oluyo ama her ikiside en azından 128bit di ve az paraya gayet iyi perfomans veriyolardı.

yani 2400xt yi sonic de kurtarmaz gibime geliyo...
  • quote:

Orjinalden alıntı: trulli

sonic ve 64bit pek uyuşmuyo ama

palit bence bu kartta "sonic" ismini kullanmakla hata etmiş.
    yani 7600gs direk 7600gt olabiliyo hatta geçebiliyodu, 8500gt gddr3 bellekllerle geliyo ve iyi oc oluyo ama her ikiside en azından 128bit di ve az paraya gayet iyi perfomans veriyolardı.

yani 2400xt yi sonic de kurtarmaz gibime geliyo...

katılıyorum, bencede sonic statüsünün gözlerdeki değeri düşebilir...
  • fiyatına göre güzel bir kart. kartlarin görüntüsüne takılan arkadaşlari da anlamak çok güç. özel modding yaparsin feci kasa şekilleri bilmem ne, içi gözükürken de güzel gözüksün dersin tamam da, kasanin içine taktiğin hayat boyu nadir gördüğün bişey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mithrelios -- 11 Temmuz 2007; 22:04:14 >
  • Bence değmez bir kart 74 dolar yerine 88 dolara 2600pro sonic alınabilir...

http://www.gigatek.com.tr/urun.php?id=2092
  • güsel bence
  • Aslında 750 mhz 128 bit'e eşit band genişliği çok fena sayılmaz; fakat @trulli'nin sonic, @ezorla'nın fiyat yorumuna katılmamak elde değil açıkçası.

O kadar az işlemci ve doku birimiyle 2600 PRO'dan biraz daha ucuza satılması garip.
  • Şahin marka arabaların arkasına "turbo" , "M3" , " Tornado" gibi yazılar yazınca araba hızlanmıyor. "Sonic" olsa ne yazar..
    Kart çok kötü. bir üst segmentin ürünleri çok daha mantıklı...
    Palit, piyasada en kalitesiz malzemeyi kullanan firma... Sağdece bu ürün için konuşmuyorum, bütün palit ürünleri bu şekilde.
    Ve herşeye rağmen fiyatı da rakiplerine göre uygun değil.

Ayrıca "Robotik Kurbağa" logosuna da hala anlam veremedim.
  • Şekli şemali pek önemli değil de, bu kart çok dandiq. 64bit bellek erişimi olur mu be. Bellek hızı 1500 MHz olduğundan sonic demiş galiba. Ama sonic olsa ne olur olmasa ne olur. Bu kart verilen paraya değmez. Biraz daha para verip HD2600PRO almak daha iyi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: themmind

Şahin marka arabaların arkasına "turbo" , "M3" , " Tornado" gibi yazılar yazınca araba hızlanmıyor. "Sonic" olsa ne yazar..
    Palit, piyasada en kalitesiz malzemeyi kullanan firma... Sağdece bu ürün için konuşmuyorum, bütün palit ürünleri bu şekilde.

pardon ama bütün palit ürünlerinin kullanmış gibi konuşmuşsunuz.
    nerden bu kanıya vardınız merak ediyorum?

forumda biçok insan palit in modllerini kullanıyo ve ben çok az görmüşümdür kronik olarak sorun yaşayan.
    palit dandikse sapphire ultra dandik falan olur herhalde.

ben daha önce msi ve leadtek gibi kaliteli markaların ekran akrtlarını kullandım şimdi de palit 7600gs kullanıyorum ve satış fiyatından dolayı kutu içeriğinin zayıf olması dışında malzeme kalitesi olarak bi eksiğini görmedim.

zaten bu mevzu da yeni çıktı, kartın tipsiz yada az parçadan oluşmuşsa hemen kalitesiz oluveriyo.

• Keşke 128 bit olsaydı
  • Felaket bir kart ve pahalı, x1300lerle yarıcak nerdeyse. 15 dolar daha verip 2600pro varken niye bunu alalım ki.
  • Bence palit bukez çok abartmış ki fiyatıda pahalı bence.128bit lik 2600pro almak daha mantıklı.
  • palitin bu kartta kullandıgı soğutmayı pek beğenmedim.bide bişey dikkatimi çekti kartın üzeri bana boş geldi 5 tane kondansatörden baska bişey yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: ezorla

Bence değmez bir kart 74 dolar yerine 88 dolara 2600pro sonic alınabilir...

http://www.gigatek.com.tr/urun.php?id=2092

Bu kartların niye tipleri böyle çirkin yavAzcık yakışıklı yapar adam

• Değişik bir palit palitin 8500 modelindeki soğutma sistemi daha güzeldi
  • quote:

Orjinalden alıntı: trulli

quote:

Orjinalden alıntı: themmind

Şahin marka arabaların arkasına "turbo" , "M3" , " Tornado" gibi yazılar yazınca araba hızlanmıyor. "Sonic" olsa ne yazar..

pardon ama bütün palit ürünlerinin kullanmış gibi konuşmuşsunuz.
    nerden bu kanıya vardınız merak ediyorum?

forumda biçok insan palit in modllerini kullanıyo ve ben çok az görmüşümdür kronik olarak sorun yaşayan.
    palit dandikse sapphire ultra dandik falan olur herhalde.

ben daha önce msi ve leadtek gibi kaliteli markaların ekran akrtlarını kullandım şimdi de palit 7600gs kullanıyorum ve satış fiyatından dolayı kutu içeriğinin zayıf olması dışında malzeme kalitesi olarak bi eksiğini görmedim.

zaten bu mevzu da yeni çıktı, kartın tipsiz yada az parçadan oluşmuşsa hemen kalitesiz oluveriyo.

Bir yorumda bulunmadan once bahsi geçen firmanın "bütün ürünlerini" kullanmamı beklemeniz gülünç...

Ekran kartı üreten hangi firma "kronik olarak" sorun yaşatmaktadır?

-------------------------------------------------

Bir örnek ile palit "kalitesini" anlatmaya çalışayım...

nvidia 8600 tabanlı farklı firmaların ekran kartlarını yan yana koyup bakarsak;

Şimdi bu kartlara bakınız... Genel olarak kullanılan malzemenin kalitesizliği ortada... Diğer Kartlarda kullanılan katı kapasitörler de dikkatinizi çekmiştir sanırım.
    Yanardönerli fanı koyduktan sonra biraz oc. Al sana Sonic.... Bu mudur? kaliteli ürün...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi themmind -- 12 Temmuz 2007; 2:24:18 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.