- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
servis isigi nasil sondurulur
25 Cevap14482 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

937 Mesaj
10 Temmuz 2007; 23:33:36 

ya arkadaslar bu servis isigi beni deli etti arabayi servise soktum cikardim,sonra isik yine yandi adamlarda onu biseye basip sondurdu sonra yine yandi getirin bi yazilim update i yapalim dediler daha zaman bulamadim goturmeye su gicik isik nasil soner bilen var mi ??? araba c4 vtr

Just a Little..

215 Mesaj
11 Temmuz 2007; 16:28:42 

selam
bende de vardı aynı sorun 1 yıl uğraştılar çözemediler.
sonra şikayet mektupları yazdımda fransalara falan şikayet ettim.hal oldu ordan aldıkları talimatla.
gerçi arabayı bile sattım ne sorunlar yaşattı bana anlatamam.2005hdı.

937 Mesaj
11 Temmuz 2007; 19:22:11 

ya bilen yok mu hiç yapan filan ?

Just a Little..

3832 Mesaj
12 Temmuz 2007; 10:20:46 

Servis ışığı ile birlikte hata mesajı veriyor mu?

Eğer arıza sürekli arıza ise kesinlikle parça değişimi gibi müdahale ile bu servis ışığı sönebilir. Oysa sizde bu arıza her neyse geçici arıza. Siliniyor ancak bir süre sonra tekrar aksediyor anladığım kadarıyla. Bu durumda ilk yapılması gereken yazılım güncellemesidir.

Benim C5.te de ilave ısıtma tertibatı geçici arızasını sürekli veriyor ancak bu servis lambasını yakmıyor ve bir problemde yaratmıyor. Bunun önemli birşey olmadığını ama yine de yazılım güncellemesi yapılabileceğini söylediler ama ben yaptırmadım bu uygulamayı. Servis lambasını yaksaydı tabiki düşüncem farklı olurdu.

İnandığı gibi yaşamayan, yaşadığına inanmaya başlar

937 Mesaj
13 Temmuz 2007; 13:34:46 

bu servis ışığından kastım SERVICE yazısı deil , ingiliz anahtarı şekli Km nin yanında yanan

Just a Little..

3832 Mesaj
14 Temmuz 2007; 12:09:33 

Sanırım yazılımsal bir problem. Tabi araba farklılıkları da var. Normalde sadece araba ilk çalıştırıldığında görünmesi gereken bir durum bu. Eğer sürekli ekranda ise muhtemelen yazılımsaldır ve ancak güncelleme ile geçebilir tabiki servis bu işlerden daha iyi anlaması lazım.

İnandığı gibi yaşamayan, yaşadığına inanmaya başlar

87 Mesaj
24 Temmuz 2007; 13:01:21 

Sana verilen kod numarası ve yedek anahtarla servise git, yükleme yapacaklar 1-1bucuk saat. Sora düzeliyor. Aynısını ben yaptırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GRABER -- 24 Temmuz 2007; 13:01:57 >

DEATH OCCURS AFTER W900i

200 Mesaj
29 Temmuz 2007; 11:55:12 

kadranin ustende bir iki dugmeye beraber basip o anahtar resimini kaybediyorlar ama hangi dugmeler bilmiyorum

2013 VW Golf 1.2 TSI DSG Comfortline

69 Mesaj
16 Ağustos 2007; 15:58:32 

SEVGİLİ FML benim arkadasımım opel corsa 1.3 CDTİ sı vardı aynı sorun ondada cıkmıstı ama sebebi arabayı stop ettirdiginde oluyordu yeni yazılım yuklendikten sonra stop ettirdiysen belki ondan olabilir aracı stop ettirmemeye calıs bir dene yeni yazılım yukledikten sonra

141 Mesaj
17 Ağustos 2007; 12:04:40 

Arabanın kitapcıgında nasıl yapıldıgı yazıyor.

CANON POWERSHOT G9
DELL XPS M1210_Core2Duo7200_Geforce7400_1gb ram

937 Mesaj
17 Ağustos 2007; 23:45:39 

arabaya bilgi yuklemesi yaptilar problem halloldu

Just a Little..

69 Mesaj
20 Ağustos 2007; 11:12:47 

sorunun cızuldugune sevindim arkadasım insallah bir daha olmaz

205 Mesaj
20 Ağustos 2007; 13:54:04 

yokuşta kalkarken esp uyarı lambası yandı söndü nedenini bilen varmı????????

Avrupa Birliğine Hayır GENÇLERBİRLİĞİ'NE EVET

69 Mesaj
27 Ağustos 2007; 10:20:06 

sert bastıysan yanar araba kaymaya calısıyor diyor devradayse zaten kıc atmamıstır yandıgına gorede buyuk ihtimalle devrede idi

205 Mesaj
28 Ağustos 2007; 16:04:30 

doğrudur ..çok teşekkürler bilgi için

Avrupa Birliğine Hayır GENÇLERBİRLİĞİ'NE EVET

102 Mesaj
22 Eylül 2007; 14:21:35 

senin bakım gelmiş abi:) periyodik bakım arabayı obd ye sokup arızayı siliyosan belli i müddet sonra arıza veriyosa sensör arızası vardır değiştir

imza felan yok

159 Mesaj
22 Eylül 2007; 15:16:21 

esp nezaman devreye giriyoki acep?

DH CITROËN KULÜBÜ için TIKLA

14 Mesaj
23 Eylül 2007; 16:37:00 

Kardeş ESP biraz geç giryo dewreye araban yoldan çıkcağı zaman girmio birasda beklio mal beyin sonra dewreye giryo...Ama gerkeli bişy tabi olması lazımm

@/_TUG

350 Mesaj
17 Ekim 2007; 12:32:05 

quote:

Orjinalden alıntı: Morgoth

Arabanın kitapcıgında nasıl yapıldıgı yazıyor.

ben baktım ama bulamadım

2311 Mesaj
26 Kasım 2007; 20:01:00 

C4 almayı cok ıstıyorum ama forumu okudukca almaktan korkuyorum

31 Mesaj
27 Kasım 2007; 23:39:05 

Servis ışığıdediğiniz şey bakım lambası değil mi? Kullanıcıya bakım vaktini haber vermeye yarıyor ve kilometre yada süreye göre çalışıyor. Önce hangisi dolarsa ona göre ikaz veriyor. Bu bir arıza değil ki. Servisin bakıma gittiğinizde söndürmesi gerekirdi. Bu forumda vakit kaybetmeyip yapmayı unuttukları şeyi yapmaları için servise götürün bence. Burada bilen bilmeyen konuşuyor. Markaya kızgın yada kuytruk acısı olanların ekmeğine tereyağı sürüyorsunuz. BU BİR ARIZA DEĞİL ve o lamba bir yere basınca sönmez. Ancak servislerdeki araç bilgisayarına bağlayıp söndürebilirler.

350 Mesaj
7 Aralık 2007; 13:54:45 

quote:

Orjinalden alıntı: Zingavella

Servis ışığıdediğiniz şey bakım lambası değil mi? Kullanıcıya bakım vaktini haber vermeye yarıyor ve kilometre yada süreye göre çalışıyor. Önce hangisi dolarsa ona göre ikaz veriyor. Bu bir arıza değil ki. Servisin bakıma gittiğinizde söndürmesi gerekirdi. Bu forumda vakit kaybetmeyip yapmayı unuttukları şeyi yapmaları için servise götürün bence. Burada bilen bilmeyen konuşuyor. Markaya kızgın yada kuytruk acısı olanların ekmeğine tereyağı sürüyorsunuz. BU BİR ARIZA DEĞİL ve o lamba bir yere basınca sönmez. Ancak servislerdeki araç bilgisayarına bağlayıp söndürebilirler.

araç bilgisayara bağlı değilken söndürüyolar bende servise gittiğimde nasıl yapacaklarına bakacekken konuşmaya takılınca tam olarak göremedim ama kadrandaki 2 düğme ile yaptılar bunu

2 Mesaj
15 Mart 2012; 21:21:52 

Kontak kapalıyken gostergede ki 2 duğmeye basın sonra kontak acın 10-9 diye geri sayım yapacak 0 a geldinde her sey 0 lanır

293 Mesaj
16 Mart 2012; 9:14:21 

o bakım lambası ve siz onu km dolmadan gitmem diyerek söndürmek isetiyorsunuz. devam edin arkadaşlar hiçbirşeyden anlamadığınız buradan belli kullandığınız yağlar tam sentetik yağlar ve kullanım ömrü sadece bir yıl 1 yıl sonunda kesinlikle bozuluyor bu yağlar km ne ki 1 yılda 5000 km yaptım götürmeyin bakıma birkaç sene sonra anlarsınız ki aracın motoruna ne kadar zarar verdiğiizi görürsünüz.:)

123 Mesaj
11 Haziran 2014; 10:07:05 

manuel yağ servis ışığı sıfırlama katalogunu aşağıdaki linkte görebilirsiniz.
Araçlarda manuel servis sıfırlama nasıl yapılacağı anlatılmış.

https://www.arizatespit...lama-katalo%C4%9Fu.html

0

Nitro Bilişim
Otomotiv Elektronik
Arıza Tespit Cihazları
Ecu programlama
  • www.dogacelektronik.com
  • www.arizatespitcihazi.web.tr

•  
    123 Mesaj
    5 Kasım 2014; 11:35:17 

Güncel

Nitro Bilişim
    Otomotiv Elektronik
    Arıza Tespit Cihazları
    Ecu programlama
  • www.dogacelektronik.com
  • www.arizatespitcihazi.web.tr
  • Sayfa:   [1]
    Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Markalar » Citroen » servis isigi nasil sondurulur
    Sayfa: [1]
    Foruma Git
    Bölümde Ara
    Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
    Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.395