Şimdi Ara

## 1GB GDDR4 Bellekli Radeon HD 2900XT 490$ ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
114
Cevap
0
Favori
4.168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## 1GB GDDR4 Bellekli Radeon HD 2900XT 490$ ##

Bilindiği gibi en azından şimdilik Dimaond MM ve Sapphire, AMD'nin en güçlü DirectX 10 kartı olan Radeon HD 2900XT'nin 1GB GDDR4 belleğe sahip olan modelini hazırladı ve piyasaya sürdü. İlk çıkan 512MB GDDR3 bellekli modele göre saat hızı daha yüksek ve toplamda 1GB'lık GDDR4 bellekli ile gelen Radeon HD 2900XT 1GDDR4 modeli yurt dışında hayli iddialı fiyatlar ile satışa sunuluyor.

Ülkemizde hemen hemen 512MB GDDR3 bellekli Radeon HD 2900XT'nin satıldığı fiyata dünyanın en büyük ve özellikle donanım ağırlıklı elektronik ticaret sitesi Newegg'den 1GB'lıkRadeon HD 2900XT alabilmek mümkün. Zira Sapphire2in 1GB GDDR4 bellekli Radeon HD 2900XT modeli Newegg üzerinden satışa sunulmuş durumda.

## 1GB GDDR4 Bellekli Radeon HD 2900XT 490$ ##

Özellikle Newegg fiyatı ile Radeon HD 2900XT hayli iddialı olacak gibi görünüyor. Zira 1GB GDDR4 belleğe ve 512-bit bellek veriyoluna sahip olan ekran kartı 490$'lık fiyatı ile yüksek performans segmentinde hayli iddialı olacak gibi görünüyor.

İlgili lin;
    http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814102099

• hm peki bu ne zaman çıkıcak tam olarak piyasaya ve testleri ne zaman görücez? Türkiyede en az 550 dolar olr herlde.
  • cok guzel bır haber tesekkurler fx 57...demekkı bu turkıyeye geldıgı anda 512 mb lık modelınde fıyatınd ınanılmaz bır ınıs yasanacaktır...bızler ıcın super bır haber...

saygılar...
  • nvidia tarafında durum ne olacak bu rekabet aslında bize yarıyor ama birazda kotu tam karar veriyosun alıcaksın başka model çıkıyo diyosun biraz daha sıkıyım kendimi ondan alıyım o zaman bi başka çıkıyo
  • @lastingmoon

Evet bu yüzden paranızı denkleştirdiğinizde aklınızdaki ürünü almalısınız. Bilgisayar donanımı alırken uygulanması gereken kural budur bence. Elbette fiyatları etkileyecek bariz bir gelişmenin arifesi değilse bu kural geçerli
  • İyi kart iyi fiyatBuna karşı Nvidia'nın 8800gtx serisinde indirime gideceğini düşünüyorum
  • 2900xt tepe model zaten.aynı 1950xtx gibi.bunun üstü ancak 2950 serisi olur. zaten hiç uğraşmıcaksın o serinin en üstünü alıcaksın.sonradan çıkanlar hep kırpılmış versiyonları olur.pro gt xt ....vb
  • Çok şahane fiyat.AMD düşük fiyat politikasını ekran kartında da gösterdi.Trükiyede olsun olsun 700ytl olsun.Bu fiyat ile birlikte 8800GTX lerde kesin fiyat indirimi olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: forious

İyi kart iyi fiyatBuna karşı Nvidia'nın 8800gtx serisinde indirime gideceğini düşünüyorum

8800GTX ve ultrada ciddi bir indirim zaten NVIDIA nın kafasından geçen şeydi herkesin beklediği ise 320MB 8800GTS deki indirim onun da ne zaman olacağı meçhul ki olsa da ne kadar olacağı meçhul.

NVIDIA ultrayı indirirken 640MB 8800GTS yi de unutmaz büyük ihtimalle.
  • Gerçekten iddialı bir fiyat ama nasıl olsa Türkiye ye aynı fiyattan girmeyecek, bu yüzden bizi pek ilgilendirmiyor

Bu arada nVidia 8800gts serisinde muhtemelen çok düşük indirim yapacak, ama ultra ve gtx fiyatlarına aşırı değişme olabilir
  • Benım kanaatımce su an hıc bır kart alınmaz dx 10 ıcın ben daha yenı sıparıs ettım yarın gelıo mesela 1950 pro onunla 4 5 ay ıdare edıcem sole adam gıbı oturunca dx 10 a gecıcem...bence herkez bu sekıle karar alarak davranmalıkı bu kartları alıp sankı bır yerlerımı gogemı erıcek oynayacagımı oyunlar aynımı aynı ee madem beklemeyerek ucuk paralar vermenın alemı ne... tabı bu tamamemn benım kısısel gorusum buna katılmayanlarda olabılır.ve dunwww.thgtr.com da dx10 ve dx 9 olaraka crysis ın vıdeosu vardı kı onu ızldeıgım gıbı sıparıs gectım. bır yanda 700 lıra vermek var bır yande 250 lıra vermek var arasında daglar kadar fark var ama vıdeo da su ıcın ona degecek kadar fark yok maalesef...

saygılar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: WormOfHell

Benım kanaatımce su an hıc bır kart alınmaz dx 10 ıcın ben daha yenı sıparıs ettım yarın gelıo mesela 1950 pro onunla 4 5 ay ıdare edıcem sole adam gıbı oturunca dx 10 a gecıcem...bence herkez bu sekıle karar alarak davranmalıkı bu kartları alıp sankı bır yerlerımı gogemı erıcek oynayacagımı oyunlar aynımı aynı ee madem beklemeyerek ucuk paralar vermenın alemı ne... tabı bu tamamemn benım kısısel gorusum buna katılmayanlarda olabılır.ve dunwww.thgtr.com da dx10 ve dx 9 olaraka crysis ın vıdeosu vardı kı onu ızldeıgım gıbı sıparıs gectım. bır yanda 700 lıra vermek var bır yande 250 lıra vermek var arasında daglar kadar fark var ama vıdeo da su ıcın ona degecek kadar fark yok maalesef...

saygılar...

Toms amcaya inanmayı bırakalı yıllar oldu

Yanlış tercih dostum yanlış kaynaktan hesabını yapmışsın şahsi kanaatimce HD2900XT den değil de XTX inden çok umutluyum ben bakalım ne olacak.

• sanki ati piyasayı kapacak gibi...
  • Valla bende ondan dıorum ya su an pıyasadakı lerı almayın bekleyın 2 ıncı nesıl cıksın dıorum.tom amca konusuna ıse sonuc olarak benım kanaatımce gayet guzel heberlerı olan ve kullanıslı bır sıte baska hangı sıteden adam gıbı vga chart var...tavsıye edecegın baska yer varsa seve seve hemen sık kullanılanlara eklım benımde ısıme gelır ınanılmaz sekılde...

saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WormOfHell -- 11 Temmuz 2007; 0:21:57 >
  • ATI nin mumu söndüü.
  • şu xtx cıksada görsek ne olacak.
  • ati nın mumunun sonmesı demek bıze mum sondu yapılması demektır
  • Bu kart 8800 serisin canını yakacak
  • Fiyat baya iimiş
  • quote:

Orjinalden alıntı: silverdream

Fiyat baya iimiş
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.